Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor tudja elfogadni a 4 éves gyermekem, hogy kistestvére lesz? fórum

Mikor tudja elfogadni a 4 éves gyermekem, hogy kistestvére lesz? (tudásbázis kérdés)


11. Anyavagyok24 (válaszként erre: 10. - Crista29)
2013. dec. 3. 10:23
Ebben teljesen igazat adok.... Főleg,hogy egy alig 4évesről van szó :) Még magáról sem képes dönteni,nem hogy egy családról..Az érdekeit kell szem előtt tartanunk,nekünk,szülőknek...
10. Crista29 (válaszként erre: 3. - Valakivagyok1984)
2013. dec. 1. 21:03
Még ekkora hülyeséget még nem olvastam!A gyerek mondja meg frankón,hogy csináljatok e még gyereket,vagy sem?Azt nem mondja meg,hogy mikor mehetsz vécére?!Már bocs,de te vagy a felnőtt,aki felelősen tud dönteni,mind maga,mind gyereke,gyerekei érdekében.....
2013. dec. 1. 20:06
Azóta teljesen rendben vagyunk....kiderült,nem a kistesó a gond...oviba történtek dolgok,amit nem tudott feldolgozni...csak én félreértettem a jeleket... túl összefüggésbe hozható volt..... mindenkinek köszönöm
2013. nov. 28. 14:47

Nem a korábban született gyerekek dolga eldönteni,hogy legyen még egy tesó vagy sem. Ez igaz, de... Kivételes esetek mindig vannak.

Egy ismerősömnek a kisfia azt mondta, hogy ő akkor elmegy otthonról.

Az anyukája pedig komolyan vette a fenyegetőzést, képesnek tartotta a gyereket arra, hogy megteszi.

7. beata21bea (válaszként erre: 3. - Valakivagyok1984)
2013. nov. 28. 11:55
Szerintem meg egy gyereket nem kell megkérdezni, hogy akar-e tesót, mert azt nem ő dönti el... Ez olyan, mintha a nyúl vinné a vadászpuskát...
2013. nov. 28. 10:15
3,5 éves volt a lányom, amikor közöltem vele, hogy terhes vagyok, de már mozgott a kicsi. :-) Akkor nem volt gond, inkább sokat kellett mesélni a babáról. Születés után kezdődött a féltékenység, azt hittem bele őrülök. :-) A kicsi 2,5 éves a nagy 6, és bár minimális féltékenység van, de lenyugodtak a kedélyek. :-) Egyébként nem értek abban egyet "Anyavagyok24"-el, mert, a gyermekvállalás nem a korábban született gyerekek dolga eldönteni, annál is inkább, mert nem döntésképesek ilyen szinten. Attól vagy felnőtt, hogy Te magad képes vagy dönteni mire vagy képes és mire nem. Ha a gyerekekre bíznánk a döntést, nagyon sok gyerek nem születne meg.
5. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 4. - Anyavagyok24)
2013. nov. 27. 18:03
Legyél továbbra is nyugodt, semmi gond nem lesz, és emlékezz rám, még ő fogadja a legnagyobb örömmel.
4. Anyavagyok24 (válaszként erre: 3. - Valakivagyok1984)
2013. nov. 20. 14:42
Képesnek érzem magam,hogy tudjak 3-al ugyanúgy foglalkozni....Amúgy meg lettek jóval előbb kérdezve,a picim akarta a legjobban és Ő mondja a neveket,mi legyen...mégis furcsán viselkedik...meg bánni nem fogom,jó anya vagyok,valószín nem tudja még elképzelni,minden mást lát a dologba.. Megnyugodtam már... Köszönöm a válaszokat
3. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Anyavagyok24)
2013. nov. 20. 13:48

Neharagudj,hogy ezt írom,de szerintem mielőtt a babát terveztétek,megkellet volna kérdezni mind 2 gyereket akarnak e mégegy tesót,lehet,hogy neki elég 1 testvér és ez esetben én biztos nem eröltettem volna rá mégegyet,de mostmár mindegy.

Nekem is van egy 4évesem és egy 4hónaposom és tudom,hogy nemtudnék annyit foglalkozni velük,ha születne még egy,nekem pedig ez fontosabb..Mostmár utólag nemtudom mit lehetne tenni,lesz köztük több mint 4,5év év korkülönbség,nembiztos,hogy jó lesz neki..szóval megkellet volna kérdezni..ez az én véleményem

2. Rubiny (válaszként erre: 1. - Anyavagyok24)
2013. nov. 19. 09:05
Szia én nem tapasztalatból beszélek,de pont a középső gyereknek a legrosszabb azt mondják amikor már 3 gyerek van.Hogy miért valahol biztos leírják bővebben.
2013. nov. 19. 08:58
Sziasztok...Van egy 6 és egy 4 éves kisfiam... 5hetes kismami vagyok..mióta megtudtuk,h jön még egy baby,azóta a 4 évesem megváltozott... alig beszél velem,szinte ROSSZÁ vált a viselkedése,meg se hallja,mit mondunk neki...egyre messzebb érzem magamtól...ennyire.zavarja,h nem ő lesz a legkisebb? idővel jobb lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook