Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bukás probléma fórum

Bukás probléma (beszélgetős fórum)


2018. jún. 7. 22:24

A nagy is ki nőtte már szerencsére. Kb 1 éves korára el múlt neki.

A kicsi meg 1* bukott csak! Egész szopis pályafutása alatt, vele a gyors és erős tejleadó volt a gond, ott a blokkszopi vált be ;)

23. kondygirl (válaszként erre: 1. - Holdsugár83)
2017. júl. 23. 19:12

Szia!

Mennyi tejed van? Milyen gyors a tejleadó rexlexed?

Nekem nagyon gyors, ömlik a tejem a baba szájába és alig bírja nyelni. Sok levegőt nyel így és túl is ettem sokszor. Nem tudom hányszor szoptatsz egy nap, de ilyenkor még kis mennyiséget képes a gyomrában tartani egyszerre. Gyermekorvos javaslatára olyan 50-100 ml kifejtem szoptatás előtt. Az úgyis cukros híg tej, a zsírosabb sűrűbb tejtől fejlődik igazán és lasabban emészti meg. Minimum 10 perces büfiztetés változatos pózokban, nekünk az ültetés vált be. Kisfiam sugárszerűen bukott, szinte az egész mennyiséget néha. Ahogy nő egyre ügyesebb lesz, fejlődik a záróizma. Nálunk a 8 hetes hasi és koponya uh-n nézték hogy refluxos e. Szerencsére egyikük sem az. Ahogy beállt a kereslet kínalat elve, egyre csökkent.

Ortopédorvosok szerint amíg nem tud egyedül oldalra fordulni és vissza tilos direkt úgy fektetni. Hason fekve valóban könnyebben visszajön mivel nyomja a hasát, de úgy én sem szívesen tettem le az ágyába. A fej megemelése nem vált be, hiszen túl sok mennyiség került a gyomrába és azt bukta vissza. Más mikor büfi közben jön vissza levegővel vagy csak úgy. Mikor felnőttek is túl sokat esznek, nekik is vissza kívánkozik az étel.

Műteni akkor kell ha egy speciális betegsége van. Fiamnál gyanakodtak mikor minden szopi után sugárban jött vissza, de az előre fejés csökkentette a bukások mennyiségét. Sűrítőt nem próbáltunk, mert a védőnőnk tapasztalata az volt hogy nagyon besűríti a kakit is.

22. Pannó (válaszként erre: 2. - Holdsugár83)
2017. júl. 23. 17:24
Mi espumisant is használtunk az büfizteti
21. Pannó
2017. júl. 23. 17:16
3.5 hósak vagyunk de ha leteszem hátra és felveszem kijön a kaja hiaba 1-2 ora mulva is.Vagy hason egyből.Hogy lesz igy mozgasfejlődés???
20. Pannó
2017. júl. 23. 17:14
Sziasztok mi is bukisak vagyunk doki azt mondta reflux is...nem tudom mi a különbség.Honcsi elmondanád milyen tüneteitek voltak?
19. honcsi
2017. júl. 23. 15:25
Az én lányom most 25 éves.Két és fél éves koráig szenvedett.A védőnő mindig azt mondta hogy bukik.Persze én nem nyugodtam bele és az egyik kórházban állapították meg hogy refluxos.Nagyon aranyos doktornőt fogtunk ki,írt fel neki gyógyszert és bizonyos ételeket nem ehetett.Pl:paradicsomosat.Naplót kellett vezetnem minden étkezéséről.Kigyógyult belőle.Kívánom hogy a ti gyermekeitek is meggyógyuljanak.
2013. nov. 24. 21:43
A nagyobbik fiam is kb. 7 hónapos koráig bukott. Azt nem felejtem el, hogy nőnapra hívtak a volt munkahelyemre. Kicsíptem magam és persze az indulásnál telibekaptam egy jó nagy adag bufit...
17. moonlight13 (válaszként erre: 15. - 300c83c7b2)
2013. nov. 24. 16:15
Bár én még így is megjártam, mert oldalt felküdt, de amikor bukott, hátrakapta a fejét. Még jó, hogy abban a pillanatban épp mellette voltunk.
2013. nov. 24. 15:33

Köszi mindenkinek,jó tudni h nem vagyok egyedül :),az én lányom alszik oldalt is,hason is(amikor épp úgy sikerül elaltatnom a mellkasomon).

A matrac már azóta emelve van amióta berendeztük neki a babasarkot,mellettem van a kiságy.

Ezek szerint többet nem tudok tenni,mint türelmesnek lenni.

2013. nov. 24. 15:32
Hason fekve belefulladhat a saját hányadékéba!Oldalt a legbiztonságosabb,a hátát összegöngyölt takaróval vagy párnával megtámasztva.
14. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Szomorkodó)
2013. nov. 24. 12:29
én a saját tapasztalatomat írtam le, egy bukós gyereknél minden pozícióban nagyon oda kell fihgyelni!
13. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Szomorkodó)
2013. nov. 24. 12:24
én sem az elméletet írtam, hanem a gyakorlatot! nekem hason is meg akart fulladni, mert éppen orral belefeküdt...
12. szomorkodó (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2013. nov. 24. 12:03
nem elméletben gyakoroltam ezt. mindig hason aludt a gyerekem. eleinte nagy odafigyelés. hanyatt még veszélyesebb egy bukós gyereknél
11. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Szomorkodó)
2013. nov. 24. 12:02
A hason altatás sem olyan egyszerű, mert az én gyerekem akkor meg az orrán keresztül nem kapott a bukás után levegőt! Szóval nem könnyű...
10. szomorkodó (válaszként erre: 2. - Holdsugár83)
2013. nov. 24. 10:38
próbáld hason altatni. akkor nem nyeli vissza. de légy vele, ha tudsz, mert veszélyes az is. a büfiztetésnél pedig ne légy türelmetlen, várjd meg azt az igazi, nagyot. nálunk az én hátamat rendszeresen telibe nyomta büfiztetéskor. de legalább nem kellett rettegni, hogy baj lesz alváskor.
9. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Holdsugár83)
2013. nov. 24. 10:06
Nem sokat tudsz ezzel kezdeni, 6-8 hónapos korára majd kinövi.
2013. nov. 24. 08:56
Anyatejes babáknál ez nagyon gyakori. Az első kisfiamnál még én is tapasztalatlanabb voltam. Nagyon sokat bukott és nem is tudtam ügyesen büfiztetni. Majd valaki megmutatta, hogy tegyem evés után a pocakjára és akkor büfizett, persze nem szabad egyedül hagyni. A második babánál már rutinosabb vagyok. Még evés közben is megállunk büfizni, mert negyon levegősen eszik. Én nem mentem ezzel orvoshoz elmúlt magától egy idő után, de ha nagyon zavar említsd meg a gyerekorvosotoknak.
2013. nov. 24. 08:21

Van valami sűrítő anyag,Nutriton,vagy valami ilyesmi.Doki írja ki,és evés előtt kell adni a babának.

És a kiságyat is megszokták emelni a fejrésznél,hogy ne teljesen vízszintes legyen.(pl.könyvet tesznek alá)

Mindenképpen orvoshoz kell menni vele,majd ott elmondják,hogy mennyire súlyos.Alapesetben elég szokott lenni ez a pár dolog,és ha szilárdat fog enni a baba,elmúlik.

2013. nov. 24. 08:05
Ja,súlyos estben műteni szoktak,de csak akkor ha durván nem gyarapodik a baba.
2013. nov. 24. 08:04
Gyenge a gyomorzár.9 hónapig kínlódtunk vele,gyógyszert is kaptunk,Cordinacsot,vagy valami ilyesmit.Ha nagyobb lesz próbálkozhatsz szoptatás előtt néhány kanál sűrű péppel,az segít valamit.Még az étkezések utáni ültetést szokták javasolni.Ha hízik a gyerek akkor nem gond,csak állati kellemetlen,szegény baba folyton savanyú tej szagú.Nálunk 9 hónaposan egyik napról a másikra elmúlt.
4. Fishyke (válaszként erre: 3. - Fishyke)
2013. nov. 24. 07:36
Most ezzel csak azt akartam mondani, hogy tudom, milyen rossz, de el fog múlni. Szerintem a kitartó büfiztetés nagyon fontos.
2013. nov. 24. 07:34
Kisfiam 10 hónapos koráig bukott...Hatalmas taccsokat nyomott a vállunkról, fekve, mindenhogyan, hiába büfiztettük sokáig, vettünk olyan cumisüveget, amiből csak lassabban tud enni, nálunk nem használt semmi.
2013. nov. 24. 06:57

5 hetes a kislányom,anyayetes.Már egy kis böfiért kész jadjáratot kell csinálnom,a bukásról ne is beszéljek :S.Sűrűn csak akkor bukik ha már a kiságyába teszem.

Ehhez a problémához szeretnék,tanácsot kérni,hogy hogyan tudnánk a felesleges tejet rávenni h még elalvás előtt kijöjjön.

Előre is köszönöm

2013. nov. 24. 06:53
Bukás probléma

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook