Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni új társasház esetén, ha a konyhai szagelszívó a lépcsőházba van kivezetve, emiatt folyamatosan zsír és olajszag van? fórum

Mit lehet tenni új társasház esetén, ha a konyhai szagelszívó a lépcsőházba van kivezetve, emiatt folyamatosan zsír és olajszag van? (tudásbázis kérdés)


11. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 10. - Regin_a)
2013. nov. 19. 16:54

Egyáltalán nem biztos, hogy nehéz lesz. Az engedélyt a TIGÁZnak kell kiadnia, ha ott nem engedélyezik, abban a lakásban még a gázt is elzárhatják. Mi az, hogy a lépcsőházba????!!! Nekünk azt is megszabták, hogy az ablakoktól mennyi távolságra legyen a lik, az már más kérdés, hogy nincs annyi távolság a 2 ablak között.

Szóval TIGÁZ -vagy nem tudom merre laktok, én Debrecenből írok- lényeg: a gázszolgáltató.

10. Regin_a (válaszként erre: 1. - Robszi)
2013. nov. 18. 16:34

Nem küzdök :)

Környezetvédelmi hivatalhoz , kerületi épitési osztályhoz fordúlni

Kikérni az épitési naplót az épittetőtöl, hova van berajzolva az elszívó

191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet


és hivatkozni a

63/2012. (XII. 11.) BM rendeletre

de főleg a

MSZ 845:2010 szabványra

Mert az elszivó is égésterméket nyom ki a közösségi, mondhatni "zárt térbe". Ha meg visszaáramlás van a gáz fűtőberendezésnél, annak az égésterméke/is/ kerülhet a lépcsőházba


De szerintem szélmalomharc lesz

2013. nov. 18. 14:09

A használatbavételi engedélynek semmi köze ahhoz, hogy mennyi lakást adott el/ki a tulajdonos.

Használatbavételi engedély hiányában az építményt nem szabad használni [1997. évi LXXVIII. tv. 44. § (4) bek.].

Meg is büntethetik az ottlakókat - jelen esetben titeket!!

2013. nov. 18. 13:20

jav: építtető

a sztori tavaly októberben kezdődött

7. robszi (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2013. nov. 18. 13:18

azért nincs engedély, mert még nem adták el az összes lakást. a 11 ből még 3 van üresen.n(falakés minden nélkül). amíg nincs fent az összes kazán, addig nem veszik át a lakást. .

Úgy lakunk itt, hogy mi szerkezetkészen vettük, befejeztük és beköltöztünk. tőlünk a gáz/villany és vízfogyasztókat átvették. viszont nem vagyunk ide bejelntve :(

Muszáj volt költöznünk, mert októberben átadtuk a sajátunkat, egy ideiglenes valamibe beköltöztünk, ami egy autószalon felett kialakított "lakás" volt, konyha nélkül. Az építető barátunk VOLT, aki azt mondta, hogy decemberre költözhetünk. gondoltuk, 3 hnapot kihúzunk ott és rezsit sem kell fizetni, így jobb mint egy albérlet. (decemberre vártuk a második babánk születését, az nagyobbik meg másfél éves volt akkor) az építkezés az ő hibájukből fél évet! csúszott... tehát mi júniusban költöztünk.... Miután baártok voltunk és megbíztunk benne, így nem volt kikötés a szerződésben... (ez már késő bánat, többet ilyen nem lesz)

Szóval nekünk jönni kellett több okból is.

6. robszi (válaszként erre: 4. - Ef28dc56be)
2013. nov. 18. 13:11
véletlen rányomtam az enterre :S
5. szafaripók (válaszként erre: 2. - Robszi)
2013. nov. 18. 10:07

Tuti nem szabályos a kivezetés - valószínűleg ez is valami "jóféle költséghatékony" megoldás.


Amúgy ha nincs meg a használatbavételi engedély, hogy költözhettetek be???

Simén el tudom képzelni, hogy azért nincs engedély, mert az általad leírtakhoz hasonló szabálytalanságokat találtak.


Hogy pontosan hogy van a szabályozás, kérdezd meg pl. az önkormányzat városépítési osztályát, elvégre ott adják ki az ép. engedélyeket, nekik tudni kell...

4. ef28dc56be (válaszként erre: 2. - Robszi)
2013. nov. 18. 09:59

Bocsi, most látom a konkrét gondot.

Sajna ebben én személy szerint nem vagyok járatos!

De egész biztosan jönni fog valaki, aki többet tud!

2013. nov. 18. 09:57

Ha leírnád ide, hogy mi a gondod, vagy legalábbis milyen területen járatos emberke segítségét szeretnéd kérni, talán többen is jelentkeznénk. Pl. építkezés-felújítás, vagy házi-munka, vagy gyerek-nevelés, ha egészen magán-jellegű, akkor is találni lehet valami megközelítő megnevezést és a konkrét problémát nem szükséges a nagyvilággal megosztanod, ha nem akarod!

De valami közelebbi támpont jó lenne!

2013. nov. 18. 09:56

A probláma a következő: most költöztünk egy új társasházba, aminek még nem lett meg a használatba vételi engedélye. 3 emeletes, 11 lakásos házról van szó, ahol a második emeleten a konyhai szagelszívó a lépcsőházba van kivezetve. és ebből ered a probléma. Állandó zsír és olajszag van a lépcsőházban, sőt a lakásunkban is, ha egy pillanatra kinyitjuk az ajtót. (pl. a szemét kitétele stb.)

A lakók kulcsrakészen vették a lakást és jelnleg albérlők laknak benne. Velük semmi esetre sem szeretnék vitába szállni, azt gondolom, hogy ez nem az ő hibájuk.

Mit lehet ilyenkor csinálni? Szabályos így? Az esetleges füstöt is "kiszellőztetik" a lépcsőházba és mindenkinek azt kell szaglásznia?

2013. nov. 18. 09:50
Segítséget szeretnék kérni, valaki hozzáértőtől vagy hasonló problémával küzdőtől.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook