Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha naponta nagyon intenzíven tornázom, az Ab Rocketen, akkor mire kell figyelnem, hogy ne legyen semmi bajom? fórum

Ha naponta nagyon intenzíven tornázom, az Ab Rocketen, akkor mire kell figyelnem, hogy ne legyen semmi bajom? (tudásbázis kérdés)


2013. dec. 9. 14:39
Mindenképpen étkezz rendesen ha sokat edzel + a fehérje turmix is jót tenne nehogy az izomzatod lássa kárát a sok edzésnek.
2013. dec. 7. 20:48
Ha fogyni szeretnél, iktasd ki a gyümölcsöket az étrendedből!
22. c114183a1c (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2013. dec. 7. 19:11
Drukkolhatok? :)
21. michelle.r (válaszként erre: 19. - 7a3a05277b)
2013. dec. 7. 18:38
Jah, holnaptól be is állok a sorba és hízni kezdek a gyümölcsöktől, ahogy azt kell ;)
2013. dec. 7. 17:22
Ugyan! Vannak, akik mindenkinél mindent jobban tudnak (még annál is, akinek ez a szakmája, aki ezt tanulta). :)
19. 7a3a05277b (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2013. dec. 7. 16:50
Ugyan ;) Látod, hogy mindenki, aki kövér, azért hízott meg, mert gyümölcsöt fogyasztott. És azért is nem fogy le. Persze.
2013. dec. 6. 21:01
Tévhit, hogy a gyümölcs fogyókúrás étel lenne. A gyümölcsökben található gyümölcscukor az egyik legrosszabb fajta, ami csaknem teljes mennyiségében testzsír lesz. 1-2 alma belefér, főleg a halványabb színű gyümölcsökből, mint amilyen a zöldalma, ezek kevesebb cukrot tartalmaznak, de az, hogy kilószám fogyaszd, nem működik a diétában.
17. michelle.r (válaszként erre: 12. - 7a3a05277b)
2013. dec. 6. 20:48
Ha a gyümölcstől hízni lehetne, akkor lennék már mint az Alföld ; Naponta összességében közel egy kilót is megeszem. Nem mondhatni, hogy elhízott lennék ;)
16. c114183a1c (válaszként erre: 15. - 7a3a05277b)
2013. dec. 6. 14:45
Látom, valami problémád van. Hajrá, járj csak le itt! :) Nem haragszol, ha tovább nem asszisztálok hozzá? :)
15. 7a3a05277b (válaszként erre: 14. - C114183a1c)
2013. dec. 6. 13:55

Nem vitatkozom. Igaz, nem nekem vannak súlyproblémáim. Gyümölcs ide vagy oda.


"Táplálkozási szakértő" :D Mennyi a hiszékeny ember... hiszen mindenki a ribizlitől hízott meg, ugye... Hagyjuk.

14. c114183a1c (válaszként erre: 12. - 7a3a05277b)
2013. dec. 6. 13:51
Jaja! Te jobban tudod ugye, mint egy táplálkozási szakértő? :D
2013. dec. 6. 13:40

Hagyd el a katyvaszt a fejedből és ezt az erőltetett menetet. Ezzel epekövet szerezhetsz be maximum és sérüléseket. S amint abbahagyod, ismét kövér leszel.


Normálisan kell ÉLNED, nem kúráznod, örök életedben.

Egyél naponta ötször.

A kisétkezésekre elég egy kis gyümölcs, a nagy étkezések legyenek háromnegyed akkora adagok, mint amitől eddig híztál, de a fele legyen zöldség annak, ami a tányérodon van ( és nem krumpli).

Ha rizs, akkor barna.

Ne süss olajban.

Ha feltétlenül kenyeret akarsz, akkor fele annyit, csak reggelire, mint eddig és teljes kiőrlésű legyen.

Ne egyél zsíros húsokat.

Ne edd meg a szárnyasok bőrét.

Ne nassolj.

Ne egyél cukrot.

Tornázz valamit, ami szórakoztat, hetente négyszer, ez bármi lehet úszástól a táncig.


És egész életedre megszűnnek a súlyproblémáid, a rosszulléteid. Ez a hosszú távú megoldás, ami egy normál életben is tartható, munka, család mellett is.

12. 7a3a05277b (válaszként erre: 11. - C114183a1c)
2013. dec. 6. 13:36

Fölösleges lenne utánaolvasgatnom annak, hogy egy uzsonnára elfogyasztott alma vagy 15 dkg málna nem hízlal. Többek között azért sem, mert ahogy látom, te mostanában kezded (egy nagyon rossz módszerrel) a "fogyókúrát", míg magam egész életemben sportoltam és normálisan étkeztem. És soha nem híztam a gyümölcstől. Ahogy senki.


Akkor sem, amikor egy sérülés miatt feküdni kényszerültem hetekig.

2013. dec. 6. 13:25
Nem-nem! Olvass csak utána! :)
10. 7a3a05277b (válaszként erre: 9. - C114183a1c)
2013. dec. 6. 13:09
Dehogynem :)
9. c114183a1c (válaszként erre: 8. - 7a3a05277b)
2013. dec. 6. 13:05
Gyümölcsöt nem szabad, ha fogyni akarsz...
2013. dec. 6. 12:32

Naponta öt alkalommal egyél, de kicsi adagokat. Sok-sok zöldség és gyümölcs, minden étkezésben.


Túlhajtani magad fölösleges, visszaüthet. Hatnaponta egy pihenőnapot tarts feltétlenül, hogy regenerálódjon a test, megelőzve a későbbi sérüléseket.

7. c114183a1c (válaszként erre: 3. - Kisfüles)
2013. dec. 6. 08:31

Kriszti!


Amikor elkezdtem a fogyókúrát 700-1100 kcal között vittem be és volt olyan, hogy éhes voltam. Most 1800-2000 kcal körül viszek be és jobban fogyok, mint anno és borzasztóan tele vagyok.


A lényeg, hogy milyen összetétele van a táplálékodnak! Fehérjéből legalább a testsúly * 2 gr mennyiséget próbálj meg bevinni! Utána tudsz nézni, milyen ételek tartalmaznak nagyobb mennyiségben féhérjét.


Naponta min. 5-ször egyél! Minimum! Az a baj, ha azt érzi a szervezeted, hogy éhezteted, akkor rögtön olyan helyről vesz el, ahonnan nem kellene, az izomból.


Hiába csinálsz meg 5000 felülést, hasprést. Egyrészt ha ennyit megcsinálsz, nem is jól csinálod! Elég, ha napi szinten megcsinálsz 50 hasprést, de azt jól! Ne félj, azt érezni fogod!


Hogy miért lehettél rosszul? Egy evéstől? Ezt komolyan kérdezed? :D


Ha szeretnél szép formás lenni, én a helyedben elgondolkoznék azokon, amiket írtam és az Ab Rocket helyett javasolnék súlyzós edzést! Próbáld ki, amiket leírtam! Nem fogsz csalódni! :)

2013. dec. 6. 07:02

Ab rockettel mi a célod? Azzal fogyni nem igazán fogsz. Legfeljebb egy kis hasizmot épít a zsír alá.

Ilyen étkezés mellett a zsír se fog lemenni. Amit beviszel, azt a szervezet zsírként raktározza el és a szükséges energiához az izmok leépítésével juttatja a szervezetet. Ami létfontosságú szerveket is érint. Első körben irány az orvos és egy vérkép, aztán jöhet a normális fogyókúra. Ésszel.

Napi 4-5 étkezés és legyen meg kb. 1500-1600 kcal. Mozgás meg legyen valami normális aerob mozgás. Ha nagy a felesleg séta, ha nem annyira úszás. Ilyen hidegben futást és kerékpárt nem ajánlom, de ha megengedheted magadnak konditermet (futópad, kerékpár) az is jó.

Ne akarj 2 hónap alatt lefogyni. A fölösleg se annyi idő alatt rakódott le. Idő kell és sok-sok türelem.

2013. dec. 6. 01:42

Ne haragudj, de ezt olvasni is rossz volt. Mi ez? vagy honnan veszitek ezeket a hüleségeket? miért nem esztek rendesen és mozogtok rendesen? áhhhhhhhh

komolyan mondom, nem értem

Azért lettél rosszul, mert koplalsz. A szervezeted az izomzatodból veszi az energiát, mivel nem viszel be elég fehérjér. Vércukrod össze vissza ingadozik, ugyan így a vérnyomásod is. Egyél rendesen és nem lesz semmi baj.

Azért nem esett jól a kaja, mert már egy ideje gondolom koplaltatod magad.

4. Ata06 (válaszként erre: 3. - Kisfüles)
2013. dec. 5. 23:11

Nagyon nagy hibát követtél el!

Ennyi kalória felhasználás mellett , a nagyon kevés evés felborítja a szervezeted egyensúlyát.

Egy kicsit ez már nekem anorexiának tűnik.

A szervezeted csak akkor tudja végezni a dolgát, ha kellő mennyiségű kalóriát kap. Az anorexiásoknak végül minden szervükkel gondjuk lesz, még szívritmus zavarok is fellépnek.

Nem kellene ezt megvárnod.

A gyomrodnak persze, hogy nem esett jól , hisz régóta csak kevés étkezéshez van hozzászokva. Össze van szűkülve, tulajdonképpen a szervezeted lassan elfelejti az evést.

Nem tudom mi a cél-gondolom a fogyás, de mindent ésszel kell csinálni, nem szabad átesni a ló túlsó oldalára. Remélhetőleg még nem tettél nagy károkat magadban, de minden esetre elmennék a helyedben a körzeti orvoshoz és elmondanám a panaszaimat. Egy vérvétel és egy kardiológiai vizsgálat nagyon fontos lenne. Aztán kiderül, hogy kell-e még tovább menni.

Fejezd be az önsanyargatást, mert ennek nem lesz jó vége! :/

2013. dec. 5. 22:44

Sziasztok


Nagyon szép estét,és nagyon szép napot kívánok mindenkinek.Nagyon szépen kérlek benneteket,hogy segítsetek nekem.Körülbelül fél éve mindennap naponta legalább másfél órát tornázom,az Ab Rocketen 3 alkalomra elosztva,a másfél órát.Körülbelül 3 hete jutottam el odáig,hogy mostmár megcsinálok 1500 felülést is,természetesen azt is a 3 alkalomra elosztva.E mellett,az első pillanattól kezdve nagyon keveset ettem.Általában csak ebédet.2 nappal ezelőtt éjjel egyik pillanatról a másikra nagyon rosszul lettem.Nagyon magas lett a vérnyomásom,és minden más értékem is.Azóta,nem mertem tornázni,és többet is ettem,de persze,ez sem jó,mert nagyon hiányzik a mozgás,és azt is érzem,hogy nagyon nem tett jót a gyomromnak,hogy többet ettem.Nagyon szépen kérlek benneteket,hogy írjátok meg nekem,hogy mi lehetett az oka,hogy ennyi idő után rosszul lettem?Mit rontottam el,és mit tegyek,hogy többet ilyen,ne fordulhasson elő,mert,ez volt az első alkalom,és nagyon nem szeretném,ha még egyszer ilyen előfordulna.Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is.További nagyon szép estét,és nagyon szép napot kívánok nektek

Sziasztok:Farkas Kriszti(kisfüles)

2013. dec. 5. 22:24
Bemelegítés,nyújtás.
2013. dec. 5. 22:21
Ha naponta nagyon intenzíven tornázom, az Ab Rocketen, akkor mire kell figyelnem, hogy ne legyen semmi bajom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook