Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagy hőségben kell-e a csecsemőknek a tápláláson felül plusz folyadékot adni? fórum

Nagy hőségben kell-e a csecsemőknek a tápláláson felül plusz folyadékot adni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. febr. 23. 10:53
Feltétlenül
2007. szept. 11. 15:04

Én adtam a babának vizet. Nagyon sokáig sárga volt, és naponta 20-30 ml ivott-eleinte-a doki néni javaslatára. Aztán amikor belejöttünk a szoptatásba, már egyáltalán nem fogadta el.(mi sokat szenvedtünk a szoptatással)

A babák is tudják mi kell nekik!!

A nyilvános szoptatásról annyit, hogy szerintem inkább megszoptatod, mint hogy elnézd, ahogy sír, mert éhes, holott "kéznél a segítség".

87. Rekus
2007. aug. 25. 17:06

Hihi, én próbáltam adni neki vizet mikor itt volt a 40 fokos hőség. Kitartó voltam pohárból, kanállal sőt cumisüvegből is próbálkoztam, de kiköpte (okos kislány;). Egyedül az tetszett neki, mikor vizet fröcsköltem a szájába:).

Úgyhogy maradtunk a szopizásnál, de nálunk olyan nem volt, hogy csak szomjas és pár perc után abbahagyja a szopit. 2 óránként kért cicit, és fél óráig szopizott akkor is mint szokott általában.


A nyilvános szoptatásról kezdetben úgy gondoltam, hogy én túl szégyenlős vagyok hozzá. Aztán kivizsgálásra kellett vinni a kicsikét, és nem tudtunk megfordulni következő szoptatásig, úgyhogy kerestünk egy csendes sarkot a kórházban.:) Próbálom úgy szervezni a napot, hogy lehetőleg ne kelljen nyilvánosan szopiznunk, de nem hagyom az éhsegtől sírni a babámat, ha közbejön valami vagy előbb éhezik meg.

86. DODICA
2007. aug. 21. 08:56

Miféle vitáról beszélsz? ;)


Senki nem akart téged arról meggyőzni, hogy csináld másképp. A te dolgod. Ezt mi el tudtuk fogadni. Te is el tudod fogadni, ha valaki másképp teszi? Vagy továbbra is megbotránkoztat? ;)


Elmondtuk a véleményünket...

2007. aug. 20. 14:28
Én részemről befejeztem ezt a vitatkozást, én a 2. babának is adni fogok neki inni cumisüvegből a nagy melegben ha anyatejes lesz is! Ja, és nem állok le nyilvánosan szoptatni sehol. Ennyi!! További jó vitatkozást!! Tsa!!
84. M_Marcsa (válaszként erre: 83. - E71af41436)
2007. aug. 15. 19:07
Ezt ma mondta is a pap a templomban, hogy igenis Jézust az anyja szoptatta. KOmolyan.:) Szószerint.
83. e71af41436 (válaszként erre: 61. - 104bdd8c43)
2007. aug. 15. 18:39

a Papnak eszébe jutna hogy Jézust is anyatejjel táplálta Mária.

Nem kizavarná,hanem helyet biztosítana számára!!!!

82. win
2007. aug. 15. 07:39

Dodica, Krysty!


:DDDDDDD


Én jól szórakozom!

(És közben egyetértek Veletek. ;))) )

81. Krysty (válaszként erre: 80. - DODICA)
2007. aug. 15. 05:40
Van ez így még pár helyen nála! ;)
80. DODICA (válaszként erre: 79. - 104bdd8c43)
2007. aug. 14. 22:57
Értjük mi ezt, csak ellentmond a 73. hsz-odnak. ;) :))
79. 104bdd8c43 (válaszként erre: 78. - DODICA)
2007. aug. 14. 22:52
A nyilvános szoptatásra értem azt, hogy zavar..ennyi tetszik vagy sem engem zavar
78. DODICA (válaszként erre: 77. - 104bdd8c43)
2007. aug. 14. 22:25

Dehogy lepődnék meg! Tudod te, mi mindent volt jobb hazudoznom a védőnőnek, mert 9 hónapig csak anyatejes volt a lányom? :)))


Jajj, nagyon összezavarodtál. :( Most akkor mégiscsak zavar? Nem te írtad előtte, hogy senkinek semmi köze más gyerekének táplálásához? Hogy is van ez? ;)

77. 104bdd8c43 (válaszként erre: 76. - DODICA)
2007. aug. 14. 21:51

Tunád még milyen sok anyuka csapja be a védőnőt így.. meglepődnél!!!


Az lehet, hogy közöm nincs hozzá, de akkor is zavar..és fog is...ennyi!!

76. DODICA (válaszként erre: 74. - 104bdd8c43)
2007. aug. 14. 21:33

:))


nagyon jó, ha ezt pont te mondod így! Ezek szerint téged mégse zavar, ha valaki nyilvánosan szoptat, hiszen neked sincs közöd hozzá. :))


(Mellesleg csúnya dolog becsapni a védőnőt. ;) :P :) )

75. Krysty (válaszként erre: 74. - 104bdd8c43)
2007. aug. 14. 16:36
Most miért sértődtél meg? Te voltál az aki megprobáltad megmondani hogy kéne másoknak etetniük a gyereküket. ENNYI...
74. 104bdd8c43 (válaszként erre: 73. - DODICA)
2007. aug. 14. 16:00
Ahogy már írtam valahol, más is ad szoptatás mellett inni a babának cumisüvegből! Unokanővérem is még mielőtt bementek volna a védőnőhöz mindig megitatta Eriket. A védőnő úgy tudta, csak szopik, és otthon még mást is kapott az anyatejen és a vízen kívül! Pedig a kicsit 17 hónapos koráig szoptatta!!! Ja, és a szülei az egészségügyben dolgoznak! Szerintem marhára nincs köze 1 kívülállónak sem ki hogyan eteti-itatja a gyerekét! Minenki úgy csinálja, ahogy a legjobb nekik. Miért kéne ezen változtatnia csak azért mert néhány embernek nem tetszik? Ennyi!!!
73. DODICA (válaszként erre: 61. - 104bdd8c43)
2007. aug. 12. 23:29

Nem kizárt. Korlátoltság a javából.


Ilyen alapon az is illetlen lehetne, ha valaki pl. rágózni merészel az utcán. Mi a különbség???


Azt is hozzáteszem, a cumisüvegből való etetés igenis okoz megbotránkoztatást! Pl. bennem. Mert miért kell szegény gyereket cumisüvegből etetni, ahelyett, hogy meg lenne szoptatva?? :)))) (Remélem érted a viccet, s nem sértődsz meg ezen. De tény, sajnálkozva szoktam nézni a cumisüvegből etetett babákat, mert folyton az jut eszembe, mennyivel jobb lenne neki, ha szophatna. Az a természetes.)


Én szoptattam már templomban (épp esküvőn voltunk nagy melegben, s a hűvös templom kellemesebb volt, mint kimenni a hőségbe). Senkit nem zavart, sőt a pap nagyon kedvesen mosolygott ránk, mikor egyáltalán feltűnt neki. (Az se a legelején volt, már sokszor írtam, elő lehet venni úgy a mellet, hogy senki se vegy észre!!)

Az a pap meg, aki emiatt kizavarna egy nőt.... hát az előttem minden lenne, csak pap nem. Kitérnék a hitemből. :)))


Valószínű te se csak 3 hétig szoptattál volna, ha "úton-útfélen" leálltál volna szoptatni! ;)

72. Krysty
2007. aug. 12. 17:08

És még ezt is!


Bébiételek a boltból

Kállai Cecília

Kismama.hu

2005.05.01

Hatalmas a választék. A bébiételes polc előtt elbizonytalanodva áll a vásárló: melyik való a gyerekemnek? Vegyek egyáltalán? Vagy otthon főzzek?


A csecsemőnek körülbelül hat hónapos koráig az anyatejen kívül nincs szüksége más ételre-italra. A pürékkel, gyümölcsökkel várhatunk. Az igény szerint szoptatott baba pontosan jelzi, mikor jön el a főzelékek ideje, és azt is, hogy hány falat ételre van szüksége.

71. Krysty (válaszként erre: 69. - 104bdd8c43)
2007. aug. 12. 17:03

Szives figyelmedbe ajánlom a következő cikk részletet!!!


Mi kerüljön a cumisüvegbe?

Tápszerek

Dr. Veres Gábor

Kismama magazin

2002.01.01

Írásunkat azoknak a szülőknek szánjuk, akik számos szempont mérlegelése után úgy döntötték, vagy arra kényszerültek, hogy tápszerrel táplálják gyermeküket.


Tudnunk kell azonban, hogy az apadófélben levő anyatej gyakori és megfelelő ideig tartó szoptatással bármikor visszahozható. Az ezzel kapcsolatos tudnivalókról havonta jelentkező szoptatós rovatunkban részletes információkat olvashatnak.

Lenyűgöző tápszer- és cumisüveg-választékkal várják a szülőket a gyógyszertárak és bababoltok. Nem is olyan egyszerű eligazodni, ezért összeállításunkban felsoroljuk a fontosabb szempontokat. Így a kisbaba érdekeit és fejlettségét szem előtt tartva dönthetünk a legjobb megoldás mellett.

A tápszerek többsége tehéntejből készül, azonban a gyártás során az egyes összetevők arányát az anyatej arányainak megfelelően módosítják. Erre azért van szükség, mert a teljes vagy hígított tehéntej adása súlyos felszívódási zavarhoz, allergiához, alultápláltsághoz vezethet. Anyatej hiányában tehát feltétlenül a tápszer a helyes döntés, a tehéntej adásával várjunk egyéves korig.

2007. aug. 12. 12:53
szabad a fórum nem?elmondod a véleményed és lezárod...én reagáltam,és így zártam le...kész...
69. 104bdd8c43 (válaszként erre: 68. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 12. 12:43
ahogy írtam: TÉMA LEZÁRVA!!!!!
2007. aug. 12. 12:41
ne haragudj,szerintem is nagyrészt az irígység és a tudatlanság mondatjaezeket veled....valószinüleg egy értelmes nő vagy,mert más fórumokon nem "zavaróak"a hozzászólásaid,de ezen a téren butuska vagy sajnos...elnézést de búdületes dolgokat irsz ide,és fogalmad sincs a szoptatásról...előrebocsájtom,mem érdekel ki szopiztat vagy tápszereztet,de a tiszteletet adjuk meg egymásnak légyszives
67. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 56. - 104bdd8c43)
2007. aug. 12. 12:37

illetlenség....

elfogadott nyilvános helyen enni,inni

elfogadott sok helyen még a dohányzás

kiülve elfogadott szeszes italt is fogyasztani

elfogadott pl a csókolózás,ami már sokszor nyilvános szexé fajul majdnem


akkor miért illetlenség a gyermekem táplálása....

66. 104bdd8c43 (válaszként erre: 63. - Krysty)
2007. aug. 12. 12:29
9 napig volt Pesten. 1 hétig nem vittem ki a városba miután hazahoztam. De ez nem tartozik ide. A fenti kérdésre a válaszom, én adtam és fogok is adni majd a következőnek is. TÉMA LEZÁRVA!!!
65. 104bdd8c43 (válaszként erre: 64. - Win)
2007. aug. 12. 12:21
Ahogy olvastad, elvitték Pestre, te tudnál 100km-es távolságban szoptatni? Amikor hazahoztam utánna 3 hétig szoptattam 3 óránként mert úgy kérte.
64. win (válaszként erre: 61. - 104bdd8c43)
2007. aug. 12. 07:19

27. hlivi 2007-07-29 20:09


Én nem tudtam szoptatni, a kórházban 3 óránként kapták a tápszert ahová elvitték 1 naposan. Olyan volt mint a vekker, percre pontosan 3 óra elteltével követelte a kaját, előbb nem kellett neki hiába kartam volna adni, így is hasfájós volt szegénykém.

Válasz erre Privát üzene



Most akkor jó lenne eldönteni, hogy szoptattál-e vagy sem?

63. Krysty (válaszként erre: 61. - 104bdd8c43)
2007. aug. 12. 05:39

Azt írtad hogy 3 hétig szoptattál!

Egy ennyi idős gyereket nem szoktak órákra elvinni sehova, vagy te igen?

Mondjuk nálad ezen sem lepődnék meg!!!

Ja, és templomba meg nem járok, de kellett tanunak mennem a rendőrségre amikor a lányom 1 éves volt és ott mondták hogy ha éhes nyugodtan szoptassam meg.

Ha ott megoldható volt és 2 perc alatt találtunk nyugodt helyet, akkor bárhol!!!

3 hét szoptatástól meg nem tudhatod hogy mi miről beszélünk!!!

2007. aug. 11. 22:46
Szerintem a pap is ember, sőt,biztos vagyok benne hogy nem így gondolkodna mint te .te ezek szerint egy szoptató Anyát kitessékelnél ,és szerintem TE minden honnan.ha én csak rövid ideig tudtam volna szoptatni a lányaimat akkor főleg nem így gondolkodnék ahogy te.képzeld én sem és szerintem még sokan nem úton utfélen szoptatnak.nem azért megyünk ki az utcára hogy előkapjuk a mellünket.nekem az első a gyerek és nem az ilyen nagyképű pi.......... mint te.
2007. aug. 11. 20:41
Kizárt, hogy korlátoltságot jelentene az, hogy valaki illetlen dolognak tartja a nyilvános szoptatást. Minden ember más, nekem ez a vékeményem másnak megint más! A cumisücegből való etetés egyáltalán nem okoz megbotránkozást senkiben! Ti beülnétek mondjuk a templomba is szoptatni, de a pap tuti zavarna kifele onnan! Ennyi! Még ha csak rövid ideig is, de én is szoptattam, szóval tudom mi az! De én sosem álltam le úton-útfélen szoptatni!
2007. aug. 11. 18:58
már értem miért vagy ilyen korlátolt, mert Anyukád 3 hónepig szoptatott.;)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook