Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz, hogy csak közös háztartásban élők gyermekei kapnak árvaságit? fórum

Igaz, hogy csak közös háztartásban élők gyermekei kapnak árvaságit? (tudásbázis kérdés)


1 2
53. Niki29 (válaszként erre: 51. - Fr.andi)
2013. nov. 25. 17:08
köszönöm
52. Niki29 (válaszként erre: 50. - Guruljka)
2013. nov. 25. 17:07
Holnap nyitunk egy másikat 10 éves ikrekkel, ráérős hoxa nyomzóknak.
51. fr.andi (válaszként erre: 49. - Niki29)
2013. nov. 25. 15:39

A nyomtatvány letölthető a Nyufi honlapjáról. Kitölteni és beküldeni nem sokba kerül. (bár, ha a munkahelyi igazolásoknak nem vagy birtokában, nehezebb, mert csatolni kell a kérvényhez)

Vagy pozitív vagy elutasító választ kapsz, de a legilletékesebb helyről. A többinek semmi értelme...

50. Guruljka (válaszként erre: 47. - Esőcsepp)
2013. nov. 25. 13:07

A harmadik fórum szerint májusban, a 4 hetes kislánya születése után gyermekágyas problémája volt.

Most akár fiú, akár lány, ha áprilisban született, akkor nem 6 hónapos.

Ettől még az árvaellátást a NYUFI-tól lehet igényelni.

49. Niki29 (válaszként erre: 44. - Fr.andi)
2013. nov. 25. 12:40
Elolvastam, aztán írtam ide és éppen azért. Volt szolgálati idő,hát majd meglátjuk. Köszönöm a válaszodat.
48. Niki29 (válaszként erre: 47. - Esőcsepp)
2013. nov. 25. 10:16

[link]

itt lehet hinni amit akarsz.

47. esőcsepp (válaszként erre: 26. - Niki29)
2013. nov. 25. 09:45

Megszólalt a lyuk a gödörből! Szívecském, nem kérdeztem, hogy tetszik a felhasználói nevem, bár azt nem tudom, hogy az alapján hogyan tudod eldönteni, hogy valós vagyok-e, de nem is nagyon értem, hogy mit takar számodra az, hogy valós...

Nem kötelező válaszolni, viszont, ha már nyitsz egy fórumot, elvárható lenne, hogy értelemszerű legyen. Szerinted, ha egy hónap csúszással nyitsz két fórumot, az egyikben a fél éves kislányodnak akarod behajtani a gyerektartást, a másikban pedig a féléves kisfiadnak akarsz árvaságit az elhunyt apukája után, még is mit kéne gondolnunk?

Ha nem tudtad, visszanézhetőek az általad nyitott fórumok, hozzászólások, nézd meg magad, és rájössz mindjárt, hogy mért akadtunk ki itt többen is.

46. Niki29 (válaszként erre: 38. - Selena78)
2013. nov. 25. 08:57
Nem igazán érdekel ki,mit hisz, egyenlőre nagyobb a problémám, mint az hogy az arctalan,-névtelen hoxán ki mit gondol. A hasznos információkat,és aki segíteni próbált, köszönöm mindenkinek.
45. Guruljka (válaszként erre: 44. - Fr.andi)
2013. nov. 24. 18:42

Igazad van, kell a szolgálati idő is.

A férjem rokkantnyudgdíjas volt, ennyiben más a mi ügyünk a kérdezőéhez képest, és a fiam is középiskolás, nem csecsemő.

44. fr.andi (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2013. nov. 24. 18:37
Én is benne voltam ebben és bizony elég sok mindent kell benyújtani egy "tiszta" ügyben is. A férjem volt felesége halt meg, már ezer éve elváltak, a gyerekei velünk éltek és mindketten megkapták. Viszont az is fontos ám, hogy hány éves volt és hány év munkaviszony állt mögötte. Ha jól emlékszem, van egy minimális szolgálati idő, amely után egyáltalán foglalkoznak az üggyel. És az életkorral egyenes arányban növekednie kell a szolg. időnek.Szerintem annak van igaza, aki az elején megírta a NYUFI honlapját. Talán hatékonyabb lenne azt átolvasni, mint itt vitatkozni, nem? (ezt nem Guruljkának szántam) :-)))
43. Guruljka (válaszként erre: 36. - Selena78)
2013. nov. 24. 17:05

Az én fiam is egyik napról a másikra maradt árva, nem ezt akartam kifejezni.

Hanem, hogy aki egyedülállóként neveli kezdettől a gyerekét, az nem fog árvaságit kapni, ha az apa meghal. A múlt nyáron volt a kezemben a nyomtatvány, az élettársi kapcsolatot is igazolni kellett volna, ha nem lettünk volna házasok.

42. andi6020 (válaszként erre: 25. - Niki29)
2013. nov. 24. 16:55
Nyilván.
41. babszibobó (válaszként erre: 40. - Selena78)
2013. nov. 24. 16:08
Félre értesz, teljesen jogos a kérés, én sem vitatom egy percig sem, hogy jár a gyermeknek az árvasági, csak törvényileg kezelik másként.
40. selena78 (válaszként erre: 37. - Babszibobó)
2013. nov. 24. 16:06

Újra mondom, a gyerek nem hibás, ha szülők nem tudtak megegyezni. Neki azért kell az anyagi támogatás. És ha az apa elismerte egy adott időpontban, hogy övé a gyerek, jár utána az árvasági.


Ettől függetlenül fenntartásaim vannak a a ti. történetével kapcsolatban.

39. selena78 (válaszként erre: 29. - Niki29)
2013. nov. 24. 15:58
A hoxán az emberek saját nickjük alatt beszélgetnek. Ez a lényege egy fórumnak.
38. selena78 (válaszként erre: 25. - Niki29)
2013. nov. 24. 15:56

Legközelebb ne tedd. Regisztrálni egy fórumra, néhány perc. Ha a nickedet kölcsönadod, olyan, mintha a személyiségedet kölcsönadnád. Vállalnod kell a következményeket.


És fene tudja, nem is igazán hiszem. Miért hinném?

37. babszibobó (válaszként erre: 36. - Selena78)
2013. nov. 24. 15:54

Nem fizikailag értette, mert sajnos igen, egyik napról a másikra történhet, ez nem is kérdés.


Arra írta, hogy akik már az édesapa nélkül éltek korábban is mert például elváltak, vagy soha nem is alkottak családi közösséget azoknak az életébe más jelleggel történik, ha például az édesapuka elhuny, mint annál, akik együtt élnek egy fedél alatt teljesen egy kasszán, közösen.

36. selena78 (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2013. nov. 24. 15:50

Dehogynem....egyik napról a másikra maradhat árva akárki. Sajnos.


Az én apám is egyik nap még élettől duzzadó egészséges fiatal 38 éves férfi volt, másnap már árva voltam.

35. Niki29 (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2013. nov. 24. 15:40
igen, ezért indítottam, mert ott is van pro-kontra hogy elméletben nem jár, gyakorlatilag meg igen. gondoltam hátha járt már más is hasonló cipőben, ezért indítottam, de köszönöm az infot neked.
34. Niki29 (válaszként erre: 31. - Babszibobó)
2013. nov. 24. 15:37
KERESS MÁS FÓRUMOT, HA NEKEM NEM TUDSZ SEGÍTENI, LEGALÁBB NE HÁTRÁLTASS. KÖSZÖNÖM. HOGY TE MIT HISZEL NEM TUD ÉRDEKELNI, ETTŐL ÉN MÉG NYUGODTAN ALSZOM. KÖSZI,
33. babszibobó (válaszként erre: 32. - Niki29)
2013. nov. 24. 15:37
Aki küldte neked hidd el őszintén küldte, meg lehet nézni ki küldte....én nem küldtem például.
32. Niki29 (válaszként erre: 30. - Babszibobó)
2013. nov. 24. 15:36
a részvétet őszíntén szokták nem? te kekekckedsz és beszólogatsz, nincs rá szükség. kérdést tettem fel. tudtál rá válaszolni? akkor ne kelljen már a hülye beszólogatások között vadászni azt amiért ide írtam. keress más fórumot ha segíteni nem tudsz. ez a legnagyobb segítség. köszönöm. további szép napot.
31. babszibobó (válaszként erre: 29. - Niki29)
2013. nov. 24. 15:35

A szavahihetőségedről van szó, ami engem marhára nem izgat, de ne lepődj meg, hogy megkérdőjeleznek, ha visszaolvasva korábbi hozzászólásaidban totál mások vannak írva.


Van olyan, hogy valaki más helyet indít fórumot és azt jelzi is, hogy helló egy barátnőm, vagy barátom így meg úgy járt, adatok tippeket stb...van ilyen sok ilyen van, de így marhára zavaró az egész.


Nincs gond azzal, ha valaki kérdez azért van a fórum, de sokan vagyunk itt úgy, hogy nem szeretik ha hülyének nézik, még arctalanul sem és ezt is illene tiszteletben tartani!

30. babszibobó (válaszként erre: 28. - Niki29)
2013. nov. 24. 15:33
Most úgy őszintén mi a gond azzal, hogy valaki a gyász/részvét jelét küldte neked, hisz azzal kezdted meghalt a gyereked apja, bár igazából még mindig gőzöm sincs, hányan használjátok ezt a nicket, de nem is érdekel, de nem tudom abba mi az undorító, hogy valaki így fejezte ki a részvétét...azért van ez a jel, semmi rosszat nem jelent!?
29. Niki29 (válaszként erre: 27. - Babszibobó)
2013. nov. 24. 15:32
nem kötelező hinni, a templomba igen, a hoxán nem, neked is annyi a válaszom, mint esőcseppnek
28. Niki29 (válaszként erre: 23. - 273206364e)
2013. nov. 24. 15:26
megmondom hova lehet vinni, melyik sírhoz melyik községbe, ne a hoxára. igaz,undorító volt
27. babszibobó (válaszként erre: 25. - Niki29)
2013. nov. 24. 15:26

MOst komolyan azt akarod állítani, hogy ezen a nicken ki be szabáztok többen is...hűhaa.....elég gáz:-S

Nagyon nem vagy járatos a fórumokon, vagy nagyon lököttnek szeretnéd nézni a többi ide írót, de elárulom, hogy lehet látni, hogy korábban mikről írtál ide, vagy az akinek kölcsöadtad, de akkor az akinek kölcsönadtad marha sokáig hsználta helyetted folyamatos...kérlk ezt had ne kelljen elhinni!

26. Niki29 (válaszként erre: 16. - Esőcsepp)
2013. nov. 24. 15:25

DRÁGA ESŐCSEPP!

Annyira önmagáért beszél a nicket, hihetetlenül valósnak tűnsz. Már beléd is kötöttem, eddig tartott. Ide az emberek információért jönnek, azért indítanak fórumot, hogy ha nem tudsz válaszolni, nem kötelező, de legyen neked már mindegy, hogy ki-mit-miért kérdez. Tudod a választ? Igen? Nem? Válaszolj a fórumba feltett kérdésre, vagy ne, ennyi.

25. Niki29 (válaszként erre: 9. - 63a85224af)
2013. nov. 24. 15:20
én? még nem írtam róluk itt. de ezt a nicket adtam már kölcsön.
24. Niki29
2013. nov. 24. 15:18
Igen az apa szerepel a kivonatba, együtt neveltük csak nem papíron.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook