Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Búzacsíra és társai... Várok minden hasznos tippet az egészséges táplálkozással kapcsolatban! fórum

Búzacsíra és társai... Várok minden hasznos tippet az egészséges táplálkozással kapcsolatban! (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 25. 08:49

Bioboltban vásárolt magokat, mik azok amit csírás formába is megehetünk.

Búzacsírát tudom csak...

Van ilyen biobolt itt ahol lakok, csak pénz kérdése az egész. Gondolom 1 zacsival elég ha veszek.

mennyire ismereitek őket??

2008. ápr. 21. 18:08
Az egészséges táplálkozást már nagyon sokan sokféleképpen leírták, én mégis azt gondolom, nem csak az a fontos, hogy mit, hanem az is hogy változatos legyen az étrend, mert a szervezetnek ugyanúgy szüksége van szénhidrátokra is, vitaminokra is, és zsírokra is, csak nem mindegy miből mennyit, mikor, milyen formában, és hogy mindehhez mennyi mozgást társítunk. Ha nincs összhang semmi sem segít! A szervezet saját maga képes kiválasztani számára a legszükségesebbet, csak nem szabad nagyon leterhelni és nem lehet semmi baj.
6. cukilany (válaszként erre: 5. - 111ba791bb)
2008. ápr. 21. 15:23

Én mostanában tértem át rizstejre, sajtokból is csak nagyon keeset eszek, pedig szeretem, csak most nem annyira kívánom. Kecske és juh tejből készült termékeket mondják nagyon egészségesnek.

Joghurtot nagyon nem szeretem, így azt egyébként sem.

2008. márc. 23. 19:34
Arra lennék kíváncsi, hogy a tejtermékekből melyek az egészségesebbek. Mert azokat nagyon szeretem. Érdekelne hogy ki mit eszik sajtból, joghurtból és milyen tejet iszik?
2008. márc. 23. 19:33
Persze a legnehezebb az esti nagy kajálásokról lemondani. Állandó önuralmat kíván, de idáig sikerült. Mert az eredmény kilókban és a közérzetemben is megmutatkozik. Mióta nem eszem finomlisztből készült kenyeret, tésztákat, valamint a krumplit is elhagyom, érezhetően sokkal több az energiám.
2008. márc. 23. 19:30
Szia, igen jelenleg én is életmódváltás alatt vagyok. Ha soha nem kezdtem volna bele az értelmetlen és sanyargató fogyikba még ma is csinos lennék....A jojo miatt van rajtam egy plusz 20as. 1 hónapja áttértem a teljes kiörlésű kenyérre, elhagyom a cukrot és az azzal készült dolgokat, pl. cukros üdítőket, sütiket stb. 1 hónap alatt így éhezés nélkül - 6kg.
2008. márc. 23. 13:09

Szia,

én használom a 'társakat': zabkorpa, teljes kiőrlésű lisztek, stb. Még a süteményeket is ebből sütöm. Tönkölybúzalisztből sütök kenyeret. Sós és édes muffinokat is így sütök, de az édesbe Glukonont vagy Canderelt teszek cukor helyett. Nézd meg a Receptek topicban, levesek, levesbetétek, és reformételek címszó alatt. A kenyérreceptet Szeszipuszi tette fel, azt az ő neve alatt keresd. /De annak már jó pár hete./


Én evvel a módszerrel fogytam 1 év alatt 20 kg-t. Elhagytam valahol útközben az üres kalóriákat!


Sok sikert!

2008. márc. 23. 11:44
Búzacsíra és társai... Várok minden hasznos tippet az egészséges táplálkozással kapcsolatban!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook