Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor kezdi a bank szüneteltetni az A hitelt? fórum

Mikor kezdi a bank szüneteltetni az A hitelt? (tudásbázis kérdés)

10. Skippo
2013. dec. 7. 22:55

Na akkor, hogy részletezzem.



Édesapám folyóhiteléről van szó.



Tegnap közölte vele a munkáltatója, hogy bocs, de három hónapig nem foglalkoztaja.



Tudom van folyószálahitele. Tudom, kaphatja a munaknélküli járulékot. De van egy hitele az adott bank felé, vonják minden hónapban.



Csak az érdekel, hogy mennyi idő amíg lenullázák? Tehát, hogy felszólítják, hogy fizesse be az elmardt összeget?



Nem egy elveszett ember, nyilván dolgozni fog, és akar és tud. De a folyószámlán ki fog esni a jövedelme. És mivel nagyon-nagyon rossz időszak van mögötte nagyon nagy sz.ban van. Dolgozik Ő szegény, de ez, hogy most nem foglalkoztatják három hónapig kb. egyet jelent azzal, hogy a torkát vágják át.

9. Alexa1123 (válaszként erre: 8. - 91d4989ab9)
2013. dec. 7. 22:46
nekem fél év után vették vissza, és ennyi idő után kellett visszafizetnem..nem hülyeségből, tapasztalatból írtam...
8. 91d4989ab9 (válaszként erre: 4. - Alexa1123)
2013. dec. 7. 08:14
ez hülyeség ennél az otttpp sokkal gyorsabb 1 hónap és jön a levél hogy fizess, azaz két kiesett fizu után
7. Bella 13 (válaszként erre: 2. - Skippo)
2013. dec. 7. 06:11

A felülvizsgálat havi rendszerességű, ha a rendszer azt érzékeli, hogy 3 hónapig nincs elsődleges, fizetésből vagy nyugdíjból származó jövedelem, nullázza a hitelkeretet, és egy összegben kéri a túlhívott összeg megfizetését. Bankfiókban van lehetőség un. keretcsökkentési megállapodást kötni, ahol egy futamidő, és egy havi törlesztőrészletben lehet megállapodni, az eredeti hitelkeretet vissza állítják, és a szerződés kötés napjától minden hónap ugyan azon napján csökken a keret a megállapodás szerinti törlesztőrészlettel. Így a futamidő lejáratakor vissza fizetődik a teljes tartozás.

A hitelkeret szerződést nem szüntetik meg, attól hogy lenullázódik, még megmarad, de ismét legalább 3 hónapig kell jövedelemmel rendelkezni ahhoz, hogy újra beállításra kerüljön, de ez csak akkor igaz, ha nem kötsz keretcsökkentési megállapodást, mert ebben az esetben a hitelkeret a futamidő lejártakor megszűnik.

2013. dec. 7. 06:09

Nekem is volt ilyen, a bankos fickó azt mondta 2-3 hónapot vizsgálnak felül visszamenőleg.

Azonnal le is vonják, minél előbb be kell menni.

Lehet rá részletfizetést intézni, de amíg az le nem jár, addig hiába érkezik rá több pénz, nem állitják vissza.

5. m.a.cs.e.k (válaszként erre: 2. - Skippo)
2013. dec. 7. 04:16

Nem szüneteltetik,felbontják a szerződést,és egy összegben válik esedékessé a visszafizetés.

Minél hamarabb menj be,meg lehet velük beszélni a részletfizetést,de ha nem intézkedsz csak nő a hitel,és kiadják végrehajtónak.

2013. dec. 6. 23:56
fél évente vizsgálják felül és csökkentik vagy vonják meg a hitelkeretedet.
3. 91d4989ab9 (válaszként erre: 2. - Skippo)
2013. dec. 6. 23:04
nagyon gyorsak, tippem 1 hónap
2013. dec. 6. 22:14

Sziasztok!


Azt szeretném tudni, hogy egy bank konkrétna a "zöld" bank mennyi idő után nulláza az A hitelt?


Tehát, ha egy embernek van egy számlája. Azon X. összeg A hitel, de kb. három hónapig kiesik a jövedelme, mennyi idő után szüneteltetik az A hitelét?

2013. dec. 6. 22:11
Folyószámla, A hitel

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook