Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Élvezzük a telet! fórum

Élvezzük a telet! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Élvezzük a telet!

25. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 23. - 7832a597c4)
2013. dec. 5. 16:54

egyetértek, a járművek tényleg durván koszosak:(

a fém kapaszkodókkal nincs baj, a műanyagok viszont gázosak, azokon minden megtapad és el is éldegél vidáman, a metrómozgólépcső gumikorlátja is egy kész bacitanya...

az emberek higiéniai szokásait meg hagyjuk, mit vársz olyanoktól, akik nem fürdenek meg nem mosnak fogat?

24. Kantara (válaszként erre: 23. - 7832a597c4)
2013. dec. 5. 13:56
én is így gondolom ezt.
23. 7832a597c4 (válaszként erre: 22. - Kantara)
2013. dec. 5. 08:35
Az oltásról az a véleményem, hogy oltasson ,aki akar.Nem vagyok a kötelező oltások ellen, nem sírom vissza azt a kort amikor a gyerekeket súlyos járványos betegségek fenyegették, de az évente való oltással az influenza ellen, vannak aggályaim, nem biztos hogy annyira egészséges ,hogy minden éveben ,pl. akár 60 éven át oltsanak valakit. Viszont amit az állam is megtehetne az oltás szajkózásán kívül, az ,az ,hogy kötelezővé tennék a buszsofőröknek a buszok időnkénti átszellőztetését és bizonyos időközönként a fogantyúk áttörlését valami fertőtlenítő hatású löttyel. Ez vonatkozhatna a középületekre és közkilincsekre is. Ha sok plakát hirdetné, hogy aki tüsszent az tegye zsepibe és dobja ki, nem pedig a tenyerébe és utána meg összefogdos vele mindent.
22. Kantara (válaszként erre: 21. - 44ee78d7b4)
2013. dec. 5. 06:27
az oltás szerintem is egy nagy átverés.
2013. dec. 4. 19:13

Nagyjából egyetértek, hogy ez a cikk a 'hogyan éljük túl a telet' címmel kellett volna kijöjjön:))

Egyedül az influenza elleni oltással nem értek egyet, nekünk ami bevált, az Oscillococcinum heti 1x 1 tubus, októbertől március végéig, évek óta nem voltunk influenzásak, sem én, sem az édesanyám. Ő is szedi (plusz a jó sok vitamint), és sírba kergeti a háziorvosát, aki gyógyszerpárti, pusztán azzal, hogy nem kér az oltásokból:))

Az 5000 egység D-vitamin alap, és a C-ből is kell 3-4g naponta. Én egy vitamincsomagot szedek, kiegészítve C-vel és D-vel, működik. Ja, és ne gubbasszunk otthon, télen is irány sportolni!!!

Ennyi jutott eszembe a jó kis cikk olvasása után.

20. Kantara (válaszként erre: 18. - 96e4cb8ca7)
2013. dec. 4. 13:12
nem csak a gazdag tolja bele a flakont, a szegényebbje is a központi fűtésű kazánba. Ez spec ilyen volt.
19. Kantara (válaszként erre: 17. - 7832a597c4)
2013. dec. 4. 13:11
az enyém árnyékolja, esetleg a választéknál egy csíkban tudok D-vitamint termelni de az szerintem kevéske
18. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 14. - Kantara)
2013. dec. 4. 13:08
Erre gondoltam én is, hogy a sok iq light hulladékkal rakja tele a frankó, egyedi dizájnos kandallóját, mert több pénz mint ész. És a szagot nem viszi el a szél, ugyanúgy fuldoklik az egész környék szeles és nem szeles időben...
17. 7832a597c4 (válaszként erre: 13. - Kantara)
2013. dec. 4. 08:52
Szerintem a haj nem árnyékolja teljesen a fejbőrt.
16. 7832a597c4 (válaszként erre: 15. - Kantara)
2013. dec. 4. 08:50
Én télen sem a szénhidrátokat kívánom nagyon, hanem zsírosból többet. A tél sem hozza ki belőlem, hogy sütikés legyek. Viszont a szalámit, bacont azt tényleg többször eszem mint meleg időben.
2013. dec. 4. 06:45

a téli depresszióhoz hozzájárul a magas szénhidráttartalmú kaják fogyasztása (sokan azt hiszik, télen ilyesmiket kell enni), mert olyan vegyületek keletkeznek az agyban ami hajlamosít a depresszióra. Szívből ajánlom pl a Cukorblues című könyvet. Azon kívül a D-vitamin, ami tulképp egy hormon, szintén segít a túlélésben. Leteszteltem. Én, aki még nyáron is fázik, a megváltoztatott táplálkozási szokásaimnak és a napi minimum 5000NE D-vitaminnak köszönhetően már egy szál pólóban dolgozom, az idén még csak a borstól tüsszentettem, és még sötétben is jó a kedvem. Az esetlegesen megnövekedett energiaigényt magasabb fehérje-és zsírbevitellel oldom meg. Szigorúan kenyér nélkül. A telet továbbra sem szeretem, csak a ropogós hó részét, amikor nem munkába kell loholni hajnalonta, hanem csak úgy gyönyörködni benne. Ja, az év elején kijutott a hólapátolásból is, meglepő volt, hogy még jól is esett, pedig nem kis területett kellett kiszabadítanom naponta 2-3 alkalommal.

csak a szél ne fújjon....

14. Kantara (válaszként erre: 9. - 96e4cb8ca7)
2013. dec. 4. 06:39
igen, ezt én is tapasztalom, hogy bizony égetnek szemetet, még műanyag flakont is. Merthogy akkor nem kell a kukába tenni, szelektívig lusta elmenni, fűtőértéknek hiszi. Volt, hogy a kolléganőm eldicsekedett vele, milyen frankón befűtött a flakonokból. És mikor azt mondtamneki, hogy annak mérgező az égésterméke és nem örül a tüdőből, nem gondolsz az unokádra? Az volt a válasza hogy elviszi a szél... :/ sok az ostoba.
13. Kantara (válaszként erre: 4. - 7832a597c4)
2013. dec. 4. 06:35
jó, és aki nem kopasz az hogy napoztassa a fejbőrét? :)
2013. dec. 4. 06:34
nem élvezem a telet egyáltalán.
2013. dec. 3. 21:36
Nagyon gyűlölöm a telet, tökmindegy mit csinálok, ha fázom akkor egyszerűen ideges,mérges vagyok és ezen sem szín sem fény nem tud változtatni. Különösen hogy az ízülezeim is veszettül fájnak a hidegtől. Igen, így lehet élvezni. Maradok a fedettpályás távolbanézés sportágnál...
10. ájrin (válaszként erre: 7. - 96e4cb8ca7)
2013. dec. 3. 19:52
Szívemből szóltál :)
9. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 8. - 7832a597c4)
2013. dec. 3. 19:49
Én 25 fok felett kezdek élni, kb május környékén :). Télen errefelé ráadásul rohadt büdös is van, nem tudom mitöl, mintha gumit/rongyot/müanyagot vagy más szemetet égetnének, pedig az emberek többsége igazán nincs rászorulva az efféle fütésre. 10 percet vagyok kinn és olyan büdös hajjal jövök be, hogy meg kell mosnom.
8. 7832a597c4 (válaszként erre: 7. - 96e4cb8ca7)
2013. dec. 3. 19:40
Hát igen, amikor sokunknak már a 2 hetes nyári borulattól is falnakmenős kedve van , nagyon élvezzük a telet. Azért is írtam le a túlélési télidepikerülő praktikáimat, hátha másnak is segít. A nyolcréteg ruha még magamon is idegesít, nem ha még gyerekeim is lennének és rajtuk is 8 réteg ruha. Látszik, hogy az emberiség bölcsője tényleg Afrika lehetett. 20 fok felett általában mindenki jól elvan.
2013. dec. 3. 19:35
A télen nincs mit szeretni, mert vagy szétfagysz, vagy fizeted a horribilis gázszámlát. Délután 4-kor már sötét van, mi sem jobb egy kis depressziv hangulathoz... Kisgyerekkel még rosszabb. Beöltöztethetem 5 réteg ruhába és kibélelhetem a babakocsit, akkor is sanszos, hogy megfázik szegény, persze, ne vigyem ki napokig a levegöre. A hóesés csak a hab a tortán, mikor a nyomorult szomszédok közül senki nem takaritja a külsö lépcsöt, pont tesznek rá, hogy ki és mikor tanyál el rajta. Azt hiszem a cikk cime inkább ''hogyan éljük túl a telet?'' lehetne. Az egészségtanácsok jók, mert betegen még nagyobb sz..ás a tél. Régen vajon azért égették el/dobták vizbe / küldték el a halálba a telet ábrázoló figurát, mert csak bulizni akartak egyet? Nem hiszem, az ember mindig csak túlélni akarta.
2013. dec. 3. 19:19
Ezek jutottak eszembe még a cikkben leírtakon kívül.
2013. dec. 3. 19:18
A fényhiány miatt fontossá válnak a színek, illatok ,ízek, ezek segíthetnek ,hogy elkerüljük a téli depressziót, energiátlanságot. ilyenkor szerintem fontosabb, hogy minket felvidító vagy ellazító tusfürdővel lefürödjünk ,mint hogy milyen szépek az összetevői az adott terméknek. Úgy érzem a koplalás sem télre való, amikor fázunk és amúgy is depresszívek lehetünk és sok a kórokozó. A színes ,illatos gyertyák is hozhatnak némi jókedvet a sötét téli estéken.
2013. dec. 3. 18:47
Arra is ügyelek, hogy ha nincs 0 fok alatt, akkor ne hordja mindig sapkát, hogy érje napfény a fejbőrömet. Főleg olyan sapkát nem jó mindig hordani, ami elöl siltes mert még árnyékol is, ami a téli depi szempontjából sem jó. Plusz fokban, jó meleg mellényben a karokat is lehet napoztatni néhány percig így meglesz a D vitamin is.
2013. dec. 3. 18:42
Állítólag a legtöbb légúti kórokozó először a garatban tanyázik ,így a napi rendszerességű fertőtlenítő hatású garatöblítéssel a kórokozók nagy része eltávolítható mielőtt még túlszaporodna. Ebben az időszakban végzek esténként öblögetést.
2013. dec. 3. 12:51
és, ha van rá mód menjünk amikor süt egy kicsit a nap, mert a fény "napmeleg" kell a szervezetnek.
2013. dec. 3. 09:08
Mi tegyünk, hogy télen is egészségesek maradjunk?

A tél hallatán sokaknak rögtön a hideg, a megfázás, orrfújás és az influenza jut eszébe. Pedig ez az évszak sokkal többet tartogat mindenki számára: a hófödte táj gyönyörű látványa, szánkózás és séta a szabadban, síelés kedvenc síterepünkön, vagy korcsolyázás a befagyott tavon. A betegeskedés nem szerves része a télnek, ezért ha szem előtt tartunk néhány olyan apróságot, mint a rendszeres kézmosás, akkor nem kell lemondanunk az értékes élményekről.

Ugrás a teljes írásra: Élvezzük a telet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook