Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a különbség Babits és Ady humanizmusa között? fórum

Mi a különbség Babits és Ady humanizmusa között? (tudásbázis kérdés)

11. uzala
2013. dec. 4. 01:15
Jesszusom, az ilyen idióta magyartanárt a hülye kérdésével együtt el kellene tanácsaolni a pályától. Az irodalom megutáltatásában jól teljesít - ezt azért el kell róla ismerni.
10. Basset
2013. dec. 2. 21:41

Az egész lényege szerintem az, hogy mindkettőjüknél az a kérdés, hogy az évek alatt fölhalmozott tudást és kultúrát érdemes-e megőrizni az utókornak. Babits azt mondja, minden megérett pusztulásra, hogy mi marad meg, azt Isten dönti el. Ady azt mondja, mindenképpen ragaszkodnunk kell a múlt őrzéséhez, bár kérdés, hogy lehet-e, hiszen a háború káosz, zűrzavar. Babits a vh. előtt élt, Ady benne. Szerintem valami ilyesmi...

Adynál a De ha mégis, Őrizem a szemedet, a háborús versei; Babitsnál a Jónás könyve és a Jónás imája, amikben ezekről ír.

9. Lillus-M (válaszként erre: 7. - Basset)
2013. dec. 1. 07:32
Neked is köszönöm, megnézzük a linket mit tudunk kihámozni belőle
8. Lillus-M (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 1. 07:31

Köszönöm a segítséget! Megnézzük, hogy ezeket az oldalakat láttuk-e már.

Egyébként kb 30 kérdés volt, vagy még több, kikeresgette a legjavát ami olyan hogy kereshető. Hiába olvas el majd 5 oldalas magasröptű értekezéseket felét meg sem érti, még én sem tudtam kihámozni belőlük a választ erre a kérdésre.

De szerintem végső megoldásként az is az internetes kutatáshoz tartozik, hogy fórumon segítséget kér .... (Viszont 14 éves fiú nem jellemző rájuk, hogy fórumoznának, így bevállaltam)

2013. nov. 30. 19:22

Ezen... [link]


Bocs! :)

2013. nov. 30. 19:21
Ezen a linken nézd meg az adott költőket. (Már ha megnyitja).
2013. nov. 30. 19:21
De ültesd a gyereket a gép elé, tanulja, hol kell keresgetni. Ha nincs kedve, mivel szorgalmi, akkor hagyjátok.
2013. nov. 30. 19:20
2013. nov. 30. 19:19
2013. nov. 30. 19:17
Szóval szorgalmi feladatul kaptak egy nagy adag kérdést, ami után a neten kell kutakodniuk, de ehhez nem talált semmit. Én sem. Ha valaki tud segíteni azt megköszönöm!
2013. nov. 30. 19:14
Irodalom tanárok! Kérlek segítsetek, hogy mi a különbség Babits és Ady humanizmusa között? 1-2 mondatos válaszra lenne szüksége a gyereknek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook