Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagy hőségben kell-e a csecsemőknek a tápláláson felül plusz folyadékot adni? fórum

Nagy hőségben kell-e a csecsemőknek a tápláláson felül plusz folyadékot adni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
29. LoLiNa
2007. aug. 1. 07:15
mindenképp megkell kínálni!! hülyeség ez a csak anyatej dolog! nem kérné folyamatosan, ha elég lenne neli. fél óránként mellre lehetne pakolni! víz után meg nem követelőzik!
28. Krysty (válaszként erre: 17. - Dee)
2007. júl. 31. 11:27
A baba nem minifelnőtt, mások az igényei. Az anyatej összetétele egy napon belül is változik az ő igényei szerint, az előtej pedig ahogy valaki itt már leírta híg. Az én lányom 6 hónapig csak szopizott, semmilyen folyadékot nem kapott mellé és szomjan sem halt de még csak ki sem száradt.
27. vapi
2007. júl. 31. 10:15

Lassan már az lesz "ciki" ha valaki szoptatni meri a babáját.

Nézzünk már körül!!!!!!140 éve is volt ilyen meleg, azt is túlélték. A babák is.

Lányom 6 hónapos és csak a főzelék mellé kap egy kis forralt lehűtött vizet pohárból. A cumisüveget nem fogadja el. A nagy melegben én csak szoptattam. A vizet inkább magára öntötte és cicit kért. Akárhol lehet szoptatni!!És akárhányszor!!És aki egy anyát azért néz le, vagy szól meg, mert a babáját szoptatja valahol, az egy nagy........!

26. DODICA (válaszként erre: 23. - 104bdd8c43)
2007. júl. 31. 08:53

Ti lehettek a ritkább kivételek. :)))


A cumizavar létező jelenség, s attól, hogy xy nem tapasztalja, még nem értem, miért kell marhaságnak nevezni. (Nem biztos, hogy te írtad így, több fórumban is felmerült újabban ez a téma.)


Abban igazad van, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Lényeg az egészségesen fejlődő gyerek. :)))

25. Krysty
2007. júl. 31. 08:15
Ha nem csak szoptatod akkor igen, ha kizárólag szopizik úgyis gyakrabban kéri a cicit így megoldott a folyadék pótlás.
2007. júl. 31. 07:09
Ajánlatos.
23. 104bdd8c43 (válaszként erre: 22. - DODICA)
2007. júl. 31. 02:19
A mi családunkban az idősebb és tapasztalt szülőkre és nagyszülőkre hallgatunk!! Mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja! Mi így, más úgy! Ennyi!! Mi vizet adunk inni más anyatejet ad. Eddig a környezetemben senki gyerekénél nem volt cumizavar, pedig Erik 17 hónapig szopott, Ádám a mai napig is. Egyik sem ismeri a cumizavart!!
22. DODICA (válaszként erre: 21. - 104bdd8c43)
2007. júl. 28. 18:18

Hát...

Én szerencsére sok olyan anyukát issmerek, aki betartja ezt a "hülyeséget", s csakis anyatejjel táplálja gyermekét. Minden tekintetben jobb a víznél, s mégcsak nem is kell fizetni érte! :)


Cumisüveg helyett pedig már újszülött kortól lehet pohárból is itatni, akkor a cumizavar se lép fel. (Pedig az is létezik.)

21. 104bdd8c43 (válaszként erre: 18. - DODICA)
2007. júl. 17. 23:29
Sok baba van a rokonságban, és most is nemsoká jön kettő egyszerre, de egyik anyuka sem tartotta be ezt a hülyeséget hogy ne adjon inni a babának! Egyik unokanővérem is titokban itatta a babát mielőtt a védőnőhöz bementek. A babavízzel teli cumisüveg ott figyelt a babkocsi tárolórészében! Adni kell neki újszülött korától a cumisüveget is! Ennyi! A cumizavar az hülyeség!!
20. DODICA (válaszként erre: 19. - Win)
2007. jún. 28. 10:19

Vagy vegyen magára egy bő lebernyeget, ami alá úgy be lehet helyezni a szopó babát, hogy a kutya se veszi észtre a műveletet, mikor ül az ember egy parkbéli padon. :))))


Én iszonyat gátlásos ember vagyok, mégis meg tudtam minden esetben úgy oldani a gyermekeim szoptatását úton-útfélen, hogy egyszer se "buktam le". Volt olyan, hogy egy ismerőssel már vagy 10 perce trécseltünk, mikor feltűnt neki, hogy a gyermekem mocorog az ölemben, tehát nem alszik. :))

19. win (válaszként erre: 18. - DODICA)
2007. jún. 28. 08:03

A fiam tavaly a legnagyobb kánikula kellős közepén született. Nekem is mindenki állandóan rágta a fülem, hogy adjak neki vizet, mert biztosan szomjas ebben a melegben. Megpróbáltuk, megkínáltuk forralt, lehűtött vízzel. Cumisüvegből, pohárból, kiskanálból. Nem kellett neki!


Mi egyébként nem is vittük a fiamat 6 hetes koráig sehova. (Persze a napi sétáktól eltekintve.) Akkor kellett visszamennem kontrollra, majd elmentük bevásárolni. A gyerekem végigaludta az egészet, eszébe sem jutott szopni. :)


Ha valaki mégis kényelmetlenül érzi magát, és nem szeretne nyilvános helyen szoptatni, vihet magával lefejt anaytejet, és azt odaadhatja a babának bárhol akár üvegből, pohárból, ahogy neki vagy a babának a legjobb.

18. DODICA (válaszként erre: 16. - 104bdd8c43)
2007. jún. 27. 08:46

Aki szoptat, s kizárólagosan teszi, az nem zavartatja magát, s bárhol ad inni a babának! Egyáltalán nem kínozza! Sőt.

Az anyatej elülső része nem annyira zsíros, sokkal folyékonyabb, az a szomjoltó. Ha egy baba csak inni szeretne, akkor csakis azt kéri el a mamától, s ez nem egyenlő a 3-4 óránkénti rendes szoptatással. Ráadásul olyan baba is van, akit hiába kínálgatnak sima vízzel, teával, nem fogadja el, csak az anyatejet.

17. dee
2007. jún. 27. 00:39

Én is azt vallom,hogy kell más folyadék is.

Nekem úgy magyarázták,hogy mi se töltött káposztát eszünk egész nap.Mi lenne ha szomjas lennék és kapnék megint töltött káposztát.:))Az anyatej zsíros is.

Kell a víz,vagy ízesítetlen tea.

Nem cukros lötty!

2007. jún. 27. 00:20
Babavíz vagy babatea mindenképpen kell!! Főleg a mostani időjárási viszonyok mellett!! Ja, aki csak szoptat, hogy ad cicit a babának ha a város közepén sír és sehol nincs lehetőség a szoptatásra?? Vagy száradjon ki a baba mert a védőnők szerint semmit ne kapjanak a szoptatás mellett?? Globális felmelegedés van, trópusi időjárás van mostanában, gondolkozzatok már, NE KÍNOZZÁTOK A BABÁKAT!!!!! ADJATOK INNI NEKIK ANYATEJEN KÍVÜL MÁST IS, VAGY TI SE IGYATOK!!!!
2007. jún. 13. 16:26

Ebben a nagy melegben szerintem minden féle képpen, ha a kicsi kéri, elfogadja. Teát, vagy vizet.

Tápszer mellé főleg.

14. janita
2007. jún. 13. 15:56
Persze, egy kisbaba is igényli a plusz folyadékot, a legjobb neki a tea.
13. zoma
2007. febr. 27. 09:07
Július közepén a legnagyobb hőségben született a kisfiam, de sose adtam neki az anyatejen kívül más folyadékot. Ha ő naponta megiszik legalább egy liter anyatejet, biztos nem kell neki más folyadék, de az biztos, hogy gyakran meg kell szoptatni. Már hét hónapos, de bizony nem szoktam neki teát bekészíteni a cumisüvegbe, mert még most is rengeteget szopik. Ellenben, ha vizet iszom pohárból, ő azonnal megragadja és kortyolgat belőle, aminek nagyon örülök, mert a nagyobbik fiam nem nagyon akarja meginni a vizet, őt annak idején a szoptatás mellett teáztattam is.
12. DODICA
2006. szept. 20. 13:20

Én sose adtam. Igaz, szoptattam, csakis, kizárólag, ahányszor csak kellett. Nyilvánvaló, hogy nagy hőségben többször kellett, de rövidebb ideig. Nyelt egy-két kortyot a kevésbé sűrű, szomjoltó tejből...

Egyszer megpróbálkoztam a vízzel, de elutasította. S mégcsak nem is szopni kellett. :)

11. mily
2006. szept. 20. 13:06
Én a tápszereseket erősítem! :) Én mindig adtam neki egy kis vizet, vagy baba teát amikor nagyon meleg volt. Volt rá példa hogy én úgy gondoltam kell neki a folyadék ő viszont nem kérte. Szóval szerintem is tudják hogy mi kell nekik. Azért a kutacsot én is figyelgettem, de a védőnőnk szerint amit én "behorpadtnak" tituláltam az nem volt az :))))
2006. szept. 19. 23:12
Piciknek felforralt lehűtött babavizet tanácsos adni a nagy melegben! különben is, ha nem vagyunk otthon és nincs alkalmas hely a szoptatásra attól a babának inni kell adni valamit!szerintem minden babának kellene adni inni az anyatej mellett is! Az anyatej édes, nem igazán szomjoltó még akkor sem ha az elején hígabb!Én etetések után mindig adtam pár korty babavizet neki és mindig szivesen elfogadta! A babáknak sem jó mindig csak az édes anyatejet inni, a gyomra is émelyeghet a túlzásba vitt édes íztől!gondoljunk magunkra! ha sok édességet eszünk hányingerünk van és émelyeg a gyomrunk! a baba ugyanígy van csak ő nem tud bevenni semmi olyat amitől ez elmúlik!Ha szegény sír akkor mit kap? megint csak az anyatejet ciciből vagy üvegből teljesen mindegy!A tápszeres babáknak pedig mindenképpen kell adni inni a tápszer mellé! A BABA IS SZOMJAS! AZ ANYATEJ MARADJON MEG TÁPLÁLÉKNAK!SZOMJOLTÁSRA PEDIG ADJUNK BABAVIZET! A BABA SZERVEZETE IGÉNYLI A FOLYADÉKPÓTLÁST VÍZ FORMÁJÁBAN!
2006. aug. 18. 21:34
Kutacs behorpadasarol meg annyit, hogy fekve kell nezni a mi vedononk szerint, mert fuggoleges helyzetben alapbol is kicsit befele horpadhat.
2006. aug. 18. 21:04
Az anyatej, a tápszer édes.Én minden etetés után már csak a száj kitakarítása miatt is adta, ha többet nem egy korty vizet, vagy babyteát (az én úgy tapasztaltam kimondottan olyan se ízű).A kutacs behorpadásáról én is úgy tudom, hogy vízhiány jele.
2006. júl. 3. 16:16
En is csak szopiztattam nagy melegben, a vizzel nem nagyon tudott mit kezdeni. Gyakrabban kinaltam cicivel, foleg ha leizzadt vagy besult a gyerekulesbe az autoban. Lelkesen elfogadta. Vizet csak akkor kezdett inni mikor elkezdtuk a hozzataplalast. A fozelekhez csuszott is rendesen, poharbol.
2006. jún. 30. 05:16

En a nagy hosegben is mindig tejet adtam nekik, sohasem adtam, vizet. Mindig jeleztek mikor ehesek - jelzem en is tapszereztem. Nem volt gondom belole egyik alkalommal sem. jelzem a gyerekdokival egyetertesben tortent a dolog.

csecsemokrol van szo, nem rolunk. mas a felepitesuk.

5. veronitas (válaszként erre: 4. - Zazuka)
2006. jún. 23. 16:00

igen, hát ha csak magamból indulok ki: ha tejet iszom, vagy túrót, sajtot eszem, már nem sokkal utána jóval szomjasabb vagyok, mintha nem ettem volna.

elgondolkodtató.

2006. jún. 23. 11:45

Hát nem tudom lányok, anyatej ide vagy oda, szerintem jól esik a kicsiknek is inni.

De Hoxa esetében ugye más a téma, mert ő tápszerezik. Úgy tudom amellé kell itatni.

2006. jún. 22. 16:16

bár én még nem szültem, nincs gyermekem, de szinte minden rokontól, ismmerőstől úgy hallottam, hogy még a nagy hőségben is elég az anyatej (szomjoltónak is) - természetesen ha megfelelő a minősége és a mennyisége, vagyis, ha gyarapodik a baba.

Talán valóban szükség lehet a gyakoribb szoptatásra, nem tudom, de lehet, hogy a csöppség ezt jelzi, vagy nem?

2006. jún. 22. 12:21

Hááát, amit én mindjárt leírok, attól sem lesz senki okosabb, de ha már Hoxa feldobta ezt az érdekes labdát... nagyon aktuális!


Ez a kérdés nagyon megossza a szakembereket is, úgy tudom. (Talán érdemes lenne szavazásba kiírni... Hm?)


Egy részük szerint az anyatej a folyadék pótlását is szolgálja, mások szerint forralt-lehűtött vizet kaphat a baba. Nem tudom, réges-rég (vissza a természetbe) kaptak-e a babák folyadékpótlást? Gondolom, nem, persze nem tudom.

Egyrészt aggasztó ez a hőség, így gondolom, nem árt, de nem megy-e az étvágy rovására?

Másrészt nem lehet, hogy sűrűbben szoptasson ilyenkor egy kismama inkább? Mégicsak jobb az anyatej mindenféle víznél, és úgy tudom, összetételét tekintve nem egyforma a szoptatás elején, és kicsit később: előbb hígabb, a szomj oltására való, aztán jön az éhségcsillapítóbb része. Na, ezt jól megmagyaráztam, a szakszavakat nem tudom. :-) Mindenesetre sajnálom szegény csöppeket... Árnyék, árnyék, árnyék!

1. Hoxa
2006. jún. 22. 09:38
Nagy hőségben kell-e a csecsemőknek a tápláláson felül plusz folyadékot adni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook