Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyes után jár munkanélküli? fórum

Gyes után jár munkanélküli? (beszélgetős fórum)

16. nikol306 (válaszként erre: 15. - Nyecsus)
2013. nov. 28. 18:43
Nemrég került munkahelye, Kecskemét közelében egy kisebb városban esztergályos.
15. nyecsus (válaszként erre: 10. - Nikol306)
2013. nov. 28. 17:19
Hol dolgozik a párod?
2013. nov. 28. 11:40

Igen!

Mi is így tudtuk, de nem így van fél évig nem fizettük és megszüntették.

Azért is halogattuk, mert úgy voltunk vele, hogy nem kapcsolhatják ki, de sajnos ez félrevezetés!

13. andi6020 (válaszként erre: 12. - Nikol306)
2013. nov. 28. 11:38
Érdekes, a vizet nem szokták elzárni, csak korlátozni.
2013. nov. 28. 11:37
Nem tudtuk fizetni és megszüntették, már nincs tartozásunk, mert végrehajtón keresztül kifizettük, sajnos a 15ezerből lett 70ezer. De a vissza kapcsoltatást ki kellene fizetni, ami kb. 17ezer ft. Van egy kinti kút az udvaron és onnan szoktam behordani.
11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Nikol306)
2013. nov. 28. 11:31
Hogyhogy kikapcsolták a vizet?
10. nikol306 (válaszként erre: 9. - Nyecsus)
2013. nov. 28. 10:14

Engem is az tart vissza, hogy szégyellem én a Gyest sem igényeltem volna meg 3évvel ezelőtt, ha a védőnő nem erölteti rám, mert azt is kellemetlennek tartottam!

Szégyellem magam, hogy ilyen helyzetben vagyok, pedig amikor tudtam éjszakákat is dolgoztam, hogy jobban alakuljanak a dolgok!

Már most ott járunk, hogy ruhát alig tudok venni a kicsimnek.

Ami még segítene az a költözés egy olyan helyre ahol a párom is dolgozik, hogy együtt legyen a család és hátha találnék munkát!

Városban sokkal nagyobb esély van.

De ez is az anyagi helyzeten alakul, hogy albérletet tudnánk-e fizetni!

Mert a házunknak is ha nem fizetjük (nem negy összeg 5ezerft) felbontják a szerződést és értékesítik! :(

9. nyecsus (válaszként erre: 8. - Nikol306)
2013. nov. 28. 10:02
Szociális munkás vagyok...sokan a családsegítőbe nem mennek el, mert félnek, vagy egyszeróen csak szégyelnek segítséget kérni. Pedig minden embernek joga van hogy megkapja az őt illető ellátásokat, csak az a gond, hogy ezekről nem tájékkoztatják az embereket. Akik meg mennek és kisírják a horribilis támogatásokat, azok meg sokszor meg sem érdemlik, menj csak el, neked is jár, kötelesek tájékoztatni a lehetőségeidről. Jah, és ne tévezd össze a családsegítő szolgálatot a gyermekvédelemmel meg a gyámüggyel, mert a kettő teljesen különálló dolog.
8. nikol306 (válaszként erre: 7. - Nyecsus)
2013. nov. 28. 09:55
Köszönöm a segítséget, ezt megpróbálom :)
2013. nov. 28. 09:53
Esetleg a településen ahol laktok felkereshetnéd a családsegítőt és beszélj velük ez ügyben, mondd el, hogy ez a helyzet, nem látsz kiutat, biztos segítenek vmiben
6. nikol306 (válaszként erre: 5. - Nyecsus)
2013. nov. 28. 09:51

Igen!

Nagyon nehéz, de bízom magamban hogy lesz ennél jobb is!

Azt mondják türelem rüzsát terem :)

2013. nov. 28. 09:49
hát ez így nagyon kemény...
4. nikol306 (válaszként erre: 3. - Nikol306)
2013. nov. 28. 09:43
Nem beszélve arról, hogy hetente járjuk az orvosokat mert mindig betegeskedik :(((
3. nikol306 (válaszként erre: 2. - Nyecsus)
2013. nov. 28. 09:41

Sajnos nincs senki más velünk akire rá tudnám bízni a gyermekem!

Szivesen el mennék dolgozni, de ha 6órás munkát keresek nem éri meg el járni, mert utiköltséget nem nagyon fizetnek sehol sajnos. Legközelebbi munkahelyek a következő városba lenne ami 30km-re van innen :(

Január elsejétől vagyok itthon előtte dolgoztam vendéglátásban, mert még volt nagymama akire rá tudtam bízni :(

2013. nov. 28. 09:37

Szia!

Nagymama, vagy vki, aki vigyáz a kissrácra míg te dolgozol? Nem tudom, talán egy 6 órás munkát el tudnál vállalni, amíg a kisfiad iskolában van. Nem? 50% az nagy esély, valakinek 10-20% esélye van arra hogy munkát kapjon...sajna ilyen helyzetben csak egy meló segíthet, máshonnan nem fogsz kapni ellátást, segélyt, semmit.

2013. nov. 28. 09:15

Sziasztok!

Nemrég regisztráltam erre az oldalra és úgy látom jó kis összetartó csapat gyűlt itt össze :)

Nekem az lenne a kérdésem, hogy valaki esteleg tudja-e, hogy gyes után jár-e munkanélküli segítség.

Aszthmás kisfiammal vagyok itthon januárig, mert sajnos a támogatott betegségek közül kivették az Aszthmás betegséget és így nem kaphatom tovább a Gyest, utazási kedvezményt és a közgyógy támogatást sem!

Kisfiam 6éves elmúlt augusztusban, szeptemberben kezdte az iskolát, aki ráadásul hiperaktív is!!

Sajnos mostanában nagyon sokat betegeskedik ez persze az időnek is köszönhető!

Nem tudok el menni mellette dolgozni, mert reggel 7kor vinnem kell a buszhoz és 16kor megyek érte nem beszélve arról, hogy a környéken munkát találni 50százalék esély van :(

Szóval januártól én nem kapok semmit és így is rossz anyagi helyzetben vagyunk.

A vizünket ki kapcsolták és még nem volt rá való, hogy vissza kapcsoltassuk, így elég körülményesen mosok főzök takarítok, tisztálkodunk mert kinti kútról kell vizet hordanom, amihez már elég hideg van :( A házunk után albérletet kell fizetnem, mert a Nemzeti Eszköz Kezelő segítségét kértük, hogy ne kerüljön árverezésre a házunk, de ha nem fogok kapni semmit, akkor a bérleti díjat sem tudom fizetni.

Az élettársam most talált munkát már csak abban bízunk, hogy ezek a dolgok hamarosan megoldódnak.

Valakinek esetleg valamilyen ötlet, hogy milyen ellátást tudnék igényelni? E-mailben is várok válaszokat: nikol070808@gmail.com

Előre is köszönöm a segítségeteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook