Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zajongás(gyermekek által) egy társasházban fórum

Zajongás(gyermekek által) egy társasházban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
17. b113a33d05 (válaszként erre: 16. - Woroscsaj)
2013. nov. 19. 10:19

A délutáni zajongás is lehet legalább annyira zavaró, mint az esti, hisz mindenkinek más az életritmusa.


Egyébként szerintem ezt a témát felesleges boncolgatni, hisz semmi másról nem szól, csak hogy ki, hogy védi meg a saját igazát és a kompromisszum képesség és tolerancia teljes hiányáról. Na ez az a téma, amiről nem kell topikot indítani, mert a másikon való puffogáson kívül másra nem jó. Tolerancia, beszélgetés a nénivel, ünnepi alkalmakkor kis kiengesztelő ajándékok, mást nem tudsz csinálni. Figyelj a gyerekeidre. Te is fogsz morogni 70 évesen, amikor nyugodtan szeretnél, csendben élni.

2013. nov. 19. 10:16
a társasházban nincs gyerekek zajongására szabály, de a háztartási gépekre hozottat se tartják be sokan. gyermekeim este kb8tól fél7ig alszanak,és nem ordítanak éjjal.
15. woroscsaj (válaszként erre: 13. - Shanalyl)
2013. nov. 19. 10:14
A nő már huszon éve ott lakik, ott nevelte gyermekeit, a pasasnak pedig tényleg nincsenek gyerekei. Nem dolgoznak rokkant nyugdíjasok.
14. b113a33d05 (válaszként erre: 13. - Shanalyl)
2013. nov. 19. 10:12

Az ember nem feltétlen saját akaratából költözik társasáházbam hanem azért, mert azt tudja megengedni magának. Mehetne panelba is, az még rosszabb lenne.


Egyébként pedig szerintem a szülő életének szerves része a gyerek zaj, a szomszédénak nem kell hogy az legyen. És mondom ezt úgyi, hogy igen, nekem is van gyerekem.

2013. nov. 19. 10:09

Aki társas házba költözik, az tisztában van vele, h igenis, emberek, zajok fogják körbevenni, nem feltétlenül egy rakás süketnéma. Én ezt nem tudom megérteni, hogy valaki teljesen természetes zajok miatt pattog. Gyerekek zajongása szerintem simán belefér. Az az élet szerves része, hacsak nem hajnali 4kor vagy éjfélkor történik. Aki ilyesmi miatt panaszkodik, annak vagy nincs/nem volt gyereke vagy nem akar emlékezni rá vagy kertesben nőtt fel/nevelte fel őket és ott ugye a hangoskodás mint olyan, nem játszik.

Jó, van, aki esti műszakban dolgozik és napközben alszik és őt zavarja. Ha ő szól, h picit halkabban x időpontban, akkor azt mondom, oké, ez természetes.


Ha ennyire nem bírja elviselni a más emberek által keltett zajokat, költözzön tanyára. Mert az ilyenek még a kertes szomszédba is belekötnek, h hangos a kutya meg a porszívó.


Nincs valami leírás, h mikortól meddig köteles mindenki a másikat elviselni értelmes zajszinten belül a házatokban?

12. woroscsaj (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 19. 10:05
Érdekes mert szoktunk egymásnak vinni sütit-lángost...
2013. nov. 19. 10:04

Ez egyéni tolerancia kérdése.


A mi társasházunkban jobbára irodák vannak, tehát egész nap dolgoznak az emberek!, és néhány rendelő (este kilencig is járnak a betegek... ami akár zavaró is lehet, de nem érdekel senkit), a Kislányom elég hangos, hisztis, persze próbálom őt nevelni amennyire lehet, és kinti, fárasztó elfoglaltságot találni (sok séta, játszótér, motorozás-kerékpár), de egy két-háromévestől szerintem nem várható el, hogy egész nap nyugiban legyen.


Nálunk még sosem szólt senki, hogy zavaró lenne a gyerek, pedig NEM egy RENDES gyerekem van.

2013. nov. 19. 10:04
Én teljes mértékben próbálok a gyerekekkel csendben foglalatoskodni, hétvégén általában anyósnál vagyunk reggeltől estig, hétköznap a nagy oviban a kicsivel vagyok otthon, de nem sokára dolgozok így ő megy a nagyihoz. Szóval én tényleg toleráns vagyok velük, bár visszafelé amikor az ő unokája rohan felettem egész nyáron nem nagyon veszem észre.
2013. nov. 19. 10:01

A helyzetet nem ismerve nehéz bármit is mondani. Fölöttem olyan család él, hogy carnak mindenkire. A gyerekeknek mindent szabad, korlátozni semmiben sem szabad őket, még sérülne a lelkük.

Tehát úgy rohangálnak, mintha lovarda lenne. Érdekes az előtte lakóknak is volt gyerek, de észre sem vettük.

Nevelni lehet így is meg úgy is. Ők egyetemet végzett szülők, szabad szellemben "nevelt" gyermekei. Köszönni nem kell, vagy, ha megmukkannak sziát motyognak a 80 éves bácsinak is.

Tudnak idegesítőek lenni a gyerekek, na meg az örökké nyafogó szomszéd is.

Tényleg az adott szituációt, csak az egyik fél elmondása szerint, nem igazán lehet bírálni.

Lehet, ha a másik fél indítja a fórumot, neki adnék igazat.


Egy megoldást kipróbálnék a helyedben, ha a néninek névnapja van, vagy jön a karácsony vigyetek neki a gyerekekkel valami kis ajándékot, szerintem felolvadna a szíve. :)

Ha nem, akkor Te megtetted, amit tudtál, ha nem motoroznak a lakásban, nem húzogatják a parkettán a széket, nem dobolnak, fociznak egyebek, ő is mehet bárhova. Csak olyan rossz, ha a szomszédunk morcos.

8. b113a33d05 (válaszként erre: 5. - Woroscsaj)
2013. nov. 19. 10:00
Hát ez az utóbbi eset, amit említesz, ez pedig már a tipikus unatkozó, otthonülők problémája, hogy csak azért is legyen valami, amin zsémbelődhet. Ezzel viszont ne foglalkozz, mert nem tud mit tenni. Morogjon magába. Senki nem fog kitúrni egy gyerekes anyukát egy zsémbes asszonnyal/férfivel szemben.
2013. nov. 19. 10:00
Mit tehetnél?Semmit.Max.elnézést kérsz a nénitől...Megértem a nénit is,engem 2hétig a frász kerülgetett,mert úgy volt,hogy jön egy fiatal pár a szomszédunkba 2 kisgyerekkel és az ablakom alatt fog megtanulni beszélni.De a gyerek hanggal/zajjal jár..A kutya ugat,a macska nyávog..
2013. nov. 19. 09:59
Hát ez most fura, mert nálunk ritkán van üvöltés.de tényleg, hát csak lesz valami
2013. nov. 19. 09:58

Amúgy mi járunk inkább az iker fiúkhoz, és ők havonta 1-2alkalommal vendégeskednek nálunk, így mi is kevesebbet vagyunk otthon. Az élettársa pedig pár hónapja azért szólt mert reggel túl hangosan indulunk oviba. Szóval ők már mindenbe belekötnek, csak hogy veszekedés legyen én úgy látom.


Persze megértem hogy nem könnyű két gyermek felett lakni,de nem törnek zúznak, csapkodnak éjjel nappal.

4. b113a33d05 (válaszként erre: 3. - Woroscsaj)
2013. nov. 19. 09:56
De attól még mert gyerek, a szomszédok nyilván nem szívesen hallgatják az üvöltésüket. Nekem is van gyerekem, tudom, hogy nehéz, de azzal is tisztában vagyok, hogy nem foroghat az egész ház körülöttem azért, mert gyerekem van. És a gyereknek is meg kell tanulnia, hogy van, amikor igenis nem üvöltünk. Én is szenvedek vele, mert van, amikor csak azért is, már dacból, teli torokból, de igyekszem, mert tudom, mennyire zavaró lehet annak, aki nem akar ennek részese lenni.
2013. nov. 19. 09:53
Fegyelmezve vannak. De azért csak gyerekek!
2. b113a33d05 (válaszként erre: 1. - Woroscsaj)
2013. nov. 19. 09:50
Valamilyen szinten neked kell moderálnod a gyerekeket, mert valóban figyelemmel kell arra lenni, hogy mások is élnek a házban. Nehéz a gyerekekkel, tudom, de kordában kell őket tartani. Másrészről viszont ezt más stílusban is el lehet intézni, mint ahogy a hölgy tette.
2013. nov. 19. 09:47

2éve lakunk egy társasházban, ahol a felettünk lakó már többször szólt hogy túl hangosak a gyerekek. Egy 5éves és egy 2éves gyermekem van. Most vasárnap voltak vendégeink amikor is két 4éves gyermekkel gazdagodtunk (16:30-19:30ig), amikor is letelefonált(18:40) a felettünk lakó kedves idős néni hogy miért nem szólunk rájuk, már zeng a feje.... Másnap reggel amikor indultunk szinte kihallgatva bennünket épp akkor jött le ő is, és fenyegetőzött hogy aláírást gyűjt, és feljelent minket. Szerintetek mit tehetnék?

Ui.: amikor oda költöztünk és látták akkor 3éves lányom, és a pocakomban növekvő kisfiam, már úgy fogadtak hogy velünk nehezebb lesz mint az eddigi ott lakókkal, mert ugye mi tulajdonosok lettünk nem csak albérlők.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook