Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Junior tejital - tényleg felesleges? fórum

Junior tejital - tényleg felesleges? (beszélgetős fórum)


1 2 3
90. Alma66
2016. dec. 28. 19:36
Minek tejet, kakaót, bármit adni? Többet árt mint használ. Bőven elég ha kap tejtetméket rendszeresen - sajt, joghurt, túró. Sokkal jobb, mint a tej.
89. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 88. - Timothy75)
2013. dec. 3. 19:19
Régen nem volt tejital. Volt viszont tej...
88. timothy75 (válaszként erre: 82. - Grizus)
2013. dec. 3. 13:13
Ebben is van valami,mert a barátnőmnek a védőnője mondta, hogy mindegy mit ad egy éves kor után tejet vagy tejitalt, mert régen nem volt tejital és úgy nőttek fel a gyerekek. És ez csak szerinte is reklám, mert ha már vetted a tápszert akkor utána vedd neki a tejitalt.Mint már írtam nálunk kapott tejitalt, de egyik napról a másikra nem volt hajlandó meginni. Azóta tejet iszik.
87. tündér74 (válaszként erre: 84. - Jozsi.38)
2013. dec. 3. 13:04

Nem tudom, hogy hozzátáplálási divat vagy nem, nekünk anno ajánlotta a gyerekorvosunk a junior tejitalt,amikor a fiam 1 éves volt, pedig az 5 évvel ezelőtt volt.:)


Az, hogy lobbi az egész tápszergyártás lehet, de ez érvényes mindenre, az élelmiszertől elkezdve a gyógyszerekig. A természetgyógyászati készítmények sem ingyért vannak, az is valakinek az érdeke, hogy vegyék. Ettől függetlenül még lehet jó a termék.


Ma már sok minden nem úgy van mint régen. Sajnos a civilizációs betegségek fő oka pl. a nagyüzemi állattartás, ahol nem szégyellik az állatokat antibiotikumokkal tömni stbstb. Lehetne még sorolni...

2013. dec. 3. 07:18
na igen :P oda kell figyelni, hogy ne reggeli tejitalt vegyen az ember a boltban, vagy valami occsót, mert annak csupán a fele tej, a többi savó meg a jó ég tudja hogy mi
85. smolika (válaszként erre: 84. - Jozsi.38)
2013. dec. 2. 17:42
az is lehet,de az is,m a tej mar mint a boltinak a minösege se a regi! orvosra valogatja sztem,m mi 20hosak vagyunk es 1evesen mar adhattam volna neki! csak ö nem szereti! attol is fugg sztem,h anyatejes vagy tapszeres!
84. jozsi.38 (válaszként erre: 83. - Tündér74)
2013. dec. 2. 15:36
nekem ez a tejital kamuszagú, és leírom azt is, hogy miért :) amikor a legnagyobb gyerekem volt kicsi (nem is olyan régen, csupán 6 éve) még 8 hónaposan kellett bevezetni a tejtermékeket. nem a tejet, a savanyított cucokat: sajt, túró, joghurt, ilyesmi. még a középsőmnél sem jelentkezett ez a tejet két éves kor előtt ne, pedig csupán 4 éves! a legkisebb születése után jött ez divatba, olyan két éve. előtte is volt ez a tejital a boltokban, nekem ettől tűnik lobbinak az egész, ezért az a véleményem, hogy egy hozzátáplálási divat csupán, mint a gluténnál.
83. tündér74 (válaszként erre: 82. - Grizus)
2013. dec. 2. 14:52

Viszont a pici gyermeknek előnyösebb a bolti tejnél.


Egyébként pedig a jobb minőségű bolti tej sem olcsóbb. Én anno kiszámoltam, hogy egy hónapban mennyi bolti tejet kellene vennem a gyerkőcnek, hát hasonló ár jött ki mint a junior tejital.

Mérlegeltem és inkább választottam a hasonló árfekvésű, de jóval egészségesebb junior tejitalt.

82. grizus (válaszként erre: 76. - Rinike)
2013. dec. 1. 04:16
Nem ismerem ezt a tejitalt, de nekem gyanús, hogy ez csak egy piaci fogás.
81. smolika (válaszként erre: 80. - Rinike)
2013. nov. 30. 11:45
ne köszönd :)
80. rinike (válaszként erre: 79. - Smolika)
2013. nov. 30. 09:07
Köszönöm a tanácsokat!
2013. nov. 30. 08:33

róbáld a vízet!

nálunk a pici csak vízet hajlandó inni a tápszeren kívül!

78. rinike (válaszként erre: 77. - Smolika)
2013. nov. 30. 08:03

Az a baj csak, hogy olyan drágák, és egy próbáért annyi pénzt kidobni... Én is megkóstoltam őket, az egyiknek olyan halíze van, hogy megdöbbentő, egy másik finom, vaníliás jellegű de az sem kell neki...

Egyébként nem tápszeres a kislányom, hanem még szopizik este és éjjel. Lehet, hogy ezért nem akar semmilyen folyadékot elfogadni a bölcsiben, mert éjjel "megszívja magát". :D Mindenesetre a gondozónők aggódnak, hogy ennyire nem iszik, se tejitalt, se tejet, se teát.

77. smolika (válaszként erre: 76. - Rinike)
2013. nov. 30. 07:54

Szerintem ez gyerekre szabott!

Mert mindenkinek más az ízlése már 0hós korától, csak gondolj bele mikor terhes vagy akkor is ő "irányít", hogy mi ízlik és mi nem!

Ha nem szereti szerintem nem kell erőltetni, mert akkor csak az ellenkezőjét fogod elérni!

Ha nem kell akkor hagyd egy picit, tápszert még úgy is eszik! Aztán párnap múlva(3-4 nap) ismét meg próbálhatod! Egy másik fajtát! Aztán így tovább! De az se biztos, ha 2.-3.-ra se kell neki akkor sztem hanyagold 1 hónaig és próváld meg ismét, ha akkor se akkor felejtsd el! sztem min 3-6 hónaprara!

De kipróbálhatod a módszert amit írtam,h -h tudod "tesztelni", hogy melyik tej a megfelelő! Érdekes, h a Spar zöld kancsós tej okés!


Ezt a módszert kipróbálhatod a tejitalnál is:

1/3 arányba tejital vagy tej

a többi hígabb tápszer, ha megissza akkor próbál pár nap múlva felesbe!

Aztán kb 1 hét múlva már adhatod neki tápszer nélkül!


Nálunk ez a módszer picit vált be!

Mert kiderült, hogy ő nem szereti a tejet,se a tejbepapit!

Ennek ellenére a túrórudi, túrókrém, jughurt, túró jöhet "határok nélkül"!

Tejföl és kefir már is-is abból inkább pár kanállal eszik!

Annak ellenére, hogy én nagyon szeretem a tejet és terhesen egyfolytába tejet ittam reggelire min fél litert tej vagy kakakó (bár lehet,h pont ezért nem szereti), de bízom benne, hogy fogja szeretni, de nem erőltetem néha 1-2 hetente az én poharamból megpróbálom, de nem igazán, bár most már bele nyal, de semmi! Tegnap mondjuk ő maga fogta meg este a tejes poharamat és az alján lévő fél kortyot megitta! Hát majd kiderül! nem erőltetem! de vszínű,h hagyok elől neki picit aztán majd kiderül!

Teánál ugyan ez, kipróbáltunk minde fajtát, de semmi eredmény! Tegnap aztán csináltam neki, kóstold meg mondtam ő kapásból eltolta, rövid idő múlva odaadtam neki,h iszizz picit légyszives és ivott belőle pár kortyot, azóta se volt hajlandó, úgy, hogy hagyom majd jövő7en rólálom, hátha párkorty összejön,de nem vezetem a naptárba csak úgy jön!

Remélem siker lesz! :)

Szokták mondani, hogy az a gyerek akibe tuszkolják a kaját, erőltetik ő később vszínű, hogy rossz evő lesz! Sztem ez mindenre igaz! :)

76. rinike (válaszként erre: 75. - Grizus)
2013. nov. 30. 07:34

Mit hívsz kamu "tejital"-nak? A junioritalt, vagy a mai tejeket? Vagyis nem értem, hogy melyiket ellenzed.


Felhívtam a junioritalok dobozain található egyik információs vonalat, hogy szerintük miért jobb a juniorital, mint a tej, főleg, hogy a juniorital is tejalapú. Azt a választ kaptam, hogy igen, tejalapú a juniorital is, de a tejben lévő azon anyagokat, amiket a kicsik nehezen, vagy nem tudnak megemészteni, azokat olyan átalakított formában tartalmazza, ami könnyebben emészthető a dobozon jelölt korosztály számára.


Nem akartam külön fórumot nyitni az én gondomról, de lehet, hogy kénytelen leszek, mert hiábat tettem fel a kérdésemet itt, senki nem válaszolt... Azért teszek még egy kísérletet, és idemásolom a 8. hozzászólást még egyszer:


"21 éves fiam és 1 éves lányom van.

A fiam 1 éves koráig szopott, a lányom még szopizik. A fiam 20 éve, mikor bölcsibe ment, rögtön kapott tejet, semmi baja nem lett. A kislányom esetében - bár én adtam volna a tejet neki - mindenki (gyerekorvos, védőnő, bölcsődei dolgozók) a junioritalt javasolta, így most a kislány azt kap(na), de nem szereti. Már többfélét is próbáltunk. Akik junioritalt adnak, azoknak melyik vált be?"

75. grizus (válaszként erre: 74. - Manó2000)
2013. nov. 30. 03:16
Egyetértek. A tej korántsem olyan egészséges, mondjuk én iszom, de én már felnőtt vagyok. Ilyen kicsi gyereket szerintem nem helyes rászoktatni ezekre a kitaláció kamu "tejitalokra".
74. manó2000 (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2013. nov. 29. 13:46

Szia!

Én is azok közé tartozom, akik azt mondják, hogy ne adjunk ilyen kicsi gyereknek tejet.

Én 1 éves koruk után 3 éves korukig junior tejitalokat adtam a gyerekeknek. A tejről mostanság nagyon sok rosszat hallani, ha nagyobbak lesznek akkor is jobban megválogatom, hogy mit isznak majd.

73. EsztyMorgan (válaszként erre: 71. - Smolika)
2013. nov. 29. 11:42
Én direktbe úgy ettem,h a jéghideg tejbe raktam 2-3 ek. cukrot. Isteni volt :DD most akkor se innám meg így ha fizetnének érte de akkor nagyon jól esett :)
72. smolika (válaszként erre: 66. - Smolika)
2013. nov. 29. 11:40

Most érünk haza k.-ból, anyukám ott dolgozik és már tiszta ideg voltam, kértem,h beszéljen a dr. G. doki nénivel,mert jön a hétvége én meg tuti,h hülyét kapok!

Vírus, kiszáradva nincs, jó fizukumu, diéta, picit jobban , mint eddig, de úgy néz ki,h már jobban van kopppp-kopppp-kopppp-kopppp

71. smolika (válaszként erre: 70. - EsztyMorgan)
2013. nov. 29. 11:39

Én most is nagyon szeretem!

Melegen pici cukorral vagy kakaósan is! :)

70. EsztyMorgan (válaszként erre: 65. - Smolika)
2013. nov. 29. 09:50

Én ugyanígy voltam :)) nekem két-három liter tej volt a napi fej adagom :D kartonszámra vettük a tejet, mindenhez azt ittam. Ma már max csak kávéba teszek tejet, meg nem innám.

Lehet,h a lányom is ezért utálja.. :))

2013. nov. 29. 09:41

Helyesbítek:

És azt, ahogyan azt "tálalták" nekik. Nem nekik, hanem a gyermekeknek. :) A bociknak meg nem kell tálalni a saját anyjuk tejét. :)

68. horakulum (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 29. 09:36

Kedves Enissa!


Dícséretes a hozzáállásod, és "itt" igen ritka, hogy tiszteeltben tartod a másik véleményét. Köszönöm. Hisz ugye ez egy szabad fórum, amihez szabadon hozzászólhatunk. Ilyen nagyvonalúságra nem mindenki képes.


Amit írsz, azt én sem kétlem, sőt, ahogy látod, én magam is éppen arra hívom fel a figyelmet, hogy van különbség a régi és az új - mondjuk így - tehenek teje között. És azt, ahogyan azt "tálalták" nekik. Pont azzal kezdtem a mondandómat, hogy hogyan tartották régen az állatokat, mit kaptak takarmányként, milyen levegőt szívtak magukba, milyen füvet legeltek és hogy nem kaptak hormonokat a tejleadás növelésére, mert nem ipari céllal tartották az állataikat. Te is írod, hogy gyerekek...igen, erről is szól az idézett forrás, hogy 3 éves korukig még egészen jól lebontják az enzimjeikkel a tejet.


És azért tegyük hozzá, hogy nem mindegy hány évre visszamenőleg gondolkodunk, mert az allergia vizsgálat anno még gyerekcipőben jár. Ezt - feltételezem - az utóbbi kb. 40 évben fedezték fel, és haladtak a csúcsra a diagnosztizálásában és így van ez még sok más betegséggel is.


Arról pedig nem tudok, hogy végeztek volna olyan irányú vizsgálatokat, hogy több tíz éven keresztül figyelték volna azon felnőttek egészségi állapotát, akik gyermekkorukban kezeletlen tehéntejet kaptak mondjuk a 30-40-es években és felnőtt korukra kutya bajuk lett. És szerintem itt nem is annyira a gyermekkor a meghatározó, hanem a sok év együtt...


De ki tudja, mi van azokkal, akik gyerekkorukban frissen fejt tejet ittak?? Ezek többek között ugyebár a mi szüleink is.


Annyi mindentől függ ez az egész...


Én nem akarok meggyőzni senkit semmiről, de az elmúlt két évemet arra áldoztam, hogy átgondoljam, mi vár rám, ránk, a családomra, hogy felismerjem az összefüggéseket az emberi szervezet, és a kialakuló betegségek, valamint a táplálkozás kapcsolatában. És orvos ugyan nem vagyok, nem is akarok az lenni és szerintem az orvosok sem istenek, hanem mérnök vagyok, pont élelmiszeripari, de azt tudom és látom, hogy ott mi folyik és tudom, mit jelent az, hogy ipar. És ez vonatkozik a tápszerek és a junior tejitalok iparára is.


A dolog és a kérdés olyan komplex, hogy nem lehet rá itt egyszerű választ adni.


Én azt mondom, hogy az ember lehetőségei szabnak határt annak, hogy mit tud megtenni a gyermekéért. Meghallgatja most a mi véleményeinket, és dönt belátása, anyagi lehetőségei és belátása szerint. Ki így, ki meg úgy. És nincsen ezzel semmi baj.


Én is csak egy véleményt mondtam el, nem is véleményt, hisz idéztem, de engem ez az írás igen csak megérintett, mert jogos és hiteles, és nem utolsó sorban, logikus.


És milyen az élet ugyebár? Minden mindennel összefügg. Ahogy az emberi szervezetben is van. Ilyen egyszerű a képlet.

2013. nov. 29. 07:32
persze dokinál voltunk! csak ma épp szabin van ás máshoz nem szívesen viszem!
2013. nov. 29. 07:31

LEnne egy kérdésem!

Ő főleg tápszert iszik (bár most tudatosan már vízet is adok) persze mellette eszik mást is!

A hét elején nagyon hasmenése volt, éjjel 1-2 óránként pelus csere!

1ik nap hányt 1szer (tápszer jött ki)!

azóta nincs tápszer-már mint nem adtunk neki!

aztán csak hasmars, köv nap éjjel hajnalba, sok vizet ívott és szetm az jött ki,m csak víz jött ki! aztán azóta csak hasmars tegnap reggelre éjjel nagyon éhes volt kevés tápszer (120ml) adtam eki!

aztán reggel reggeli tízórai (alma, smectával), aztán ebéd, aztán uzsi levessúrúje (azt kérte),aztán vacsira májkrémes kenyér, almát szerettem volna smectával, de nem ette meg, viszont 1dl vízbe feloldottam és úgy kanalanként megedte(alma nélkül), kevés májkrémes kenyeret evett, később 1-2 óra múlva kért tápszer adtam neki egy keveset (120ml) zaátn pihi! tegnap volt a 2. nap,h napi 2 smectat kapott!

éjjel elkezdett nyügös lenni, forgolódni, aztán hányt olyan vízszerű vmit! aztán aludt picit és megint hányt, de akkor már aleves sűrűje jött ki , viszont nagyon büdi volt, olyan fura (lehet,h smecta)! szerintetek lehet, hogy a tápszer vagy inkább a smecta? de az is lehet,h még a vírus csinálja ezt? Bocsi! Köszi!

65. smolika (válaszként erre: 64. - Jozsi.38)
2013. nov. 29. 07:23

sztm is!

mondjuk én azért furcsálom,m én nagyon szeretem a tejet, sőt mikor terhes voltam akkor volt,h napi 1l tejet megittam, kartonszám vettük a tejet főleg karácsonykor! Bár lehet,h pont ezért nem kell neki :)

64. jozsi.38 (válaszként erre: 63. - Zamila)
2013. nov. 29. 07:14
gondolom attól még joghurtot, sajtot, túró rudit eszik :) más szóval nem kell mindenáron tejet innia, elég ha más formában juttatja be a szervezetébe
63. Zamila
2013. nov. 28. 21:41
Az én lányom 7 éves,és soha egy korty tejet sem ivott...utálja.11 hónapos kora óta a tápszert sem itta,nem volt hajlandó.Egy folyadékot iszik meg az a víz,ja meg a málnaszörp.Én nem látom betegnek,betegesnek meg abszolút nem beteges,a növekedése egyenletes,a csontjai nem törékenyek.
62. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2013. nov. 28. 20:48

Az én lányom 17 hónapos lesz de még mindig csak a tejitalt hajlandó meginni.

Próbáltam a bolti tejet, két korty kb és köszöni szépen nem kéri. Ha kakaót csinálok, akkor hajlandó inni 50-60ml-t de utána a többi már nem is kell. Házitejet még nem adtam de nem is akarok még. Úgy vagyok vele, hogy ő érzi. Ha neki a tejital kell és azt issza meg hát legyen.

2013. nov. 28. 20:16
Fiam 3 éves koráig nem volt hajlandó tejet inni csak tápszert :) most 4 éves és napi 1-2 bögre tej lecsosszan :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook