Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek, ha egy két éves gyermeket egy hétig kábítószer segítségével altatnak, akkor mennyi időre van szükség a szer kiürüléséhez? fórum

Szerintetek, ha egy két éves gyermeket egy hétig kábítószer segítségével altatnak, akkor mennyi időre van szükség a szer kiürüléséhez? (tudásbázis kérdés)

2009. márc. 24. 07:51
Miért van erre szükség??????? Valamiről lemaradtam:)))
24. edek (válaszként erre: 23. - Drnéni)
2008. aug. 21. 21:27
Megköszönöm,ha megírod.Nem én vagyok az,akivel történt a,hanem a férjem egyik unokatestvére.Én csak próbáltam neki segíteni,utánaolvasni,mivel nekik nincs internetük.Bár nem tudom,lépnek-e valamerre.Annyira örültek,h. hazajöhettek a kórházból,gondolni sem nagyon akarnak a történtekre.De szörnyű lenne,ha mégis egyszer kiderülne,h. nem múlt el nyomtalanul ez a dolog.
2008. aug. 21. 19:48
Ha érdekel, megírom, mit érdemes csinálni.
2008. aug. 21. 19:48
Egy ct lelet nem lehet "semmis", se a laborok, se a státusz. A diagnózis persze változhat, de a vizsgálati eredmények nem. Ezt nem szabad annyiban hagyni.
21. edek
2008. aug. 21. 19:42

Igen,kapott zárót,amin az volt,h. oxigénhiány valószínűsíthető.

Nem géphiba miatt vonták vissza,egyértelműen kijelentették,h.ők tekintik semmisnek az addigi leleteket.

2008. aug. 21. 18:56
Hát ezt én se értem, ugyanis a leletek elektronikusan (is) vannak tárolva, nem lehet "visszavonni" őket, hacsak valami végzetes hardver/szoftverhiba miatt nem törlődnek, de ilyenről még nem hallottam. Egyébként a zárójelentésben minden leletnek benne kell lennie, azt csak adtak?
19. edek
2008. aug. 21. 16:13
Egy másik fórumon már írtam,most nagyon jól van a kislány.Amíg ilyen rossz állapotban volt,gondoltak mindenfélére,írtak sokminden nagy betegségeket a kórlapra.Pl:születési rendellenesség,microcefalia,oxigénhiány.Még CT-t is csináltak.Ott is sok problémát találtak.A kislány hazaérkezése után,három héttel,eredeti állapotába került vissza,tehát teljesen normálisnak mondható.Kicsi mozgáskoordinációs problémája van,ezért anyukája el akarta vinni mindenfelé.Gyógytorna,stb.Gondolta ehhez kikéri a ct,illetve egyéb eredményeket.Hihetetlen!Azt mondták a kórházban,h. az összes papírt,eredményt,Ct-t visszavontak.Ezt miért csinálhatták?Talán,ha később mégis kiderülne valami betegség,akkor ők moshassák kezeiket?Nem értem..
2008. aug. 21. 13:46

Bazzmmmmmmmeeeeeeg..


Kész.


Ilyen nincs.


Leverném a monitoromat, ezeket olvasva.


Senki ne kerüljön kórházba, talán jobb esélyei lesznek a gyógyulásra...


Nagyimat is az üllői úti sebészeten műtötték. lényegtelen, hogy mivel. az utolsó napját reggeltől délutánig a folyosón töltötte a motyójával eggyütt, mert kirakták. Kellett az ágy az új betegnek, csak neki még kellettek volna vizsgálatok.


Illetve. Ugyanott halt meg az egyik cégtulajunk. Ő felfekvéses volt az intenzíven...


Káosz, ami itt van...


Biztosan az anyuka nem fizetett elég pénzt a tájékoztatásért!!!!!

2008. aug. 21. 13:15
Mi? Nem olvasom félre? Már Őt is?
16. edek
2008. márc. 29. 16:13

Eddig állították,hogy csak ürül.10 nap-két hetet mondtak ürülési időnek.Most meg elkezdte idegorvos vizsgálni,mert már ők sem hiszik,h.a gyógyszerek miatt van ilyen állapotban.

A másik meg,hogy állítólag (még nincs vizsgálati eredmény)Rota vírussal fertőződött meg az intenzív osztályon.Ez szörnyŰ !!!

2008. márc. 29. 12:39
Kérdezd meg az orvost.
14. gerna (válaszként erre: 13. - Edek)
2008. márc. 24. 10:34

Nem, csak szomszéd terület.


Hát akkor nem biztos, hogy az előzőleg kapott gyógyszer nem ürült még ki, lehet, hogy más oka van :(

13. edek
2008. márc. 24. 10:11

Az Üllői úti klinikán van...Azt hiszem az is SOTE..

Most sajnos megint romlott az állapota...megint kezd szűkülni a gégéje.

Jártak a Bethesdában is,de ott sem voltak bizakodóak az orvosok..És mivel itt kezdték el a kezelését,itt maradtak,ebben a kórházban.

Esetleg ilyen területen dolgozol?

12. gerna (válaszként erre: 11. - Edek)
2008. márc. 24. 09:29
Hol van ez, melyik kórház?
11. edek
2008. márc. 24. 08:16

nem,nem..még intenzív osztályon van.Állítólag már csak szteroidot kap.

Furcsa,mert azt mondták anyjának,h.egy hétig alszik,aztán egy hét lábadozás a normális osztályon,mikor megtanítják újra nyelni.Ehhez képest még mindig az intenzíven van...attól fél,h. valami baj van,csak nem mondják neki..

10. gerna (válaszként erre: 9. - Edek)
2008. márc. 24. 07:49
Gyereknél minden másképp van... otthon van már? lehet, hogy kap most is valami gyógyszert.
9. edek (válaszként erre: 7. - Gerna)
2008. márc. 24. 07:36
Köszi!Ő már a hatodik napon van,és még mindig nagyon furcsán viselkedik,sajnos..
2008. márc. 23. 23:18
kiürülése
7. gerna (válaszként erre: 5. - Edek)
2008. márc. 23. 23:18
Morfin kirülése: a használat után 2-4 nap.
6. edek (válaszként erre: 4. - Ditke78)
2008. márc. 23. 20:36

Ditke ! Szerintem minden szülő feltétel nélkül bízik,próbál bízni az orvosában...Hiszen úgy gondoljuk,ők értenek ehhez a dologhoz.Nem hiszem,hogy felelőtlenek lennének....

Milyen más módok vannak még szerinted?Ilyen helyen dolgozol?

Szerintem,ha lett volna másik lehetőség is akkor csak felajánlották volna ..nem?

5. edek
2008. márc. 23. 20:31
Bélcsavarodással született.Műtét jól sikerült,de műtét közben megsérült altatásnál a gégéje,és ezért gégemetszést kellett neki rögtön csinálni.Most eltelt egy kis idő,hiszen két éves már,és alkalmasnak találták rá a gége állapotát,hogy megpróbálják bezárni,és visszaállítani az eredeti állapotát.Valami porcot pótoltak borda környékéről.Mivel tilos volt mozognia műtét után,ezért altatták őt egy hétig.Ezt én sem értettem pontosan,miért is kell teljesen mozdulatlannak lennie,de egy ismerősöm gyermekéről van szó (nem az enyémről),ezért nem érdeklődtem annyira utána.Ő kérte nézzek utána,h. meddig is ürül a szervezetből,mert elég szörnyű ilyen állapotban látni a kislányát.Az orvosok sem tájékoztatnak rendesen sajnos.Azt mondta,h.Morfin volt az egyik amit kapott,a másikat nem tudja.
2008. márc. 23. 19:54
Ha ez tényleg megtörtént akkor a szülők felelötlenek, hogy ezt megengedték. Ennek van más módja is!
2008. márc. 23. 19:48

Ez engem is érdekelne....

Valami tragédia történt vele, és a fájdalommentesitéshez kellett?

2008. márc. 23. 19:47
Ez valami tréfa? miért kell kábítószerrel altatni?
1. edek
2008. márc. 23. 19:42
Szerintetek, ha egy két éves gyermeket egy hétig kábítószer segítségével altatnak, akkor mennyi időre van szükség a szer kiürüléséhez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook