Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisbabám már a délutánt éjszakának gondolja. Mit tegyek? fórum

Kisbabám már a délutánt éjszakának gondolja. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


16. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 7. - 55875e9863)
2013. nov. 18. 12:43

Teljesen egyetértek.Ezen viszont mosolyogtam:

csak, a tv-t is lehalkítom csendesebbre, én is halkabban beszélek

4éves tesó mellett ez az ami megvalósítatlan:-)

2013. nov. 18. 12:41
Én mindig felébresztettem és 2óránál többet sose hagytam ennyi idősen aludni.Most 4 hónapos,dlelőtt alszik fél órát,13.00kor 1 órát,délután fél órát,mindig 7kor van fürdés,ugyanazzal a rutinnal és éjszaka alszik 12,5 órát.Sokat hagyod aludni napközben.Túl alussza magát,a te dolgot megtanítani mikor van nappal és éjszaka.Az én kisfiam már magától fel kel mindig 7re úgy megszokta a fürdést és tudja h jön az éjszaka,mert magától el is alszik egyből!szóval ébreszd fel,semmi baja nem lesz,h nyűgös,majd megszokja a rendszert
2013. nov. 18. 10:50

Azt hiszem a kisbaba nem gondol semmit. Ehes, szomjas, produkal a pelenkaba es alszik.

Nem lo, hogy idomitsak. Ki fog alakulni kesobb a termeszetes napirendje.

2013. nov. 17. 11:53
Át fog állni, kell pár nap türelem. Sok sikert!
2013. nov. 17. 11:44
Köszönöm a válaszokat. Próbálkozunk. :)
11. Cippora (válaszként erre: 7. - 55875e9863)
2013. nov. 17. 07:36
Hasonlóan csináltam én is,és tényleg bevált.Nem azonnal,és volt egy kis nyűgösség,de a napirend tényleg nagyon fontos.
10. Ludi.
2013. nov. 16. 22:14

Szia! Az én kislányom ugyanígy volt. ELőször kipróbáltam, hogy nem hagyom elaludni olyan korán (sötétedéskor). Az lett a vége, hogy fent maradt, de végig keservesen sírt, ordított,hogy szeretne aludni. Nem lehetett megvígasztalni, járkáltan vele, de nem lett jobb. Pár nap után már nem erőltettem, hagytam had aludjon, később felkeltettük fürdeni, és aludt tovább. Ő is hajnalban kelt, mindig : ( Kérdeztem a védőnőt, azt mondta, vannak ilyen gyerekek: pacsirta típus. Korán fekszik, korán kel, és nagyon szeret aludni. Most 2 éves, és még mindig ezt csinálja. Sokszor este 6-kor jön, hogy ő menni akar aludni, persze mostmár elmagyarázom neki, hogy később, de 8-nál tovább most sem bírja.


De próbáld meg, hátha nálatok beválik a keltegetés, később jobb lesz, ha reggel tud tovább aludni.

9. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 0a339f525a)
2013. nov. 16. 21:45

En azt olvastam es sztem iratkozz fel a kismamablog hirleveleire, mert ott is leirja, hgy a kicsit nem tesznek kulonbseget a nappal es eccaka kozott, a szoktatott ritmushoz igazitjak :)

Legyenek fix pontok,amibol tudja, hgy jon az alvas, munl tobb van, annal jobb. Furdetes,esti mese, dudolaszas, halk zene, stb,,

2013. nov. 16. 21:11
Én is Éda89-el értek egyet. A fürdés a fix pont, ezután tudja, hogy éjszaka van. Az én babám is 12 hetes :) Ha bealudna fürdés előtt is felébresztem, hogy ehhez szokjon hozzá. De szerencsére mégha álmos is, de a fürdést nagyon élvezi.
2013. nov. 16. 21:02

Az esti fürdetés mindig 1 biztos pont, ami állandó és mindig abban az időben történik max. fél óra eltéréssel. Én az első naptól kezdve így csinálom, az esti fürdetés időpontja hozzám igazodik, utána kaja és alvás. Ezt már megszokta a lányom és tudja, hogy miután mi következik. A napközbeni csúszások, este visszaállnak az 1 állandó esti tevékenységgel. Nálunk bevált, ha alszik, ha nem szigorúan betartom, ha volt kaki ha nem este nálunk 8-fél 9 közt fürdetési idő és pont.

Ha alszik felébresztem, ha éhes akkor elszórakoztatom még 1 kicsit, hogy az esti fürdetési idő nagyjából ugyanúgy és ugyanakkor történjen. Ez a napirend betartás fontos szerintem, mert másképp nem tudja megtanulni a baba, hogy most napszak váltás lesz.

Esti fürdetés után 1-2 kis éjjeli lámpa ég csak, a tv-t is lehalkítom csendesebbre, én is halkabban beszélek. Hogy érzékelje, hogy most már elcsendesedünk és mindenki nyugalomra tér hamarosan. Pár hét, kb 2-3 hét alatt szigorúan ehhez tartottam magam és megszokta piciként is, a mainapig így csinálom és bejött a trükk.

Próbáld meg így, nappal ne sajnáld megébreszteni! Az esti fürdetés pedig szent és elhalasztatatlan legyen! Így szokja meg idővel. :)

2013. nov. 16. 21:01
Talan ebed utan volna jo elaltatni ugy, hogy kb. 4 korul ebredjen. Aztan uzsonna, seta, vacsora, furdes. Ejszakara viszont biztosan felebred, hiszen meg csak 3 honapos.
5. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - 0a339f525a)
2013. nov. 16. 20:42
Igen, nyugi:)
4. inta (válaszként erre: 3. - 0a339f525a)
2013. nov. 16. 20:42

Nem tudom. Lehet, hogy hosszabb, de kíméletesebb lenne az elalvások kitolása. Nem csak az utolsóé, hanem picit mindegyiké, hogy eljussatok végül oda, hogy később kezdődjön és később fejeződjön be a nap.


Azt hiszem, én ezt csinálnám, persze csak fokozatosan.


De csak elméletben tudom ezt javasolni, ennyire még nem kellett arrébb tolnom a kisfiam napját.

3. 0a339f525a (válaszként erre: 2. - Inta)
2013. nov. 16. 20:34
Felébresztettük este. Megetettem, megfürdettük, de a fürdés végén már nagyon sírt az álmosságtól. Nagyon sajnáltuk szegényt. Vajon átáll-e magától, ha néhányszor így felkeltjük?
2. inta (válaszként erre: 1. - 0a339f525a)
2013. nov. 16. 20:31
Nem tudod kitolni a délutáni alvását? Bár gondolom, nem egyszerű 3 órát tolni, de talán fokozatosan sikerülhet. Vagy ébreszteni este?
2013. nov. 16. 20:26
Kisbabám 12 hetes. Délelőtt alszik 2, vagy 2 és fél órát, séta közben is kb. ennyit. Délután lefekszik aludni kb. fél 5 körül és úgy érzékeli, hogy már éjszaka van. Nem ébred fel 2 óra alvás után. Így viszont megfürdetni sem tudjuk és már kora hajnalban fent van és nem alszik vissza evés után. Mit tennétek a helyemben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook