Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagy hőségben kell-e a csecsemőknek a tápláláson felül plusz folyadékot adni? fórum

Nagy hőségben kell-e a csecsemőknek a tápláláson felül plusz folyadékot adni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
59. DODICA (válaszként erre: 56. - 104bdd8c43)
2007. aug. 11. 09:34

Hol tiltott a szoptatás???? Ilyen tiltó táblával még nem találkoztam, de ha látnék, ombudsmanhoz fordulnék, annyi szent!!!


Illetlenség??? Akkor az is az, ha valaki cumisüveget ránt elő, vagy eszik útközben egy perecet, vagy.... Be kéne tiltani!!! Felháborító! Hogy merészel valaki éhes lenni az utcán? Vagy egy étteremben???? Nem is értem...


Én - már írtam párszor - bárhol, bármikor szoptattam, sose zavartattam magam, de meg tudtam mindig úgy oldani, hogy a mellem icike-picike csücske se látszódott ki!!! Nemegyszer észre se vette senki! Olyan volt, mintha ölben tartanám a babám. Ellenben a cumisüvegből etetés-itatás feltűnő jelenség, pfúj!!!


Sajnálom, hogy ennyire nem érted, miről beszélünk. :((

58. win (válaszként erre: 57. - Krysty)
2007. aug. 11. 08:04
:))
57. Krysty (válaszként erre: 56. - 104bdd8c43)
2007. aug. 11. 05:12

Az az illetlenség ha a segged mutogatod nyilvános helyen!

Meg az ha olyan dologról írsz buta véleményt amiről fogalmad sincs!

A szoptatás meg a legszebb dolog amit egy anya átélhet, de neked erről fogalmad sem lehet!!!

Senki nem úgy szoptat hogy az utca közepén levetkőzik és leül éppen oda ahol van. Ezt általában diszkréten szokták csinálni, ha érted miről beszélek!!!

Mert én nem értem miért ír valaki a szoptatásról, ha nem tudja mi az...

56. 104bdd8c43 (válaszként erre: 55. - 8a68aecda6)
2007. aug. 11. 02:18
Illetlenség, sok helyen nem nézik jó szemmel vagy tiltott is a nyilvános szoptatás. Ezzel nem vagyok egyedül.Én is illetlenségnek tartom. Engem is szoptatott 3 hónapig anya, de sosem nyilvános helyen, ő sem tartja illendő dolognak pedig már 52 éves. Ízlések és pofonok... Van akiknek természetes, van akiknek megbotránkoztató.
55. 8a68aecda6 (válaszként erre: 54. - 104bdd8c43)
2007. aug. 10. 21:41
AZ én lányaimnak is volt cumisüvegük ,és cumiuk is ,de csak végső esetre.nem az a gond hogy ha valakinek nincs teje , akkor cumisüvegből eteti agyerekét, hanem az hogy leszólod ha valaki megszoptatja nyílvános helyen .Azt meg el sem tudom képzelni hogy otthol lefejem a tejem aztán majd valahol megcumiztatom szerencsétlen gyerekkel.kellett mennünk anno valami vizsgálatra a kórházba és nem volt pelenkázó helyiség ,az orvos ugye szokás szerint késett ,sok csecsemő volt és ugye mind éhes ,én nem vacakoltam elő vettem a cicit és megszoptattam a gyerekem atöbbi szoptatós anyuka is így tett .senki nem a lefejt tejet kapta elő.NA?
54. 104bdd8c43 (válaszként erre: 53. - DODICA)
2007. aug. 10. 17:59
Hát azért a cumisüveget simán elő lehet venni, akár a boltban is.Én is itattam boltban anno a fiamat amikor szomjas volt. Én adtam neki cumit is meg cumisüveget is, nálam alaptartozéknak számított a cumisüveg és a cumi is, még meg sem született már megvolt neki mindkettőből 1-2 db. Utánna persze még vettem is neki. Mit kell ezen csodálkozni?? Semmi extrém nincs abban, hogy egy babának adnak enni-inni cumisüvegből!!! Ez természetes. Ha valakinek nincs teje, és mástól hord, az vajon miből adja?? Amíg a pohárral szerencsétlenkedik addig a gyerek üvölthet az éhségtől.
53. DODICA (válaszként erre: 51. - 104bdd8c43)
2007. aug. 10. 13:34

Mi a határ? Az, hogy nem szoptatunk akkor, amikor a baba éhes? :))) Hát nekem ez sose volt határ, s úgy gondolom, az a viccesebb, ha valaki anyatejet cumisüvegből ad a babájának, mert szégyell szoptatni.

Megvonni a cumit? Ühüm... Hogy lehet valamit megvonni, ami alapvetően nem tartozéka egy babának? :))


Szoptatni elvonulni a legrosszabb esetben is max. 5 perc. Ennyi idő alatt tuti lehet egy megfelelő helyet találni, s ennyit egy baba is kibír. Ráadásul elég észrevehetően szokták jelezni, ha éhesek, s nem az utolsó pillanatban veszi észre az anya. ;)

Viszont a cumisüveget se lehet ilyen alapon bárhol elővenni, mert gondolom nem a boltban állva szokás azt se előkapni, az azzal való etetéshez is szokás helyet keresni, nem?

52. Krysty (válaszként erre: 51. - 104bdd8c43)
2007. aug. 10. 11:53
Miért érzed ekkora tehernek a szoptatást? Azért mert te nem szoptattál?!
51. 104bdd8c43 (válaszként erre: 49. - 8a68aecda6)
2007. aug. 10. 11:48

Én abszolút nem vagyok írigy!! Nem vagyok szégyenlős sem, de azért mindennek van határa. Én cumisüvegben vittem a tejet neki, azzal nem volt gondom! Nekem hozzá volt szokva a cumisüveghez meg a cumihoz is, nem vontam meg tőle egyiket sem.

Ha sírt mert éhes csak a cumisüveget kellett s szájába adni és már ehetett is, nem kellett elvonulni valahová hogy szophasson.

50. Krysty (válaszként erre: 49. - 8a68aecda6)
2007. aug. 9. 21:56
Márti, gondolom a szoptatás szerinted sem gond és biztos vagyunk még így egy páran! Nekem az volt gond amikor nem volt tejem!!!!!!!!
49. 8a68aecda6 (válaszként erre: 44. - 104bdd8c43)
2007. aug. 9. 21:12
Nekem sem volt ilyen gondom képzeld, én is elő vettem a cicim bárhol nem érdekelt a sok hülye kíváncsi ember . az én tejcim meg a legbiztosabb termoszban volt és még táskába sem kellett tennem és ha eljött a kaja idő csak elő kaptam és máris ehetett acsemetém .IRIGY!
48. Krysty (válaszként erre: 44. - 104bdd8c43)
2007. aug. 9. 20:15
Te irigy vagy azokra akik tudják szoptatni a gyereküket vagy csak lenézed őket?!
47. M_Marcsa (válaszként erre: 38. - 104bdd8c43)
2007. aug. 7. 10:22

Nem pont úgy van, ha nem adod rögtöm és elmagyarázod neki, kibírja.

A pelenkázóban azért te sem ennél.:)

Nem arról van szó, hogy nem illik,(fűleg egy baba száméra) mi is eszünk akár az utcán is, csak nem kell túlreagálni.

Pl. én nem lepődnék meg ha a boltban kérné, de ez tiszta biológia. Mi a szégylnivaló?

46. M_Marcsa (válaszként erre: 29. - LoLiNa)
2007. aug. 7. 10:15
Nem hülyeség. Egyáltalán nem. Az előtej oltja a szomjat.
2007. aug. 7. 07:23
Mindenképpen kell plusz folyadék a hőségben. Ez legegyszerűbben világos tea lehet.
2007. aug. 6. 22:31
Nekem ilyen gondom sosem volt, 3 hetes korától tápszeres volt,a cumisüveget pedig bárhol elő lehet venni és egy padon vagy az autóban is meg lehet itatni vele. Amíg szopott akkor is fejtem neki annyit amennyit egyszerre megevett és cumisüvegben betettem a táskámba termoszben és ha eljött a kajaidő csak kivettem a táskából és megetettem ahol voltam éppen.Így is meg lehet oldani ezt!
43. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 38. - 104bdd8c43)
2007. aug. 6. 20:40
mellesleg egy bevásárlóközpont vagy hipermarket vagy bármi más klotyójában ahol a pelenkázó van,nem szoptatnám a gyereket...te sem oda mentél tápszerezni szerintem,akkor nekem miért kellene???Én sem eszek wcben,a gyerekemt sem ott táplálom...:-))
42. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 38. - 104bdd8c43)
2007. aug. 6. 20:38
azért nem így kell elképzelni egy szoptató anyuka mindennapjait....bocs de te kicsit gúnyt űzöl ebből a témából.Számomra a szoptatás az egyik legszentebb dolog,csodákkal teli...megértem aki nem akar vagy nem tud szoptatni,soha nem szóltam bele.Tudod én amellett hogy szoptattam a lúrkóimat,soha nem mászkáltam lógó csöccsel nyilvános helyen,és a gyerekeim sem voltak ennyire kiéhezve...indulás előtt szopi,ha elhúzódik valami,pedig meg lehet oldani,ha nem hiszed el akkor is...nem éltem soha durva hasonlattal a tápszeres anyukákról.Számomra sértőek a hasonlataid...
41. DODICA (válaszként erre: 35. - 104bdd8c43)
2007. aug. 2. 09:30

Ez azért nem így működik. Ill. nem teljesen.


Én bárhol, bármikor szoptattam a csecsemőt, de érdekes módon a kutyának se tűnt fel soha. Lehet azt úgy is csinálni, megfelelő öltözködés segítségével.

Viszont kerültem én is olyan szituba, amikor a nagyobbacska lányom a bolt kellős közepén nagy hangon kérte a cicit. Nos, ilyenkor a vörösödés helyett szép nyugodt hangnemben elmagyaráztam neki, hogy majd otthon. Megbeszéltük. Meg is értik már abban a korban, hiszen akkor már nem olyan létszükséglet, mint pár hónaposan.

Miért lett volna ez kínos számomra? Dehogy! Büszkén vállaltam-vállalom, hogy ilyen sok ideig szoptattam-szoptatom őket, az meg a legkevésbé se érdekel, mit gondol erről a bevásárló közönség. Van, aki aranyosan mosolyog, van, aki fitymálkodik.... Magánügyük. :))

40. win (válaszként erre: 30. - LoLiNa)
2007. aug. 2. 07:47
Hallottál már olyan tartóról,a mi akár hidegen, akár melegen is tarthatja a cumisüveget? ;))))
39. Krysty
2007. aug. 2. 06:53

Ez a szoptatás téma kúltúráltabb országokban már rég nem téma!

Itt is csak azért mert nálunk a szüleink idejében szinte ciki volt ha valaki szoptatott.

Én is láttam olyat aki a villamoson szoptatta a babáját.

Én 2 évig szoptattam és mindig találtam megoldást a szopizásra úgy hogy nem az útca közepén kaptam elő a mellem, akárhol voltunk.

38. 104bdd8c43 (válaszként erre: 37. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 2. 00:01
Amíg kiér az anya a kezében a kapálózó gyerekkel a pelenkázóba, lehet addigra a gyerek kiszolgálja magát és az anyuka ott szaladgál egyszál csöcsben...vicces lehet!!! Főleg úgy, ha csak akkor veszi észre amikor kiért, hogy a gyerek kicsomagolta..de vissza nem... Én a föld alatt mennék a kijáratig..nem tudhatom ki látott úgy...nagyon égő lenne...elsüllyednék szégyenemben!! Egy nagyobb gyeek esetében, akit már lehet atnítani, még rosszabb a helyzet! Még azért is megszólják, miért nem tudja megtanítani hogy nyilvános helyen ne kérje mert nem illik!! Megérti az a gyerek, csak lehet hogy az anyuka nem akarja!!
37. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 35. - 104bdd8c43)
2007. aug. 1. 23:34
nem ott az üzlet közepén,de megoldható minden...
36. e71af41436 (válaszként erre: 35. - 104bdd8c43)
2007. aug. 1. 23:06
nem-nem. fele -fele arány van itt is. én nagyon szégyelném,de van akinek természetes. :)
35. 104bdd8c43 (válaszként erre: 27. - Vapi)
2007. aug. 1. 23:00

Hát akárhol nem igazán, sok helyen nem engedik, főleg nem nyilvánosan! Még valamikor olvastam az egyik babás újságban egy erről szóló cikket. Én tuti nem állnék le úton-útfélen szoptatni, nekem nagyon kínos lenne az, hogy mindenki engem néz!

Te leállnál az ABC közepén szoptatni?? Nekem égne a pofámról a bőr ha a gyerekem elkezdene visítani a bolt közepén mert cicit akar! Láttam már ilyen esetet, szegény anyuka vörös volt mint a rák, azt sem tudta mit csináljon hirtelen, a gyerek meg rángatta le a pólóját. Ja, ez egy nagyobb bevásárló központban történt csúcsforgalomban! Te leálltál volna ott helyben szoptatni mert a gyerek akarja??? Mert azt írtad, akárhol lehet! Szerintem ebben az esetben te lettél volna egy nagy....!!! Már bocs, de amit írtál az tuti megbotránkozást váltana ki mindenkiből aki látja!!

34. e71af41436 (válaszként erre: 16. - 104bdd8c43)
2007. aug. 1. 09:16

Csak a tópusi időjárásra kaptam fel a fejem.Afrikában igen meleg van és vízhiány is van emellé. A gyerekek ezért egész nap cicin lógnak és nem vizet kapnak.:)



(De ez csak egy megjegyzés volt)

33. DODICA
2007. aug. 1. 08:58
Még annyit: mégis mit lehetne tenni egy olyan babával, aki el se fogadja a vizet??? Muszáj szoptatni, nem igaz? :))
32. DODICA (válaszként erre: 29. - LoLiNa)
2007. aug. 1. 08:56

Egyáltalán nem hülyeség, hanem az egyik legcsodálatosabb dolog, amit a természet kitalált a baba számára!!!

Nem folyamatosan kéri, de képzeld, nyugodtan lehet egy babát akár félóránként is szoptatni! Tapasztalat. :) Ha csak szomjas, akkor a szopi nem tart egy percet se, csak szív egy-két korty "vizet" (azaz a szomjoltó első tejet). Nagy melegben a felnőttek is isznak akár félóránként egy-két kortyot. (Az egy alkalommal kevesebb, de rendszeres folyadékfogyasztás a legjobb, nem?)


A követelőzésben a "cumizás" utáni vágy is benne lehet. De ettől én még sose adtam nekik vizet, s egyáltalán nem kellett emiatt se nekik, se nekem többet kínlódni, sőt.

31. Krysty (válaszként erre: 29. - LoLiNa)
2007. aug. 1. 07:20
Te szoptattál már gyereket? Én a tapasztalatomat írtam le, de nem folyamatosan kéri, ahogy írtad csak gyakrabban, mint ahogy te is többet iszol ilyenkor!
30. LoLiNa (válaszként erre: 19. - Win)
2007. aug. 1. 07:18
és 2-3 vagy akár több órás ,,napon forralás,, után adja oda a babának a tejet?!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook