Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehet valamit tenni a szomszéd ellen? fórum

Lehet valamit tenni a szomszéd ellen? (tudásbázis kérdés)


27. syria (válaszként erre: 21. - Nika35)
2013. dec. 10. 20:01

Irigylésre méltó a hatás. De nehogy azt gondold, hogy ez általánosítható!

Szerény véleményem szerint jó, ha ezer esetből tucatnyiban lehet így eredményt elérni. (Mondjuk a semminél több.)

26. michelle.r (válaszként erre: 19. - 65950e3293)
2013. dec. 10. 19:04

Ne legyél nyuszi, nem megtűrt személy vagy, hanem a BÉRLŐ, aki azért fizet, hogy nyugalmas otthona legyen. Még csak a tulajdonost sem kell megkérned, hogy helyetted intézkedjen, ugyanolyan jogokat béreltél magadnak, mint amilyenek a tulajdonosnak vannak.


Pesze jobb lenne, ha ő is tudna róla, hogy kivel milyen konfliktusos van, így őt is kevésbé tudják hátba támadni a kedves lakótársak.

25. michelle.r (válaszként erre: 13. - 5bcf1b7c01)
2013. dec. 10. 18:37

Nagyon tévedsz. Először is nem albérlő, hanem bérlő. A tulajdonos, aki egy szerződés keretében díj fejében átadta neki az ingatlan használati jogát.


A szomszédokat illetően semmi nem különbözteti meg a helyzetet attól, mintha a tulajdonos lakna benne.


Komolyan nem értem, miért kezelik néhányan a bérlőket úgy, mint egy alacsonyabb rendű fajt :/

2013. dec. 10. 18:37

Rendőrt lehet hívni, mert senki sem tehet azt, amihez kedve van.

Házirend mindenhol van és mindenkire érvényes.

Az önkormányzatnál be lehet jelenteni e-mailben is.

Érdemes a többi szomszédot megkérdezni és a nevüket beleegyezésükkel beírni.

A mi lépcsőházunkban bevált.


A csendrendelet létezik, csak más formában.

Nincs időponthoz kötve. Semmikor sem lehet zavarni másokat, be kell tartani a házirendet.

2013. dec. 10. 18:30
A rendőrségen fel lehet őt jelenteni csendháborításért.
22. Nika35
2013. dec. 10. 10:55

A TÁRSASHÁZ HÁZIRENDJE

A tulajdonosoknak – a külön tulajdonon belüli építési, szerelési munka, zajjal járó más tevékenység végzésekor- a lakók nyugalmát szolgáló egyéb szabályokat be kell tartani. Az ilyen munkák, tevékenységek nem lehetnek ellentétesek az építésre, illetve a zajszint határértékére, a lakóépületre vonatkozó irányadó külön jogszabályok rendelkezéseivel.

A tulajdonosok a külön tulajdonukon belüli szerelési munkát úgy kell, hogy ütemezzék, hogy a közmuvek elzárásával (víz, gáz) a lakók életvitelét a leheto legkevésbé zavarják. A vízvezeték felszálló ágai közül egyidejuleg csak egy zárható el, hétköznapokon 8 és 16 óra között a munkavégzéshez szükséges idore. A gázvezeték elzárása csak hétköznapokon 8 és 16 óra között legfeljebb 4 óra idotartamra lehetséges.

Bármilyen, a fentiek körébe tartozó tevékenység megkezdése elott 3 nappal a munkát végezteto tulajdonos, vagy bérlo köteles értesíteni a közös képviselot és az érintett a tulajdonos, illetve bérlo társait.

A társasház hirdetményeit és a tulajdonosokat érinto közérdeku közleményeket és értesítéseket a lépcsoházi közös hirdetotáblán kell közölni. A jóváhagyott házirend kifüggesztésérol a Közös képviselo gondoskodik.

A tulajdonosok a külön tulajdon bérbeadása esetén, kötelesek a bérlo figyelmét felhívni a házirendben foglaltak betartására.

a.) Zaj

Az épületben tartózkodni kell a mások nyugalmát zavaró hangos tevékenységtol. TV, rádió, stb. csak úgy használható, hogy az ne zavarja mások nyugalmát.

Zajt okozó háztartási géppel dolgozni, zajjal járó szerelési, építési munkát végezni (az azonnali beavatkozást igénylo tevékenység kivételével),

 munkanapon 8 óra és 20 óra,

szombaton

8 óra és 14 óra,

vasárnap

9 óra és 13 óra között szabad.

21. Nika35 (válaszként erre: 16. - Syria)
2013. dec. 10. 10:49

A földön!



Nálunk a liftbe a közös képviselő direkt ki rakta a társasházi házirend ezen paragrafusát !Miután az egyik lakó nem tartotta be!Azóta csend és nyugalom van.

20. syria (válaszként erre: 19. - 65950e3293)
2013. dec. 9. 17:37

Nem engedélyt-kért házibuliról volt szó, hanem folyamatos, estéről-estére ismétlődő zajongásról, amit a bátyám több hónap után már nem volt képes tolerálni, tűrni; ezért tette szóvá.


Vagy megszoksz, vagy megszöksz. Az esetedben marad a megszokás. :(

19. 65950e3293 (válaszként erre: 16. - Syria)
2013. dec. 9. 17:06
De egy házibuli megint más, arra is kell engedélyt kérni és ha nincs akkor joggal vannak feljelentve. Én úgy tudom, hogy panelban van egy bizonyos zajszint amit ha elér akkor szintén fellehet jelenteni. És pont itt a hoxán olvastam, hogy engedélyt kért, meg a szomszédoktól is engedélyt, hogy ő zajong, mert felújít. Tehát ha én ezt rosszul tudom akkor sajnálom, de itt olvastam. Persze igen az elköltözés... de hát nem milliomosok a szüleim sajna, hogy egyik napról a másikra elmegyek. Diákhitelt meg nem fogok azért felvenni.
18. 65950e3293 (válaszként erre: 8. - Salabakter)
2013. dec. 9. 17:02
Pl amikor éjszakás vagyok és haza jövök még a suliból és délután szeretnék aludni, ilyenkor hallom, és hétvégén, mert gondoltam, hogy csak csak pihenni is kéne ha hétközben kihajtom magam. Szíves elnézésedet kérem, hogy suli mellett dolgozok és hétvégén otthon lógatom a lábam
2013. dec. 8. 17:08

Nekem is akarták már ledobni a férjem a gangról,mert szent este 11 órakor elkezdték üvöltetni a roma zenét,de azt az igazi értelmetlen kiabálós ugrálósat...zengett az egész ház...és albérlők voltak.

És tudták hogy Nálunk egy 3 hónapos baba van...pont nem érdekelte őket....

2 hónap múlva kirakták őket a lakásból.

Most egyetemisták vannak a házban akik úgy viselkednek mintha egy kollégiumban lennének,kiabálna,rohangálnak,üvöltetik a zenét de hozzájuk kihívjuk a rendőrséget.és többnyire ez használ is.Olyan 2-3 havonta váltják egymást,mert nem tudják fel fogni hogy ez nem egy kollégium...

mi meg nem hagyjuk magunkat.

16. syria (válaszként erre: 6. - Nika35)
2013. dec. 8. 16:27

Melyik bolygón élsz???


A 65 éves bátyám éjjel fél tizenkettőkor felment egy emeletet, hogy szépen megkérje az ott „bulizó” fiatalokat, hogy vegyenek vissza, mert pihenni szeretnének. Válaszul úgy pofán vágták, hogy kórházba került szilánkos arctöréssel. A tettes nincs meg, mert a banda egy emberként védte a támadót: mondván, nem ismerik! A rendőrség meg belepihent, hogy őket is hülyére vették.


A fórumindítónak a válaszom: semmit nem tehetsz. Ha a szép szóval történő kérlelés nem hoz eredményt, marad a költözés.

15. Babeck (válaszként erre: 6. - Nika35)
2013. dec. 8. 16:15

Így van.

Valamint a legtöbb városban - kerületben szabályozva van a zajvédelmi rendeletben, hogy milyen jellegű tevékenységek mikor végezhetőek.


Az albérlőnek pedig teljes beleszólása van a ház életébe.


Szóval nyugodtan hívd a rendőröket, de először talán érdemes lenne beszélni a fickóval (kedvesen megkérdezni, hogy meddig tartanak még a munkálatok, és finoman jelezni, hogy sajnos a ház akusztikája olyan, hogy nagyon lehet nálad hallani mindent)

2013. dec. 8. 16:05
Menj fel és beszélj vele.
13. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - 65950e3293)
2013. dec. 8. 15:52

A saját lakásában az ember fúrhat-faraghat.

Marad a költözés.

Az albérlônek nincs beleszólási joga a ház életébe.

12. krozsu
2013. dec. 8. 15:41
Jegyzőtől lehet kérni birtokvédelmet.
11. era06 (válaszként erre: 2. - 65950e3293)
2013. dec. 8. 15:14

Az ő háza, az ő vára.

Nappal fúrhat, faraghat, kivéve hétvégén. Na, meg éjjel is, csak más fúróval :))

2013. dec. 8. 15:02

Nem tudsz csinálni semmit.

Sajnos a nagy "emberiségi jogokkal" megszűnt a csend rendelet.

Egyes üdülőövezetekben van önkormányzati rendelet a nyugalomvédelmére.

Tapasztalatból tudom, mert engem is ilyen szomszédsággal áldtak meg. Vasárnap este nyolc után, vagy hajnali ötkor vágja a füvet, télen fűrészeli a fát. A kéményéből a kátrányos, műanyagos bűzt mi szagoljuk. A mi kapu bejárónkba áll meg, stb.

És semmit nem lehet tenni.

Pedig mi a saját házunkban lakunk (kertváros), annyit mondtak: HA NEM TETSZIK EL LEHET KÖLTÖZNI!!!

2013. dec. 8. 14:46

Sajna mivel albérlő vagy nem sok beleszólásod van a dologba.Egyszerűen közli vele hogy ha nem tetszik el lehet menni (tapasztalat)

A rendőrök nem csinálnak semmit ha nap közben zajong este is csak 10 után jönnek ki max szólnak hogy halkabban.

Nem aláírást kell gyűjtenie,hisz a saját lakásában azt csinál amit akar nem kell külön engedély hogy mondjuk felújítson...

Max ha szorult belé némi kultúra akkor kiírja hogy kedves lakótársak ettől mag attól az időponttól felújítás folyik az esetleges kellemetlenségért elnézést kérünk.Mi ezt írtuk ki...

Pad helyzet sajnos megszoksz vagy megszöksz...

8. salabakter (válaszként erre: 7. - 65950e3293)
2013. dec. 8. 14:37
Akkor viszont alig vagy otthon,mikor hallod?Napközben egyébként azt csinál,amit akar, nem szólhatsz.
7. 65950e3293 (válaszként erre: 3. - Pemete)
2013. dec. 8. 14:04
Keresek, de azért sajnos ez nem így megy. Suli mellett dolgozok tehát csak 4 napot tudok 8 órában dolgozni így nem jön össze annyi pénz, hogy ezt is fizessem meg egy másikat 2 havi kaucióval...
2013. dec. 8. 14:02
Minden házban kell lennie házirendnek, amelyben szabályozzák ezeket a kérdéseket!Esetleg a közös képviselőnek is jelezd a problémádat.
2013. dec. 8. 13:57
Kössetek barátságot, jó szóval.....
2013. dec. 8. 13:48
Mást nem zavar a házban? Fogjatok össze, menjetek fel hozzá, és kérjétek meg szépen, hogy reggel 8- este 8-ig csinálja a munkáját, a hétvégéket meg hagyja ki. Ha nem hajlandó, a rendőrségen fel lehet őt jelenteni csendháborításért.
2013. dec. 8. 13:47
Ha albérlő vagy, akkor nagyon egyszerű a helyzet, hiszen nem köt oda semmi, szabadon foghatod magad, és átköltözhetsz egy másik lakásba, ahol megfelelőek a körülmények.
2013. dec. 8. 13:44
A probléma az, hogy albérlő vagyok, és a fenti szomszéd szeptember óta fúr, farag, ordibál, zajong mindennap... hétvégén hajnali 5.-kor is neki kezd valamit fúrni, meg ordibálnak... Nem lehet se aludni, se tanulni, pedig egy éjszakázás után jól esne... Ha felújít nem kéne alá írást szereznie a szomszédoktól? Én úgy tudom, hogy igen, aki esetleg tud segíthetne. köszi
2013. dec. 8. 13:43
Lehet valamit tenni a szomszéd ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook