Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi vendégváró finomságokból kellenének ötletek fórum

Karácsonyi vendégváró finomságokból kellenének ötletek (beszélgetős fórum)


13. forrest2010 (válaszként erre: 10. - Csillubaba)
2013. dec. 3. 14:29
Baccus ! Chiaranak küldtem el bocsi ! Most remélem sikerült .
2013. dec. 3. 14:14

Zabpelyhes süti

Bármilyen muffin

Rétes (a réteslap nem az ördögtől való és ha finom tölteléket keversz, akkor nagyon jó lesz)

Sósak (leveles tészta felhasználásával, sajtos, virslis, magvas, stb)


A halászlé valóban nem bonyolult csak időigényes.


A raguk nem túl munkaigényesek, jó tárolhatóak és finomak.


Töltött káposzta is elfő magában csak össze kell rakni.


Majonézes vagy olivás saláták csak kiválogatod a zöldségeket amit szerettek, amit kell főzöl, a többi nyersen, összekevered, ízesíted és kész.


A bonyolultabb leveseknél is csak az előkészítés hosszú, egyébként a gáz elvégzi a munkát.


Ha van cseréptálad amiben készítsd a sültet, akkor javaslom használd, ha nincs akkor sincs nagy baj, csak kicsit jobban kell rá figyelni és célszerű beágyazni neki, mondjuk több fle zöldséggel, amit összeturmixolva jó kis mártást kapsz.

2013. dec. 3. 13:52
a mindmegette.hu oldalon is jó kis receptek vannak és van okostelefonos (android és ios) alkalmazása is, hátha van 5 perced munka közben :)
10. csillubaba (válaszként erre: 7. - Forrest2010)
2013. dec. 3. 13:50
nem kaptam üzit
9. Cserebogár8 (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2013. dec. 3. 13:45
Szia....az Isler, amit bemásoltam neked könnyű és az a jó benne, hogy 1 héttel előre el lehet készíteni. A sárga barack lekvár a legjobb bele.
2013. dec. 3. 13:43

Fahéjas isler

Kategória: Sütemények, édességek

Hozzávalók: 50 dkg liszt

25 dkg porcukor

25 dkg margarin

4-5 tojás sárgája őrölt fahéj

1 üveg /o,75/ kajszilekvár

1 ét és 1 tej tortabevonó

kevés étolaj

szines tortadara

Elkészítés: A lisztet a margarinnal összemorzsoljuk, belekeverjük a porcukrot a fahéjat és a tojásárgájával összegyútjuk.

Fél cm vastagra nyújtjuk, közepes pogácsa szaggatóval kiszúrjuk, előmelegítet sütőben, sütőlemezen aranysárgára sütjük. Amikor kihűlt,egy teáskanál lekvárral kettesével összeragasztjuk. Másnap a gőz felett felolvasztot és étolajjal higított csokiba mártogatjuk, majd a tetejét megszórjuk a színes tortadarával.

Tanácsok: Kb. 40-44 db lesz belőle.

A szines tortadarától mutatósabb lesz.

Elkészítési idő: 120 perc

7. forrest2010 (válaszként erre: 6. - Csillubaba)
2013. dec. 3. 13:37
Küldtem egy üzenetet kukkants bele . A halászlé se nagyon nehéz , csak kezdőként tűnik úgy , majd belejössz .
2013. dec. 3. 13:32
hű, a halászlé nekem túl bonyolult...utánanéztem...
2013. dec. 3. 13:27
Halászlevet hogy lehet legegyszerűbben elkészíteni? Még nem főztem sosem...
2013. dec. 3. 12:39

A sütik közül nagyon látványos és nagyon könnyű a kaptár. Lehet hozzá venni formát.

Az alaptészta ugyanaz, mint a kókuszgolyóé, egy adag pudingot vagy tortakrémet kell sűrűbbre főzni a közepébe és egy albert keksszel lezárni a kaptárt.

Ha a massza előtt cukorgyöngyöket vagy több kókuszreszeléket szórsz a formába, akkor ezzel egy mozdulattal díszíteni is lehet, illetve ha kakaópor helyett a kekszes alaptésztát ételszínezékkel színezed, akkor lehet belőle fenyőfa is :)

2013. dec. 3. 12:35

Toltott káposzta

Halászlé

Cordon bleu

Sult hus

sult kacsa

és a koretek

Bejgli turos,mákos,dios,csokis

Somloi galuska ez a mi karácsonyi vacsink

2013. dec. 3. 12:26

Keksztekercs

kókuszgolyó

Zserbó (ettől mindenki megijed, de tök egyszerű, hidd el, és mindenkit leveszel vele a lábáról... :) )

Franciasaláta

Krumplisaláta

Sült húsok (tepsibe) csak tuti fűszerkeverékek kellenek, alufólia, a többit a sütő elvégzi

2013. dec. 3. 12:19
Nem vagyok olyab gyakorlott háziasszony, írjatok nem túl bonyolult, ételeket, és főleg sütiket!! Plíííz!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook