Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire fáj a spirál felhelyezése? Mire kell számítsak ha ez mellett döntök? fórum

Mennyire fáj a spirál felhelyezése? Mire kell számítsak ha ez mellett döntök? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2015. okt. 27. 10:32

Sziasztok!

Nekem 3 hete tették fel, mèg friss az élmény.

Nagyon rövid ideig tartott, de hogy őszinte legyek volt benne úgy kb. 3 nagyon kellemetlen màsodperc. Ennyi. Utána még aznap fura érzés volt, picit görcsölt. Az enyém Mirena, állítólag kellhet 3-6 hónap, hogy megszokjuk.

Szóval a felrakás kibírható, nem tart sokáig!

65. Klaudia910402 (válaszként erre: 64. - Sommersby)
2014. márc. 2. 13:38
en sem szeretnek, anyumnak is bevalt, igy en is remenykedtem...de sajna hiaba.kar mert azert eleg kenyelmes megoldas :D
64. Sommersby (válaszként erre: 63. - Klaudia910402)
2014. márc. 1. 09:04

Nekem az orvos a Pregna Copper-t ajánlotta. Ha minden igaz, március végén fogja feltenni. Az előző, Gold Lily-t 7 év után már le kellett venni. Én eddig szerencsére bírtam a spirált, az utóbbi hónapokban spirállal is max. 5-6 nap volt a vérzés. És nem is volt nagyon sok. De sajnos van, aki nem bírja, és hosszabban, bővebben vérzik tőle.

Remélem, hogy a Pregna Copper is be fog válni nekem, hasonlóan a régihez... Én eléggé "spirál párti" vagyok, nem szeretnék semmilyen hormont.

63. Klaudia910402 (válaszként erre: 57. - Sommersby)
2014. márc. 1. 08:54
igen a gyneplus gold copper az aranyos :P nekem is olyan volt, multheten vetettem le, mert azota amiota fent volt,mindig ket hetig tartott :/
62. Sommersby (válaszként erre: 61. - Katácskák)
2014. febr. 9. 10:28
Nekem a legutóbbi feltétel inkább a fájdalmas kategóriába tartozott (igaz, csak egy másodpercnyi volt a fájdalom, azt meg igazán ki lehetett bírni). Remélem, a legközelebbi felhelyezést is megúszom ennyivel.
2014. febr. 6. 10:33
Nekem inkább kellemetlen volt, mint fájdalmas...
60. Sommersby (válaszként erre: 56. - Cc6a0cd7c8)
2014. febr. 2. 18:29

Többféle fajta van, a Goldlily-t, Silverlily-t már nem forgalmazzák. Állítólag valamilyen EU-s előírás miatt a spiráloknak nem csak ultrahangon, hanem CT-n is látszódnia kell. Nekem 7 évig volt fenn Goldlily, meg voltam vele elégedve. Az orvos a Pregna Copper-t ajánlotta, én bízom benne, hogy feltéve ugyanolyan jól be fog válni, mint a régi spirálom.

Mivel hormonális fogamzásgátló nálam nem jöhet szóba, és a spirál bevált jó pár éven át, reménykedem, most is minden rendben lesz majd, ha spirált használok. Eddig csak pozitív tapasztalataim vannak vele kapcsolatban.

A feltétele legjobb a menstruáció valamelyik napján, így kevésbé fájdalmas a feltétel. Olyan érzés - egy másodpercnyi fájdalom -, mint egy kis szúrás, nem kellemes, de túl lehet élni. És nem nagy áldozat a spontán, normális szexuális életért nem utolsó sorban. Most - túl már egy szülésen - a vérzésem sem sok tőle -, reménykedek, hogy ezután is csak pozitív tapasztalataim lesznek a spirállal kapcsolatban.

59. Sommersby (válaszként erre: 56. - Cc6a0cd7c8)
2014. jan. 19. 08:29

Interneten nézegettem, mert sokáig patikákban semmilyen tájékoztatást nem adtak, csak, hogy a Goldlily megszűnt. EGy fórumon bukkantam rá, hogy egy hölgynek a "gyógyszerész válaszol"-ban adtak tanácsot, mi van helyette. (Ott valamilyen GoldT375-öt mondtak - 16eFt körül van). Más orvosi műszerek honlapján meg a Gyneplus Gold-ot említik (7eFt körül). De gyógyszertárban helyben csak valamilyen Nova - ezüsttel kombináltat tudtak volna adni, meg a sima réz bevonatút (utóbbit inkább kihagyom).

Régen is mindig vagy a silvert vagy a goldot ajánlotta a nőgyógyász (a sima rézzel bevontat nem).

58. Sommersby (válaszként erre: 56. - Cc6a0cd7c8)
2014. jan. 19. 08:23

Nem tudom, hogy a Goldlily helyett lévő spirálok (hormonmentesek), amik most kerültek forgalomba milyenek..., remélem, be fog válni ugyanúgy, mint a Goldlily (már 7. éve van fenn, ideje levetetnem), nem volt vele problémám, utóbbi időben néha középidős minimális vérzés, egyszer régen egy kisebb gyulladás (amire a doki antibiotikumot adott), de igazából szinte el is felejtkezhettem a fogamzásgátlásról, nálam bevált.

Vérzésem pár nap eltéréssel pontos évek óta, és néha már 4, max. 5 napon belül el is múlt a vérzésem.

57. Sommersby (válaszként erre: 55. - Klaudia910402)
2014. jan. 19. 08:19

Igen, én is úgy tudom, hogy a Mirena hormontartalmú, az biztos, hogy hormonos.

De már nézegettem neten meg kérdezgettem a helyi gyógyszertárakban, vannak hormonmentes spirálok, eddig egy gyógyszertárban mondták, hogy ezüsttel ötvözött spiráljuk van. Én, ha lehet gold-ot szeretnék, a Goldlily helyett állítólag létezik a Gyneplus gold, meg valamilyen GoldT375-ről adtak nekem tájékoztatást, az előbbi kb. 7eFt, a másik meg 16eFt körüli. Minden esetre megbeszélem a nőgyógyásszal, melyiket ajánlja. De Mirena-t, hormonosat nem szeretnék.

56. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 54. - Sommersby)
2014. jan. 15. 08:49
nem forgalmazzák:( én is érdeklődtem már mert az előzőt 3 hónapja levetettem 4 és fél év után.Jeleneleg ugy tudom két fajta van forgalomba az egyik a mirena ami drága a másikról meg nagyon sok rosszat hallottam.
55. Klaudia910402 (válaszként erre: 54. - Sommersby)
2014. jan. 14. 22:12
A többi spirál hormontartalmú?:O én úgy tudtam csak a Mirena az :/
2014. jan. 12. 09:21
Forgalmazzák még a Goldlily spirált, a sima, hormon-tartalom nélkülit? Le kellene cseréltetnem a régi (Goldlily) spirálomat, mert már túl van hordva sajnos. Érdeklődtem sok patikában, és azt mondták, hogy nem forgalmazzák. Pedig nekem bevált, és pont a hormont szeretném elkerülni, nem szeretnék semmilyen hormont a szervezetembe, sem spirál sem tabletta formájában.
53. 8319e3f379 (válaszként erre: 52. - Kesanya)
2009. szept. 2. 11:10

dejó hogy ezt írod hogy a második jobb volt. akkor én is reménykedem....:)

Nagyon gáz volt ez az első tisztára legyengültem...

52. kesanya (válaszként erre: 51. - 8319e3f379)
2009. szept. 2. 11:03

SZia! Nekem ugyanígy volt, az első meglepően sokáig tartott magamhoz képest, és sokkal erősebb is...

Már túlvagyok a másodikon, az már normáliasabb kategória volt, szóval bizakodom.

Nekem eddig amúgy csak jók a tapasztalataim! ;)

2009. szept. 2. 10:51
dokim szerint amúgy az első pár menzesz normális ha sokkal erősebb, szokja a szervezet az új dolgot. Na majd kíváncsi leszek a következőre....
50. 8319e3f379 (válaszként erre: 49. - 00346cf747)
2009. szept. 2. 10:50

Elájultál a városban??? Húú az durva lehetett...:O

Nekem azóta egyszer jött meg és sajnos összesen 8 napig volt meg és baromi erősen. Hát ha minden hónapban ilyen lesz akkor levetetem. Csak sajnálnám mert amúgy nekem eddig bevált.... :(

49. 00346cf747 (válaszként erre: 39. - 8319e3f379)
2009. aug. 24. 20:02

Nálam ugyanígy történt először, annyi különbséggel, hogy elengedtek, nem számítottam rá, és simán elájultam a városban. Órák múltán vergődtem haza...

utána még kétszer kibírtam, de soha többé.

48. 8319e3f379 (válaszként erre: 47. - Szemmelver)
2009. aug. 15. 12:00
Ez így is van. csakhogy ha felrakatsz egy spirált, azzal már megbolygattad a PH-t, a kiváló anyagok lúgosítanak, plusz a hímivarsejtek megint csak. normál esetben nem lenne rá szükség de én a spirál mellett 1 héten egyszer és főleg egy-egy együttlét után mindig irrigálok a megfelelő tablettával.
47. szemmelver (válaszként erre: 43. - 8319e3f379)
2009. aug. 12. 13:56
minek az?? szuerintem és úgy tudom,hogy a hüvely ph-ját kár bolygatni
2009. aug. 12. 12:11

Sziasztok!

Van 2 gyermekem, nem tervezünk másikat. Nekem 5 napja tette fel a dokim a Goldlilyt. Nagyon féltem tőle, hogy fog fájni. Meglepetésemre annyi volt mint egy rákszűrés. Egyáltalán nem fájt. Lehet annak is köszönhető -szerintem- hogy jól ellazultam, már a körülményekhez képest amennyire lehet! :)

Nagyon kevés vérzés volt utána pár napig, de görcsölés, rosszullét nem volt. Remélem a menszesz idején sem fogok görcsölni, eddig legalábbis nem voltak ilyen problémáim.

Hallottam, hogy többek teherbe estek mellette, de ugyanígy a gyógyszer mellett is. Régebben gyógyszert szedtem, ami megvédett a nem kívánt terhességtől, bízom benne, hogy a spirál is jó lesz!

45. 8319e3f379 (válaszként erre: 44. - Gréger)
2009. aug. 10. 11:57
az enyém 10400 Ft volt.
2009. aug. 4. 14:10

....hát igen, sajnos nem biztonságos.Egy hozzánk közel álló családban "neki" köszönhetik a negyedik gyereket, aki pár héten belül fog megszületni.

Egyébként mennyibe kerül?Mert én is gondolkozom rajta, csak hát nem szeretnék több gyereket.......

43. 8319e3f379 (válaszként erre: 42. - Hawaii)
2009. aug. 4. 13:05

én is így tudom. Azért ezt rakattam fel.

Mostmár semmi gond nincs vele. Majdnem 1 hete fent van, minden oké, csak még élesben nem mertem kipróbálni. :)

Ja és akinek spirálja van sztem nagyon jó mellé egy irrigátor vagy intim zuhany, ja meg amúgy is....

42. hawaii (válaszként erre: 38. - Grösl Panni)
2009. aug. 1. 20:16
úgy tudom,hogy a gold lilly biztonságosabb,mert nem okoz allergiát az arany tartalma miatt
2009. aug. 1. 09:57

Sziasztok! Néhány éve használtam spirált,de csak rövid ideig.Nem jött be,TERHES LETTEM mellette!!!!

A felhelyezés nem fájt,csak picit kellemetlen volt.

2009. júl. 30. 10:05
bocsi méhszájat akartam írni.... :))
39. 8319e3f379 (válaszként erre: 38. - Grösl Panni)
2009. júl. 30. 10:04

Nekem tegnap tették fel a Gold lily-t. majd referálok hogyan alakul a viselése.

A felrakás amúgy tényleg nem egy hosszú idő viszont nem kellemes de mindenképp kibírható. Én kb. 3-szor éreztem kellemetlen érzést, ami pár másodperc volt és az orvos mindig szólt közben. Ja és szédültem nagyon utána egy 10 percet, de addig nem is engedtek felkelni amig nem voltam 100-as és azt mondták a méjszáj "megpiszkálásánál" ez nagyon gyakori mivel ott reflexszerűen alakul ki...

Aztán egész délután fél óránként, óránként egy egy görcsölés szintén pár másodpercig, és pecsételő vérzés kevéske. Mára eddig kopp kopp semmit nem érzek végre. Hát remélem így is marad és a fájdalmas hosszú mensi engem is elkerül.

Szép napot!

2009. júl. 23. 14:11
silver lilly spirált használ valaki?
37. Renata 26 (válaszként erre: 31. - Mandy)
2009. jún. 29. 13:52
Koszi mandy es bizom benne,hogy rendben lesz nalam is!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook