Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha bejelentett főállás mellett egyéni vállalkozó vagyok, de egyáltalán nincs bevételem, akkor is kell könyvelőt fizetnem? fórum

Ha bejelentett főállás mellett egyéni vállalkozó vagyok, de egyáltalán nincs bevételem, akkor is kell könyvelőt fizetnem? (tudásbázis kérdés)

2013. dec. 1. 21:38
áááá dehogy kell,de a bevallásokat vagy a nyilatkozatokat nem ártana beküldeni, ha nem kieg.tev.vagy és nem az ahogy írtad, akkor ányk-n keresztül kellene beadni a bavallásokat.üdv egy könyvelő
2013. dec. 1. 20:48
Köszi!
13. Regin_a (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2013. dec. 1. 09:48

ELnéztem hogy van főállása

Igazad van!

"Az egyéni vállalkozó,


/amennyiben nem rendelkezik heti 36 órát

meghaladó munkaviszonnyal (alkalmazott

valamely munkáltatónál legalább napi 7,3

órában; amennyiben több részmunkaidős

munkahellyel rendelkezik ezen óraszámok

összeadódnak),

/ amennyiben nem folytat nappali rendszerű

képzés keretében közép vagy felsőfokú

tanulmányokat,

12. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Regin_a)
2013. nov. 30. 14:47
Ha van főállása, akkor nem kell fizetni minimálbér után, hiszen a jövedelme után adózik, fizeti a járulékokat.
11. Regin_a (válaszként erre: 9. - Zsuzso100)
2013. nov. 30. 08:59

10millió netto árbevételig magánvállalkozónak nem kötelező a könyvelő

2000. évi C. trv.


Minimálbér után kell a járulékokat fizetni ha esik ha fúj

Itt egy szép levezetés

[link]

Az hogy rád milyen min.bér vonatkozik, guglizd ki

10. Böbusz (válaszként erre: 9. - Zsuzso100)
2013. nov. 30. 08:23

Szerintem keress fel egy könyvelőt és tedd fel neki a kérdést. Én ezt tenném a helyedben!

Havi bevallást ígyis-úgyis küldened kell a nav felé, úgy tudom. El kell számolnod mindennel!

9. zsuzso100 (válaszként erre: 7. - 17aadc1082)
2013. nov. 30. 07:35

Nem a semmire váltanám ki, masszőr leszek, de egyelőre az oklevél megszerzése után még gyakorolnom kell, addig nem hirdetném, viszont kiváltanám, nehogy valami jogszabály módosítás legyen a tanfolyamok körül és ne legyen elég a vállalkozóihoz az, amit kapok.

Járulékkal nincs gond, van főállásom, azon kívül mit kell fizetni, ha nullás a vállalkozás?

8. Kangaroo Island (válaszként erre: 2. - Kiss Mária)
2013. nov. 29. 19:08
az lenne a lényeg, hogy a szakmámban töltök időt vállalkozóként, de nem csinálnám ameddig nem találok állást alkalmazottként...hosszú :-D
7. 17aadc1082 (válaszként erre: 4. - Zsuzso100)
2013. nov. 29. 17:23
Kb 3 nappal leszel előrébb, ennyi a vállalkozói kiváltása. Értelme semmi. Viszont a járulékokat fizetni kell, az első naptól kezdve.
6. 17aadc1082 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2013. nov. 29. 17:23
szüneteltesd a vállalkozóit, aztán nincs gond. 5 évig lehet asszem pihentetni.
2013. nov. 29. 16:51

A vállalkozást valamire kell kiváltanod, nem?!

Olyan is van, hogy semmire??! oO

Nem gondoltam, hogy csak úgy is lehet...

Szerintem kell könyvelő.

Adóbevallás és társai... jó ha van rá egy szakember. :)


Szerintem kedvesen kopogj be egy értelmesnek tűnő könyvelőhöz és kérdezd meg zavarhatod-e néhány kérdéssel... az lenne a tuti!

2013. nov. 29. 16:23
Ha kiváltom a vállalkozóit, de nem folytatok egyelőre semmilyen tevékenységet, csak tervben van, de ennyivel előrébb vagyok, akkor van valami teendő, adóbevallás...?
2013. nov. 29. 16:18

Akkor mellékben megy a vállalkozásod,tehát alig fizetsz valamit,amit magadtól kell elutalnod.Így mindek a könyvelő?

Gondolom nem vagy áfakörös,akkor fel sem merülne ez a kérdés.üdv

2013. nov. 29. 16:07
Áfa körös vagy? Kiadásod sincs?
2013. nov. 29. 15:37
Ha bejelentett főállás mellett egyéni vállalkozó vagyok, de egyáltalán nincs bevételem, akkor is kell könyvelőt fizetnem? vagy csak elvagyok a vállalkozói igazolványommal? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook