Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen megoldás lehetséges, ha migrén van a gyereknél? fórum

Milyen megoldás lehetséges, ha migrén van a gyereknél? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. iosys (válaszként erre: 33. - NataliaWeiss)
2013. nov. 25. 16:56
De a fejfájásnapló se sokat ér, ha egy lecsó után 3 hétig fáj a feje. Szerintem az a biztos, ha gyümölcs és zöldség étrendre fogod, mert ott csak egészséges kaja lesz, semmi más. Nagyon finom tepsibe krumplit, hagymát, répát, almát, körtét, brokkolit, stb. összedobálni és vajban megsütni. 2 hét alatt ezzel az étrenddel valaminek látszania kell. (Suliban se egyen húst.)
37. iosys (válaszként erre: 33. - NataliaWeiss)
2013. nov. 25. 16:44

A kaja lesz az, lesz összefüggés. Éveken át próbáltam kitalálni, mi okozhatja és elhiheted, volt mi motiváljon.


A kaján kívül vannak még tényezők, amik amolyan előfeltételei voltak nálam a fejfájásnak. Pl.: stressz, hidegfront, rendszertelen wc, és a kaja. Ha nem volt semmilyen front, kisebb eséllyel alakult ki. Viszont ha lógott az eső lába, már migrénnel ébredtem. Mióta nem eszek annyi húst, lehet akármilyen idő, legfeljebb szorít picit a fejem, de roham nincsen.

A migrén nagyon alattomos jelzőrendszere a szervezetnek, semmilyen gyógyszer se előzi meg, próbálkoztam mindennel. Itt rá kell jönni, mit nem tolerál a kisfiad szervezete.


Én is voltam pszichológusnál és azóta van papírom róla, hogy normális vagyok. :)

36. 408020f45e (válaszként erre: 33. - NataliaWeiss)
2013. nov. 25. 16:31
Pedig érdemes lenne oda is elvinned, mert lehet, hogy olyan nagyfokú szorongásról van szó nála, ami már ilyen testi tüneteket okoz.
35. 408020f45e (válaszként erre: 32. - Hlotti)
2013. nov. 25. 16:29
Én meg remélem, hogy az és nem komolyabb dolog miatt fáj a gyereke feje.:)
2013. nov. 25. 13:57
Ha mindent kizártak, akkor az étkezést érdemes megreformálni és kihagyni a migrént provokálható ételeket: cukor, kakaó, sajtok, a lisztet pedig minimumra csökkenteni, több halat enni és kizárni az adalékanyagokat. Volt olyan kisgyerek ismerősi körben, akinek végül ez használt, rendszeres sporttal kiegészítve.
2013. nov. 25. 13:49
Köszönöm a tanácsokat nektek és a jókívánságokat is:) A fiam 11 éves. Egy éve folyamatos kivizsgálásokon vettünk részt. Minden, amit el tudtok képzelni. A neurológushoz egy éve járunk, épp ma beszéltem vele, hogy az utolsó vizsgálatunk (MRI eredmény) is negetív lett hála égnek. Nem tudja hogyan tovább. Az utolsó ötlete, hogy pszichológushoz menjünk. Természetesen oda is elmegyek, bár értelmetlennek találom, de minden utat végig járok. Január 10-ére kaptunk is időpontot.. Vezetjük a fejfájásnaplót is, de az ételekre én is gondoltam, ezért aztán most már írom, hogy a fejfájás előtt miket evett, hátha van valami összefüggés.
32. hlotti
2013. nov. 25. 13:39
Neurológushoz mindenképpen vidd el, mert akármi is okozza a problémáját, orvos mondja meg, ne mi találgassunk! Remélem nem migrénje lesz!!!
31. zsu0102 (válaszként erre: 1. - NataliaWeiss)
2013. nov. 25. 08:46
Ugyan így volt az én kislányom is, de írok inkább privát üzenetet neked!
30. andi6020 (válaszként erre: 21. - D7ba7bf7ff)
2013. nov. 25. 08:37

Medve anyám....

Van még ott okosság, ahonnan ez jött?

29. 408020f45e (válaszként erre: 1. - NataliaWeiss)
2013. nov. 25. 08:29
Feltétlenül vidd el gyermekneurológushoz! Az kivizsgálja, kizár egyéb lehetőségeket amik a fejfájását okozhatják. És ha valóban egyszerűen migrén, arra is van gyógyszer. Van olyan, amit folyamatosan kell szedni a megelőzés céljából, de ha erre nincs szükség, akkor eseti fájdalomcsillapítót is tud felírni.
28. patapucs (válaszként erre: 25. - Dee)
2013. nov. 25. 06:35
Köszi a kijavítást, sajnos nem tudtam megnézni a gyógyszert, épp nincs itthon (ezért írtam, hogy "ha jól emlékszem").
27. iosys
2013. nov. 25. 04:08

Üdv! Nem olvastam el az eddigi hozzászólásokat, de van tapasztalatom. 11 éve van Cluster fejfájásom, amit hívnak Horton fejfájásnak is. Ez minden migrének öreganyja. Kivizsgáltattam kétszer, de makk egészséges vagyok.


Viszont valami történt, mert az utóbbi hónapokban nem jelentkezik.

Észre vettem, hogy alkohol, paprika, dinnye, főtt tészta, hús katalizálhat fejfájást. Ezeket kerülöm, de a húsról sokáig nem tudtam.

Egy spontán, 2 hetes húskerülés alkalmával észre vettem, hogy a fejfájás nem jön. Csak sült gyümölcsös zöldséget ettem. Emellett a szokásosnál sokszorta több folyadékot iszok már régóta.


Nem tudom, mekkora a gyerek, de aktív migrénes időszakban a migrén aurájának (első észlelhető jelének) megjelenésekor működött nálam az algopyrin (IBUPROFEN TARTALMÚ bármilyen gyógyszer) és a kávé kombinációja. A koffein magában is mindig sokat segített az értágító hatása miatt, emiatt nálam amolyan szent itallá vált. :)

Olyat is olvastam még migrénesektől, hogy roham elején egy alma elrágdosása, vagy kemény fizikai munka is segít. Nálam ezek csak nagyon ritkán váltak be, mert ha fejfájásom volt, az olyan volt, hogy nem tudtam se enni, se mást csinálni.


Szóval a lényeg: csak zöldség, gyümölcs és sok folyadék. Érdemes megpróbálni. A katalizátor ételeket is kerülni kell, amik nem biztos, hogy mindenkinél azok, amik nálam, ezt ki kell figyelni. Lehet akár cukor vagy tej is, kenyér is, akármi.

Én azt hittem, már ilyen fejfájások közepette kell leélnem az életem, de egy ideje nem jelentkezik. Nagyon fontos még tudni, hogy amíg a katalizátor elemek nem ürülnek ki a szervezetből, addig táplálják a rohamokat. Ez akár fél év is lehet, szóval kitartónak kell lenni!

2013. nov. 25. 03:50

véleményem szerint az otthoni,vagy az iskolai dolgokhoz nagyon is sok köze van.


megkellene a tanárt,v osztályfőnököt is kérdezni,a gyermek viselkedéséről.lehet ,hogy Ő tudna segiteni.


szorongásos,és pánik szerü betegség is okosz sulyos migrént!

lelki oldalról kellene megközeliteni a gyógyulást ,és nem a sok felnőtt gyógyszereket ajálgatni.

természetgyógyász is nagyon sokat segithetne,vagy az akupunktura!


jó egészséget a gyermekednek

25. dee (válaszként erre: 18. - Patapucs)
2013. nov. 25. 01:12

Anya vagyok és gyógyszertári szakasszisztens, de eszembe nem jutna itt tanácsot osztogatni, pláne nem diagnózist felállítani!


A migrén komoly betegség, ha nincs vizsgálattal alátámasztva a diagnózis, nem is lehet kezelni. Az meg főleg butaság, hogy felnőtt gyógyszereket javasolnak itt felelőtlenül.



pl. A Panadol Extrában igen is van koffein!



Inkább keress másik orvost vagy pszichológust a gyermeknek. Nem lelki eredetű a probléma? Szeme jó?



Ezer oka lehet a fejfájásnak, nem tudom milyen vizsgálatokon voltatok.



Minden esetre jobbulást a gyermeknek!

24. hlotti (válaszként erre: 22. - Patapucs)
2013. nov. 25. 00:11
Köszönöm a tippeket, a búzalisztet már próbáltam, sajnos nem jött be, de a cukrot még nem, ez lesz a következő azt hiszem! :-)
23. hlotti (válaszként erre: 21. - D7ba7bf7ff)
2013. nov. 25. 00:09
Ez mekkora hülyeség!
22. patapucs (válaszként erre: 19. - Hlotti)
2013. nov. 25. 00:08

Megyek aludni, de ezt még leírom:


Nekem ami tök jól elmulasztotta a migrénes rohamaim (persze nem voltak olyan durvák mint neked) és csak ritkán van inkább erős szeles időben, az volt, hogy teljesen elhagytam a búzalisztes dolgokat és a cukrot 99%-ban.



Esetleg próbáld ki, hátha nálad is beválik.

21. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - NataliaWeiss)
2013. nov. 25. 00:07
Lelki szinten kéne megoldani. Elsősorban nyugodt életkörülményt biztosítani, ahol a gyermek szabadon lehet önmaga és kifejezhezi az érzéseit. A fejfájás mértéke függ a belső konfliktus erejétől.
20. hlotti (válaszként erre: 16. - Dee)
2013. nov. 24. 23:59
Szerintem nagyon is jó ötletek írtak! A hideg vizes borogatás nagyon sokat tud enyhíteni a rohamon, a sok folyadék is! Nekem például lehet vicces, de a hideg vizes hajmosás is segít sokszor!
19. hlotti
2013. nov. 24. 23:57

szia!

Én 15 évig szenvedtem a migréntől, az ágyból nem tudtam felkelni, hánytam akár kiszáradásig is, de semmi nem segített! Végigjártam minden orvos, magánklinikát, fájdalomközpontot, de segíteni senki sem tudott! A háziorvosom adott szurit, ha már nagyon sokat hánytam, de ezt nem kaphattam gyakran, mert elég durva (algopirin, nospa, papaverin, cerucal és egy sanax) na ettől kidőltem, és ha szerencsém volt mire felébredtem elmúlt, de volt, hogy egyáltalán nem használt! MRI-n is voltam, semmit sem találtak, viszont sajnos már látszódtak a migrén nyomai! Ételallergiám sincs! Arra rájöttem, hogy a csípős kaják azonnal kihozzák a migrénem! Aztán egyszer valaki mondta, hogy új lett a körzeti neurológus! Gondoltam egy próbát megér, mert havi minimum 5-6 migrénes rohammal már egyre nehezebben tudtam létezni is! Felírt egy cinie nevű gyógyszert, ami végre használt! Beveszem, és fél óra múlva az ég világon semmi bajom! Szinte hihetetlen volt, mert 15 éven keresztül kínlódtam néha napokat, az ágyból sem bírtam kimászni! Azt nem tudom gyerekek szedhetik e, és az is tény, hogy pofátlanul drága ( 6 szem 4500 Ft) de sajnos én enélkül létezni sem tudok, és kénytelen vagyok bevenni, mert olyan erős rohamaim vannak, hogy a neurológus azt mondta, nem szabad hagynom, mert agyérgörcsöt fogok kapni! De nem adom fel, szeretném megtalálni, hogy mi okozza ezeket a rohamokat, mert nem normális, hogy egy gyógyszertől függök szinte! Nem is beszélve róla, hogy a szívemet kicsinálja már a sok gyógyszer!

Többen irtátok, hogy nem szabad gyógyszeresen kezelni, max algopirin, vagy panadol! Szerintem akkor nektek még életetekben nem volt migrénetek! Az én fejem konkrétan kiröhögi ezeket! Ha évente lenne 2-3 migrénem, valahogy kifeküdném, de sajnos én már ott tartok, hogy ki sem kelnék az ágyból, mert annyira kiüt, hogy gondolkozni sem tudok! De nem adom fel, és egyszer remélem sikerül megtalálnom, hogy mi váltja ki, és elhagyhatom ezt a nyavajás gyógyszert!

18. patapucs (válaszként erre: 16. - Dee)
2013. nov. 24. 23:43

Akkor javasolj nyugodtan vmit, ami nem butaság.


Amit eddig próbáltak, nem hatott.

Orvosok vizsgálták a gyereket.

Ne haragudj, de könnyű butaságnak titulálni dolgokat úgy, hogy nem írsz hasznosabb dolgot.

17. 93d2586711 (válaszként erre: 2. - NataliaWeiss)
2013. nov. 24. 23:40
A Hugomnak is ilyen volt. Már agyérfestésen is volt. És semmit nem találtak. Kinőtte...
16. dee
2013. nov. 24. 23:38

Könyörgöm ne itt gyógyítsátok már a gyereket!

Jó,hogy nem füves cigit javasoltok! Szörnyű olvasni a sok butaságot! :(

15. patapucs (válaszként erre: 7. - Patapucs)
2013. nov. 24. 23:32

Egy dolog beugrott még, ami legutóbb hatott.


Nagy adag B6 vitamin (én MagneB6-ot vettem be) és egy "kisebb tónak" megfelelő mennyiségű vizet ittam (kb. 1,5-2 liter volt amúgy), mert nem volt nálam gyógyszer és amit kaptam nem használt. Fokozatosan csökkent a fájdalom (a borogatással együtt csináltam) és tényleg elmúlt tőle.

14. patapucs (válaszként erre: 12. - 4327a8e017)
2013. nov. 24. 23:29
Ez igaz, erre nekem is nagyon oda kell figyelnem.
2013. nov. 24. 23:25
Én kisgyerek korom óta migrénes vagyok. Sokmindent kipróbáltam, az egyetlen, ami hatott, a quarelin. De nem tudom, ilyen kisgyerek kaphat-e. Én azt kaptam gyerekként is, de akkor még másként értékelték ezeket a dolgokat. Mindenképp érdemes dokival konzultálni. És amit én is alátámaszthatok, csak az azonnal bevett gyógyszer hatásos. Ha nem az elején veszi be, semmit nem ér.
2013. nov. 24. 23:16
iszik elég vizet? nekem attól tud nagyon durva fejfájásom lenni...
11. patapucs (válaszként erre: 9. - Timycat)
2013. nov. 24. 23:05

Gyereknek nem adhat koffeinest, a mi orvosunk erre felhívta a figyelmünket.


Amúgy nálunk migrénre beválik az Algopyrin - ha időben bevesszük.


Ami nekem elég jól és gyorsan hatott, az a Panadol Extra volt - többek között kifejezetten migrénes fejfájásra való és - ha jól emlékszem - gyerek is szedheti, nincs benne koffein.

2013. nov. 24. 23:01
Vidd el gyógymasszőrhöz.Sokat javíthat a rendszeres masszázs.
9. timycat (válaszként erre: 4. - NataliaWeiss)
2013. nov. 24. 22:59
Algopyrin az nem migrénre való. Ha már általános fájdalomcsillapítás akkor inkább Quarelin mivel tartalmaz nospa-t (görcsoldó, érgörcsre) és koffeint (értágító) is (talán még az Ibustar ilyen). Ez bevethető migrénre, ha jól tudom gyereknél is. DE! a migrénes fájdalomcsillapítás titka, hogy rögtön az elején kell bevetni a fájdalomcsillapítót, ha már bedurvult a roham, bármit bevehetsz semmi sem használ. Természetes gyógymódja lehet egy erős kávé, meleg, alvás (bár nekem az sem segített) illetve hányás (bizarr de nekem nem egyszer órákig, napokig tartó fejfájást egy hányás "elvágott" és nyomát sem éreztem)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook