Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » ECL, Telc vagy DExam angol nyelvvizsga? fórum

ECL, Telc vagy DExam angol nyelvvizsga? (beszélgetős fórum)

2013. nov. 29. 17:07
köszönöm
13. fildus (válaszként erre: 6. - E2f062d598)
2013. nov. 29. 09:55

www.nyak.hu


Itt megtalálod az államilag elismert nyelvvizsgákat!

12. ittmost (válaszként erre: 11. - 45b4ec3330)
2013. nov. 25. 17:01

Az ECL-nél nehéz a magnós.

Még nem hallgattam meg,de ajánlották a FamilY ties c.ezer részes sorozatot,vidám családi vígjáték.

Olvasmányért pedig a könyvtárba menj sztem,mert amit én láttam angol nyelvű könyveket,azok drágák,és a könyvtáros tud segíteni,ajánlani is.

2013. nov. 24. 12:53

Nekem a magnó volt a legnehezebb érettségin is, ez melyiknél számít könnyűnek és melyiknél nehéznek?


Tudnátok írni angol olvasmányokat, filmeket amiket érdemes nézegetni?

10. csillag80 (válaszként erre: 8. - E2f062d598)
2013. nov. 24. 08:43
nincs róla, mert a diákjaim soha nem fognak 120 km-ert utazni nyelvvizsga miatt :-) párszor használtam gyakroláshoz, de ezen kívül semmi
9. ittmost (válaszként erre: 3. - Béengé)
2013. nov. 24. 07:50

Lehet szótárt használni az ECL-ben de csak levélíráshoz.Alapfokún 35 perc alatt kel megírni 2 db 250 szavas levelet,előre,angolul megadott instrukciók alapján.Csak úgy van idő szótárban lapozni,ha közben fél kézzel írsz,és az eszed a levél folytatásán van,és előre rakod össze a további mondatokat,megállni nincs idő.

Ezzel együtt is nehéz,alapból is,mert alapfokon középszintű,sőt 1 esetben szakmai szöveget kellett hallgatni,és értelmezni,ezen kívül kevés időre van nagyon sok feladat,szinte semelyik csoporttársam(a 10ből,akivel együtt tanultam tanfoylamon,és együtt vizsgáztunk)) nem tudta időre egyáltalán befejezni a feladatokat,nemhogy átolvasni,h jó-e .

8. e2f062d598 (válaszként erre: 7. - Csillag80)
2013. nov. 22. 20:37
a BME-ről mi a tapasztalatod?
2013. nov. 22. 18:54

A Dexam nagyon könnyű (angoltanárként mondom). A munkaerőpiacon meg (már a komolyabb helyeken) nem a papír, hanem a tudás számít, ha valóban fontos a nyelvtudás, úgyis kell angolul is interjúzni (szerintem).

Egyébként az egyes nyelvvizsgák eléggé hasonlóak feladatok szempontjából, én szoktam adni minden féléből mintát, és a diákok eldöntik, nekik melyik szimpi. Többségében Dexam mellett töntenek és általában elsőre sikerül nekik (mondjuk elég maximalista felkészítő vagyok :-).

De volt már diákom, aki kombózta, annyira félt a Dexamos szótár neélüli levélírástól, hogy szóbelire Dexamra ment, írásbelire Pannonra, mindkettő elsőre sikerült neki. Egy diákom ragaszkodott a "Rigó utcai", szóval az Origo nyelvvizsgához, neki 3.ra sikerült.

Sok sikert!

6. e2f062d598 (válaszként erre: 4. - Fildus)
2013. nov. 22. 18:40
Melyik nyelvvizsgák számítanak annak?
2013. nov. 22. 18:24
Én Dexamra fogok menni. Csak ezt ismerem, ezt ajánlották.
2013. nov. 22. 18:21
Ha a munkaerő piacon is elismert nyelvvizsgát szeretnél, akkor ezt a 3-at felejtsd el...
2013. nov. 22. 18:21

Szerintem ECL,nemrégiben könnyítettek rajta,ha jól tudom szótárt is lehet használni. TELC-ben az nem tetszik,hogy csak együtt sikerülhet,mert hiába sikerül az egyik része,külön bizonyítványt nem kapsz,az egészet újra kell csinálni(legalábbis mikor én csináltam így volt)

DExam-ról is sok jót hallottam.

Nekem amúgy BME-s angol szóbelim van,és szerintem nagyon jó kis nyelvvizsga,kb. 0 felkészüléssel mentem oda,hebegtem-habogtam a vizsgán mégis sikerült :D Nézz meg minél több próbatesztet és felkészítő könyvet,és azt válaszd ki,amelyiket leginkább magadénak érzed :)

2013. nov. 22. 18:15
Én még 2008-ban vizsgáztam a Telcnél középfokon,velem nagyon rendesek voltak és a vizsga maga sem volt nehéz,nem jártam külön angolra,csak a gimis órákra és így is simán sikerült.Azóta sajnos nem tudom,hogy mennyit változott a vizsga összetétele.Én elégedett voltam.
2013. nov. 22. 18:06

Sziasztok! Most egy elég "könnyű" képzésen vagyok így lenne időm nyelvet tanulni, de mielőtt hozzákezdenék szeretném tudni, hogy mik a vélemények erről a 3 nyelvvizsga típusról.


Érdekelne, hogy melyik nehezebb vagy könnyebb valamiben, hogyan viselkedtek a veletek a vizsgán stb. Bármilyen véleményt és segítséget elfogadok :) !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook