Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Alvászavarral küszködök fórum

Alvászavarral küszködök (beszélgetős fórum)


21. C**** (válaszként erre: 20. - 7832a597c4)
2014. jan. 10. 21:57
Ez nem is rossz ötlet, ma kipróbálom, bár nekem inkább az ébredéssel vannak gondjaim :D
2013. dec. 23. 09:29
A hálószobámban van sólámpa, és amikor felmelegszik cseppentek rá 1 csepp levendula olajat és elpárolog róla. Nem hagy nyomot a lámpán. Közvetlenül lefekvés előtt lekapcsolom a meleg lámpát.
2013. dec. 23. 09:26
A tv-ben azt mondta egy doktornő, hogy a főtt rizs, főleg a gyömbéres rizs jó álmatlanság ellen.
18. ittmost (válaszként erre: 16. - Főnix01)
2013. nov. 26. 07:06
A sport biztosan jó lesz szorongásoldónak is.Ha a mostani helyzeted is elég jó,akkor elalvás előtt köszönd meg Istenek,vagy az univerzumnak,hogy pl: van hol laknod,van mit enned,egészséges vagy,a szeretteid is jól vannak,stb.Ha ez a hálaérzés eluralkodik rajtad,könnyebben fogsz aludni,és létezni is.
17. főnix01 (válaszként erre: 15. - B3edc666c5)
2013. nov. 25. 23:21
Szia! Köszönöm :-) most megyünk haza Magyarországra, bevásárolok ezekből is :-)
16. főnix01 (válaszként erre: 14. - Ittmost)
2013. nov. 25. 23:20
Szia! Vannak megoldásra váró dolgok, de már dolgozok rajta, hogy változzon. Majd csak jövő nyáron tudok leghamarabb lépni ez ügyben. Pedig a mostani se rossz, de ugye az ember mindig jobbra vágyik. Kicsit eltértem a témától. Most azon is gondolkodom, hogy el kezdek megint sportolni valamit,, hátha segít.
2013. nov. 25. 17:56
Ha a citromfű tea nem használ,erősebb nála az orbáncfű.6 hétig szabad kúraszerűen inni,minden este egy csészével.Utána heti 1-2 alkalommal.
14. ittmost (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2013. nov. 25. 17:23
Nem tudod,miért?Nincsenek véletlenül idegesítő,megoldásra váró problémáid?
13. Hmv.
2013. nov. 25. 09:02
Én is.
2013. nov. 25. 08:58
Én is,de nagyon durván.Nekem már csak a gyógyszer segített.
2013. nov. 25. 08:57

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Megpróbálom ezt a citromfű-levendula teát.

Lehet, hogy a stressz miatt van. Nem tudom. Napközben nem szoktam aludni. De megpróbálom kiírni magamból a gondolatokat :)

2013. nov. 25. 07:50
nekem ami bejött: egy órával korábban kelek, vagyis ennyivel rövidebb az alvásidőm, plusz ahogy írta valaki, nincs napközbeni alvás, maximum fél óra, ha nagyon elálmosodom napközben, és igen, ha bánt valami a napi események közül, azt át kell gondolni, különben nem hagy aludni a dolog.
2013. nov. 24. 23:51

nekem is voltak ilyen bajaim + elaludni sem tudtam. Ami nekem bejött:

-lefekvés előtt kiírtam magamból azokat a dolgokat, amik idegesítenek/megoldásra várnak. Leírod, hogy mi az és azt, hogy mi lenne rá a megoldás.

-egy kanál citromfű tea + 1 kanál levendula tea (mindkettő kapható gyógyszertárban, DM-ben stb), 1-2 decivel felhígítod, lefekvés előtt fél órával megiszod és abban a fél órában kezdd meg a lefekvéses előkészületeket: laptop lekapcs., fürdés, fogmosás, ha szoktál könyvet olvasni akkor azt lehet...stb.

Nekem ez nagyon bevált, amikor ezeket tisztességesen megcsinálom, olyan jókat alszom hogy húha :))))


Nem tudom, hogy laptopról gépezel-e vagy számítógépről v. telefonról, de olvastam egy cikket, amiben írták, hogy lefekvés előtt fél órával már kapcsoljuk ki a gépet, ne bambuljuk a képernyőt, mert valahogy az is gátol az elalvási folyamatban.

2013. nov. 24. 23:33
Ne aludjál nappal.
2013. nov. 24. 23:29

Megnézed az órát, megállapítod, hogy milyen sokat lehet még aludni - ennek örülsz, és alszol tovább!

Hozzáállás kérdése!

Ha bosszankodsz, hogy már megint felébredtél, akkor felhergeled magad és tuti nem tudsz vissza aludni egyhamar.

Tehát pozitív hozzáállás!!!! (mérgelődés helyett!)

6. Ardilla (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2013. nov. 24. 23:24

Nekem a reklámozott S.forte nevű gyógynövényből készült szer segített. Hajnali 2-3 között felébredtem, és bármilyen fáradt voltam, nem tudtam visszaaludni. Egy darabig szedtem, aztán teljesen el is múlt a panasz. Szerintem túl voltam terhelve, amiatt lehetett.


Egy próbát talán megér, meg elgondolkodhatsz, hogy nem a stressz okozza-e ezt. De ha nem oldódik meg a panasz, akkor tényleg szakembert kellene keríteni, aki profi abban, hogy a lehetséges okokat feltárja és amit lehet, kiküszöböljétek.


Az alváslaborról annyit tudok -a kollégám most volt, de lehet, hogy privát rendelőben- hogy egy vizit 10 rugó, egy ottalvás 50. (Nem aludt ott, csak mondták, hogy ennyi.) Ha van TB által finanszírozott ugyanilyen vizsgálat és nem kell rá sokat várni, akkor hajrá.


Mielőbbi jobbulást! ;-)

5. C**** (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2013. nov. 24. 22:55

Jó kis ütős "altató".


Alvásdiagnosztikát próbáltad már?


[link]

2013. nov. 24. 22:49

Pannonhalmi Vesperas tea.

Nekem bejött!

2013. nov. 24. 22:45
Talán fordulj orvoshoz,nem megoldás a gyogyszer és az sem ha ideig oráig látszodlagos meg oldást találsz,egy szakember jobban tudhatja ezt és talán oka is van amiért nem megy h kialud magad.
2013. nov. 24. 22:32

Citromfű tea?

Lehet inni napközben is, nem úgy hat,hogy kiüt, de jókat lehet aludni tőle.

2013. nov. 24. 22:05

Sziasztok.

Nem tudom hogy miért, de már hónapok óta ez tart. Nem tudom kialudni magamat emiatt :-( Frontinnal próbálkozom minden este, de gyógyszeren nem szeretnék élni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook