Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért látok homályosan a kontaktlencsével? fórum

Miért látok homályosan a kontaktlencsével? (tudásbázis kérdés)


2013. dec. 5. 22:43
Tudnátok ajánlani jó műkönnyet?
14. Nátháska (válaszként erre: 13. - Kitty1130)
2013. dec. 5. 20:26
Én kontaktlencsével nem érzem, amikor ki van száradva a szemem, csak azt veszem észre, hogy homályosodik a látásom.
2013. dec. 5. 20:23
Köszönöm az eddigi válaszokat! Próbálok sokat pislogni, és nem érzem, hogy ki van száradva a szemem... Vagy azt nem érzem és tényleg ettől lehet a homályos látás? :/
12. Bugs02
2013. dec. 5. 20:13
Sokat kell pislogni, lencséseknél ez alap szabály!
11. Bugs02
2013. dec. 5. 20:13

Több mint 16 éve hordok lencsét félkeményet, mivel magam is rövidlátó vagyok.

Menj el dokihoz, bármitől láthatsz így.

10. forgatos (válaszként erre: 5. - Kitty1130)
2013. dec. 5. 20:12

Szerintem is ki van száradva a szemed. Ennek egyik tünete a könnyezés, mert a szem erőlködik, és próbálja önmagát nedvesíteni.

Használj műkönnyet, és jó lesz.

2013. dec. 5. 20:04
lehet össze cserélted akkor is lehet ilyen gond, ha egyforma a szemed akkor menj el nézesd meg mi okozza, lehet nem jó a tisztító folyadékod.
2013. dec. 5. 19:38

Nekem is szokott ilyen lenni, főleg este, amikor már reggel óta bent van a lencse. Könyv/monitorolvsasás közben keveset pislogsz, és kiszárad a szemed. Ha a szemedet lehunyva óvatosan megdörzsölöd, talán rövid időre segíteni fog.

Plusz egy saját tapasztalat, mivel nekem gyakran száraz a szemem: amikor beteszem a lencsét, az ápoló folyadékból egy cseppet teszek a lencsébe, és így illesztem a szemgolyóra.

2013. dec. 5. 19:36

Szerintem sem normális jelenség. Ha ki van száradva a szemem én is rosszabbul látok a lencsével kicsit, de nem folynak össze a betűk.

Ez egyébként próba lencse vagy rendes havi lencse? Mert ha csak próba lencse akkor lehet, hogy ennyi használattól már tönkrement.

2013. dec. 5. 19:34
A lányom hord kontaktlencsét, neki általában akkor szokott gond lenni, ha fertőzést kap a szeme.Menjél el mihamarabb szemészhez.Ha ilyen gondod van, rögtön fogadnak.Nem kell időpontot kérni.
2013. dec. 5. 19:32
Inkább olyan, mintha túl sok könny lenne benne... Mint, mikor sírás közben nem látsz vele rendesen:/
2013. dec. 5. 19:26
ki van száradva a szemed...
2013. dec. 5. 19:26
2 hétig nem így láttam... És sztem nem normális, hogy összefolynak a betűk... Aki már tapasztalt az is mondta nekem.
2013. dec. 5. 19:19
Közelről mindig is úgy fogsz látni.
2013. dec. 5. 19:14
2 hete viselem a lencsét ( rövidlátó vagyok), eddig minden rendben volt vele, tökéletesen láttam közelre, távolra. Azonban 2 napja ez megváltozott, közelre teljesen homályosan látok vele, sőt összefolynak a betűk, ha például olvasok, vagy a monitort nézem és távolra sem olyan éles, mint eddig. A lencsét többször megtisztítottam, nem fordult ki és nem cseréltem el. Mi lehet a probléma? Mit csináljak, hogy újra élesen lássak? :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook