Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pozitív hozzáállással a mellrák ellen! fórum

Pozitív hozzáállással a mellrák ellen! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pozitív hozzáállással a mellrák ellen!

2016. ápr. 1. 04:38
Rég nem voltatok, aki még itt van mi van vele??
18. baliur (válaszként erre: 17. - Szmályli)
2014. okt. 10. 09:01

Kedves szmalyli!


Oszinten sajnalom a Veled tortenteket! Kivanok Neked nagyon sok erot!!


Irj majd magadrol, hogy mi tortenik Veled!


Szeretettel, baliur-Aniko

17. Szmályli (válaszként erre: 16. - Baliur)
2014. okt. 8. 15:24

Szia.

Köszi hogy kérdezed.

Sajnos mellrák ez már tuti, hormon eredetű valószínűleg a fogamzásgátló szedéstől lobbant-indult be.


És szerintem nincs mitől félni, és most is pozitívan állok ehez az egészhez, nem törtem össze(egyenlőre) peresze még nem fáj semmim és élem a hétköznapi életem.

Engem a tudatlanság sokal jobban frászba hoz, amikor nemtudom mi lett egy vizsgálat eredménye és várni akár 1-2 hetet az eredményre na ez már brrrr....

Elvileg jövőhét csütörtökön megyek az utalsó vizsgálatra ami hasi Uh, a többi leletem egyenlőre negatív.

Szerintem ha mammográfián is azt mondták h zsircsomó akkor biztos tényleg az, szerintem ha zavar a mérete, járj utánna hogy hogy lehet kivetetni, utánna tuti elküldik szövettanra is!

Anyukámnak volt annó kivették, nem is igen fájt neki a műtét után és azóta sincs szerencsére vele gond!

16. baliur (válaszként erre: 15. - Szmályli)
2014. szept. 27. 18:49

Kedves Szmalyli!


Mi tortent azota Veled? Meglettek az eredmenyek?

Nekem megallapitotta az orvos mammografia es uh vizsgalat utan, hogy teljesen biztos, hogy zsircsomo. Bar kell valljam, azert meg mindig rettegek. Neha, mintha fajna a mellem. Nem tudom, hogy nyugodjak bele vagy mit csinaljak!

2014. szept. 12. 09:17

Sziasztok.

Nem is tudom hol kezdjem, talán ott hogy van 2 remélhetőleg egészséges kisfiam, 5 illetva 2 évesek. A második gyerkőcöt mikor szoptattam 7 hónapos korában vettem észre az első csomót a mellemben mikor nagyon tele volt tejcsivel, sokat nem gondolkodtam kerestem egy orvost aki ultrahanggalk megnézte a csomókat, olyat kerestem aki minél hamarabb tud fogadni és nem kell beutaló tehát fizetős orvos volt 15eft ba került a vizsgálat de úgy voltam vele ennyit megér az egészségem és hogy minél hamarabb tudjam mi a helyzet. Azt írta a papírra hogy Lipoma subcutanea a diagnózis ami az elmondása szerint zsírcsomó, mondta h nőhet a csomó és ha zavar ki lehet műttetni. ezzel a megnyugtató tudatban éltem a minden napjaim h csak zsírcsomó és kész.

1.5 évvel később tehát napjainkban megjelent egy újabb csomó a hónaljam alatt hol nagyobb volt hol némileg összébb ment,gondoltam valami nyirokcsomó vagy max ott is egy zsircsomó jött ki.

Biztos ami biztos elmentem a háziorvoshoz aki adott beutalót mammográfiára.

Most kedden voltam, aránylag nyugodt voltam mondván h majd megerősítik a másik doktor álltal leírt leletet, amit nem vittem magammal gondoltam ugyan azt látják úgyis majd.

Bekereültem kis várakozás után, megkezdődött a vizsgálat és már ott mondta a hölgy h a zsircsomó puhább tapintatú, na ott kaptam már frászt, több felvételt is csinált mivel 3 csomó is van, 1 nagyobb a mellben egy kisebb és a hónom alatt, készlettek a felvételek, ott ültem a széken kiszolgáltatottva, válaszra vártam h akkor mit látnak a hölgy szólt egy doktornőnek h a felvételen lát valamit én még mindíg csak vártam nem szóltak semmit csak susmorogtak félre vonulva, utánna közöltéák hogy megnézik ultrahanggal is, újabb vizsgálat másik szoba, újabb közlés h hozzá járulok-e h vegyenek belőle mintát, hát mondom persze, mindezt már könnyeimet nyeldesve mivel vagy fél órája bent voltam, 2 helyről kisebb tűvel mintát vettek, a legnagyobból helyi érzéstelenítésel egy nagyobb tűvel és lett is egy jó fél centis vágás szerű.

Végre szabadultam és mondták hogy 1 hét múlva érdeklődjek telefonon hogy megvan-e az eredmény ha nincs még egy hét várakozás, de már ebbe a pár napba is bele őrülök!!!!

Van valaki hasonló cipőben, itt a hoxán nem találtam nagyon fórumot, nem is értem hogy lehet hisz biztos nem én és pár ember van ilyen, vagy hasonló helyzetben!

Jó lenne valaki aki tudna infóval szolgálni h végülis mi lehet minden képp rák vagy van esély h más daganat???

Nagyon várok válaszokat, csak erre tudfok gondolni!!!!!

14. baliur
2014. szept. 9. 15:23

Sziasztok! Szia Bori! Remelem, nem zavarok. 35 eves egy gyermekes anyuka vagyok Hollandiabol.

En megcsak holnap fogok menni mammografiai es ultrahang vizsgalatra. Penteken(szept. 5.-en) talaltam egy csomot a bal mellemben, biztos vagyok benne, hogy korabban nem ereztem ott. Eleg rossz eloerzetem van. A csaladomban mar volt mellrak.

Felek!

2014. aug. 11. 17:05
Pont most irtam másik fórumon ....jun-ban műtöttek....ma onkológián kiderült egy eredmény nincs meg pontosan az ami eldöntené a kezelések menetét..azóta már voltam x-szer itt ott de senki észre nem vette...csak folyton megyek ide megyek oda és várok, hol egy hetet hol kettőt, hol csak úgy valamire valamennyit....az idegrendszerem lassan kikészül....már aludni nagyon rosszul tudok....
12. BenKír (válaszként erre: 11. - Icuska538)
2014. aug. 11. 08:26
Anyukámnak is rosszindulatú volt a daganat, ami miatt el kellett távolítani a bal mellét, de a rosszindulatú közül a legenyhébb fajtája, így csak gyógyszert kell neki szedni több évig. A sugár ill. kemoterápiát szerencsére megúszta. Kívánom, hogy neked se kelljen kezeléseket kapni.
2014. aug. 10. 19:54
Kinél mi újság? Nekem is rossz indulatú csomót vettek ki a mellemből, holnap megyek onkológiai rendelésre , biztos kezelések jönnek..... Irjatok....
2014. febr. 17. 15:27

Sziasztok!


Egy hete voltam nőgyógyásznál,cystat állapítottak meg a petefészkemben,ami nem folyadékot tartalmaz,a menstruációm egyre több időt késik múlt hónapban egy hete most már két hete elhagytam még mindig nem jött meg,melleim feszülnek,orvosnak mutattam de azt mondta semmi kórosat nem lát,elküldött egy mell ultrahangra,két napja a mellemből,nyomásra fehér áttetsző víz szer lé jött ki.Mi lehet ez?

2013. dec. 11. 18:37
Örülök mikor egy olyan gyógyulásról olvasok ami példaértékű. Édesanyámnal 17 éve diagnosztizáltak ez első mellrákját es rá 15 évre a változó kor újból előhozta es így 52 évesen mar nem sikerült a harc. Mar csak azért küzdött hogy az első unokáját meg láthassa,es en ezt meg is tudtam neki adni! 17 éve azért küzdött hogy meg felneveljen minket most mar kigyezett 2 hónappal az unokájával, es nagymamaként távozott az élők sorából. Amiért küzdött megkapta! Mindig kell lennie egy célnak, ami erőt ad, azt pedig szerintem érzi mindenki hogy mi vállalható!
2013. dec. 9. 13:12
Hahóóóóó, van itt még valaki?
2013. dec. 7. 15:48

Ne haragudjatok,ez nagyon megdöbbentő:((

Sajnálom,h itt is szembesülni lehet azzal,mennyire igaz,h minden évben nő a mellrákosok száma.Alíg telt el pár óra és itt a hoxán is vannak jópáran,akik ezzel a betegséggel küzdenek.Mindenkinek erőt,kitartást és mihamarabbi gyógyulást kívánok.

2013. dec. 7. 15:33
Anyukámat 2 hete műtötték rosszindulatú melldaganattal. Sajnos el kellett neki is távolítani a bal mellét. Most várjuk a szövettan eredményét. A CT nem mutatott ki sehol áttétet. Megkérdezhetem, hogy miért kellett műtét után ennyi sugár ill. kemoterápiát kapnod? Anyukámat 13 évvel ezelőtt már vastagbéldaganattal műtötték ill. kapott sugárkezelést a műtét előtt, de most még nem tudjuk, hogy mi vár rá. Tart a kemoterápiától.
2013. dec. 7. 15:19

Örülök,hogy itt is olvashatok rólad!Én még csak a harc felénél(vagy még ott sem)járok,de az ilyen cikkek hatalmas erőt tudnak adni!!!

Remélem az 5.év után is tudsz írni egy ilyen cikket,én szívből kívánom!!!

2013. dec. 7. 14:23

Szívből örülök, hogy meggyógyultál. Annak meg kifejezetten, hogy most jelent meg a cikked. Anyukámnak tegnap lett meg a biopszia eredménye. Rossz indulatú, de elhatárolódott. Teljesen kétségbe van esve. Nagymamámnak is volt, meggyógyult belőle.. Én már évek óta járok kontrollra, mert folyamatosan cisztáim vannak. De a nővéremet még arra sem tudjuk rávenni, hogy elmenjen egy uh-ra, hisz veszélyezetett... Azt mondta, ő nem akarja tudni, ha valami baja van.


Az emberek szemléletén azért nem lehet változtatni, mert mindenki azt hiszi magáról, hogy vele nem történehet meg (tisztelet a kivételnek)


Kedves cikkíró. Kívánok neked hosszú, egészséges életet.

2013. dec. 7. 14:00
Én is örülök,h neked sikerült.Sajnos amíg a nők megveszik a sok kozmetikai kenceficét és magukrakenik,addig nem fog csökkeni a mellrákosok száma,hiszen manapság már egyre több ffi is az lesz és ez a szám évről-évre nő.Azt pedig,h megváltozzon az emberek szemlélete és a megelőzéssel kezdjék,hát ahhoz nem is tudom mi kellene.
2013. dec. 7. 11:08

Szia!


Szívből örülök, hogy Neked sikerült. Kívánom, hogy az öt év eltelte után is, írj egy cikket, hogy igen sikerült legyőzted ezt a szörnyű betegséget.


Sajnos sok embernél hiába a pozitív hozzáállás, a maximális élni akarás, a sors nem mindenkihez egyformán kegyes.


Hozzátenném, hogy néha az orvosok azok, akik pont azt mondják.-Ugyan mit hisztizik ezzel a kis hülyeséggel. Na, akkor menjen el a páciens és inkább erősítse meg egy másik orvos is, hogy tényleg felesleges az aggodalom, mintsem visszafordíthatatlan betegség alakuljon ki.


Legyen szép karácsonyod, gyermekeid, szeretteid körében.

2013. dec. 7. 09:08
November 6-án volt pont egy éve, hogy elkezdődött az én kálváriám és küzdelmem. Ezen a napon diagnosztizáltak nálam rosszindulatú daganatot a bal mellemben.
Megoperáltak, eltávolították a daganatot a mellemből, és az összes hónalji nyirokcsomómat is.

Ugrás a teljes írásra: Pozitív hozzáállással a mellrák ellen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook