Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az első karácsony valaki nélkül... fórum

Az első karácsony valaki nélkül... (beszélgetős fórum)


1 2
2013. nov. 28. 16:53
.....
2013. nov. 28. 16:26
Ket nagyszulom is karacsony elott halt meg. Az evek mennek tovabb.
29. Ági0809 (válaszként erre: 26. - A356356219)
2013. nov. 27. 08:16
Persze, hogy könnyebb lenne ha az ember akkor sírhatna amikor akarna...nekem a legkisebbem 1 éves, hogy is magyarázhatnám el neki, hogy anya miért sír, miért olyan végtelenül szomorú...nem értené....csak tönkre tenném kicsiny játékos napjait, így is nehezebb vele, mert minden rezdülésemet megérzi, mintha tudná, anyával valami nem oké...a nagyobbaknak beszélek róla, de nem omlok össze, mert amikor én is sírok, végtelenül oda vagyok...a cseppem pedig mindig velem....nehéz és rendeltetés szerűen amikor már a gyerekek alszanak az nem az én asztalom. Mindenki más a gyásznak különböző részei szakaszai vannak. Egy picinykét sem könnyebb mint egy éve, sőt...már annyira hiányzik így 1 év elteltével, hogy az megfogalmazhatatlan....
2013. nov. 27. 07:04
Nekem tavaly halt meg a férjem November közepén.A Karácsony borzasztó volt,de túl kellet élnem a család miatt is.Ez lesz a második nélküle,de semmivel sem lesz jobb,mivel minden nap hiányzik.Az,hogy megy az élet tovább,de azt nem,hogy hogyan éljük meg azt nem tudja senki.Szavakban nem lehet foglalni azt a hiányt,ami a távozásával keletkezett.Nekem már két angyalkám van a lányom és az apukája.
2013. nov. 26. 23:03

A karácsony.......... hát az nehéz lesz.



Úgy gondolom, ebben az évben még követem a hagyományokat, igenis a szülői házban fogunk megebédelni, az én családom, a bátyám és a családja, és édesapám.

Idén még így lesz.


Én fogok főzni, a papa nagy-nagy segítségével és összejövünk annál az asztalnál, amire egy éve anyukám tette le a karácsonyi vacsorát. Igenis az unokák fogják feldíszíteni a karácsonyfát apukámnak, ahogy tették ezt éveken át, amíg a karácsonyi vacsorára vártunk.


Tudom, szörnyű lesz, de ha teszünk érte, az egyetlen embernek megkönnyíthetjük ezt a borzalmas napot. Apukám legalább néhány percre felejtheti a veszteségét, amikor mind együtt leszünk.

26. a356356219 (válaszként erre: 25. - Ági0809)
2013. nov. 26. 22:56

Kilenc hónapja vesztette el édesanyámat.


Először én is azt gondoltam, hogy a gyerekeim előtt nagyon-nagyon erős leszek. Utána olvasgattam kicsit, mert érdekelt, Ők hogyan tudják feldolgozni a gyászt.


A legrosszabb, ha nem mutatod ki feléjük a saját érezelmedet. Mennyire megkönnyebülünk mi felnőttek, ha zokoghatunk, tombolhatunk. Az a kisgyerek is ugyanúgy érez, ugyanígy marja a kicsiny lelkét. De ha azt látja, hogy anya erős, Ő sem akar megtörni. Pedig milyen jól esne neki kizokogni magát az anyukája vállán.

2013. nov. 26. 14:09
Igen a gyerekek nagy vigaszt nyújtanak, megszakadt belebetegedett szívünknek. Nagyon sok erőt tudnak adni és ami a legszebb az egészben, hogy ők ezt észre sem veszik. Sosem sírtam a gyerekeim előtt, mert nem akartam, hogy lássák, hogy ez nekem mennyire fáj, mert akkor ők is hasonló képen reagálnak a veszteségre. Az én fiam 11 éves volt amikor az imádott mamája elment, nagyon nehéz neki még a mai napig is, hiszen nagy vonalakban ő már megérti a soha szót...és borzalmasan sajnálom viszont azt, hogy a pici lányom nem ismerheti már meg. Kell, hogy legyen nektek is tovább...mert ezt bizony ő sem szeretné, ha miatta esetleg valami megváltozna, tönkre menne. Tud erőt adni az is, hogy úgy lásson,hogy büszke lehessen rád, rátok....Azokra az időkre kell gondolni, abból kell táplálkozni amikor még veletek volt és nem arra ami már nem lehet.Nagyon-nagyon tud az emberi szív szenvedni,belehalni, vele halni..... de valahogy úgyis lesz, kell hogy legyen. Igen sokszor tud az ember bölcs lenni és bizony sokszor gyenge is. Érzelmi hullámvasutazás vette kezdetét a lelkemben a halála óta és szerintem ezzel mindenki így van, aki veszített már el olyan személyt, aki bizony közel állt hozzá. Én kívánok nagyon sok erőt mindenhez,és ha lehet akkor itt magamnak is.... mert van tovább, kell hogy legyen...
24. Rozimami (válaszként erre: 11. - Ájrin)
2013. nov. 26. 14:08

Nagyon szép, amit írtál, köszönöm!

El sem tuudom képzelni azt a fájdalmat, amit egy gyermek elvesztése jelenthet..

Kívánok Neked sok erőt és kitartást mindenhez.

Ha van kedved - akár privátban - beszélgetni, én bármikor szívesen meghallgatlak.

2013. nov. 26. 13:53

Oszinte reszvetem! Mas lesz az idei, az biztos, hianyozni fog nagyon! De tegy ugy, ahogy most irtad. Most Te probald a kislanyodnak olyanna varazsolni a Karacsonyt, amilyenben Neked is reszed volt kislany korodban. Ez azert jo, hogy van mar kislanyotok. Egyre "konnyebb" lesz evrol evre, de az elso az faj. O biztosan lat Titeket majd fentrol. En is mindig erre gondolok, mikor eszembe jut Anyukam!

Az en Edesanyam 87-ben halt meg, 33 evesen, december 1-en! Az a Karacsony borzalmas volt! Nagyon fajt es hianyzott, de evrol evre "konnyebb" lett, ahogy nottem fel. Mert mikor O meghalt, akkor en 11 eves voltam, a hugom meg 9! Apukam egyedul maradt velunk, nehez volt.

Biztos nehez lesz lelkileg, de probaljatok meg szeppe es meghitte varazsolni.

2013. nov. 26. 13:39
Nagyon köszönöm mindenkinek a kedves szavakat! Én is azt gondolom, annak örülne, ha - persze a körülményekhez képest - most én biztosítanám a családnak azt az ünnepet, amit korábban Ő. Szerencsére van egy tündéri 2 és fél éves kislányunk, miatta fogom tartani magam és megpróbálom olyanná varázsolni a karácsonyt, amilyenné anno nekem varázsolta az édesanyám. Ő a mi vigaszunk, a napsugarunk, nem is tudom mi lenne velünk és főleg Édesapámmal nélküle… Azt sajnálom egyébként különösen, hogy Édesanyámnak csak szűk 2 év jutott nagymamaként, pedig a mindene volt a Pici és annyira várta, hogy nagymama legyen. Egyébként minden este küldünk neki puszit a mennyországba a kislányommal. Persze nem sírva, szomorkodva, hanem vidáman, mert ő azt érti csak, hogy már nem lakik a Nana a Nagypapival, mert az angyalokhoz költözött. Remélem, így ő is tovább megőrzi az emlékét, mintha soha nem beszélnék róla..
2013. nov. 26. 13:08
Anyukám májusban halt meg, ez a karácsony lesz az elsö amit egyedül töltök a pici lányommal,van még két nagy ök az apukájuknál lesznek,mi egyedül:(
2013. nov. 26. 08:33
Az első karácsonyotok nélküle....nekem ez lesz a második :( Tavaly November 4.-én veszítettem el az én legdrágább kincsemet a mindenemet az én drága fiatal anyukámat 55 éves volt én 30 vagyok, túl korán...... De még most sem sikerült a talpra állás.Nekem volt 6 hetem karácsonyig a halála után 3 gyerekkel a legkisebbem 7 -hetes volt mikor elment...Nehéz volt, de úgy gondolom a gyerekeim miatt muszáj felállnom. Nem tudom, mert nem írtad, hogy vannak-e gyerekeid, ők nagyon jó gyógyír mindenre.Mi mindent úgy tettünk, mintha még velünk lenne... eltelt, de már az sosem lesz olyan mint régen. Most pedig újra karácsony. Mi idén úgy döntöttünk, hogy elutazunk itthonról. Nekem nagyon sokat segít a dolgon, hogy van egy csodálatos anyósom (bár ritkán van itthon, de.. ) aki lányaként szeret és mondtam is neki, hogy most már te lettél az anyukám.... Túl élhető,mer túl KELL élni... ha van kapaszkodó, ha van kiért, kikért... tovább küzdeni....
2013. nov. 26. 08:27
Nálunk mikor közeli hozzátartozónk halt me-sajnos már többször is-az első karácsony a megemlékezésről szólt....Imával és megpróbáltunk mosolyogni....Mert ők úgy szerették....Ők mindig mosolyogtak....Minden ünnepi alkalommal megemlékezünk róluk....Nagyon nehéz.....
18. nyecsus (válaszként erre: 1. - Rozimami)
2013. nov. 26. 08:21

Szia nekem 5 éve Májusban halt meg az apukám, és az első Karácsony elég borzalmas volt lelkileg...sokat sírtam, hiányoztak a megszokott dolgok, aztán jött egy érzés, mintha hozzám szólna, átölelne, cirógatna....nem a testemmel éreztem, inkább a lelkemmel. És mintha azt akarta volna, hogy ünnepeljünk, szépen tettem a vacsora asztalra a helyére egy gyertyát, így olyan volt mintha velünk vacsorázna....beszélgettünk sokat, jól éreztük magunkat, mindig megemlegettük, h ebben vagy abban a helyzetben mit mondana...

hidd el, anyukád egyáltalán nem akarja, h végigszomorkodd a Karácsonyt!!! Szeretet nem múlik el, én apukámmal mai napig tartom a lelki kapcsolatot sokszor érzem azt, h velem van, és így könnyebb feldolgozni a veszteséget.

17. ittmost (válaszként erre: 1. - Rozimami)
2013. nov. 26. 07:33

Nem jártam hasonlóban,de azt gondolom,hogy kétféle megoldás lehet.Mindenképp meg kell beszélni a többi családtaggal,hogy ők hogyan szeretnék a karácsonyt:vágynak-e a közös ünneplésre,vagy ők is inkább átaludnák..ha az "átaludós" van többségben,akkor utazzatok el valahová karácsonykor,és ahhoz a helyhez szabjátok a saját ünnepeteket:nem kell feltétlenül fenyőfa,meg ajándék,de egy közös vacsora nem árt.

Ha a többiek a szokásost igénylik,akkor vagy csináld meg hasonlóan,mint régen volt(de vond bele a családtagokat,h mindenkinek legyen tennivalója,úgy kevésbé gondolnak anyukád nyomasztó hiányára),és anyukádat szimbolizálja egy asztalra állított gyertya..vagy ha nem túl fájdalmas,akkor a fényképét is tegyétek ki,és egy ima keretében köszönjétek meg az időt,amíg veletek volt.

Ha a közös ünnepet igénylitek,de anyukád hiányával még nem tudtok szembenézni,akkor csinálj egy más stílusú ünnepet,pl ne legyen klasszikus főzés,vacsora,hanem mindenki hozzon valamit,hidegtálat,sütit,te(vagy aki tud,akar) azért főzzön 1 meleg ételt is.És társasjátékozzatok,kártyázzatok.

Mi az apám temetése és az esti mise közti pár órát "vészeltük át" kártyázással:csak 3an voltunk anyukámmal és tesómmal,nem volt gyászoló rokonság,akivel elbeszélget az ember.Ha nem kártyázunk,mindannyian kiborultunk volna estig.

16. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Rozimami)
2013. nov. 25. 22:45

Őszinte részvétem :(((


Az én nagymamám 2008. május 13-án halt meg. Az első nélküle töltött karácsony borzasztó volt. És már a többi azóta eltelt karácsony nem a régi és már soha nem is lesz. Mégis idővel "megszokja" az ember a hiányérzetet a mindennapod részévé válik. Nem tudom,h van e gyermeked.. nekem 17 hónapos lesz a kislányom. Idén már nagyon várom az ünnepeket de jobban csak miatta. Az ő öröme az én örömöm.

15. 66429b468f (válaszként erre: 13. - Air)
2013. nov. 25. 22:14

Ja, és elôtte nemsokkal halt meg az apósa rákban.

Tudom, nem vigasz, hogy másoknak lehet még rosszabb.

Viszonyítás kérdése.

Ettôl még senkinek sem lesz jobb.

14. 645b490433 (válaszként erre: 11. - Ájrin)
2013. nov. 25. 22:13

Szülők meghalnak elveszted a párod fáj, de gyerek elvesztésénél egy anyának nagyobb fájdalom nincs a világon.

Minden tiszteletem a Tiéd amit a másik kettőért meg teszel belül bele halsz kivül mosolyogsz...

13. air (válaszként erre: 12. - 66429b468f)
2013. nov. 25. 22:01
Szédületes vagy ,mint egy keserű pirula :((
2013. nov. 25. 21:59

Néhány hónappal ezelôtt történt: férj meghalt;

a súlyos beteg feleség emiatt felkötötte magát;

a lányuk éppen ekkor szült.

A temetés a mai napig nem volt meg.

11. ájrin
2013. nov. 25. 21:51

Én is félek...a fiam márciusban halt meg.

De muszáj tartanom magam, mert tudom, hogy a másik kettő gyerekemnek és a férjemnek szüksége van ugyanúgy az ünnepre, és nem ronthatom el.

Igyekezni fogok.

Ezt ismered?


"Ne sírj, mert szeretsz engem!

A halál nem jelent semmit.

Csupán átmentem a másik oldalra.

Az maradtam, aki vagyok, és te is önmagad vagy.

Akik egymásnak voltunk, azok vagyunk mindörökre.

Úgy szólíts, azon a néven, ahogy mindig hívtál.

Beszélj velem, ahogy mindig szoktál,

ne keress új szavakat.

Ne fordulj felém ünnepélyes, szomorú arccal,

folytasd kacagásod,

nevessünk együtt, mint mindig tettük.

Gondolj rám, kérj, mosolyogj rám, szólíts.

Hangozzék a nevem,

ahogy mindig is hallható volt.

Ne árnyékolja be távolságtartó pátosz.

Az élet ma is olyan, mint volt, ma sem más.

A fonalat nem vágta el semmi, miért lennék

a gondolataidon kívül...

csak mert a szemem nem lát...

Nem vagyok messze, ne gondold.

Az út másik oldalán vagyok, lásd, jól van minden.

Meg is fogod találni a lelkemet,

és benne egész letisztult szép, gyöngéd szeretetemet.

Kérlek, légyszives... ha lehet,

töröld le könnyeidet

és ne sírj azért, mert annyira szeretsz engem."

Szent Ágoston

2013. nov. 25. 21:50

Hm

szomorú lesz

Környezetemben ketten/özvegyek/ is egyedül "ünneplik" a Karácsonyt.

Én meg elég hipohonder vagyok :(

9. kisj (válaszként erre: 4. - Rozimami)
2013. nov. 25. 21:41
Nem. A rák sajnos nagyon gyorsan elvitte.
2013. nov. 25. 21:40

Keresztanyukám 3 napja halt meg. 60 évesen. A férje a lányai összeomlottak.....

Nekem Apukám halt meg úgy, hogy este 8-kor tudtam meg és reggel 8-ra kellett bemennem befeküdni a kórházba, hogy másnap programozott császárral megszülessen a kisfiam...


Szóval tudom milyen fájdalmas ez most Neked...A szépre kell gondolni, és hogy ő is lát benneteket...látnia kell. És biztos érzitek is a szeretetét, az erejét...

7. air (válaszként erre: 1. - Rozimami)
2013. nov. 25. 21:32
Furcsa lesz és szokatlan ,nem könnyű és egy új fejezet az életben:(
6. 63a85224af (válaszként erre: 1. - Rozimami)
2013. nov. 25. 21:30
Én minden ünnepre odaképzelem az anyukámat és mindent próbálok úgy csinálni,ahogy ő tenné.
2013. nov. 25. 21:26
Probálj hasonlo ünnepet teremteni mint a h ő csinálta volna,már csak azert is mert akit elveszitünk és szerettünk annak az emlekét tápláljuk,probáljuk túl vészelni még akk is ha nagyon fáj...
4. Rozimami (válaszként erre: 3. - Kisj)
2013. nov. 25. 21:26
Akkor azt hiszem, teljesen egy cipőben járunk… Ő már régóta beteg volt?
3. kisj
2013. nov. 25. 21:24
Szívesen segítenék, de magamon sem tudok. Apukám júniusban halt meg és sosem vártam még ennél kevésbé a karácsonyt.
2. HeckGina (válaszként erre: 1. - Rozimami)
2013. nov. 25. 21:24
Nem lesz egyszerű az biztos! Az én apukám december 11-én lesz 6 éve hogy meghalt. Szörnyű volt az első karácsony, nincs mit szépíteni a dolgon. Az idő tényleg segít kicsit a dolgokon, de arra kell gondolni, hogy ő sem akarná, ha az év legszebb ünnepén szomorkodnátok miatta. Boldognak kell lenni, és úgy felfogni, hogy ő is boldognak, és vidámnak szeretne látni titeket. Nem könnyű tudom!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook