Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy lehet erről a kellemetlenségről őszintén beszélni...? fórum

Hogy lehet erről a kellemetlenségről őszintén beszélni...? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. nov. 19. 10:30
Köszönöm!
38. ittmost (válaszként erre: 1. - Virag32)
2013. nov. 19. 07:45

Azt mondd neki,h eddig csendben voltál,mert remélted,hogy kezd valamit a problémával,de úgy látod,h csak rosszabbodott,úgyhogy mégis el kell mondanod,és jót akarsz.

Aggódsz az egészségéért.Mert ez nagyon ritka,hogy egy ember szájszagát iylen messziről lehessen érezni.

Tehát nem mondod neki azt,h baromi büdös a szája,hanem h messziről lehet érezni.

Hangsúlyozd ki,hogy az egészsége miatt aggódsz,és mondd,h vizsgáltassa ki magát,mielőtt nagyobb baja lesz.

Sztem az egészség felől megközelítve nem olyan bántó a dolog,mintha a párkapcsolati sikertelenség felől közelítenéd.

37. murva
2013. nov. 18. 20:58
Előttem már mindnt elmondtak a reflux-ról és a hogyan mondd meg-ról.Amikor nekem ilyen büdös volt a szám finoman szólva,helicobakter volt a gyomromban ezt kezelték és elmúlt a büdi,tehát kell egy ilyen vizsgálat,azóta is van többször ,hogy érzem a keserű ízt a számban /refluxos vagyok/epés refluxom van és akkor én már tudom,hogy szagos a lehelletem ilyenkor bekapok egy tic-tac-ot,vagy rágót,de ez közel sem az amit a helico baci okozott,ez előfordul.Ő nem érzi a szagot,tehát minél előbb mondd el neki,keressen fel gasztroenterológust és mondja el a problémáját.A barátságotok ha mély és őszinte akkor túl spirázod ezt a hogyan mondjam el-t,mert akkor ez annyi mintha azt mondod a barátnődnek,hogy ezzel a rúzzsal ne fesd már ki magad mert ilyen ,vagy olyan vagy.
36. air (válaszként erre: 23. - Virag32)
2013. nov. 18. 17:53
Ha te így képzelted el ,biztos nem lenne finom :))Nem azt írtam,hogy szégyenítsd meg!Csak azt ,ha úgy érzed ,hogy meg kell mondanod , rajta! Lehet furcsán érzed majd magad ,de végül is nem kényszerít senki sem ,hallgatni is lehet és tovább mellébeszélni:))))
35. bowie
2013. nov. 18. 11:27
Nálunk egy ismerősünknek volt iszonyú szúrós izzadtságszaga...tudtam, hogy mosakszik, hogy használ izzadás elleni deót, mégis..úgyhogy bementem a patikába, megkérdeztem mit lehet ezellen tenni, mondták, hogy van rá oldat, naturlandos, azt megvettem, odaadtam neki, hogy ezt használja, segít majd a problémáján..azóta nem büdi, megveszi magának. csak a kezdő lökésben kellett segíteni.
2013. nov. 18. 11:06

szia!

szerintem, ha tényleg ennyire jóban vagytok, mondd el neki, de nagyon tapintatosan. igazad van, tényleg ez lehet az oka, hogy nem talál magának barátnőt. és az is lehet, hogy ő maga nem érzi.

2013. nov. 18. 11:04
Igyekszem...
2013. nov. 18. 10:46
A barat attol barat, hogy elmondhatja - finoman es tapintatosan - a masik szemebe az igazat. A kellemetlen jelenseg pedig megfelelo kezeles eseten nagy odafigyelessel minimalisra csokkentheto.
2013. nov. 17. 23:23

Valahol olvastam, hogy nem mindenki érzi saját magának, hogy büdös a szája. Lehet, hogy Ő is így van ezzel. Fogalma sincs róla. Igazából ezzel Te csak segítenél rajta, ha jól belegondolsz. Nem tudom elhinni, hogy megbántanád.


Ajánld fel a segítségedet, hogy kitaláljátok, hogy lehetne ettől megszabadulni, mert Neked is fontos az Ő boldogsága. Ez utóbbit külön emeld ki! :)

30. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 28. - Feb96fdf3a)
2013. nov. 17. 23:03
:))) Nahát :))
29. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 23. - Virag32)
2013. nov. 17. 23:03
Szerintem válaszoltál is a fórumcímben: őszintén.
2013. nov. 17. 23:02

"Hogy lehet erről a kellemetlenségről őszintén beszélni...?"

A kérdésben benne van a válasz.

Őszintén.:))

2013. nov. 17. 23:01
Szembesítsd a dologgal! Ne moss 2 hétig fogat, és beszélj bele az arcába!
26. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 24. - Virag32)
2013. nov. 17. 23:01
Éppen azért kell, mert jó barátok vagytok. Erre vannak a barátok :)) A rossz hírt is közölni kell valakinek, és akkor már olyantól hallja, akiről tudja, hogy nem rosszindulatból mondja, amit mond.
25. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Virag32)
2013. nov. 17. 23:00

Én megmondanám, mint ahogy már meg is mondtam valakinek régebben.... Ismerek refluxos embert, és igaz, hogy a gyomortartalom visszajut a nyelőcsőbe, ezt én nem éreztem rajta, ez inkább neki kellemetlen érzés.

Nem hiszem amúgy, hogy az illető nem érzi, hogy büdös a szája.

24. virag32 (válaszként erre: 21. - Ina87)
2013. nov. 17. 22:55
Pont amiatt nehéz, mert nagyon jó barátok vagyunk. De persze nekem kéne ezt elmondanom, valahogy mindenképpen meg akarom majd próbálni, még ha meg is sértődik. Én végül is neki akarok jót.
23. virag32 (válaszként erre: 19. - Air)
2013. nov. 17. 22:53

Én alapból nem azon mérem egy barátság értékét,hogy egymás képébe vágjuk-e, ha a másiknak büdös a szája, de biztos nekem vannak fura fogalmaim a barátságról.


nem azt mondtam,hogy nem akarom elmondani neki,hanem érdemes elolvasni a fórum címét,hogy mit kérdeztem.

2013. nov. 17. 22:20
Én is refluxos vagyok,ez önmagában nem okoz szájszagot.Egyszer torokgyulladásom volt na akkor a férjem ,aki egyébként tapintatos közölte :kincsem menj moss fogat,mert kihal a család,megszakad a vérvonal,nem lesz fajfenntartás,itt leállítottam,oké oké vettem a lapot és nagyot nevettünk mindketten.Mai napig viccesnek tartjuk mindketten.Gondold magad a helyébe,mi a jobb az ha tapintatos maradsz,és mindenki más undorodik tőle.Vagy egyszer szólsz neki,figyelj őszinte leszek nem írom körbe ,lényegre térek,jó haver vagy de szerintem eszméletlen büdös szájszagod van,de ettől örök barátok maradunk,csak lépj hátra 3 lépést .Egyébként kellemetlen szájszagot inkább fogszuvasodás okoz,amit adódhat a refluxból.Légy őszinte ez nem megoldhatatlan probléma.Van egy ismerősünk,kb 15 -20 éve ismerjük.Mindig büdös volt ,ha 5 méteres körzetébe léptünk ,nagyon gáz volt.Egyszer a főnök megunta ,felállt kivágta az ablakot és mondta:Most menj haza és fürödj meg vegyél fel tiszta ruhát,moss hajat vagy mit bánom én ,de vissza ne gyere mert ki leszel rugva.A srác még pár hétig dolgozott a cégnél.Minden nap frissen hajat mosva jött be ,de akkor is büdös volt.Nem tudjuk miért volt büdös.Két éve találkoztam vele újra azóta megnősült ,egyáltalán nem büdös már,új munkája van stb.
21. ina87 (válaszként erre: 1. - Virag32)
2013. nov. 17. 22:00
Ha ténleg nagyon jóbarátok vagytok akk eröl a problémárol tudnál vele beszélni,hisz azért barát a barát,tapintatosan is fel hozhatod neki témát,végülis ísmered igy tudnod kell h miaz amit kerülnöd kell h ne sérsd meg,legyél vele összinte!
2013. nov. 17. 20:56

nincs neki anyukája?

anyukák ebben nagyon őszinték tudnak lenni!!!!

pl az ENYÉM!

tőlük annyira nem bántó!

19. air (válaszként erre: 17. - Licsi)
2013. nov. 17. 20:14
Nekem is ez jutott eszembe,hogy ennyi mellébeszélés után ,milyen őszinteségről beszélünk ami köztettek van?A mellébeszélés pedig általában a kapcsolat halála :(((
2013. nov. 17. 18:54

...ráadásul, ha valaki mástól tudja meg, akkor megkérdezheti, hogy több év barátság mellett miért nem szóltál neki Te?

Mert még az is megeshet, hogy valaki más kíméletlenül a képébe mondja, és az aztán nem fogja előre vinni.

17. licsi (válaszként erre: 1. - Virag32)
2013. nov. 17. 17:12

Ha tényleg segíteni akarsz neki, akkor meg kell mondanod az igazat minden mellébeszélés nélkül. :) Csak akkor lesz kínos, ha túlestek rajta, szerintem hálás lesz neked. :) Mert erről biztosan beszélhet az orvosával és tehetnek ellene, lehet, hogy rossz fog(ak) is van a dolog mögött.

Lehet egy pasi a világ legjobb pasija,ha büdös a szája, az elrettentő.

2013. nov. 17. 14:11
Amúgy meg hát igen, fel kéne hoznom ezt a témát neki, de el nem tudom képzelni,hogyan, hogy ne bántsam meg. viszont az sem állapot,hogy azt hiszi, emberileg van vele gond, holott sajnos szinte biztos, hogy nem emiatt nem akarnak vele kapcsolatot.
15. virag32 (válaszként erre: 14. - Air)
2013. nov. 17. 14:10

:))


Mert én nagyon jól ismerem, szeretem és tovább látok a szájszagnál :)))

14. air (válaszként erre: 12. - Virag32)
2013. nov. 17. 13:53
Hihi, ez nagyon aranyos !Ha te el tudod képzelni vele ,akkor miért gondolod ,hogy más nem tudja ???XD
13. 5236d12e25 (válaszként erre: 11. - Virag32)
2013. nov. 17. 13:52

Nem feltétlenül. Nekem is van refluxom még sem büdös a szájszagom mert laza a gyomorszájam ez miatt jön vissza a savam, nem pedig nyitott. Ez a kettő közti különbség.

Van akinek jobban nyitva marad a gyomorszáj, na ekkor van gond.

Ha ezekkel tisztában van még is fent áll a gond,akkor inkább javasold neki hogy keressen fel egy új orvost.

12. virag32 (válaszként erre: 8. - 0c08cb3084)
2013. nov. 17. 13:15
Ő tisztában van magával, és persze, ő sem tökéletes (ahogy senki), de én azt látom,hogy szerintem ez a fő oka, ami miatt nem jönnek össze neki a normál kapcsolatok. Semmi más nagyobb gond nincs vele, nálánál sokkal gázabb emberek is párkapcsolatban élnek. Ha nem csak a jóbarátom lenne és nem élnék évek óta boldog párkapcsolatban, simán el tudnám képzelni,hogy együtt járjak vele, szóval nem gáz ember ő semmilyen szinten.
2013. nov. 17. 13:13
(Mármint az "ezeket mind csinálja"-t úgy értem, nem kávézik, nem eszik fűszerest, nem cigizik stb. A reflux meg a nyitott gyomorszáj általában összefügg, azért nem emeltem ki külön az utóbbit.
10. virag32 (válaszként erre: 9. - 5236d12e25)
2013. nov. 17. 13:12
Ezeket mind csinálja, kivéve a ropi-pogácsa dolgot. De semmi nem használ, mármint ha pl. együtt ebédelünk, utána is érzem rajta.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook