Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Utolsó 3-5 kg fórum

Utolsó 3-5 kg (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. Mocori
2008. dec. 2. 09:43
A legnehezebb leadni az utolsó kilókat. Szenvedek én is az utolsó 5 kg-mal, jelenleg eredménytelenül. :(
63. aebal
2007. ápr. 27. 13:58
baromian éhezek minden nap, olyankor iszom
62. kisgé (válaszként erre: 61. - 575e11e2d1)
2006. júl. 5. 13:24
Jó, lemondok eről is!:))) A fene! semmi élvezet nincs az életemben, ha már Norbi rudat sem ehetek.:)))))
2006. júl. 5. 13:11
szerintem szar... Cukor helyett édesítő van benne. Ennyi. De tele van zsírral...
60. kisgé
2006. júl. 5. 09:50

Helló!


Norbi rúd leírása, még múltkor kérdezted:


100 g-ban:

286,86 kcal

fehérje 7,29 g

ch: 37,69 g (ebből cukoralkoholok-poliolok: 33,81g

zsír: 17,9 g


Na? Milyen? 1 db 30 g és én max 2 db-ot eszem belőle egy este.

2006. júl. 3. 13:28
Edzés után és/vagy vacsi helyett
58. kisgé (válaszként erre: 46. - 575e11e2d1)
2006. júl. 3. 10:46
Gondolkoztam, én így is elérem a célom, mert most nagyon elszánt vagyok és sok időm is van erre. Elég a tanácsod is így fórumon keresztül. Fanatikus nem leszek. :) Viszont megyek és veszek fehérjét! Lehet inni vacsi helyett is? Ezt most edzés előtt, vagy után nyomjam?
2006. júl. 1. 17:34

Most ezzel csak azt akarom mondani, hogy a szervezet mindig tudtja, hogy mennyi folyadékra van szüksége, nem??? Szerintem nekem igy jelez, hogy elég ennyi, ne pumpálj még belém többet, mert kidurranok:P


Ez a lényege végülis a kajálásnak is meg az ivászatnak is. Figyeljünk testünk üzeteneire! Teljesen mindegy kinek mennyi folyadék kell, mit mond a média..mit mond az orvos..mit mond a dietetikus...ha nekem ennyi elég, akkor törekedjek erre..nem???

Vélemény?

2006. júl. 1. 17:25
ja és most ahogy visszavettem az 5 literből, mondjuk igaz kb 3 literre, (de nem eszem semmit csak iszom most fehérjeturmix-viz 2 hétig), teljesen visszaálltam, és tökéletesen jólérzem magam:D
2006. júl. 1. 17:23

Értem hogy miról beszéltel:))

Ponnt ezért kezdtem el tudatosan figyelni a bevitelt...mert előtte 1 liter se ittam meg.

Ha 2 liter megiszom az tökéletes, ha leljebb megyek vizesedem...ha feljebbmegyek akkor is:(


Most kezdtem el a * diétát és az első két nap kb 5 liter folyadékot ittam meg minden nap...iszonyat szarul voltam, úgy érzetem magam eleve mint egy hordó aki ki akar durrani, és tiszta dagadtak voltak a végtagjaim is:(((


Lehet az én szervezetem a béna...ki érti ezt, de már elég régóta figyelem a szervezetem és minden eggyes emelésnél teljesen felborul .... és vizesedem....

54. 4726e582cf (válaszként erre: 52. - Mókica)
2006. júl. 1. 14:36

Az érdekes az, hogy mikor kevesebbet ittam, akkor vizesedtem, dagadtak a végtagjaim. Most, hogy sokat iszom, így nincs ilyen.


Ha kell kenni az arcodat és testápolózni a bőrödet, akkor az már száradás. :(((.

Az arcomra csakis a fényvédő réteg miatt kenek valamit is, amúgy nem kéne :), illetve az éjszakai E vitaminos regenerálás miatt, de nem szárad, ami szintén száradt mielőtt ennyit ittam volna.


Arról a jótékony hatásról ne is beszéljünk, hogy kevesebb kaja kell a megfelelő folyadékbevitel miatt. :)).

2006. júl. 1. 14:24

Pedig épp a kevés folyadék okozhat vízvisszatartást!!!


Ha én nem akarok bevizesedni, akkor sokat kell innom

52. Mókica (válaszként erre: 49. - 4726e582cf)
2006. júl. 1. 14:00

Én már lassan 1.5 éve próbálom ezt beállitani, és akárhányszor felmegyek 3 literre máris jhön a dagadásos idő...és ezt utálom:(((

Nekem se nem száraz a szám, se nem a bőröm:)))

2006. júl. 1. 13:59
2-2.5 liter akart lenni bocsika
50. Mókica (válaszként erre: 48. - 575e11e2d1)
2006. júl. 1. 13:58

De 1.5 liter amit megiszom+ kávék+ a kajában levő folyadék...ez igy már elég nem???Ennek minimum 2-25 nek kelle lennie, nem?

Ha sokat iszom a szervezetem jelez, iszonyat módon elraktározz és feldagatok mindenhol...

Vagyis ez se jó...képtelen vagyok 3-4 literek meginni!!!Nincs szuksége ennyire a szervezetemnek...:(((Vagy hülyeségeket beszélek:(

49. 4726e582cf (válaszként erre: 48. - 575e11e2d1)
2006. júl. 1. 12:23

Ehhez a vízfogyasztáshoz pont itt az én példám :).


Az 1,5 l-t már kevésnek érzi a szervezet. Ugyanis (ha jól tudom) 70%-a az emberi testnek folyadék, ugye? Nos, járunk wc-re, izzadunk így ezt pótolni kell, arról nem is beszélve, hogy az emésztés, és a bőr, haj, köröm miegymás igencsak igényli a folyadékot.


Rászoktatni a szervezetet úgy 2-3 hónap, ugyanis ez is az oka az elhízásnak, vagyok hozzájárul, hogy keveset isznak az emberek. Nos egyet értek avval, hogy régen, mikor alig ittam egy nap, nyilván ugyanennyit jártam wcre, aztán rászoktattam magam a 2-3 liter elfogyasztására naponta. Komolyan mondom, ha mennem kellett valahova alig vártam, hogy találjak egy nyilvános wc-t eleinte. Nagyon bosszantó volt, de megszokta a szerezetem, hogy megkapja a megfelelő mennyiségű folyadékot, ami a működéséhez kell.

Mostanában, ha nincs lehetőségem inni, és mondjuk nincs meg a 2-3 liter, csak max 1 vagy 1,5 liter, akkor úgy reagál, hogy kiszárad a bőrőm, kicserepesedik a szám, a többiről nem is beszélve, egyértelműen sipog, hogy ez rettenet kevés.

Se a jó oldala, hogy pl nem szárad a bőrőm, nem törik úgy a hajam, körmöm, mint mikor jóval kevesebbet ettem.


Szóval víztornyozásra fel :D.

48. 575e11e2d1 (válaszként erre: 47. - Mókica)
2006. júl. 1. 08:53

Én egy edzésen kiizzadtam most a melegben vagy 3 litert...

Egyébként átlag 5 litert iszom, most a nagy meleg miatt ment ilyen sok!


3 litert (2,5-et minimum) viszont mindenkinek ideális lenne elfogyasztania! A 1,5 az kevés!

47. Mókica (válaszként erre: 38. - 575e11e2d1)
2006. júl. 1. 03:57

Szia Gergő!


Ne haragudj, hogy belekotyogok itt a dolgokba, csak kérdezni szertnék valamit...

Kicsit visszaolvastam és láttam, hogy mennyit iszol.

Ennyit kellene inni normál esetben??

Kidurrannék, sőt enni se tudnék egész nap ha meginnék 6-7 liter folyadékot...:O


Én megpróbáltam egy időben tudatosan arra figyelni, hogy minimum 3 litert megigyak, sose esett igazán jól, úgy kellett magambatömködni...

És valószinúűleg a szervezetmnek se tetszett, mert állandóan vizes voltam, úgy éreztem magam mint egy hordó, a sok létől...mindenem beduzzadt (végtagok)

Majd ahogy visszább vettem 1.5-2 literre azonnal helyreállt minden... és inkább a 1.5 literhez közei érték az amire nekem a szervezetm pozitivan reagált...


Mi a véleményed erről? Mert ugye a kaja is tartalmaz folyadékot, vagyis akkor te megiszol 6-7 litert + a kaja azaz 8.litert is egy nap...szent ég....


Lehet, hogy nekem ez a normális??? Vagy nem működik valami jól a szervezetmben???

Előre is köszike:)

2006. jún. 30. 19:39

gondolkozzál.

Lehet felelőtlen voltam. Alig van szabadidőm... De igen. Bevállalom/tam. Hamár ennyit nyaggatnak, hogy én csak a pénz miatt vagyok itt...

Ma egész nap edzéseket tartottam, most értem haza. A menyasszonyom meg panaszkodik, hogy nincs elég időm rá...

45. kisgé (válaszként erre: 44. - 575e11e2d1)
2006. jún. 30. 15:15

Jövő hét végén, már tudok venni proteint!

Norbi rúd, az tudod update norbi cukor nélküli, túró rudija.:) Majd megnézem mik vannak benne, épp elfogyott most.


Jaj, most nagyon jó ez az idő, megyek is du gyalogolni!


Néztem a másik topikban, hogy valakit bevállalsz izmosítani, vagy lefogyasztani. Én bevállalnám, de nem mindig biztos, hogy összejön nekem a heti 5 aerob edzés, a havi 4-5000 nem is sok proteinre. Meg úgy gondolom, ha komolyann csinálnám, 2-3 hónap alatt gyönyörű eredménye lenne. Még gondolkodom....

2006. jún. 30. 14:07

jónak tűnnek a kaják, bár lehetne javítani még rajtuk egy picit.

Szerezz lassan be proteinport és egy étkezést cserélj le vele (pl az uzsonnát)


Az a norbi rúd mifene??? Leírnád az összetételét tápanyagok szerint?


Egyébként kösz, jól vagyok :)

Élvezem a hűvöset.

43. kisgé (válaszként erre: 41. - 575e11e2d1)
2006. jún. 30. 10:11

Helló!


Itt vagyok, csak egy kicsit pihiztem!

Írom a naplómba miket eszem, esetleg ha van időd, lecsekkolnád, hogy jó-e? Mit csinálok jól, rosszul.

A tízórai nekem valahogy nem megy, ha 2 falatot eszem is, már nem tudok ebédelni, az uzsira sokkal nagyobb szükségem van, mert ha azt megeszem, este nem vagyok annyira éhes. Ja, lement 1-1 cm csípőből és derékból, valamint az emésztésem annyira működik, hogy csak lesem. Gondolom a sok rosttól (tk kenyér, zabpelyhes, zabkorpás kaják...)

Most a következő terveim vannak: heti 1* elmegyek squasholni egy barátnőmmel, az szerintem beillik edzésnek, ráadásul élvezem is. Még 2-3* gyalogolok és annó jártam gyógytornászhoz magánba, mert fájt a nyakam, meg derekam, ami a rossz tartásom miatt volt és ő tanított nekem pár gyakorlatot, ami nagyon gyilkos. 2 hónap alatt 3 cm-t nőtt a hátam izomban (kb.72 cm-s a hátam, tehát nem túl nagy.:)) és megváltozott a tartásom is. Van minden kényes izomcsoportra gyakorlatom, az egyelőre megtenné súlyzós edzés helyett?

Amúgy gondoltam rá, hogy elmennék hozzád, hogy személyesen is rám nézz....


Hogy vagy?:)

42. 575e11e2d1 (válaszként erre: 40. - Kisgé)
2006. jún. 28. 18:40

Mondjuk nekem az alap testhőm. is elég magas, 36,8-36,9 de most a termogén zsírégetőktől ilyen sok.


Az nem baj, ha annyit nem eszel

41. 575e11e2d1 (válaszként erre: 39. - 549be03e80)
2006. jún. 28. 18:38
anyagi okok. Csirke-pulyka (mell) a legjobb ár/érték arányú hús.
40. kisgé (válaszként erre: 38. - 575e11e2d1)
2006. jún. 28. 09:17

Helló!


Ilyen melegben 37,5 a hőmérsékleted? Én a 36,4 fokomat sem bírom!:))) De péntektől jön az enyhülés!!!!!

Sokaktól hallom: ilyen melegben nem edzek, mert jaj, de meleg van.......nem tudom, így is úgy is izzadok, nekem totál megy. Tegnap pihiztem edzésben, jól is esett. Már könnyebbnek érzem magam!!!!! Mérlegre jövő péntekig nem állok, mert 1 hét vízvisszatartás lesz (mensi).:)


Igyekszem ezeket a husokat enni, de már unom őket, évek óta ezeken élek, ezért inkább alig ettem húst, az utóbbi időben. :) Lassan beszerzem a proteint is, csak financiális gondjaim vannak...:))


Egyébként nem birok annyit enni, amit leírsz, de 6* igen. Az nem baj????

39. 549be03e80 (válaszként erre: 38. - 575e11e2d1)
2006. jún. 28. 09:11
A disznohust en is kihagyom, de baranyhust sokat eszek, persze nagyon sovanyat. Te tudatosan nem eszed, vagy csak nem szereted?
2006. jún. 27. 15:39

Ráadásul én még használok termogén zsírégetőt is...

Most 37,5 a testhőmérsékletem. De nekem ez jó :)


Az almát megeheted reggel a szelet kenyér és a sonka mellé.


-A husi mellé egy kevés barna-rizst főzhetsz még

(ha csirkemell vagy pulykamell)

Amennyiben marha, vagy egyéb hús (picit zsírosabb), akkor ne rakj rizst mellé.

Egyébként 4 (szinte) zsírmentes hús van: a tonhal, és egyes tengeri halak, a csirkemell, a pulykamell illetve a bélszín.

A többi hús már tartalmaz nem kevés zsírt is... (még a szín marhahúsok, mint a fehérpecsenye vagy a hátszín is!)

Érdemes ezt a fentebb említett 4féle húst fogyasztani,mellé kevés szénhidrátot és a zsírosabb húsokat estére hagyni (és azokat ch nélkül, pl salátával). Én a disznót teljesen kihagyom az életemből!

-sonka és tönkölykenyér teljesen korrekt együtt

(ha mell-sonka)



3,5 liter fogyott reggel 9-12ig. Azóta ittam egy csomót. Minimum 5l folyadékot iszom egy nap. Most szerintem 6-7l is fogy.

37. kisgé (válaszként erre: 36. - 575e11e2d1)
2006. jún. 27. 14:41

- A ch-n én is megdöbbentem, hogy csak ennyi. Azt írtad, 80 g alá ne menjünk, ez még áll? Most ugye többet eszem, 2-3 részletben, biztos megvan a 100 is.:)


- Nem értem, mitől ilyen sok a zsír. A rakott zöldséget jobb fajta marhahússal szoktam,sőt a fasirtot is abból csinálom zabpehellyel, kenyér helyett. Jó a tökmag, de nem birok fél zacsit enni belőle. Szoktam mandulát, diót is enni ehelyett.


-akkor alma kilőve, max. reggelre, ahogy írtad.


A párosítások jók voltak? (husi salival, szendvics)


3,5 l???? Az nagyon durva!:)) Jó, az én kis testemhez képest rengeteg.:)) n amúgy csak kb 2 litert iszom, tudom kevés, de régen nem ittam ennyit sem, úgy fél éve szoktam rá. Főleg vizet iszom, néha kóla lájtot, vagy bolerót. Most csináltam limonádét-azt neked is javaslom, isteni- víz, lime, citrom, mentalevél és édesítő. Betolod hűtőbe fél napra, aztán hajrá, ha édeset kívánsz.

Én tegnap, meg tegnap előtt kaptam agyvérzést, legalábbis a fejem úgy nézett ki, de a mottóm: ég a zsír!:)))))

36. 575e11e2d1 (válaszként erre: 33. - Kisgé)
2006. jún. 27. 13:18

Szerintem is ideális neked a kb 1500 kcal! De nagyon nem mindegy, hogy miből jön össze az az 1500 kalória!!!


-Kevés a szénhidrát. Szerintem egy picivel több kellene még (majd később csökkentsd)


-Sok a zsír. Tudod a zsír minden egyes grammja 9kcalt tartalmaz, ezért 100g zsír már egyből 900kcal, míg 100g ch vagy fehérje csak 400kcal.

Valahogy csökkentened kellene, ha mással nem, akkor a tökmag lecsökkentésével, és alacsony GI-ű ch-val pótolni a kalóriákat. (egyébként a tökmag nagyon jó omega-6 zsírforrás. este jó, amikor már régen nem ettél ch-t)


-az alma mint étkezés szerintem nem jó (nincs benne semmi tápanyag, csak kevés cukor). Egyél inkább egy szelet tk. kenyeret kevés sonkával. (csirkemell v. pulykamell, más sonkák túl zsírosak!)


-milyen húsból csináltad a rakott brokkolit?


Ma edzésen 3,5 l vizet ittam meg.

Soha nem éreztem még ilyen nehéznek a 200kg-t guggolásnál. Féltem is, nehogy agyvérzést kapjak a végére. De túléltem :) 34 fok van most itt...

35. kisgé (válaszként erre: 34. - Kisgé)
2006. jún. 27. 11:24
Ehez hozzátéve: a zsír jó sok, de tökmaggal ennyi, anélkül: 62 g körül van. Mondjuk, nem tudom miből jön össze ez a sok zsír.....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook