Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindenkinek ilyen nehéz az eleje vagy én csinálok rosszul valamit? fórum

Mindenkinek ilyen nehéz az eleje vagy én csinálok rosszul valamit? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. jún. 14. 16:25
Mindenkinek nehéz. :) Én arra szavazok! Az a csoda, mikor nincs semmi para! :)
60. M0ncsa (válaszként erre: 59. - M0ncsa)
2013. dec. 4. 19:30
Kiegeszites: a mi esetunk kutyafule. Volt velem a korhazban egy anyuka, koraszulott IKREKKEL. Most gondold el, hogy abbol a nyuszogo, siro valamibol van ketto darab. Na AZ kemeny lehet. :))
59. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Anitav)
2013. dec. 4. 19:24

:DD

Miert, megis mire szamitottal, rozsaszin felhokre mosolygo angyalkakkal? Ez kerlek a sokat magasztalt anyasag, elvezd :p.

Egyebkent nem sok okod van panaszkodni, a fiam is ezt muvelte, azzal a kulonbseggel, hogy nem 3-4, hanem 1-1,5 orankent evett 30-40 miliket, mert koraszulott volt, es nem volt tobbre kapacitasa egyszerre.


Nade, eszosztas OFF: probald megbeszelni a ferjeddel, hogy valtasban legyetek a picivel. Mi ezt ugy oldottuk meg, hogy ejjel 3-ig en voltam az "ugyeletes", onnantol o. Igy legalabb mindkettonk hozzajutott napi 3 ora alvashoz egyben, maskepp meghulyultunk volna. Ha van nagyi, aki be tud segiteni - akar egy delutani szundi erejeig vigyaz a gyerekre -, ne atalld igenybe venni. A hasfajos korszak 3 honapos kora korul abbamarad, onnantol nem lesz olyan nyugos. Nekunk segitettek a BioGaia cseppek, de valoszinuleg mas probiotikum is megteszi, tapasztald ki, a te babadnak melyik a legjobb. Valamint mindig aludj, ha van idod (tudom, mondani konnyu, en sem tudok "parancsra" aludni sajnos).

58. kittie (válaszként erre: 1. - Anitav)
2013. dec. 4. 14:17
a kislányommal ugyanez volt nagyon fárasztó, és csak az lett hogy kinőtte.. volt egy "benti" babakocsink, abba tettem ha már nagyon nem tudtam tartani és inkább tologattam..vagy esetleg bölcsőhinta segíthet, ha abban altatod napközben, mert az bemozog ha felkel a kicsi, és ettől visszaaludhat.. remélem tudtam sagíteni picit.. kitartás, jobb is lesz ez még.. :)
57. Klaudia910402 (válaszként erre: 23. - Anitav)
2013. dec. 1. 13:37
Na akkor ezt is megcáfoltuk :P
56. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 46. - Zebra25)
2013. dec. 1. 13:02
:))) lehet, máshogy már nem is tudnék:)
55. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 50. - Skippo)
2013. dec. 1. 13:01
Ő külön alszik - már amikor itthon van:)
54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 52. - Valakivagyok1984)
2013. dec. 1. 12:15

Négyéves gyermekedről,még nem tudhatod, hogy mit tettél rosszul, vagy jól. Majd amikor felnevelted a saját lábára áll, kiderül.

A gyerek, mint a napraforgó a napirányába növekszik. Most te vagy az éltető nap a számára, de amint kivirágzik már nem forog, megkeresi azt a pontot, ami számára a fix "napsugár".

Az a gyerek is ragaszkodik a szüleihez, akit bántalmaznak, hiszen még nincs összehasonlítási alapja, és bizony nagyon is keresik a szüleik kegyeit, mert azt fogja csak fel, hogy tőlük függ, nem mer lázadni.

A nem kívánt terhességeknél is gyakran azért nem veszi észre a környezet a babát, mert úgynevezett kushadó pózban fekszik a magzat.


Nem azt akartam így ismeretlenül mondani, hogy nem boldog a gyermeked, de bölcsebb,ha nem magunk döntjük el,jó vagy rossz szülők vagyunk, hanem majd kiderül bizonyos idő múlva.

53. ca8f748537 (válaszként erre: 1. - Anitav)
2013. dec. 1. 11:18

Rosszul biztosan nem csinálsz, mivel akkor nem aggódnál, nem kérdeznél.A sok kéretlen tanáccsal, meg hüle kérdésekkel össze tudják rendesen zavarni az ember fejét az első gyerkőcnél.

Nem tudom, mindenki átesik-e-nyilván vannak olyan szuperanyák, akik nem- én átestem ezen. Meg kell szoknia a babának a kinti világot, neked meg, hogy anya lettél. Nyugodj meg, a napirendetek is kialakul majd szépen, fokozatosan.

52. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 38. - 103cacdfd2)
2013. dec. 1. 11:12
Ezen csak nevetni tudtam.. A gyerek sir mert nemtud beszelni de baja nem lesz tole.kislanyom 4eves ő legjobb pelda nekem rgy kiegyensúlyozott kislany aki imadja az anyjat csak nincs elkenyeztetve es az egesz csalad alszik..ez mekkora kegyetlenseg ugye?biztos jobb lett volna ha ringizem orakig minthogy 5perc alatt aludjon 12óran! keresztul
51. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 37. - Sookye)
2013. dec. 1. 11:08
Mondtam en egy szoval is h sirva alszik el? 1 hetig igen azota lerakom es5perc alatt elalszik es gagyaraszva ebred es 2,5 honapos koratol atalussza az ejszakat! Mindenki irigykedik h ilyen gyerekem van.ugyh annyira talan nem lett lelkiserult.ja es egesznap mosolyog
50. Skippo (válaszként erre: 44. - Ee1dc9ba06)
2013. dec. 1. 01:12

Csak egy kérdés. Esetleg ezt ugyanígy gondolja a férjed is? Neki ugyanilyen kényelmes együttaludni a gyerekkel? Nem a feleségével?


Nem odabújni éjszaka a szerelméhez, mert a gyerek lába a szájában landol.

49. Skippo (válaszként erre: 44. - Ee1dc9ba06)
2013. dec. 1. 01:08
Erről kérdezhetek valamit?
48. Skippo (válaszként erre: 10. - Anitav)
2013. dec. 1. 01:06

Na akkor ezért csak te tudsz tenni...



délután kell lefoglalni, akkor kell játszani vele, nem aludni hagyni. Ahogy látom már nem újszülött, tehát lehet vele játszani. Délután kifárasztani, nem hagyni aludni, fürdés után letenni és ennyi.

2013. dec. 1. 00:47
Nincs is annál jobb, mint úgy ébredni...fáradt vagyok, bocsi
46. Zebra25 (válaszként erre: 44. - Ee1dc9ba06)
2013. dec. 1. 00:47
Nincs is jobb úgy ébredni, hogy a gyerek lába az ember szájába van:)
45. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Anitav)
2013. dec. 1. 00:26
Miért lenne kötelező beszokatni az ágyába? Hol van ez előírva? Mindent csinálj úgy, ahogy a babának jó! Ettől lesz nyugodt és kiegyensúlyozott.
44. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 27. - *Vinike*)
2013. dec. 1. 00:23

Én a mai napig együtt alszom a gyerekemmel, már 28 hónapos. 4 hónapos kora óta együtt alszunk, mert észrevettem, hogy sokkal nyugodtabb, ha tudja, hogy ott vagyok mellette. Ha rosszat álmodik, csak megsimogatom a hátát, arcát, és már meg is nyugodott.

Persze, lassan majd vissza kell költöznöm a hálóba, már csak a helyszűke miatt is, de egyelőre így kényelmes mindkettőnknek.

43. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 37. - Sookye)
2013. dec. 1. 00:20
Kb. leírtad, amit gondolok...
2013. dec. 1. 00:10
Érdemes olvasgatni Dr Ranschburg Jenő írásait. Fantasztikus szakember volt.
41. Zebra25 (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 1. 00:10
Na, ebbe is bele könnyezett a szemem:)
40. Derya (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 1. 00:00

errol meg nem hallottam, de a gyomrom, meg a szivem is osszeszorult ahogy olvastam a soraidat. :-(


(egyebkent szerintem sem szabad sirni hagyni a babat. én is rogton felveszem a kislanyomat, idonkent be is szologatnak miatta :-()

2013. nov. 30. 23:30
"A „hagyni kell sírni a csecsemőt” felfogás híveit elgondolkodtathatja az a tény, hogy az árvaházak nagy termeiben tartott csecsemők nem sírnak, néma csendben vannak. Amíg sírnak, addig remény van arra, hogy valaki észreveszi őket, valaki megvigasztalja őket, valaki odafigyel arra, hogy mire van szükségük. A néma csöndben lévő csecsemők már nem reménykednek semmiben. Megadják magukat a sorsnak. Ezért sem hagyhatjuk sírni a csecsemőket azzal a hiedelemmel, hogy „majd kisírják magukat és abbahagyják”. Ne hagyjátok abba, csecsemők!" ~ Dr. Gerevich József
38. 103cacdfd2 (válaszként erre: 32. - Valakivagyok1984)
2013. nov. 30. 23:12
ilyen a rideg marhatartas
37. sookye (válaszként erre: 32. - Valakivagyok1984)
2013. nov. 30. 23:05

Ez a lehető legnagyobb ki*aszás a gyerekkel, ha hagyod sírni! Gondolom, ha valami bajod van, neked is az a legjobb, ha nem kapsz enni, inni, nem fekhetsz le aludni, sz*ros a segged, de nem törölheted ki, ha fáj a fejed vagy valamid, de nem tehetsz ellene semmit!?

A csecsemők 100%-ban az anyjukra vannak utalva, nem azért sírnak, hogy minket idegesítsenek, hanem azért, mert valami bajuk van! Ki kell elégíteni a szükségleteiket, mert különben sírni fognak! Ez az egyetlen kommunikációs eszközük, és hamar, nagyon hamar megtanulják használni. Annak csak örülni kell, ha sír a baba, és villámgyorsan rá kell jönni, hogy miért :) Pár hét, és az ember tényleg tudja, melyik sírás, nyöszörgés, nyökögés, hangos cuppogás, sóhajtozás, nyögés mit jelent egészen pontosan!

A "trenírozott" gyerekek előbb-utóbb azért alszanak el maguktól, mert rájönnek, hogy a saját anyjukra sem számíthatnak, hiába van valami bajuk! Ez nem egy természetes dolog, ez a lehető legrosszabb, amit tehetsz vele!

Én csak azt mondom, hogy saját magadból indulj ki! Te szeretsz bőgve elaludni? Vagy úgy, hogy a nagy semmi kellős közepén, magadra utalva vagy? Mert egy pici gyerek így érzi magát, mindentől és mindenkitől elszigetelve.

Lehet, hogy a nevelési módom nem a legtökéletesebb a világon, de a lányom nem alszik és nem ébred bőgve, hanem mosolyogva, bújva, puszikkal :) Hát nem sokkal jobb erre ébredni, mint arra, hogy a gyerek a bébiőrön keresztül üvölt, hogy "Anya"? :p

36. Derya (válaszként erre: 31. - Anitav)
2013. nov. 30. 22:57

ha nincsen légzésfigyelod, akkor ne altasd hason a babát semmiképpen sem!

én nem nagyon tudok egyébiránt hozzátenni semmit, leirták a tobbiek már a lényeget. :-)

mindenesetre kitartást kívánok! :-)

35. ca8f748537 (válaszként erre: 1. - Anitav)
2013. nov. 30. 21:58
Gondoljatok bele, ilyen pici babának még szokni kell a világot. Bent az anyuka pocijában sosem érzett éhséget, mert folyamatosan kapta az élelmet.Egyforma meleg volt, nem tudta, mi az, hogy fázni. Most kezd majd rendesen emészteni is, ehhez is hozzá kell szokni a pocijának. Hallotta odabent az anya szívverését. A test melege, és a szívverés megnyugtatja őket. Ha a mellkasodra veszed, és hallja a szíved, meg fog nyugodni. Ha hasfájós, a babamasszázs is segít.
34. Zebra25 (válaszként erre: 20. - Benvik)
2013. nov. 30. 21:58
Olyan jó volt olvasni, hogy még a könnyem is bele csordult:) Az én fiam is ilyen.
2013. nov. 30. 21:55

Szerintem meg pont nem kell hagyni sírni. A fiamat sosem hagytam sírni és 7 hónapos korától végig alussza az éjszakát, sosem kell altatnom, magától elalszik szépen, pedig Ő is volt ringatva. Egyszerűen ráérzett a dologra és ment minden magától.

Egyszerűen most bújt ki az anyukájából, nem voltak Ők sosem külön, vágyik a közelségére és az illatára. Nem hinném, hogy ezt el kellene venni tőle.

De persze ez az én véleményem.

2013. nov. 30. 20:35
Nekem is az a velemenyem amit mondtak neked:hagyni kell sirni,az a baja h nem magatol alszik el es igy nem is fog,gondolj bele az en fiam 4 honapos es 7,5 kg ha ringatnom kellene leaszakadna a kezem.attol mert 10 percet sir meg baja nem lesz csak neki lesz jobb es neked is.en is hagytam sirni 10 percenket bementem hozza megoleltem es letettem 1het utan magatol aludt..
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook