Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babád első szülinapján te alkalmazkodsz a vendégekhez, vagy ők hozzátok? fórum

Babád első szülinapján te alkalmazkodsz a vendégekhez, vagy ők hozzátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. 4c1a787e8f (válaszként erre: 46. - CrystalPhoenix)
2017. ápr. 12. 16:44
Én ilyenért sohasem haragudtam, nem úgy vagyok összerakva, hogy érdekeljen. Nem emlékszem, hogy ez nálunk bármikor téma lett volna, pedig biztos volt, aki a 4 gyerek valamelyik napját éppen el is felejtette. Ez éppen az olyan kutya-macska viszonyoknál szokott érdekes lenni, ahol ezt figyelik az emberek. Szerintem az első gyerekem első születésnapja nem is lett külön megtartva, mert dec. 27.-én van, és akkor nekem leadás volt az egyetemen. A férjem szerintem az utóbbi két szülinapomnál itthon sem volt, fel sem hívott, eszébe sem jutott. Így alakult..
46. CrystalPhoenix (válaszként erre: 45. - 4c1a787e8f)
2017. ápr. 12. 06:08

ahol szeretet van, ott viszont olyat nem tudok elképzelni, hogy elmarad a köszöntés...

azt mondják 8 napig érvényes... nálunk holnap telik le...bár sok reményt nem fűzök hozzá, hogy ha eddig nem köszöntötték fel, akkor majd ebben a 2 napban fel fogják... :(

2017. ápr. 11. 12:36

Nálunk mindenki akkor jön át gyereket, vagy felnőtett köszönteni, amikor ráér, ha egy héttel előtte, akkor akkor, ha később, akkor akkor, ha elfelejti, hát úgy esett..

Ahol szeretet van a családban, ott ilyenek nem akadunk fenn.

Nagyon ritka az, hogy olyan nagy családi esemény van, amin "bélyegezni kell", azt viszont akkor úgy is szervezzük. Mondjuk apám 60, férjem 30 az ilyen volt... De még ott is belefér, hogy valaki nincs ott, beteg lesz, később köszönt.

Igen, én is dolgoztam 4 gyerek mellett, most éppen "nem dolgozom", és bizony sokszor nehezebben oldok meg időpontokat. Mert most meg minden rám vár. Tehát azért azzal sem kell annyira odáig lenni, hogy valaki dolgozik, és akkor ettől hasra kell esni.

Nálunk simán belefér munka után, este 6-kor is egy köszöntés, igen még évesnek is, mert ez igazából rólunk szól, és nem róla.

Ha ez már most ilyen, mi lesz később, amikor azért már tényleg többfele kell alkalmazkodni.

2017. ápr. 11. 10:48

fuhh az ilyen nagyi... nemtudom miért kekeckedik...de csak rossz pontot szerez az tuti...

de Mondok jobbat...az milyen ha fel se köszöntik a gyereket első szülinapjára? :)

Apa, anya, nagytesó, meg anyai nagyszülők igen, de após anyós abszolúúúút nem... na az az igazi gáz... blöee.. :/

43. M0ncsa (válaszként erre: 38. - Macskanita)
2013. dec. 11. 09:48
En a helyedben siman megtartottam volna masnap a szulinapozast. Igy pont az tortent, amit anyos el akart erni (gondolom en). Jobb taktika lett volna masnap, amikor otthon vagy, rendesen megtartani a szulinapot, fotozgatni, majd a legjobban sikerult kepeket elohivni, es elkuldeni anyosnak ajandekba "*gyerek neve* 1. szulinapi kepei, sok szeretettel nagymamanak".
42. M0ncsa (válaszként erre: 39. - Nikk_1982)
2013. dec. 11. 09:46
Igen, szerintem is :) Igazabol tokmindegy, gyerek ugysem fog ra emlekezni.
2013. dec. 11. 09:08
Ja, amúgy meg szerintem teljesen jogos, hogy fontos neked a gyereked 1. születésnapja. Igen, neked még fontosabb, mint a gyereknek. De nem is értem, miért nem lehet ezt tiszteletben tartani?
2013. dec. 11. 09:06

Nálunk vendég akkor jön be az ajtón, amikor beengedjük.

Igaza van az előttem szólónak, a párodnak kellett volna jobban a sarkára állni. De sajnos ismerős a szitu - neki akkor is az anyja, és a férfiak "jobb a békesség" alapon ilyenből nem csinálnak ügyet inkább - legalábbis a legtöbb.

Kedves mama most "jól megmutatta", hogy akkor is az van, amit ő akar... Hajjj, ismerős nagyon...

Mi lesz Nálatok karácsonykor??

39. Nikk_1982 (válaszként erre: 38. - Macskanita)
2013. dec. 10. 22:01
Itt a férjednek kellett volna a sarkára állni... Megköszönni a tortát és betenni a hűtőbe hogy majd akkor holnap megesszük. :-)
2013. dec. 10. 21:31
anyós meg máskor jött.a tervezett nap a rendes születésnap előtt egy nappal, megvárván, míg elindulok dolgozni...tortástól, ajándékostól,,hm....a férjem kiakadt...de anyós megcsináltaa happy birthdayt, majd távozott...Másnap nem volt humorunk szülinapot tartani, szerintem érthető okok miatt.
37. Macskanita (válaszként erre: 36. - M0ncsa)
2013. dec. 10. 21:27
Nem, sajnos nem voltam ott...megtartották nélkülem, bármilyen félelmetesen is hangzik...pffffff.....volt minden, torta,m gyertyafújás,m minden...nélkülem:-) Már nem érdekel annyira...
36. M0ncsa (válaszként erre: 35. - Macskanita)
2013. dec. 10. 21:17

Miert, te nem voltal ott a te gyerekeden? Dehogynem. Anyos meg MASKOR jott. Ezt probaljuk magyarazni tobben is.

Egyebkent meg tok lenyegtelen dolgokon idegesited magad, feleslegesen...

35. Macskanita (válaszként erre: 32. - M0ncsa)
2013. dec. 10. 20:26
Te ott voltál azon a szülinapon? Igen...nos, én nem tudtam végülis ott lenni, mert amocskos állatja, már bocxs, akkor jött el csak azért is, amikor elmentem dolgozni...kivárta, és rá egy félórára itt volt.nos, erről ennyit:-(
2013. dec. 7. 11:12
Tartsátok aznap, amikor Te otthon vagy, akkor legyen a torta, a fényképezés, stb. A mama pedig felköszönti előző nap, ezzel tudomásul véve, hogy lemarad a vendégeskedésről, hát ez van.
2013. dec. 6. 18:18
Regen rossz, ha ez felmerul, mint kerdes.
32. M0ncsa (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2013. dec. 6. 16:36

Eloszoris, elso szulinapot eleve ertelmetlen "tartani". Akkor unnepelsz, amikor akarsz, te esetedben pont a gyerek szulinapjan - masok meg akkor koszontik fel, amikor tudjak, nem tokmindegy?

Nalunk is csak 4-en voltunk: gyerek, ferjem, en, anyos, ennyi. Ferjem tesojaek ket hettel kesobb jartak erre, es a kezembe nyomtak egy konyvet, csomagolas nelkul, mondvan gyereknek ajandek. Anyukamek fel se koszontottek szemelyesen, csak skype-on hivtak fel, messze laknak. Most akkor en sertodjek verig? :D Orultem, hogy ennyivel is kevesebb a cirkusz...


Szulinapot meg majd akkor tartunk neki, amikor mar sajat barati kore van, akiket meghivhat, addig nem latom ertelmet.

31. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. dec. 4. 15:42
Egyertelmű h az anyja fontosabb h ott legyen..csakhogy a kerdesedre is valaszoljak:-)
2013. dec. 4. 15:41
Termeszetesen ők az 1 eveshez!pl:az en kislanyom 4éves es most is csak f4 kor kezdodott a buli 7ig mert ebed utan alszik.nem hivnam ebedre a vendegeket h emiatt vegig nyuglodje a napot.5korul volt fasirtgolyó hidegtál,torta
29. 7a3a05277b (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2013. dec. 4. 15:37

A saját gyereke természetesen fontosabb neki, mint a tiéd.


És igazság szerint: nem az anyának, hanem a gyereknek van a születésnapja.

28. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2013. dec. 4. 12:50

En azt hiszem, hogy ellognek inkabb a zeneszakkorrol, de ha ez nekik nem megy, akkor egy kis koszontes elotte valo napon belefer. Mindenkeppen keruld el, hogy szemelyeskedes legyen a vege, az nagyon ciki.


3 gyerekem van, az elso szulinapokat mindig szuk csaladi korben tartottuk, egy ebed es kesz. A gyerekeket nem erdekli meg ilyenkor. A masodik szulinapokat pedig mar a legnagyobb "bulizos" stilusban, kis barataikkal, szoval micimackos/hello kittys hatter, diszitesek, tanyerkak bizbaszok, nagy torta! Es elveztek nagyon, de az ilyen 1 eves korban a szuloknek fontos inkabb. A mama ezt lehet, hogy mar tudja is, ezert nem csinal belole nagy ugyet:)

27. Zizisicc (válaszként erre: 26. - Petra025)
2013. dec. 4. 12:11
Na, ugye. :o))
26. Petra025 (válaszként erre: 25. - Petra025)
2013. dec. 4. 09:04
Végül is lényegében te is azt írtad, hogy új közös időpont:-)
25. Petra025 (válaszként erre: 24. - Zizisicc)
2013. dec. 4. 09:02

De nem úgy volna jobb, hogy mindenki jól érzi magát? Néznének egy későbbi időpontot, amikor mindenkinek jó, kábé a rákövetkező héten.

Ha a gyerek nem is emlékszik, akkor neki mindegy melyik nap van felköszöntve.

Itt szerintem fontos lehet, hogy az anyuka és nagymama kapcsolata milyen.

Én beleképzeltem magam a helyzetébe, és nekem nem esne jól, sőt iszonyatosan szomorú lennék, próbálhatnám magamban helyre tenni a dolgokat, de nem tudom, mert a kapcsolat nálunk is olyan, ami alapot ad sajnos arra, hogy igen is úgy érezzem, hogy ki vagyok hagyva...

Kedves fórumindító, azt gondold végig, hogy miért merült fel benned ez a kérdés? És akkor talán a választ is ott találod:-)

24. Zizisicc (válaszként erre: 22. - Petra025)
2013. dec. 4. 08:56

Igen, az anyuka lehet szomorú miatta, épp ezért neki kéne magában helyretenni a dolgot.



Kedves fórumindító! Három gyerekem van, rengeteg szülinapon vagyunk már túl .... tapasztalatból mondom, szerintem nem kéne ennyire felfújni ezt a dolgot. A gyermek első szülinapja nem a gyereknek fontos, hanem a szülőknek, hisz a kicsi még fel sem fogja, mire ez a nagy felhajtás, és az sem tűnne fel neki, ha elmaradna, nem is hiányozna neki, hisz fogalma sincs még ezekről az ünnepekről. Neki maga a hangulat lesz a lényeg, a történések, én nem az, hogy most az pont a szülinapjára esett, vagy pár nappal előrébb, vagy hátrébb. Ha emlékezetessé akarjátok tenni neki, akkor szerintem olyan időpontban tartsátok, amikor minél több olyan családtag részt tud venni, akiket szeret a kicsi. Felesleges ebből presztizs kérdést csinálni.

Ha pl. egy számodra kedves személy nem tudna ott lenni az általad választott időpontban, akkor vajon nem lennél rugalmasabb? Mert a Mamával nem lehet túl harmonikus a kapcsolatod, ha így reagálsz arra, hogy ő előző nap tudna menni a lányával ..... hisz a kislány is szeretné köszönteni a Te babádat.

Szóval szerintem légy rugalmasabb, elfogadóbb, emiatt nem fognak a fejedre nőni - ahogy vki itt elég rosszmájúan megjegyezte - és a babád sem fogja rossz néven venni, ha nem a napján köszöntitek, hanem akkor, amikor mindenki ráér. :o))

23. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2013. dec. 4. 08:44
Te is a lényeget ragadtad ki!Nem a szakkörön van a hangsúly,hanem,hogy a lánya is el szeretne menni!Ennyi,és nem több!Csak te szeretnél valami mást kreálni belőle.Gondolom,hogy arról a nagyiról van szó,aki különbséget tesz az unokák között.
2013. dec. 4. 08:36
Sokan irták, hogy nem kellene ebből problémát csinálni, de ez nem ilyen egyszerű, attól még az anyuka érezheti szomorúnak miatta, ami a jövőre nézve biztos tüske marad. Nem neked kell alkalmazkodnod, hanem alkalmazkodjanak ők szerintem.
2013. dec. 4. 08:35
is-is; bizonyara van indok arra, hogy a nagymama elozo nap szeretne az unokajat felkoszonteni; valamit rosszul szerveztel; nem fujnam fel annyira ezt a helyzetet; ne csinalj belole hiusagi-presztizskerdest; (esetleg nem szeretne talalkozni a tobbiekkel... vagy barmi... had ne magyarazkodjon senki senkinek);
2013. dec. 4. 08:35

Gondolom a nagymama nem a te édesanyád, hanem a párodé. Ezért is eshet rosszul... Nekem is rosszul esne alapvetően, de kérdés, hogy kell-e ezen összeveszni. Ha a lánya is menni akar, akkor már mindjárt nem csak a nagymama köszönt, hanem ketten. Ha visznek tortát, és fényképek is készülnek, akkor bizony nagyon rosszul jöhet ki, hogy egy darab kép sem készül úgy, hogy te is ott vagy.

Itt nem arról van szó, hogy emlékezik-e a gyerek, hanem hogy ez egy fontos és intim családi esemény egy egy éves édesanya esetében is, hiszen te is pont egy éves anyuka vagy. És nagyon is úgy érezheted, hogy kihagynak belőle. Kérd meg őket, hogy nézzetek egy későbbi időpontot, rá következő héten, amikor mindenkinek jó. Mert szeretnél te is velük ünnepelni.

Lehet, hogy akkor én is hiperérzékeny vagyok, de nekem sem tetszene.

19. 17aadc1082 (válaszként erre: 18. - 16b5d6ae34)
2013. dec. 4. 08:26
sztem sem.
2013. dec. 4. 08:25
Nem kellene ebből problémát csinálni!:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook