Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kell egy kisgyermek számára biztonságos otthont kialakítani? fórum

Hogyan kell egy kisgyermek számára biztonságos otthont kialakítani? (tudásbázis kérdés)


9. ancsika688 (válaszként erre: 1. - 0098c44009)
2013. nov. 23. 11:40
A tisztító szereket,vegyszereket a felső polcokra rakd,hogy ne érje el.
8. Annie1130 (válaszként erre: 7. - 4740439ec6)
2013. nov. 23. 11:19
Végül is szülőfüggő is a dolog... :)
2013. nov. 23. 11:12
Ez gyerekfüggő.Pl,mi a konnektorvédőn kívül semmi extrát nem tettünk.Nyugis gyerek volt.Az,hogy kipakolta a szekrényket,egyáltalán nem zavart.
2013. nov. 23. 11:05

Teljesen gyerekbiztossá nem lehet tenni, csak csökkenteni a kockázatot.

Pld.

Nálunk régi fajta szekrények voltak téglatest formájú fogantyúkkal.

Egyszer annak esett neki a gyerek, de pont vhogy a hegyének (a mai napig nem értem, mert a feje tetején volt a seb). Apám rögtön leszedte az összeset.


Egy év múlva a szekrény függőleges oldal élének esett neki (az egész szekrényt nem lehet élvédőzni).


Ezek közül az első megelőzhető lett volna, de a második szerintem nem.

2013. nov. 23. 10:37

Teljesen gyerekfüggő.

Megmondom őszintén, hogy én nem szerettem volna több ezer Ft-ot kiadni szekrény és fiókzárakra, így házilag oldottam meg, amikor már láttam, hogy kezdi nyitogatni őket.

A konnektorba sem a gyermekosztályon lévő védőt vettük, hanem az elektromos osztályon kerestünk. Sokkal erősebb, és fele annyiba kerül. Ettől függetlenül a közelébe sem engedem a konnektoroknak, bár sokszor csakazértis odamegy. :D

Sokan használnak asztalokhoz sarok és élvédőt, nekünk ilyesmik nincsenek.

Ami nekünk nagyon fontos volt, az a kandalló védelme, arra költöttünk is rendesen, hogy maximálisan megfelelő legyen.

Ugyan ez a helyzet a gáztűzhellyel, de azt úgy oldom meg, hogy ha sütök, akkor elé húzok egy széket, s magyarázom neki folyamatosan, hogy ne jöjjön közel, mert meleg.


Az asztalról a terítőt levettem, az alsó polcokat lepakoltam. A terítőt most tettem vissza, és igyekszem tanítani, hogy annak ott a helye, s pusztán dekorációs célt szolgál, legyen kedves és ne cibálja le. :)

A DVD-ket, CD-ket kénytelen voltam elpakolni, mert előszeretettel rámolta, nyitogatta, dobálta, karcolta.

Üveg felületekre érdemes még esetleg odafigyelni, de én a 1,5 éves kisfiamon azt látom, hogy már biztonsággal közlekedik, s lassan megérti, hogy mit szabad és mit nem.

4. Annie1130 (válaszként erre: 1. - 0098c44009)
2013. nov. 23. 10:34
Az attól függ, mennyire ugri-bugri a kisgyermek. :) Lépcsőket korláttal elbarikádozni, konnektorokat biztonságossá tenni, fiókokra lehet kapni fiókstoppot. Szekrényekre szintén. Az asztal sarkára, kiállá, éles sarkokra műanyag sarokvédőket. Az IKEA gyerekosztályán, nagyon klassz, és praktikus megoldásokat lehet találni!Elmondható, hogy minden egy helyen. Tényleg mindenre gondoltak!
3. kisj
2013. nov. 23. 10:24
Úgy, hogy elgondolkodsz és számba veszed a lakásotokban a lehetséges veszélyforrásokat, majd igyekszel megszüntetni őket.
2013. nov. 23. 10:21

Mi amit elsőnek megcsináltunk:

a dugóaljak,

a fiókok, szekrényeket, hogy ne tudja kinyitni,

ismerősömék a szekrényeket a falhozfúrták,

ami még fontos, hogy ne tudjon olyan helyekre és tárgyakhoz menni, mászni amit magára ránthat vagy eleshet, neki eshet!

Sztem ez gyerek és szülő függő is :)

2013. nov. 23. 10:06
Hogyan kell egy kisgyermek számára biztonságos otthont kialakítani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook