Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerinted a vitamintartalmú pezsgőtabletta egészséges vagy káros? fórum

Szerinted a vitamintartalmú pezsgőtabletta egészséges vagy káros? (tudásbázis kérdés)


13. eandi78 (válaszként erre: 12. - Grizus)
2013. dec. 9. 07:12
Pedig legtöbb vitaminban van aszpartám. A gyógyszerbiznisz hatalmas nem lehet tudni. Láttam pár hete egy káros a pezsgőtabletta cikket, de csak belenéztem. Már nem tudok hinni az ilyen cikkeknek. Nekem már mondta orvos, hogy jobb is, ha nem tudom egészben lenyelni a tablettát, legalább nem úgy kerül a gyomromba. Nem tudom mi a jó akkor:)
12. grizus (válaszként erre: 4. - 8c40921157)
2013. dec. 9. 04:48
Aszpartamos cuccot nem veszek. A kérdés csak az, hogy nem a vitaminbiznisz találta-e ki, hogy ne vegyél pezsgőtablettát, hanem vedd az ő vitaminjukat, ami viszont sokkal drágább.
2013. dec. 8. 17:04

Attól függ milyen vitamint veszel. Vannak olyan c vitaminok, amiben 1000mg is van. Multivitaminban, magnéziumban és kalciumban is vannak jók. Szerintem semmivel nem egészségtelenebb, mint filmtabletta vagy kapszula. Kapszulát soha nem szednék, ki tudja miből van a külső része.

Előbb vagy utóbb mindenről kitalálják, hogy miért egészségtelen. Aszpartám se érdekel, annak legalább nincs olyan rossz íze, mint a stevia-nak.

Amúgy meg mindegy milyen gyógyszerforma, fölösleges szerintem napi szinten vitamint szedni.

2013. dec. 8. 11:41

Felesleges megvenni.

Ha erősíteni akarod az immunrendszered, C vitamin külön + más kapszulában vagy tablettában kapható vitaminok. A legtöbb (zsírban oldódó pl. D,E,K,A..) vitamint inkább kaja után érdemes bevenni. szvsz.

2013. dec. 8. 10:38
A pezsgőtabletta semmire sem való, haszontalan, az orvosok kifejezetten nem javasolják.
2013. dec. 8. 10:16
és a felszívódása sem az igazi
2013. dec. 8. 10:15
a vesének nem tesz jót a sok tablettázási segédanyag
6. Hmv. (válaszként erre: 1. - Grizus)
2013. dec. 8. 10:12
Nem bízom benne, szerintem teljesen fölösleges inni. És még rossz ízű is ráadásul!
5. mafalda (válaszként erre: 2. - Grizus)
2013. dec. 8. 08:59
Én is azt hallotam,hogy káros a vesére,vesekövet okozhat.De hogy ez igaz-e????
2013. dec. 8. 08:03

Amennyiben aszpartam van bennük, akkor kimondottan mérgezőek.

Egyébként meg szerintem nem hatékonyak, túl vannak dimenzionálva.

2013. dec. 8. 07:38

se nem egészséges, se nem káros, ugyanis nagyon hamar kipisiled, viszont azért naponta 1-nél több nem ajánlatos.

Én inkább haszontalannak nevezném

2013. dec. 8. 05:43
Szeretem ezeket a löttyöket, de valaki azt mondta, hogy egészségtelen, a vesém fogja kárát látni. Valahol meg azt olvastam, hogy túl sok bennük a só. Te tudsz erről valamit?
2013. dec. 8. 05:42
Szerinted a vitamintartalmú pezsgőtabletta egészséges vagy káros?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook