Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kifordított ruha mosása fórum

Kifordított ruha mosása (beszélgetős fórum)

1 2
36. töprengő (válaszként erre: 35. - Jennyke 1)
2013. nov. 28. 09:57

Felültöltős, 1000 fordulat, 5 kg... Kisebbet nem, a takarók miatt. Többi tudást nem tudom még.

Illetve fél program, súlyautómatika pár évvel ezelőtt is volt már a gépeknél. most meg főleg.

35. jennyke 1 (válaszként erre: 34. - Töprengő)
2013. nov. 28. 08:34

Nem is tudom mi alapján kellene majd mosógépet választani.Tudom az ár is szempont de mégis.

Az nem baj ha sok ruha fér bele:)

34. töprengő (válaszként erre: 32. - Jennyke 1)
2013. nov. 27. 16:11

Addig mag működik mi se veszünk.

Sasolom milyenek vannak, Te is nézegesd őket. Legyen legalább 2 kiszemelt...

33. Vikyci
2013. nov. 27. 14:59
Én a felsőket szoktam kifordítva mosni, pláne ha van rajta rávasalt csillogó izé, ami ledörzsölődik, de maga az anyag is dörzsölődik, ezért is fordítom ki. A nadrágokat pedig begombolva mosom (ezt nem szoktam kifordítani, kivéve a feketét, ami felszed minden szöszt).
32. jennyke 1 (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2013. nov. 27. 12:59
Köszi.Kipróbálok akkor ezt a programot.Páromnak mondtam vegyünk egy új gépet de azt mondta amíg ennek nincs semmi baja addig felesleges.
2013. nov. 27. 08:24

Jennyke, a gyapju mosas, az a kezi mosasnak megfelelo. Barmilyen ketseged van, kenyes ruha stb, mindig azt a mosast hasznald! Kevesebbet dorzsolodik a ruha, de kisebb adagot lehet csak beletenni.


Amugy akinek 20 eves gepe van, szep, nem fog elromlani egyhamar:) DE: 3x annyi a fogyasztasa sajnos. Azert nem romlik el, mert van saccperkabe 5 alkatresz es semmi digitalis vezerles, minden mechanikus. A maiak elonye, hogy olcsobb veluk a mosas, de a hatranyuk, hogy digitalis a vezerles es ez sajnos barmikor elromolhat, plusz sok regen fembol keszult alkatreszt ma muanyagbol gyartanak, amitol kevesbe tartos.

30. globus (válaszként erre: 23. - Jennyke 1)
2013. nov. 27. 08:03
Lidl-ben tavaly vettem, két db-os csomagolásban: egy kisebb, és egy nagyobb volt benne. Necc-szerű anyag, húzózár végén kis tasak, így nem sérülhet a többi ruha. Melltartókhoz, egyéb kapcsos ruhákhoz, csipkés holmihoz nagyon jó.
29. globus
2013. nov. 27. 08:00
Én nem fordítok ki semmit. Ha egy ruha ilyen kényes, inkább kézzel mosom. De akkkor sem kifordítva :)
2013. nov. 27. 07:25
Köszi:)
27. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2013. nov. 26. 22:26
Azokat a ruhadarabokat, amik csak felfrissítésre várnak, és nem koszosak, én is kifordítva mosom (pólók, ruhák, pulóverek). Farmert, mosható kabátokat nem fordítom ki. Vasalásnál én is azt fordítom ki, amelyik a színéről vasalva kifényesedne. Én is azok közé tartozom, akik szinte mindent kivasalnak. :D
26. töprengő (válaszként erre: 24. - 44ee78d7b4)
2013. nov. 26. 21:10
kötött pulcsik, zokni, bugyi. ;)
25. töprengő (válaszként erre: 23. - Jennyke 1)
2013. nov. 26. 21:08

Nem vettem, varrtam. Zsinor amit befűztem és masnira kötöttem, volt olyan hogy kibomlott. Másképp kötöm, azsák 2 végét bogra. Ki is tudom bontani. Jó nagyra varrtam. " Ágynemű varrással ". Évek óta nyúzom.

Nálunk a 100 asba láttam.

Lányom vett egyet, nem estem hasra. Zipzárnál kipattogotta varrás.

24. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 23. - Jennyke 1)
2013. nov. 26. 20:57

mosózsák minden hipermarketben és drogériában kapható

csak a zsákon a lyukak mérete nem mindegy, ha nagyobb lyukú, akkor minden kapocs beleakad (pl. melltartó), de az is jó pl. harisnyához, sálhoz

23. jennyke 1 (válaszként erre: 22. - Töprengő)
2013. nov. 26. 18:09

Igen na szép állapotban van még és semmi baja még nem volt.))


Ilyen zsákot hol lehet kapni?Még nem hallottam.

Volt egy szép polár szerű pizsama hát nem mostam fordítva valószínű az volt a baj,úgy kiszösödött és kibolyhosodott ,hogy csak na:((Már sosem lesz az új külseje:(

22. töprengő (válaszként erre: 19. - Jennyke 1)
2013. nov. 26. 17:41

Minden mosás végén megérdemli hogy megdicsérjétek. ;) Mienk hamarosan 10 éves lesz. Remélem kibír még pár évet...

Mostaniak kibírnak 5 évet vajon?

Főkérdésre válaszolva nem mindig sőt ritka ha ki van fordítva. Cipzárt is többnyire felhúzom, kidörzsöli a többi ruhát.

Fehér bugyik - zoknik ruhamosózsákba. ( nem kell sokszor belemásznom a felültöltősbe ). Kötött gépi / kézit is zsák. Megvarrtam magunknak.

2013. nov. 26. 15:01
Én azért mosok kifordítva, mert a szabadban teregetek, és a nap kiszívná a szinét. Ha "belülről" szívja, az meg legalább nem látszik, amikor felvesszük...:)
2013. nov. 26. 14:54

A gyapju mosas szerintem 30 fokos...

Tudom, hogy a vasalas fertotlenit, de akkor sem birom magam ravenni. Ha egy-egy inget vagy nadragot vasalni kell, akkor az agyon felvetel elott atmegyek rajta a vasaloval. Amugy meg szoktam par csepp teafaolajat tenni a mosashoz, az is fertotlenit.

19. jennyke 1 (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2013. nov. 26. 13:48

De elsőnek mostam a szabadidőt össze mással és akkor még nem kifordítva.

Régi gépünk van ahol nincs ilyen program csak 40 fok meg gyapjú mosás.És a gépen nincs 30 fokos program:(20 évvel ezelőtti gép

18. bnedora (válaszként erre: 5. - 4327a8e017)
2013. nov. 26. 11:25
Azért jó kifordítva mosni a ruhákat, mert általában vannak rajta kiálló elemek, gombok, stb., ami bizony jobban kopik a dob lyukacsossága miatt. Jártam már úgy, hogy a gomb beleakadt valamibe és leszakította a ruháról. A mosószer az anyagra hat, így annak mindegy, hogy ki van-e fordítva.
17. andi6020 (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2013. nov. 26. 11:18
Mi a kérdés?
16. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Jennyke 1)
2013. nov. 26. 09:28

Nem lehet, hogy a belseje bolyhos volt es igy kerult bele a vizbe? Elofordul, pl gyerekek uj pizsamait, uj szabadidoruhat elsore nem mosom ossze mas cuccokkal, hogy a belsejerol egy kicsit lejojjon az a bolyhos reteg.


Amugy sokszor meg csak attol fugg, hogy milyen mosast valasztasz, a kenyesebbekhez, ha van ilyen programod, ajanlom a vasalaskonnyito progit, ha nincs, akkor egy kezi mosas programot vagy csak enyhe centrifugazost.


Amire azt irtak, hogy csak 30 fokon moshato, azt is be kell tartani, az ilyenek a 40 fokot csak max ugy viselik el karosodas nelkul, ha egy rovid kenyes programban van 40 fok.

2013. nov. 26. 09:24
Persze. Akkor nem rakodik le a szosz. A finomabb, erzekenyebb holmikat meg osszehajtogatva mosoparnaban. Nem csupan belevagjuk a textiliat a gepbe.
2013. nov. 26. 09:15

Farmernál hallottam,hogy kifordítva jobb mosni és a finomabb ruhákat is.

Egyszer kimostam egy pamut szabadidő nadrágot és tiszta bolyhos lett:(


Akkor még sincs olyan,hogy sokkal jobban lehet védeni a ruhák szinét, minőségét a kifordítva mosással.

2013. nov. 26. 09:12

En szinte mindent kiforditva, mert egy csomo dologra ra is van irva, hogy kiforditva kell mosni, a szinezese miatt (bizonyos farmerek, es ravasalt mintas cuccok), a fehernemut meg azert mert az erintkezett jobban a borunkkel.


A legtobb sotet cucc szine kevesbe kopik igy (ezert is van rairva), es igy mar a tobbi sotettel is rutinszeruen igy csinalom.


Egyre kevesebbet vasalok, a ravasalt mintas gyerekpolokat, felsoket is kiforditva vasalom, mondjuk ez logikus, es a fekete cuccokat, mert kulonben a varras mellett fenyes lesz. De ha lehet, most mar igyekszem csak olyan dolgokat venni, amit nem kell vasalni, persze, ingek stb. azt muszaj, es ezeket nem kiforditva vasalom termeszetesen:)

12. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2013. nov. 26. 09:10
Nekem változó, ahogy épp lekerül rólunk. De pl az olyan polókat aminek valami vasalt matrica van az elején, azt kifordítva mosom, mert úgy nem törik meg. Azt kifpordítva is vasalom. Vasalásnál visszafordítom a kifordított ruhákat.
2013. nov. 26. 09:09
Én is mindent kifordítok :) (kivéve zoknik)! A zipzárokat összehúzom, így nem sérülnek mosás közben, mindet kifordítva is vasalok, főleg, hogy a gyerekek ruháin sok a minta, általában vasalt minta, ezeket jobb kifordítva vasalni.
2013. nov. 26. 09:08
Mindent kifordítva mosok.Vasalni,viszont nem én vasalok,nem tudom,hogy könnyebb e.
2013. nov. 26. 09:08
Én nem mosok kifordítva, vasalni utálok csak ritkán de akkor se fordíom ki max nagyon ritkán ha olyan az anyag, hogy kifényesedne.
2013. nov. 26. 09:06
Én nem mosok, nem vasalok...szeretjük a koszt.
2013. nov. 26. 09:06
Én a nadrágokat fordítom ki, mást nem. Én azért pár dolgot kivasalok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook