Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Foggyökér cisztát hogyan operálják ki? Volt már valakinek? fórum

Foggyökér cisztát hogyan operálják ki? Volt már valakinek? (tudásbázis kérdés)


2019. jan. 30. 08:15

Jó reggelt,


Tudom, hogy már eléggé régi téma, de nekem most volt ebbe részem január 28 14:30-kor. Maga a műtét háááát nem a legkellemesebb, de kibírtam kb: 45 percet voltam bent. Mga a műtét 30 perc, de utána még feküdnöm kellett jégzselével az arcomon kb 15-20 percet. 2/2-es fogam gyökércsúcs ciszta eltávolítás volt... A műtét után este 1 db cataflam bevételére volt szükségem. Valamint szedem a szájsebész által előírt antibiotikumot azaz augmentint, valamint öblögetek az orvos által kapott oldattal. Azóta 1,5 nap telt el viszont az arcom még mindig nagyon be van dagadva, pedig jégzselézem naponta többször is. Mennyi ideig marad meg a duzzanat azaz mikor kezd el múlni? Enni nem a legjobb csak leves vagy főzelék, de hétfőn varratszedés. Valamint dohányozni meddig nem lehet aki esett már át ilyen műtéten? Tehát összefoglalva két dolog érdekel: a duzzanat meddig van jelen, és meddig nem lehet dohányozni műtét után?

17. Tejespite (válaszként erre: 13. - E8f01348a3)
2013. nov. 19. 09:23
Nekem szájsebészeten csinálták minden alkalommal. Ha jól emlékszem, 6x. Rendszeresen visszajött, mind2 terhességem alatt pl. Aztán részben én jöttem rá, részben a doki, h ha erősebb huzat érte, akkor jött inkább elő, de nem tanácsos nagyon erősen ráharapni sem. Mát könyörögtem, h ugyan húzzák ki, de nem, mert magának a fognak semmi baja nem volt. Mig az utolsó műtétnél azt mondta a doki, h hiába van kitakarítva jól fizikailag, kémiailag is ki kell, és vmi vegyszerrel alaposan kitörölt ott mindent, utána nem jött vissza. Ez régen volt, azóta már lehet, h mindenütt így csinálják alapból. Igen, nekem is jeges borsót kellett rátenni.
16. emagdi (válaszként erre: 12. - Vikyci)
2013. nov. 17. 15:07
szerencséd van, hogy ilyen ügyes és lelkiismeretes körzeti fogorvosod van:)
15. emagdi (válaszként erre: 13. - E8f01348a3)
2013. nov. 17. 15:06
szerintem ilyen műtétet csak szájsebész végezhet.
14. Borda (válaszként erre: 1. - E8f01348a3)
2013. nov. 17. 14:28
Nekem is volt. Megkaptam az érzéstelenítőt, amitől a fél fejem elzsibbadt. Utána le kellett feküdni egy műtőágyra, letakartak, doki felvágta az ínyemet, egy lyukat vésett az állkapcsomba, lefűrészelte a foggyökércsúcsot és kivette a cisztát. Utána összevarrta, mehettem haza. Nem fájt, de kb 1 hétig úgy fel volt dagadva utána az arcom, hogy emberek közé nem lehetett menni. Meg engem nagyon zavartak a madzagok a számban, így beszélni is furán tudtam csak.
2013. nov. 17. 13:02
Fogorvos csinálja vagy szájsebész?
12. Vikyci (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2013. nov. 16. 17:46
Szerencsére nekem a fehérítésért sem kellett fizetni, körzetes orvos csinálta, csiszolt-mázolt, és szép lett, azóta sincs vele gond.
11. Habcsoook (válaszként erre: 9. - E8f01348a3)
2013. nov. 16. 15:13

Nekem is volt már ilyen műtétem. Az érzéstelenítés kellemetlen utána max nyomást érzel, meg ijesztőek a hangok, de semmi extra.Nekem azt tanácsolta a dokim, hogy fagyott borsót tegyek rá, mert az jobban tud igazodni az arcom alakjához.

Az evéssel csak annyi gondom volt, hogy azon az oldalon, ahol műtöttek- jobb alsó rágófog- egy ideig érzékenyebb volt úh a varratszedésig nem rágtam azon az oldalon, utána pedig csak szépen, fokozatosan. ;)


De ne félj tőle! Rosszabbul hangzik, mint amilyen valójában. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom, bár a dokim is nagyon ügyes volt.

10. emagdi
2013. nov. 16. 15:07

nekem is volt egyik szemfogamnál.

a legrosszabb az érzéstelenítő volt, akkor úgy éreztem, hogy felnyomta a tűt az agyamig. de utána semmi nem fájt, csak kellemetlen volt, hogy ott nyúlkálnak a számban.

kb fél óra alatt megvolt az egész, utána egy héttel v 10 nappal később varratszedés, és kész.

nekem nem fájt, nem is dagadt fel látványosan. ügyes volt a doki,na! :)))


a fog azért színeződik el ilyenkor, mert gyökérkezelik is, tehát elhalt szövet lesz és az sárgább mint az élő fogszövet. de ezt is meg tudják oldani, mint ma már mindent, csak győzd kifizetni a számlát :))

9. e8f01348a3 (válaszként erre: 8. - Vikyci)
2013. nov. 16. 14:53
Egyszer meg azt hallottam hogy valaki 1 hétig alig tudott enni.
8. Vikyci (válaszként erre: 6. - E8f01348a3)
2013. nov. 16. 14:51

Nem emlékszem, hogy fájt volna utána, kellemetlen volt a varrat egy kicsit, főleg akkor már, amikor megkeményedett, szúrta belül az ajkam, de kibírható.

A varratszedés nekem viszont fájt, csorgott a könnyem is rendesen.

Engem a műtét után rögtön hazaengedtek.

7. Vikyci (válaszként erre: 4. - Hoppsz)
2013. nov. 16. 14:50
Nekem is elkezdett besárgulni a műtét után, de a dokim lecsiszolta és valami anyagot rákent, azóta szép fehér.
2013. nov. 16. 14:50
Sokáig fáj?gondolom másnap nem nagyon lehet emelni vagy dolgozni a varrás miatt? vagy igen?
2013. nov. 16. 14:44

Nekem is volt, nem volt nagy műtét, érzéstelenítés volt, aztán fúrtak-faragtak-reszeltek, és már készen is volt, nem éreztem semmit.

Nekem a bal felső nyuszifogam gyökerénél volt, egészen fent az orrom tövében, rezekálták a gyökércsúcsot (előtte gyökérkezelés volt). Asszem 10 nap múlva szedték ki a varratokat.

Műtét utánra vigyél magaddal jégakkut, nem fog feldagadni (annyira), ha egyből ráteszed a hideget kívülről.

2013. nov. 16. 14:44
Azóta megvan az a fogam, viszont kissé elszíneződőtt, sárgásabb, mint a többi.
2013. nov. 16. 14:42
Nem volt nagy műtét, de féltem tőle én is, az arcom utána viszont úgy bekékült, mint, akinek benyomtak…Fogorvosi székben érzéstelenítették a kérdéses területet és az orvos ejtett két vágást az ínyen, aztán levette a fognyökér végét valamilyen eszközzel, majd bevarrta, nekem egy napig benn kellett feküdni…Nagyjából ennyire emlékszem, kb. 5 éve volt.
2013. nov. 16. 14:37
Találtak cystát a foggyökerembe sokszor be van gyulladva mindkét oldalt.volt már valakinek?
2013. nov. 16. 14:36
Foggyökércysta!hogy operálják ki?nagy mütét?volt valakinek aki tanácsolni tud?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook