Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 5 faktor diéta - fogyás szenvedés nélkül fórum

5 faktor diéta - fogyás szenvedés nélkül (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. dec. 1. 10:31

Csajok, csináltam egy klubot, ha van kedvetek gyertek oda IS dumálni. Gondoltam összeszedem az embereket.. :-)

Nehéz minden fórumon aktívan.ott lennem...van ahol már hiányoltak.

101. patapucs (válaszként erre: 98. - Bözsi néni)
2013. dec. 1. 10:30
Majdnem mint a mesében...7mérföldes. :-)
100. honeywald (válaszként erre: 99. - Patapucs)
2013. nov. 30. 18:00
step aerobicra ezért nem járok...nem tudom követni... :D
99. patapucs (válaszként erre: 97. - Bözsi néni)
2013. nov. 30. 17:55

Őt sokan szeretik. :-)


A zumba tőlem is távol áll. Az agyam nem fogja a látottakat, a lábam még csak-csak követné...a hugom mondta nekem a step padosra-miután ötödször kellett elismételnie ugyanazt a lépést-, hogy "Ez nem neked való".

Tovább nem tanított (pedig akkor csak 30 körül voltam). :-D

2013. nov. 30. 16:46
Nem 6. 5 mérföldes, elírtam, bocsi.
97. Bözsi néni (válaszként erre: 96. - Patapucs)
2013. nov. 30. 16:45

Igen, kifogásokat nagyon tudok :-)))


De a zumba tényleg nem az én műfajom, mert annyira két falábam van, hogy még lassan se tudom lekövetni, nemhogy a rendes tempóban :-(((


De mostanában inkább - remélem nem reklám - Leslise Samsone helybenjárós tornáit szoktam csinálni, van belőlük 6 mérföldes is, ami több, mint egy óra, az alatt azért ki lehet dögölni :-)))


Aztán később majd jöhetnek a dinamikusabbak, de ha valaki túl van az ötvenen, évek óta napi 8-10 órában ül a seggén, az nem tud se zumbázni, se step-padozni....

96. patapucs (válaszként erre: 95. - Bözsi néni)
2013. nov. 30. 08:35

Próbáld a mozgást fokozatosan.

+33kgval én.sem voltam balerina típus, de a súly csak egy kifogás.


Ha szeretsz táncolni, a youtubeon vannak oktatós zumbák is, keress rá, sokan.szeretik.

Sima torna gyakorlatokat is lehet csinálni tévézés közben (én is akkor szoktam). Ha nem ugrik be semmi, ilyenek is vannak a neten.

Sőt, a minap betettem a naplómba egy linket, azt is kipróbálhatod (azt csinál az ember belőle, amit tud).

Baromira nem.csípem fitness Norbit, de pld a duci tréninget kizárt, hogy ne tudd csinálni.


Szóval ezernyi verzió van, csak ki kell választanod azt, ami Neked a legszimpatikusabb.

95. Bözsi néni (válaszként erre: 92. - Patapucs)
2013. nov. 30. 00:23

Azért remélem, mostmár megindul. Ha nem, akkor majd tényleg változtatnom kell.


Vagy többet mozogni. Bár ekkora túlsúllyal azért nem annyira könnyű és élvezetes. Kisebb súllyal már nem lesz szenvedés, most még az.


Kenyeret én sem eszem, múlt héten vettem fél kiló rozskenyeret, de rám penészedett. Ki kellett dobnom, két szelet fogyott belőle, a többi kuka.


Régebben pedig nagyon sok mindent kenyérrel ettem, ma már a rántottához sem eszem kenyeret.

2013. nov. 29. 20:44
Én például most vagyok ott, hogy kiderítem mi is a jó nekem...rájöttem, hogy nem az ételek minőségével van a baj, hanem a mennyiséggel. Na jó, ritkán becsúszik nekem is zsíros ételekből egy két adag, és biztos, hogy a lassú anyagcsere is hozzájárul, hogy nehezen fogyok. Van egy ismerősőm, aki kb. annyit eszik mint én és megis vékony. Szóval ez embertől függ...
2013. nov. 29. 20:11

Az a helyzet, hogy ki kell tapasztalni, meg kell ismernetek a saját szervezeteteket. Ehhez sajnos idő kell.

Van aki nem ihat rendszeresen tejet, nem ehet rendszeresen kenyeret, pékárut - mint én.

92. patapucs (válaszként erre: 90. - Bözsi néni)
2013. nov. 29. 20:01

Nem mindenkinél indul meg rögtön.

Ha 2-3 hét után is stagnál, változtatni kell vmi.

Pld több fehérje, több hús, több zöldség és kevesebb szénhidrát.

91. patapucs (válaszként erre: 89. - 054b64934b)
2013. nov. 29. 19:59

Szép lehetett. :-)


Alapvetően nem ettem, két időszakot kivéve:

a 90 napos után, május-júniusban és az elmúlt kb 1 hónapban.

Az első időszakban össze-vissza ettem, fogalmam.sem volt, hogy hogyan tovább. Most pedig tudatosan iktattam be, de csak kettő fajtából ettem.

Az egyik a Pro Body kenyér (ennek magas a fehérje és viszonylag alacsony a szénhidrát tartalma), a másik pedig az, amit én sütöttem. Ja és volt egy paleo "kenyér" is.


Nem akarok kenyeret enni, csak időnként.

2013. nov. 29. 19:28

Sziasztok!


Igyekszem én is, mérlegre még nem álltam, de nem érzem, hogy fogytam volna:-((


Itt sincs semmi hó sajnos. Nagyon szeretem a havat és jó lenne már egy szép fehér karácsony.

89. 054b64934b (válaszként erre: 88. - Patapucs)
2013. nov. 29. 19:22

Itt nagyon szépen hullott a hó, a reggel volt 4 cm is csak elolvadt. :))


Nálam eddig minden jól megy...nem álltam még mérlegre, de majd meglátom egy hét mulva. Te akkor nem ettél kenyeret az egész fogyókúra alatt, hanem más szénhidráttal helyettesítetted? Teljes kiörlésűt sem?

2013. nov. 29. 18:43

Hello!


Nem, se híre se hamva hónak (most voltam épp kinn az erkélyen).

Most épp stagnál a fogyi, mert piroska itt boldogít.

Majd bő 1 hét múlva ki fog derülni, hogy hogyan állok. :-)

2013. nov. 29. 17:31

Sziasztok lányok! :D


Hogy megy a fogyókúra? Nálatok is hull a hó?

86. patapucs (válaszként erre: 85. - Bözsi néni)
2013. nov. 27. 23:24

Nekem a körzeti javasolta. Klassz volt szőlőt enni...a melóhelyen...mondjuk 2 nap múlva megszokták, hogy köpködök... :-D


Na is mondd!

Letudtam, de előtte habzsi-dőzsi volt. kb. 2db KFC-s csirkeszárnyat terveztem enni, helyette a fiam meghagyott 8at. Na kössz. :-(

Nekem meg nem volt szívem kidobni őket, mert olyan sokba kerülnek...másnaposan meg vacak a prézlije, úgy hogy felfaltam.

Hát, volt mit ledolgozni. A kalóriabázis szerint még így is jó voltam, de panír!! prézli!!! bő olajban sütés!!! csípős panír!!! - mind olyan, amit alapvetően nem eszem.


Most viszont megyek gyorsan kivasalok a fiamnak holnapra egy pólót és lefekszem aludni (a madarak bennem takarodót fújtak).


Jó éjt!

2013. nov. 27. 23:09

Sziasztok, megyek tornázni, mert itt ragadok, és elmarad :-((


Ti mozogtatok már valamit?

84. Bözsi néni (válaszként erre: 83. - Patapucs)
2013. nov. 27. 23:08
A héjra nem is gondoltam, köszi, majd kipróbálom. Csak akkor szoktam meghámozni, ha esetleg csúnya a héja vmi miatt, egyébként nem.
83. patapucs (válaszként erre: 80. - Bözsi néni)
2013. nov. 27. 22:48

Ezért mondtam, hogy olyan lelkiállapot kell hozzá. :-)


A gyümölcsöt próbáltad héj nélkül? Elvileg a héj irritálja a gyomrot és azért termelődik több sav. Nálam ez bevált, 2 hónapja begörcsölt a gyomrom.

Kicsit túlzásba vittem pld. a csípőset. :-)

Én szeretem a zöldségeket, úgy hogy a keményítő nap nem volt gond. Lehetett enni rizst, krumplit és így mindjárt meg volt a variálás lehetősége.


Nálunk 01.01-03.30ig nincs semmilyen szülinap (ill. csak a barátomé, de a felnőtt szülinapokból sosem csinálunk nagy faksznit), így nekem praktikus volt.

Amúgy meg megoldottam az éttermet is februárban. Gyümi nap volt és gyümölcs salátát kértem.

2013. nov. 27. 22:45
Az finom lehet. Szeretem a gombát.
2013. nov. 27. 22:43
A szénhidrát napban az volt a jó, hogy rájöttem egy idő után, hogy hajdinát, kuszkuszt, kölest lehet enni. Így csináltam pld. gombás kölest. :-)
2013. nov. 27. 22:24

Biztosan jó a 90 napos, de én pl. azért nem választottam, mert számomra betarthatatlan.


A gyümölcstől pl. annyi gyomorsavam lesz, hogy a torkomat marja. Bármilyen gyümölcs, még a banán is. Úgyhogy én nem bírnék ki egy gyümölcsnapot.


Meg tésztanapot sem, mert nem szeretem a tésztákat, nagyon ritkán eszek tésztát (évente kétszer-háromszor). Péksütik hízlalnak, szóval az sem az én műfajom.


Keményítőnapon nem lehet mit enni. Egyedül a fehérjenap "fekszik" nekem:-))


Azonkívül sok olyan helyzet adódik, hogy betarthatatlan - vendégség, étterem, szülinapok, stb.


Hosszú távon pedig méginkább betarthatatlan.

79. patapucs (válaszként erre: 78. - 054b64934b)
2013. nov. 27. 17:38

Sajnos nem lehet.

Sőt, utánamég 90 napig tartani kell a délelőtti gyümit.

Na ezt felejtik el sokan. :-)

78. 054b64934b (válaszként erre: 77. - Patapucs)
2013. nov. 27. 17:18

Elég jól hangzik! :D Most már sikerült eljutnom arra a szintre, hogy nagyon akarom ezt az egészet. Egyszerűen ki nem állhatom a mostani helyzetemet, nem érzem jól magam a bőrömben, nem kapok normális ruhát, amit felvehetnék gond nélkül. Szóval most nem akadályoz meg semmi abban, hogy lefogyjak!!!! :))


Még azt szeretném kérdezni, hogy reggelire muszáj gyümölcsöt enni? Úgy nem lehet, hogy pl. fehérje napon reggelire sonkát eszel és nem gyümölcsöt? :D

2013. nov. 27. 16:04

Helló!



Hát, lelkiállapot kérdése, hogy megy vkinek vagy sem.

Nekem ment, mert úgy álltam hozzá, hogy EZZEL FOGOK FOGYNI.

Namármost...azok akik úgy indultak neki, hogy ennyit vagy annyit szeretnék fogyni és remélem, hogy ez jó lesz, azok szenvedésnek élték meg.

Általában mindenki azt mondta, hogy a gyömölcs nap volt neki a legrosszabb, legnehezebb, akkor volt mindig a legéhesebb.

Tény, hogy én is akkor voltam a legéhesebb, de ettem asztalt gyümit és pici mogyorót is.

Nekem a legnehezebb a szénhidrát nap volt, mert mindenki nyomatta a tésztákat, én meg eleve nem akartam ilyeneket enni. Nálam a fogyás nem fér össze a tésztázással, nasikkal.


Pozitívumok:

2 hét múlva tele lettem energiával, "fitt" érzés lett rajtam. 1 hónap múlva kitisztult a bőröm (mondom, lecsökkentettem amennyire tudtam a cukrot és a búzás, lisztes dolgokat).

Nem voltam éhes, max csak gyümi napon meg víznapon, mert azt 3 hetente tartottam.

Megtanultam, hogy odafigyeljek arra, hogy rendszeres időközönként egyek - így felgyorsul az anyagcsere. Megszoktam, hogy sokat kell inni.


Negatívumok:

ahogy írtam, időnként éhes voltam, de ezt is meg lehet szokni + ha sokat iszik az ember, könnyebb elviselni.

Az első héten minden nap migrénem volt - akkor tisztult a szervezetem a mérgektől.

Az első hónapban volt olyan, hogy baromira megkívántam olyat, amit aznap nem lehetett - és bizony 1-1 alkalommal én sem bírtam tartani magam.


Szénhidrát napon az esetek 80%-ában kínai zöldséges tésztát ettem, tavaszi tekercset vagy zacskós levest (gyors volt és praktikus - most már nem ennék, de akkor még nem voltam ennyire tudatos).

2013. nov. 27. 14:44

Sziasztok!:)


patapucs láttam, hogy csináltad a 90 napost. Mi a véleményed róla (biztos jó lehet mert nagyon sokat fogytál vele), de engem az érdekelne, hogy könnyen tartható vagy valami negatívumot is észleltél közben? Az egyik barátnőm is ezt csinálja és nagyon szépen látszik rajta a fogyás. :)

2013. nov. 27. 09:47

Sziasztok!


Én is inkább délután leszek.

A meló...nálam is. :-D

2013. nov. 27. 09:40

Szép jó reggelt és még jobb napot mindenkinek! :-))


Csak bekukkantottam, mert dolgozom. Majd jövök este.

2013. nov. 27. 00:58

Sziasztok Lányok!


Bocs, de beszippantott a házimunka :-( Mosogatás, súrolás és társai, brrr...


Szép álmokat és kitartást! Holnap tuti jó napunk lesz :-)))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook