Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki tud gyorsolvasni? fórum

Ki tud gyorsolvasni? (beszélgetős fórum)


2013. nov. 26. 21:13
En nagyon nagyon sokat olvastam. Mai napig is 2 gyerek mellett tornazom, olvasok. Nem tudnek enelkul ELNI. De nem tudok gyorsan olvasni. Meg kell probaljam. Hogy kezdjek neki? Fussam at a szememmel a sorokat? En kicsit mindent lassan csinalok. Lassan eszek, lassan mosogatok, lassan fozok, lassan olvasok. De mikor belemelegszem atmegyek egy masik vilagba, es mintha megszunne korulottem a realitas. Szerintem ilyenkor en sem mondom ki magamban a sorokat, vagy nem tudom. Lehet en nem vagyok kepes gyorsolvasni:-(
21. dragon22 (válaszként erre: 15. - Orsibigyu)
2013. nov. 26. 17:18
Az utolsó mondatodra válaszolva; nekem legalábbis tényleg nem kell kiolvasnom a szavakat, ahhoz, hogy tudjam, mi van odaírva. Egy idő után valahogy automatikussá vált, hogy ránézzek egy lapra és csak a szememet kelljen végigfuttatnom a mondatokon, és ugyanúgy megértem, mintha kimondtam volna. Jó, mondjuk rólam azt is tudni kell, hogy elsőben kiborítottam a tanító nénimet, mert szerinte soha nem tanultam volna meg olvasni, hogy még karácsony előtt kiolvastam az Egri Csillagokat. Pedig az a tesómnak volt akkor kötelező, engem meg érdekelt, hogy ő mit olvas. Innen kezdtem olvasni, mindent amit kézhez bírtam keríteni. Tavaly karácsonykor a Harry Potter 7 kötete tartott másfél napig, utána mentem feltúrni a fa alatti közös könyvkupacot, hogy mi van még, mert betűhiányom van. :)
2013. nov. 26. 13:49
Én tudok,de ritkán olvasok így.Ahogy többen is írták,az agykontrollnál tanítják.Hasznos,most tanítom a gyereknek is,bár megy már neki magától is elég jól.
19. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 17. - Orsibigyu)
2013. nov. 26. 13:35
Esküszöm,nem vicc..gyerekkorom óta...
18. Katinkaboszi (válaszként erre: 15. - Orsibigyu)
2013. nov. 26. 12:46

Az ember agya és felfogása sokkal gyorsabb, mint más.

Példának. aki tud rendesen gépelni, vagy már magától tanult, de régóta csinálja,az képes arra, hgoy a leírt szót azért rontja el, mert a már kigondolt másikat is beleírja :)


Vagyis az agya előrébb "jár", mint a keze, vagy a szája, mese olvasás közben :)


Más amikor csak simán másolni kell valamit.

17. orsibigyu (válaszként erre: 4. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 26. 12:45
Ez vicc?! Vagy tenyleg... Tanultad vagy igy szulettel?
16. orsibigyu (válaszként erre: 8. - 3b1a5ec920)
2013. nov. 26. 12:43
Ha tudod, hogy csinalod? Megvaltozik tole az olvasas elmenye?
2013. nov. 26. 12:41
Mindig szerettem olvasni, bar csak 6 evesen kezdtem, de apukam minden este olvasott nekem meset. En sem hagynam ki a leirasokat, szeretem aterezni a hangulatot, sokmindent elorevetit, annak is jelentosege van. Nem hiszem, hogy atugorgatnak reszeket azok akik gyorsan olvasnak. Bar azt mondjak, hogy ok a fejukben nem mondjak ki a szavakat, mint ahogy gyermekkent olvasni tanultunk, hanem... na ez az, hanem...akkor, hogy fogjak fel?
14. michelle.r (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2013. nov. 26. 11:07

Én tudok, az agykontroll villámolvasás tanfolyamán tanultam. Egyetemi vizsgák előtt jól jön, vagy ha egy nem túl érdekfeszítő anyagot muszáj elolvasnom pl. egy előadásra felkészüléskor.


De eszembe sem jutna regényeket így olvasni, akkor szeretek belemerülni a hangulatba, a stílusba, megrágni minden szót, kifejezést :)


Most próbálkozom idegen nyelven tanulni a villámolvasást, egyelőre nem túl nagy sikerrel :/

13. 4b6a2525df (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2013. nov. 26. 10:23
Van az agykontrolban ilyen oktatás
12. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 11. - Katinkaboszi)
2013. nov. 26. 10:10
Pont a leírásokat szeretem a legjobban,egy ruháét,vagy lakás,szoba.
2013. nov. 26. 10:04

Gyorsolvasás és gyorsolvasás között van némi különbség azért.


Van aki tényleg gyorsan képes olvasni, és van, aki a leírtak közül képes kiválogatni ami nem érdekli, mondjuk a tájleírásokat, ruha leírásokat.

Ezek néha csak töltelékként jelennek meg, sok értelmük nincs, ezeket sokan átugorják.

2013. nov. 26. 10:01
A férjem tud gyorsolvasni. Neki ezt az iskolában tanították speciális tanterv keretében. Egy Harry Potter kötetet simán elolvas pár óra alatt úgy, hogy épp annyit tud visszaadni belőle, mint ha valaki rendesen olvassa. Múltkor vittem haza mindkettőnknek olvasnivalót a könyvtárból, este összebújva olvastunk, ugyanannyi idő alatt ő 3-4-szer több oldalt olvasott el és tökéletesen visszamondta a cselekményt.
9. Guruljka (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2013. nov. 26. 09:47

Ez két dolog, Az egyik a gyorsolvasási technika, amivel másodpercek alatt el lehet olvasni egy oldalt. Régebben egy vaskos könyvből állítólag meg lehetett tanulni.

A másik az olvasási rutin, ha az ember korán megtanult olvasni és sok éven át sokat olvasott.

Én 4 évesen folyékonyan olvastam, és egy könyvvel a kezemben ott mertek hagyni egyedül egy bevásárlás erejéig is.

Egy idő után annyira begyakorlódik az írott szöveg értelmezése, hogy gyorsabbá válik az olvasás. Nálam ez hangosan már azért nem megy, de magamban egy film-felirat elolvasása nem gond. Nyomtatott oldalt egy átlagos könyvben úgy 2 perc elolvasni.

Ha jó a könyv, én is kiolvasom legkésőbb másnapra (ha vastagabb), és közben főzök, stb.

2013. nov. 26. 09:47

tudok, de nem gyakorlom; szeretem a betuket, szavakat, mondatokat elvezni;

az etelt sem ontjuk le a torkunkon;

2013. nov. 26. 09:44
Szerintem, úgy, hogy éppen van idejük olvasni. Nekem is megy a gyorsolvasás, de az is igaz, hogy most, már csak esténként érek rá olvasgatni. De akkor néha kettőt is. :D
2013. nov. 26. 09:40
de igazából nem is az a lényeg h egy óra alatt olvass ki egy könyvet hanem hogy élvezd.
5. Aquatica (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2013. nov. 26. 09:39
vannak technikák ezeket lehet tanulni... fejleszteni.
2013. nov. 26. 09:38
Én.A szám még az 5.sorban jár,a szemem meg már a 15.-ben.
2013. nov. 26. 09:36
Úgy, hogy közben mást nem nagyon csinálnak, csak ülnek és olvasnak, órákon keresztül. Mikor nagyon ráértem, nekem is ment,és persze ha érdekes volt a könyv.
2. szomorkodó (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2013. nov. 26. 09:34
Én nem ismerek ilyeneket. Gyorsan tudok olvasni, és nagyjából értem is. Szerintem teszteld a gyorsolvasó ismerőseidet. Olvastass velük gyorsolvasással, és aztán a tartalmát is mesélje el neked. Mert annak csak akkor van értelme.
2013. nov. 26. 09:32
Ismerek olyanokat, akik vaskos regenyeket orak alatt olvasnak ki. Hogy csinaljak? Nekem kell hozza 1 het is.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook