Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tapasztalt kutyatartók segítségét kérem fórum

Tapasztalt kutyatartók segítségét kérem (beszélgetős fórum)


22. bc642b23b4 (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2013. nov. 28. 23:36
Szerintem meg bele kellene vágni. Két kutya összeszoktatása eleve problémás, mert ki kell alakítaniuk a hierarchiát. Egy kis testű, azonos nemű, szintén kölyök, vagy félig kölyök kutyával szerintem tök hamar születne megoldás. :)
21. spinneli (válaszként erre: 20. - Bc642b23b4)
2013. nov. 28. 23:33
Jaa, erre én is gondoltam, de kicsit tartok tőle, hogy az összeszokás egy új kutyussal most még nehézkesebb lenne, talán ha nagyobb és kicsit engedelmesebb lesz a mostani, akkor felvetem a mamáéknak.
20. bc642b23b4 (válaszként erre: 19. - Spinneli)
2013. nov. 28. 23:23
Akkor talán mégsem olyan rossz ötlet egy másik eb. :) A mostani mellé. Így gondoltam, csak talán rosszul fogalmaztam. :)
19. spinneli (válaszként erre: 17. - Bc642b23b4)
2013. nov. 28. 23:22
A kutyust menhelyről fogadták be...annyira azért nem rossz a helyzet, hogy visszavitelén gondolkozzanak, én úgy látom, hogy szeretik is, meg hát idősek, sok esemény nincs az életükben, a kutyus jó elfoglaltság is nekik.
18. spinneli (válaszként erre: 15. - Nyamitörp)
2013. nov. 28. 23:20

A csont jó ötlet, mondani fogom a mamának, bár azt hiszem szokott neki adni.

Sípoló játékot egy kisebbet már vettem neki...gondolkodom még a gumicsirkén is...

17. bc642b23b4 (válaszként erre: 13. - Spinneli)
2013. nov. 28. 22:47
Esetleg egy másik kutya...bár, ahogy írod, a körülmények nem igazán teszik ezt lehetővé...
16. Nyamitörp (válaszként erre: 15. - Nyamitörp)
2013. nov. 28. 22:40
Ja meg még azt hallottam, hogy csipogós vagy legalábbis hangot kiadó játék is kell a kutyusnak, mert attól kevésbé érzi magát egyedül.
15. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2013. nov. 28. 22:39
Amíg kölyök egy kutya, addig mindent szétszed, megrág. Ezen a lefárasztás csak minimálisan segít. Kíváncsi és ő így fedezi fel a világot. Kell neki adni rágni valót, pl. levesből a csontot, főleg jó nagy cupákokat, nem baj, ha nem bírja megenni, de rágni fogja. Ezen kívül én azt hallottam, hogy a kutya nem igazán érti az emberek fegyelmezési eszközeit. Ahelyett, hogy rászólnak, hogy nem szabad, sokkal hatásosabb ha rámorognak. (Egyébként ez nálam bevált, bármennyire is hülyén hangzik.) A popsira csapás helyett meg a grabancánál kell kicsit megrázni. Na nem a levegőbe emelni meg rángatni, csak kicsit megrázni. Ezeket a kutya jobban megérti és megjegyzi.
14. ájrin (válaszként erre: 13. - Spinneli)
2013. nov. 28. 22:24
Szerintem ez jó ötlet:) Még az önkéntes fiatalnak is, egy 10 év (vagy nagyobb)körüli gyereknek már tök jó feladat és mindketten nevelődnek:)
2013. nov. 28. 22:21

Köszönöm a válaszokat, kb. nekem is hasonló gondolataim vannak-a gond az, hogy az én 70-80 éves nagyszüleimtől nem igazán lehet ezt a tanítgatást, mozgatást elvárni.

Én szívesen csinálnám, de 4 hónapos a kisbabám, így mellőle én sem tudok elszakadni, maximum esetenként megsétáltatni...arra is gondoltam, hogy keresni kéne önkéntes fiatalt, aki besegítene nekik ebben....

12. ájrin (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2013. nov. 28. 21:31

Szió,

a kutyának szüksége van falkavezérre, és ő most egyértelműen meg van zavarodva, mert nem tudja, ki az.

Csatlakozom az előttem szólókhoz, meg kell mozgatni és feladatokat kell adni neki, megtanítani szótfogadni és akkor van rendben a lelki békéje, ha látja, hogy a "főnök" lélekben erősebb nála. Most próbálgatja a határokat, hogy mikor húzza ki a gyufát a főnöknél.

Lejátszottam ezt már pár kutyával.

11. Humor Helga (válaszként erre: 9. - Licsi)
2013. nov. 28. 21:29
persze de azt írta spinneli, hogy van vele foglalkozva, tehát sztem elsődlegesen mozgatni kéne és nyilván közbe folyamatosan tanítani, de sztem ha egy kutya nincs kimozgatva akkor elkezd rosszalkodni(levezeti a fölös energiáit)
2013. nov. 28. 21:28
Esetleg kutya iskola. Egy szertelen kutyával az a legjobb. Pláne hogy az idős nagyszüleid màr lehet h nem tudják kellőképpen lefárasztani. Meg nem beszélve arról h attól még szófogadatlan marad.
9. licsi (válaszként erre: 4. - Humor Helga)
2013. nov. 28. 21:26
Attól, mert lefárasztják, nem fogja megtanulni, hogy ne ássa fel a kertet. :)
8. licsi (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2013. nov. 28. 21:25
Tanítsák. :) Amíg nem tanulja meg az otthoni rendet (honnan is tudhatná?), addig időnként meg lehet kötni, és csak akkor engedni szabadon a kertben, amikor van ott valaki vele, aki figyel, rászól, ha rossz helyen ásna. Ha szót fogad, nagyon meg kell dicsérni, ha rosszat csinál, egyértelműsíteni kell egy szóval, hangsúllyal, hogy tudja mindig, ha valamit nem szabad. Hamar megtanulja, ha foglalkoznak vele. Magától nem fogja megtanulni, csak ha megmutatják neki, mi a jó és mi a rossz. :)
2013. nov. 28. 21:24
EGY nagy laszti kell neki kosárlabda ...bőrfoci ... de tényleg idő kell neki szegénynek ;) nem lehet tudni mennyi idő,de tanítani kell vannak Youtubon felvételek amit meg lehet nézni,vagy ha nagyon nagy tanács kellene írni kell facebookn egy állatvédős szervnek ahol tudtok tanácsot kérni ...de adjatok időt neki és tudja meg ő fontos még ah rosszalkodik akkor is ;)
6. beanadt (válaszként erre: 4. - Humor Helga)
2013. nov. 28. 21:22
így van, fizikailag és mentálisan is le kell fárasztani :)))
2013. nov. 28. 21:22
Óriási a mozgásigénye, ki kell fárasztani :)
4. Humor Helga (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2013. nov. 28. 21:21

szerintem az elsődleges és legfontosabb h legyen megmozgatva rendesen, mert akkor "nem fog pót cselekedni"


napi minimum 1 óra mozgás de nem csak amolyan kint van a kertben típusú...

2013. nov. 28. 21:20
Igen, egyrészt le kell vezetni az energiáit. Másrészt, következetesen kell Őt tanítani is. Ha valamit jól csinál akkor jutalmazni, megdicsérni. Szerintem az nagyon fontos, hogy amit nem szabad, azt soha nem szabad, és senkinek sem szabad. Úgy értem, ha a nagyi mondjuk nem enged meg neki valamit, akkor azt más se engedje meg neki. Nagyon sok türelem kell hozzá, az biztos. Amit el kell érni, hogy legyen egy falkavezér a csapatban. Ehhez kell valaki, aki kellően határozott és úgymond a kutya felett áll. Felételezem ez utóbbi hiányzik. Mindenképpen kell egy erős kezű ember a neveléshez és ezt nem fizikailag értem hanem mentálisan.
2. cicaanya (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2013. nov. 28. 21:20

Hát csoda szép dolog "ANGYAL NAGYSZÜLEID"

hát örökbe fogadták,most ö boldog fel hívja magára figyelmet vele legyenek.... tehát tanítgatni kell,és jutalmazott kis falattal foglalkozni vele ;)

TÜRELEM IDŐ IDŐ IDŐ!!!

Meg hát amit szét szedhet el kell tenni ,vagy elzárni előle,vagy valamit tenni ne tudja csinálni.... ;)

2013. nov. 28. 21:14

Sziasztok!


Elsősorban kutyanevelés ügyében kérek segítséget.

Nagyszüleim örökbe fogadtak egy fiatal középtermetű kutyust.

A kutya nagyon kedves, barátságos állat, viszont nagyon szertelen is.

Folyamatos tiltás ellenére felugrál, felássa a kertet, most a téliesített kútból szedte ki teljesen a szivacsot.

A mamám adott neki játékflakonokat, illetve van egy labdája is.

Az unokaöcsém minden nap jár a mamáékhoz, ő is próbálja nevelni a kutyát, nem sok sikerrel.


Nekem sosem volt kutyám, de gondolom ha az energiái jobban le lennének kötve, nem "rosszalkodna" annyit, nem?


Ha bárkinek tippje, meglátása van kutyanevelésben azt nagyon megköszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook