Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van aki ingatlanfedezetes lakáskölcsönben tudna nekem segíteni? fórum

Van aki ingatlanfedezetes lakáskölcsönben tudna nekem segíteni? (tudásbázis kérdés)


2013. nov. 28. 19:02

Ha az ingatlanra jelzáloghitelt vesz fel bármelyik tulajdonos, ill. haszonélvező, akkor a többieknek is beleegyezésüket kell adniuk. (aláírni legalább a jelzálogszerződést). Nem feltétlenül kell a kölcsönszerződést is aláírni, lehet, hogy adósok nem lesznek csak dologi adósok. Sőt , a haszonélvezőnek nyilatkoznia kell, hogyha nem fizeti az adós és végrehajtásra kerülne a sor, akkor azonnal lemond a haszonélvezeti jogáról (erősebb, mint a tulajdonjog ebben az esetben) .

A másik, amit itt már írtak, hogy bármelyik érintett fél ha nincs is ráterhelve az ingatlanra és vesz fel hitelt, amit nem fizet, akkor az ő ingatlanrészére beleegyezés nélkül ráteheti a végrehajtó a végrehajtási jogot. Csak az ő részére, de onnét eladni nem lehet, csak ha kifizeti a tartozását és letörlik a vh-t.

12. 17aadc1082 (válaszként erre: 9. - Kicsi Andi)
2013. nov. 28. 13:09
Így van. A beleegyezés mindenképpen kell. Az, hogy adóstárs lesz, vagy zálogkötelezett azt nem tudom, bank megmondja. De a beleegyezés nélkül nem lehet semmit csinálni.
11. Kicsi Andi (válaszként erre: 10. - Rinike)
2013. nov. 28. 12:46
Hát ezek tényleg bonyolult dolgok,teljesen belekavarodik az ember.Azért nagyon szépen köszönöm az infót!Szép napot neked!
10. rinike (válaszként erre: 8. - Kicsi Andi)
2013. nov. 28. 12:44
Bonyolult dolgok ezek... Ingatlanfedezetes hitelt ugyan nem tud felvenni a többiek beleegyezése nélkül a tulaj, de pl. végrehajtási jogot nyugodtan rájegyezhet a végrehajtó az egyik társtulajdonos tulajdoni hányadára, ha úgy adódik...
9. Kicsi Andi (válaszként erre: 7. - Rinike)
2013. nov. 28. 12:43
No várj csak.Ha nem egyezik bele a másik kettő tulajdonos akkor nem kaphatnak a házra ingatlanfedezetet nem?
8. Kicsi Andi (válaszként erre: 6. - Rinike)
2013. nov. 28. 12:42

Tehát ha nem egyezik bele akkor nem terhelhetnek rá semmit a házra igaz?

Nagyon köszönöm a válaszod!

7. rinike (válaszként erre: 6. - Rinike)
2013. nov. 28. 12:41
Vagyis mégsem. Láttam már olyant, hogy nem adóstársak lettek, hanem csak zálogkötelezettek. Ez azt jelenti, hogy ha Te nem fizeted a hitelt, akkor az ingatlanból az ő részük is úszik ugyan, de nem a teljes vagyonukkal felelnek.
6. rinike (válaszként erre: 5. - Kicsi Andi)
2013. nov. 28. 12:40
Nemcsak a beleegyezésük és aláírásuk kell, hanem csak úgy kaphat az emberlánya hitelt, ha a többiek adóstársai lesznek. :(
2013. nov. 28. 12:36

De jó hogy vannak itt még emberek!! :)

Igazából az érdekelne hogy a háznak van egy tulajdonosa akin haszonélvezeti jog van és van két örökös akinek van házrésze./remélem eddig érthető??/Ha most az egyik venne fel hitelt és az ingatlan lenne a fedezet akkor minden szó nélkül megkapja vagy a másik kettő beleegyezése aláírását is kéri a bank?Nagyon fontos lenne ezt tudnom!! Köszönöm!!

2013. nov. 28. 12:32
Helyileg hol?
2013. nov. 28. 12:31
Van ami engem isérdekelne ezzel kapcsolatosan... :)
2013. nov. 28. 12:09
Bocsánat!tehát mégegyszer! :) van olyan aki ingatlanfedezetes lakáskölcsönben tudna nekem segíteni?Ért valaki ehhez?
2013. nov. 28. 12:07
Ingatlanfedezetes lakáskölcso

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook