Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érzelmek és vágyak ---- kontra józan ész... és a nehéz döntés fórum

Érzelmek és vágyak ---- kontra józan ész... és a nehéz döntés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. nov. 24. 14:55
:)
99. selena78 (válaszként erre: 98. - Beata21bea)
2013. nov. 24. 13:43
Jó döntés.:)
2013. nov. 24. 13:10
Köszönöm a hozzászólásokat! Valóban azt gondolom, hogy 2 felől lehet közelíteni a dolgot. Az egyik az anyagi, a másik az érzelmi. Úgy hiszem, a házasságomban minden rendben van, az anyagi oldal a húzós. (ezt nem is tagadtam)... Nem ugrunk bele ész nélkül semmibe, most úgy tűnik, mindenképp várunk egy kicsit és próbáljuk rendezni az elmaradásokat. Pár hónap múlva meglátjuk, hova jutunk és visszatérünk a témára...
97. 4c1a787e8f (válaszként erre: 93. - Beata21bea)
2013. nov. 24. 10:57

És még szerintem azt is tapasztaltuk - tedd a szívedre a kezed, szerintem te is - hogy ez nagyon megterhelő egy apukának, még akkor is, ha tényleg akarja..

Nekünk olyan volt még 15 év után is a szexuális életünk, mint 18-20 évesen.. De azért most a 6 hetes kicsi, meg a férjem 12 órás melója mellett alig találkozunk.. Egy szinten túl nem szabad ebben se feszíteni a húrt, mert addig jár a korsó a kútra..


Pláne ha esetleg - hangsúlyozom esetleg - gyárilag sincs annyira minden rendben.

96. 4c1a787e8f (válaszként erre: 93. - Beata21bea)
2013. nov. 24. 10:54

Azzal tényleg ne foglalkozz, aki szélsőségesen gyerekellenes, vagy éppen tökéletességmániás, és el se tudja képzelni, hogy lehet többet is nevelni..


Itt szerintem senki sem igazán bántani akart, többnyire mi is 3-4 gyerekesek vagyunk itt, és tudjuk, hogy milyen jó ez.


De azért azt is, hogy nehéz is.


Egyrészt anyagilag is egyre nehezebb lesz, másrészt pedig azért a nagyobbakkalse tud az ember úgy foglalkozni. Én nagyon örülök a negyediknek, imádjuk, de azért az kicsit rossz, hogy még 3-4 évig már megint nem tudok rendesen kirándulni menni, színházba menni, moziba menni, múzeumban flangálni, focizni menni a fiúkkal, stb... Nem azt jelenti, hogy néha nem oldok meg egy fél órát, de az azért más, amikor az ember ezt szívvel-lélekkel tudja a nagyokkal csinálni.. És ez nagyon fontos lenne nekik..


Én annyit mondanék, hogy lehet, ráérne az az 5. baba később is.. Olyat soha nem mondanék, hogy márpedig ne szülessen meg egy gyerek...

2013. nov. 23. 11:33
Magyar embert nem szabad lebeszélni a családgyarapításról.
94. gribedli*** (válaszként erre: 91. - Beata21bea)
2013. nov. 23. 09:52

Errol beszeltem. Nem gonoszkodasnak szantam, csak ugy gondolom, hogy ha penzhiany van, akkor ezek a szempontok jonnek szamitasba.


Mert ha ugy kezdted volna, hogy van eleg penz, senki nem kotott volna bele. Komolyan, kb 200 ezerbol 7-en? Szeretek sporolni, sot, nekem ez fontos. De ezt igy nem ertem, amit te levezettel.


A ferjednek nincs biztos keresete, te magad irtad, hogy egyszer igy keres, maskor ugy. Gondolod, hogy o annyira majd megvesz egy 5. gyerekert? Nem ismerem ot, es nem tudhatom, mennyire igaz ez, hogy egy ilyen helyzetbe mindketten szeretnetek, de nekem az jon le, hogy vagy hazudik o is, vagy nem meri megmondani, hogy nem akar, vagy valami baj lehet nala is az itelokepesseggel.


Nem lehet, hogy neked akkor lenne csak egy rendszeres nemi eleted, ha rafekudnetek a babazasra es inkabb ez hianyzik? Mert ezt mashogy is lehet orvosolni. Nem akartam belelepni a tyukszemedbe, csak egy kerdes, minden rosszindulattol mentes, eskuszom!


Ha nem akarsz, nem kell ra valaszolni, csak gondolkodj el, en mas vegrol kozelitenem meg a szituaciot de ez total a ti dolgotok, es ha minden rendben, akkor nem szoltam! Lehet, hogy en latom rosszul, de emiatt kar bevallalni meg egy gyereket a semmire...

2013. nov. 22. 22:29
Értem a pénzes dolgokat! De ez a pasit megtartani, stb. ez sok...
92. lepke99 (válaszként erre: 91. - Beata21bea)
2013. nov. 22. 22:19
Pfff ezt nem hiszem el, a pénzt nem azért írták a hozzászólók, mert az a legfontosabb, hanem, mert egy gyereknek vannak igényei, és minél nagyobb, annál több. És itt most nem arról van szó, hogy mindegyiknek mindig mindenből a legjobbat, mert az sem jó, ha megszokja, hogy megkap mindent. De úgy látszik Te semmilyen érvet nem bírsz elfogadni, és összevissza beszélsz.
91. beata21bea (válaszként erre: 89. - Gribedli***)
2013. nov. 22. 20:50
Azért nem semmi ez a hozzáállás...csal a férjem, vagy új pasi, vagy magamhoz láncolni... Akkor miért együtt gondolkodunk rajta? Hihetetlen, hogy hova jutott ez a fórum... az, hogy az ember örömét leli a gyermekeiben és nem a pénz az elsődleges, innentől eljutunk minden fele... komolyan mondom, hihetetlen... azért köszönöm a "kedves" megjegyzéseket... tudom, van amelyikben van igazság, pl. pár évet várni, hitelt rendbe tenni, stb..., de a gonoszkodó megjegyzések igen rosszul esnek...
90. lepke99 (válaszként erre: 89. - Gribedli***)
2013. nov. 22. 19:30
vagy csak szimplán baba mániája van
89. gribedli*** (válaszként erre: 72. - Ájrin)
2013. nov. 22. 10:41

Vegigolvastam a topikot, annyira egyetertek ezzel a hsz-el.


3 gyerekem van es szerintem ennyi utan mar csak 2 dolog miatt szul tobb gyereket az ember:

-uj kapcsolat egy masikkal, es egy uj gyerekkel szeretne megpecsetelni, magahoz lancolni az uj pasit.

-regi kapcsolat, de rajon, hogy vagy csalja a ferje, vagy el szeretne menni, es egy tovabbi gyerekkel akarja leblokkolni, es ez, amit leirtal, pontosan a magyarazat, nem kap eleg figyelmet, nem akar felnoni stb. Maskulonben miert akarna valaki max 200 ezerbol 7 tagu csaladot adossagok mellett?


A 3. eset a veletlen, ahogy Szurikata irta, hogy vegulis nincs betervezve egy 4. baba, nincs kulonosebb oka, de nincs is betervezve.


Az adossag es a penz hianya manapsag az elso a sorban mint valas oka. Ezert duplan gondolom, hogy a forumindito menekulni akar a babazasra es eszkozkent is felhasznalni az esetleg tiplizni keszulo ferj ellen (hogy meg se forduljon a ferj fejeben, hogy kilep).


Ha van biztos alap egy hazassagban, nem kell gyerek osszetartokent, plane nem krizishelyzetben

88. michelle.r (válaszként erre: 87. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 22. 10:13

Igen, én is erre akartam reflektálni, lehet, hogy félreérthetően fogalmazva ;)

Tudatosan terveztük így, nem szerettem volna korábban, minden percét ki akartam élvezni, hogy csak rá figyelhetek, csak az ő "nyiladozását". Persze azért is, hogy ő is sokáig élvezze az osztatlan figyelmet és ne érezze támadásnak a tesóját, így sem sikerült maradéktalanul.


4 évesen már elég önálló volt dolgokhoz, hogy megosszam a figyelmemet kettejük között. De így sem volt könnyű.


Én őszintén csodálom azokat, akik képesek 3,4,5 gyereket úgy nevelni, hogy a gyerekek és a szülők igényei sem sérülnek, mindenkire jut elég figyelem, stb. Nekem ez biztosan nem menne.

87. 4c1a787e8f (válaszként erre: 73. - Michelle.r)
2013. nov. 22. 10:05
De az nem 4-5 gyerek kis korkülömbséggel.. Pont azt mondtam, hogy egyszer-kétszer, úgy értem 1-2 tesónál még elmegy.. De azért úgy fölnőni, hogy állandóan áll a bál, és mindig van egy pici azért egy idő után lehet fárasztó..
2013. nov. 21. 17:34

Én nem ellenzem, én nem helyeslem, én nem szólok!


"Cogito ergo sum", - Tudományos számításokkal megállapítást nyert, hogy 60-80 év múlva a kisebbség lesz a többség, - és nem biztos, hogy M.o. marad az ország neve!:(

85. beata21bea (válaszként erre: 78. - Perseida)
2013. nov. 21. 16:42
Köszönöm!
84. andi6020 (válaszként erre: 67. - Beata21bea)
2013. nov. 21. 15:52

Nem tudom.

Lehet, hogy csak nagyon különbözőek az igényeink.

83. Perseida (válaszként erre: 82. - Pzm3)
2013. nov. 21. 15:27
Fogalmam sincs, te versengesz-e, a szövegedből egy általános részt emeltem ki, amihez a megjegyzésem szintén általános jellegű volt, és nem a személyednek szólt.
82. pzm3 (válaszként erre: 80. - Perseida)
2013. nov. 21. 15:25
Igen lehet úgy nevelni,az én nagylányom sem néz le senkit.De sokszor jön a sztorikkal,hogy bizony a többi osztálytársa kicsúfolja azokat akik nem a mai divat szerint öltözködnek.Pl,ha egy lányon nem csőfarmer van,hanem trapéz azt kinevetik.A lányom tudja,hogy nem ez a fontos,de én mégsem akarom,hogy kinevessék,így megveszem neki a csőnadrágot...Most akkor én versengek???
81. Perseida (válaszként erre: 79. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 21. 15:11
Tényleg nem mindegy, sokszor arra gondolok, bár lenne vagy egy, mert lehetnék egykés szülő, aki mindent rá tudna aggatni az egy szem gyerekére, vagy lenne 3-4, mert akkor több támogatáshoz, segítséghez lehetne jutni...gazdaságilag a két gyerek a legrosszabb.
80. Perseida (válaszként erre: 77. - Pzm3)
2013. nov. 21. 15:09

"már egész kisiskolás gyerekek közt megy a versengés kinek milye van,ki,hogy öltözködik"


(amúgy úgy kell írni, hogy "mije", csak így volt a szövegben)


Ez sajnos igaz, ebben meg partner a sok szülő, akik a gyerekeken keresztül versengenek. Lehet úgy is nevelni a gyereket, hogy ne ez legyen a legfontosabb az életében,vagy legalábbis megértse, hogy nem a drága cucc teszi valakivé... persze, könnyebb odavágni az egykének a jó cuccot, nesze gyerek,te egyedül vagy, legalább mindened meglesz...

2013. nov. 21. 15:06
Azért,még sem mindegy,hogy 2 gyermeked van vagy 5-6.
2013. nov. 21. 15:02

Nekem "csak" két gyerekem van, de ismerem a tartozást és a használt ruhát is, ennek ellenére, ha úgy alakulna, fel tudnék nevelni egy harmadik gyereket is. Ismerek hatgyerekes családot, minden gyerek okos és tehetséges, néptáncosok, zenészek vannak köztük, melyiknek nem kellett volna megszületnie?

Ha én maradnék egyedül, nekem két gyerekkel is nyomor lenne az életem, ez nem a létszámtól függ egyáltalán.

77. pzm3 (válaszként erre: 64. - Beata21bea)
2013. nov. 21. 14:38

Akkor tedd össze a kezed,hogy 4 gyerek mellett tudsz dolgozni,és neveld a már meglévőket a legjobb tudásod szerint.Egyszerűen nem fogom fel,hogy milyen ez az erős vágy amit érzel,hogy még egy gyereket akarsz.Anyagilag sem álltok úgy egyáltalán,és a már meglévő gyerekekre sem tudom,hogy tudsz egyformán koncentrálni.

Azt mondod tanítassz...akkor látnod kellene,hogy már egész kisiskolás gyerekek közt megy a versengés kinek milye van,ki,hogy öltözködik.Gondolodj már el egy kicsit,hogy fogjátok ti ezt győzni?Már ne haragudj,de pedagógusként lehetne több eszed is.

76. ájrin
2013. nov. 21. 13:58
Persze, értem én, hogy sok gyereke is lehet valakinek és el is tudja tartani...stb, de én most konkrétan erről az esetről írtam. Semmi alapja nincs az ötödik gyerek vállalásának, csak a saját vágya az amivel indokolni próbálja a terveit.
75. 4c1a787e8f (válaszként erre: 72. - Ájrin)
2013. nov. 21. 13:42
Nem kell ahhoz Csernusnak lenni, hogy az ember rájöjjön, hogy ez már valamilyen pótcselekvés. Hogy miért, miért nem, annak több oka lehet, nyilván ez is egy, amit írsz.. A baj nem is az x gyerek, ismerek én tök jól élő 7 gyerekes családot is, hanem az, hogy nem látja reálisan mégse a helyzetet, ha ez komolyan felmerül benne..
74. michelle.r (válaszként erre: 72. - Ájrin)
2013. nov. 21. 12:58

A barátnőm felett lakik egy család, úgy tíz éve költöztek mindannyian egy frissen épült családi házba. Egy kisgyerekük volt, apuka fogorvos, a lakás 74m, azóta 4 gyerekük van és mivel a nő újabb gyereket akar, a pasi ellenzi, hoztak egy vizslát és úgy közölték a házzal, hogy megjött az 5. gyerek.


A lakás nappali + két hálós, ahogy szaporodott a család, úgy nőtt a zaj, folyamatos veszekedések, mert a nagyon állandóan feladatokat kapnak a kicsik körül. És a kertet, amire a barátnőm nem keveset költött az évek folyamán, most a kutya játszótere - noha azt ígérték, nem fogják a kertbe engedni. Most azt mondják, a lakásban nem lehet örökké, kiviszik az utcára pisilni, de aztán játszania kell a kertben.


És ha a barátnőmnek ez nem tetszik, akkor költözzön el, mert biztosan azért csinálja, mert neki csak egy gyereket sikerült szülnie :/. A nő folyton ordibál, frusztrált, semmire nincs pénzük, elköltözni nem tudnak. A négy gyerek mellett egyébként nem is tudna dolgozni, pedig neki is jót tenne szerintem egy kis házon kívüliség :S.

73. michelle.r (válaszként erre: 71. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 21. 12:54
Biztos minden gyerek más, az én lányom 4 éves volt, amikor az öccse megszületett. Onnantól kezdve mindent megtett, hogy magára irányítsa mindenki figyelmét. Folyamatosan tevékenykedett, a bébi körül is, bármit csináltam, az egyik szemem mindig rajta volt.
72. ájrin (válaszként erre: 69. - Michelle.r)
2013. nov. 21. 12:36

Csernus doktor beszél az ilyen típusú nőkről is, akik abban lelik a kiteljesedésüket, ha gyereket szülnek. Öncélúan, mert más nem okoz boldogságot. Mert akkor megkapják azt a figyelmet, ami egy terhes nőnek és egy kisgyerekes anyának jár.

Ezért az üresség és a vágy az újabb kisbaba után. Nem tud fejlődni és felnőni a gyerekeivel együtt. Egy következő szintre kellene lépni, a gyerekek felelősségteljes felnevelése céljából.És a hangsúly a felelősségen van.

71. 4c1a787e8f (válaszként erre: 69. - Michelle.r)
2013. nov. 21. 12:18
Azonkvül, ha pici van, azért ha az ember megszakad, akkor se tud úgy foglalkozni a nagyobbakkal.. Ezt egyszer-kétszer túlélik, még jót is tesz nekik, de azért mindig-mindig... Hát, nem tudom..
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook