Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS és laparoszkópia-tényleg ez a megoldás? fórum

PCOS és laparoszkópia-tényleg ez a megoldás? (tudásbázis kérdés)


12. Zsuzska1982 (válaszként erre: 10. - Harlaxton82)
2013. nov. 25. 11:32
ÓH!és még annyit,hogy az unokatestvérem hasonló problémával küzdött,viszont neki laparoszkópiát kellett csinálni,és szerencsére nemsokra rá természetes úton teherbe is esett.Íme egy újabb pozitív példa!:)
11. Zsuzska1982 (válaszként erre: 3. - Harlaxton82)
2013. nov. 25. 08:54
Köszönöm szépen!Az én történetem annyi,hogy ahol lakom,ott az orvosok mindíg azt mondták,hogy szuper a peteérésem,rengeteg jó tüsző van.Mégsem estem teherbe 2,5 évig,pedig a talpmasszázstól a gyógynövényekig mindent kipróbáltunk.Aztán Debrecenbe kerültünk egy ismerős által Dr.Sápy Tamáshoz,aki az első alkalommal felismerte a baj okát(PCOS),és azt mondta,hogy ne aggódjak,nekem nemsokára gyerekem lesz.És egy fél éves kezelés után az első inszemináció sikeres is lett.:)Januárban elkezdte velem szedetni a Merkformint,ráépítettük a Clostylbegitet,és mellette csökkentettem a szénhidrát bevitelt,de semmiféle szigorú diétára nem fogott.Szerencsére nekem nem kellett laparoszkópia,mert a petevezeték átjárhatósági nem mutatott elzáródást.A férjemet is kivizsgálták,ott is tökéletes volt minden.Úgyhogy május végén olyan jók lettek a hormon panelek,hogy minden adott volt az inszemhez,ami június 20.-án meg is történt.Valahogy már akkor éreztem,hogy sikerülni fog,mert olyan jól,és jó időben egybevágott minden.És ma már itt mocorog a pocakomban a kicsi fiam,aki várhatóan március 15-én fog születni.Én mindenkit csak bíztatni tudok arra,hogy inkább egy jó szakember segítségével tetesse rendbe a dolgokat,és ne várjon az innen onnan hallott módszerek sikerességére.Nem állítom,hogy valakinél nem jön be,de azt láttam a sortársaimon is,hogy csak az idő ment vele,eredmény meg semmi.Hangsúlyozom,hogy senkit nem akarok megbántani,vagy a hitét elvenni bizonyos praktikáktól,de én ma is ugyanúgy vakon követném az orvosomat,mert neki köszönhetjük a kisbabánkat!Mindenkinek szívből szorítok,hogy hamarosan megélhesse ezt a gyönyörű állapotot!
2013. nov. 24. 14:06

Köszönöm az eddigi válaszokat,tapasztalatokat.

Most belevetem szigorúan a diétába,mellette rendszeresen sportolok,szedem a Merckformint,és várom továbbra is a csodát :-)

2013. nov. 24. 13:32

Diéta, diéta és mégegyszer diéta! Meg persze sport is.

De ezt már a többiek is megírták!

A lap. szerintem csak átmeneti megoldás.

2013. nov. 24. 12:46

Szerintem nem végleges megoldás, mert ideig óráig beáll minden, de sajnos minden visszaáll a régi kerékvágásba:(

Nekem volt laparrom, de akkor már nekem szépek voltak az értékeim. Nem csak drilling volt, hanem endometriózisom is volt, azzal is műtöttek és átjárhatósági volt.

Azóta sincs 1 cisztám se és terhes is lettem műtét után 5. hónapban inszemmel.

Előtte évekig próbálkoztunk.

De mégegyszer leírom, hogy nekem ekkor már tökéletes hormoneredményem volt.

Van más megoldás is. Szigorú diéta, sport. Ha ezek nem jönnek be, akkor venném számításba a laparrt.

2013. nov. 24. 11:40
Én is pco-s voltam,lapart csináltak,így van egy 4 és egy 2 éves gyerekem.Nem bántam meg a műtétet.
2013. nov. 24. 11:39
Az a baj,hogy évek óta próbálkozunk.Most viszont a doki azt mondta,nincs mire várni,lapar kellene. De én nagyon nem akarom!Csak akkor,ha tényleg nincs más megoldás..
5. Harlaxton82 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2013. nov. 24. 11:38
A diétával állok hadilábon.Próbálok azért odafigyelni a szénhidrátra.Mozgok rendszeresen,és Merckformint is szedek.
2013. nov. 24. 11:34
diéta, Arwen torna
3. Harlaxton82 (válaszként erre: 2. - Zsuzska1982)
2013. nov. 24. 11:30
És mi a megoldás?Gratulálok!
2. Zsuzska1982 (válaszként erre: 1. - Harlaxton82)
2013. nov. 24. 11:25
Én Pcos voltam,ma pedig már 24 hetes boldog kismama!Van megoldás:)
2013. nov. 24. 11:03
PCOS és laparoszkópia-tényleg ez a megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook