Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bőrproblémák kezelése a természet értékeivel fórum

Bőrproblémák kezelése a természet értékeivel (beszélgetős fórum)


2013. dec. 3. 12:40

A só mindenre jó...minden bőrtípusra...felesküdött híve vagyok, nekem szépen rendbetette az arcomat. Csak só és víz éri az arcbőrömet, a napokban egyszer mostam meg tusfürdővel, szépen ki is pattogott tőle :(( A sós fürdő helyesen alkalmazva pedig 3 napi méregtelenítéssel egyenlő.


"Méregtelenítés himalája sófürdővel


Egy 30 perces só-fürdő salaktalanító hatása megfelel egy három napos gyógy böjt kúrának.


Sokan szeretnek sót tenni a fürdővizükbe, hiszen így egészen mást élményt nyújt egy-egy fürdőzés. És a sós fürdő, szemben a normál fürdővel, ami nedvességet von el a bőrtől, lehetővé teszi, hogy a só a bőr felső rétegébe felszívódjon és ott megkösse a vizet. Ezáltal fenntartható a bőr természetes védőrétege és az nem szárad ki. Ez az oka annak, hogy a sós fürdők még a száraz bőrűek számára is nagymértékben ajánlott.


A 30 perceshimalája sós fürdő egy három napos kemény böjtnek felel meg. Az ozmózis útján a méreganyagok felszabadulnak, az ásványi anyagok pedig a bőrön át felszívódnak. Az ilyen fürdő csökkenti a savasságot a testünkben és kiegyensúlyozza a bőr pH értékét. Tanulmányok arra mutattak rá, hogy akkor érhető el a legjobb eredmény, ha a fürdőt egy hold ciklus változásakor vesszük. A test ilyenkor éri el gyógyulási potenciálja csúcspontját és a test saját energiaáramlása aktiválódik. Ilyenkor a szervezet méregtelenítése is felfokozódik.



A sófürdő elkészítése


A só-fürdő koncentrációja kezdeben minimum 1%-os legyen, majd később növeljük ezt a mennyiséget 8%-ra. Minél magasabb a koncentráció, annál erősebb a tisztító hatás és annál erősebb a szervezet reakciója is. Egy normál nagyságú fürdőkádnál (kb. 100 l) szükség van legalább 1kg himalája sóra. Minél magasabb a koncentráció, annál nagyobb a méregtelenítő hatás. A kristálysót tegyük a fürdőkádba és engedjünk rá kevés forró vizet. Ha a só feloldódott engedjük teli a fürdőkádat. A víz hőmérsékletet állítsuk be pontosan 37°C-ra.


Ne használjunk se fürdőhabot, se sampont, se szappant!


A fürdés időtartama legalább 20 perc legyen.


A fürdés után ne öblítsük le testünket, bőrünkről a vizet itassuk le!


Pihenjünk ezután fél órát. A só-fürdőknél a bőr nem szárad ki, ugyanis a bőr külső szarurétegekben megkötődik a víz. Ezáltal a bőr természetes védőrétege megmarad. Ezért nagyon ajánlatos száraz bőrnél. Só-fürdőt kedv és szükség szerint vehetünk.


Alkalmazás:


• Salaktalanítás


• Méregtelenítés


• Homeosztázis aktiválása


• Neurodermatitisz


• Pikkelysömör kezelése, psoriasis


• Bőrpanaszok száraz illetve zsíros bőr


• Stressz oldás


• Kimerültség


• Alvás zavarok javítása


• Túl savasodás


Tipp: Só-fürdő vétele teliholdnál az ásványok optimális felvételéhez vezet, salaktalanító hatása pedig újholdnál a leghatásosabb. Fontos: Szív és keringési panaszok esetén legyen egy felügyelő személy a közelben. Nyílt sebeknél 1%-os oldattal kezdjünk. "


Nekem a sima asztali konyhasó is bevált, minden rémhír ellenére éppen olyan jó. (nem beszélve a töredék árról).

2013. dec. 3. 11:48
Engem a vízhiányos, ám de problémás bőrre való természetes dolgok érdekelnének. :)
6. honeywald (válaszként erre: 5. - Bnoi7525)
2013. dec. 3. 11:33
zsíros bőrre: én desztillált vízbe csepegtettem grapefruit illóolajat. a desztillált víz nem punnyad meg, ezért jó, mai napig eláll, egy hetes sátrazásnál is tök friss maradt, ugy h csak ajánlani tudom ;)
5. bnoi7525 (válaszként erre: 2. - Honeywald)
2013. dec. 3. 11:22
Nekem is zsiros a borom, en csinaltam magamnak tonikot: asvanyviz, egy kiskanal epsom-so, par csepp teafaolaj. Jot tesz a boromnek. Amugy mellozd a zsiros, fuszeres kajakat, de gondolom ezt tudod.
2013. dec. 3. 11:20
vagy sószappan. nekem bevált. plussz még magamnak főzök szappant is, igy tudom h tiszta anyagok vannak bene
3. Perseida (válaszként erre: 2. - Honeywald)
2013. dec. 3. 10:33
2013. dec. 3. 10:29
zsíros bőrre kérem a tippeket :P
2013. dec. 3. 10:28
Nincs olyan bőrprobléma manapság, amelyet ne lehetne kezelni természetes anyagokkal...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook