Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Édesanyám mellrákos volt, emiatt én inkább ne szedjek fogamzásgátlót? fórum

Édesanyám mellrákos volt, emiatt én inkább ne szedjek fogamzásgátlót? (tudásbázis kérdés)


2013. nov. 20. 01:03
Köszi mindenkinek! :) hasznos dolgokat írtok :) biodermám van, de változást nem igen látok,persze vannak jobb időszakjaim,mikor tisztább az arcom :) csak azt szeretném már végre hogy ne az legyen hogy a nagytöbbségben jelen vannak ezek a csúnyaságok :( kb 2-3 éve csúnyább volt,akkor kaptam a differin krémet,ami javított is,de csak egy bizonyos szintig ugyanis azóta stagnál az állapota, ha használom a krémet,ha nem.
2013. nov. 19. 23:20

A pattanások oka lehet az emésztőrendszerben is.

Annak se ártana utána járni.

2013. nov. 19. 22:37
+ még tipp a bőrödre: E vitamin. Nem hiába hívják szépségvitaminnak :))))
2013. nov. 19. 22:36

roacuttan-t szedett nővérem az aknés bőrére. Több hónap után teljesen letisztította az arcát és nem lett semmi baja a szervezetének.


Én nyáron hagytam abba a fogigátlót, azóta eléggé pattanásos volt az arcom. Létezik a Biodermától egy arcmosó, igaz, hogy drága (3000 Ft kb), de pár használat után látszik az eredmény és kb fél évig elég az az egy üveg. Plusz most Helia-D arctonikot használok és ez a kettő nagyon sokat javít a pattanásokon. Aminek még tapasztaltam jótékony hatását az a DM-es hajvitamin. Amíg azt szedtem (régebben, fogamzásgátló előtt), addig nem voltak pattanásaim.


Nagymamámnak volt mellrákja, nekem azt mondta a doki, hogy ne aggódjak, nem lesz bajom, csak néhány évente kell tartani egy hosszabb szünetet a szedésében.

26. Mytusz (válaszként erre: 4. - Mafalda)
2013. nov. 18. 22:52
Egyetértek. Még ha a bőrödet helyre is hozná, amire nincs garancia, a bevitt hormonok okozhatnak más katasztrófát a szervezetben.
2013. nov. 18. 20:57

Akinek a családjában volt mellrákos, tényleg jobb ha nem szed fogamzásgátlót. Növeli a kockázatot. Főleg akkor, ha génhiba. Ilyenkor semmi szükség még egy kis ösztrogénbombára. Mellrákon átesett nők injekciót is kapnak, hogy leállítsák a petefészek működését. Ezt lehet hülyén írtam.

Hasonlóan sztrókja se lesz mindenkinek tőle, csak többnyire annak, akinek génhibája (pl. leiden) van.

Mindkettő bekövetkezhet fogamzásgátló nélkül is, de a kockázatot azért erősen növelik.

2013. nov. 18. 14:59
nálam is az volt,mentem a nőgyógyászhoz,elmondtam hogy szeretnék fogamzásgátlót (akkor még akartam),nem is kérdezett semmit,csak mondta az asszisztensnek hogy melyik gyógyszer lesz az és már kaptam is a kezembe a receptet! akkor eldöntöttem magamban hogy én ugyan ki nem váltom és nem is kérdezek semmit ettől az orvostól,pedig lettek volna kérdéseim. de mondom ilyen félvállas bunkótól én semmit.
23. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Bella0319)
2013. nov. 18. 14:49
sok nő meg örül ennek, mert gyorsan a kezében a recept...beszedi, aztán kap stroke-ot vagy trombózist
2013. nov. 18. 14:47
nagyon sok nőgyógyász semmit sem vizsgál meg előtte,nemhogy a trombózishajlamot :SSS
2013. nov. 18. 14:46
egyébként én is olvastam,hogy ennek a gyógyszernek a szedése alatt nagyon kell óvakodni a teherbeeséstől,ezért is általában fogamzásgátló kíséretében írják fel ezt a gyógyszert,nehogy véletlenül teherbe essen az ember lánya. na most mivel én fogamzsgátlót már biztos nem fogok szedni,lehet így a másik gyógyszert sem írnák fel nekem...
20. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Bella0319)
2013. nov. 18. 14:45
a trombózishajlamot a fog.gátló felírása ELŐTT meg kell vizsgálnia a nőgyógyásznak....
2013. nov. 18. 14:44
nekem meg egyik ismerősömnek (20 éves lány),trombózisa lett a fogamzásgátlótól. eddig is óvakodtam tőle,ezért is tettem fel itt is a kérdést,de ezek után biztos soha életemben nem fogom szedni.
18. eva7171 (válaszként erre: 1. - Bella0319)
2013. nov. 18. 14:19
A bőröd a vitaminoktól legyen szép ne a gyógyszerektől,nekem azóta egy sincs amióta szedem őket.
2013. nov. 18. 14:12

Az új generációs fogamzásgátlók brutálisabbak a régieknél(az csak a májat károsította),a mostani pedig a stróktól kezdve mindennek az okozója.Még jó hogy fiam van,ha lányom lenne elmondanám a szedés rossz oldalát.

Egyik munkatársam lánya 24 évesen a fent említett bajt kapta tőle,és soha más gyógyszert nem is szedett.A jövőben nem is ajánlott neki,mert újra megtörténhet ugyanaz.

Ösztrogént nem lenne szabad bevinni a szervezetbe,így is sok van belőle mindenhonnan.

16. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Bella0319)
2013. nov. 18. 13:55
az egy brutális gyógyszer!! ugyanúgy, mint a roacuttan, szigorúan óvakodni kell a teherbeeséstől a szedése alatt, mert súlyos magzati károsodást okoz, sőt, a kiürülésére is hónapokat kell várni, addig se szabad teherbe esni.
15. sookye (válaszként erre: 1. - Bella0319)
2013. nov. 18. 13:29

Inkább ne szedd!

A bőröd attól ronda, hogy a hormonháztartásod valamelyik eleme nem úgy működik, ahogy kéne, de ehhez nem kell feltétlenül mesterséges hormonokkal bombázni a szervezetedet :p

Viszont egy NAGYON alapos kivizsgálás kéne! Pajzsmirigy, cukor, női hormonok, nőgyógyászat, egyebek... Hátha kiderül, hogy pontosan mi okozza a problémádat, és rendbe lehet hozni az OKOT, nem csak a tünetet kezelni :)

Egyébként javaslom még az Aviva tornát, több ezer nőn segített! Rendbehozza a hormonháztartást, segít a nőiséged megerősítésében :) Amíg tornáztam nekem is sokkal szebb lett a bőröm :)

2013. nov. 18. 13:28

köszi lányok!

Pera,igen én is láttam utána :))

most én is azon gondolkozom,hogy bőrgyógyásztól kéne gyógyszer receptet kérni. Sokat olvastam itt a sotret gyógyszerről, szinte mindenkivel csodát tett,de azt is olvastam,hogy milyen erős :S

13. Pera0322 (válaszként erre: 10. - Bella0319)
2013. nov. 18. 13:18

Bőrgyógyász kozmetikus hozta rendbe, villanófényes kezeléssel, krémekkel és gyógyszerrel.

Amúgy pont egyszerre írtuk a hozzászólást (12:42-kor), azért írtam, h nem értem az összefüggést ;)

12. 2104cc91e8 (válaszként erre: 11. - Bella0319)
2013. nov. 18. 13:16

Ha nem muszáj, ne szedd!

Nemcsak a mellrák, hanem más gondok is lehetnek a

fogamzásgátlótól!


Mérlegelj:

Előnye több, vagy hátránya!!

2013. nov. 18. 12:50

Lányok! Nem azt írom,hogy a nők a gyógyszer miatt lesznek mellrákosak!!! :) (az én anyum sem szedte soha életében,mégis az lett)

Csak azt,hogy az olyan nőknek,akinek a felmenői közt szerepel mellrákos,annak nagyobb esélye van a betegség kialakulására,ha még fogamzásgátlót is szed. Ezt így írtál/mondták.

10. Bella0319 (válaszként erre: 7. - Pera0322)
2013. nov. 18. 12:48
és amikor küzdöttél vele,mitől jött rendbe? :)
2013. nov. 18. 12:47
Nekem is volt mellrákom, annak sem volt köze a fogamzásgátlóhoz... Már közel 20 éve spirálom volt, mire jött a rák.
8. Bella0319 (válaszként erre: 7. - Pera0322)
2013. nov. 18. 12:47
leírtam az összefüggést a mellrák és a gyógyszer között. Orvosok is mondták,betegtájékoztatón is az van,hogy akinek a felmenői közt akadt mellrákos,az inkább ne szedje a gyógyszert,mert nagyobb az esélye hogy kialakul nála is a betegség! Mert lehetséges,hogy hibás az ezért felelős génje.Ami lehet öröklött is. Úgy fogalmaztak,hogy családi halmozódásnak hívják. Na,azoknak a nőknek nem ajánlják.
2013. nov. 18. 12:42

Nem értem az összefüggést...anyukámnál is diagnosztizáltak mellrákot. Semmi köze nem volt a fog.gátlóhoz.

Én nem csak a hormonok miatt nem ajánlom a fogamzásgátlót. Olvastam, h kőolajszármazék van benne...én szedtem 7évig, és addig tényleg szép volt a bőröm tőle, viszont amikor abbahagytam, nagyon ronda lett! Egy évig küzdöttem vele, mire úgy ahogy rendbejött.

2013. nov. 18. 12:42
voltam már több bőrgyógyásznál is,és amiket felírtak (iszonyat drága krémek),nem igazán segítettek:( mert mindig kijön 1-2 patti az arcomon és már marhára idegesít,de amúgy igen,én sem szívesen vennék be hormont :S ezt a mellrákosat azért kérdeztem,mert minden betegtájékoztatón az van,hogy ha valaki volt a közvetlen családban mellrákos,akkor csak az orvos rendszeres ellenőrzése mellett ajánlják a gyógyszer szedését. Meg ugye kering ez a pletyka vagy nem pletyka,hogy a fogamzásgátlót szedő nők,hamarabb lesznek mellrákosak,ez bizonyított. de akkor lehet inkább lemondok róla...
2013. nov. 18. 12:40

Használ olyan dezodort, amiben nincs aluminium származék. Sajnos nem sok ilyen van a piacon. Én aloe vera First-nek használom a dezodorát évek óta.


Inkább ne szedj fogigátlót, utána több bajod lesz mint előtte volt és ha majd babát akarsz ez elég nagy gond lehet.

2013. nov. 18. 12:34
Azt nem tudom,hogy a mellrák szempontjából lehet-e gond.Mindenesetre hormont szedni nem kell ha nem muszáj.A bőröd miatt meg nem szedném semmiképp.Nem véletlen,hogy a nőgyógyászok feleségei nem szednek fogamzásgátlót.(persze csak akikről én hallottam)
2013. nov. 18. 12:34

Anyukad mellrakjanak ehhez nincs koze.

De a borod miatt inkabb nem szednem, menjel el borgyogyaszhoz, erre vannak mas szerek.

2. Bella0319 (válaszként erre: 1. - Bella0319)
2013. nov. 18. 12:30

bocsi, *nem csak a szexuális életem miatt szeretném

:)

2013. nov. 18. 12:30
A fogamzásgátló tablettát csak a szexuális életem miatt szeretném szedni,hanem azt hallottam és láttam is,hogy akinek problémás a bőre,ettől majd szép lesz. Ez a fő indok,de tartok tőle,hogy nem kéne szednem,mivel anyukám már átesett egy mellrákon. Ti mit gondoltok erről? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook