Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen akar lenni a nő? fórum

Milyen akar lenni a nő? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Milyen akar lenni a nő?

1 2
2010. márc. 16. 06:33
Mindenki érezze jól magát a bőrébe az a lényeg .Megfelelni nem lehet mindenkinek és nem is kell!!Tőlem senki ne várjon el semmit teszem amit jónak látok oszt jó napot:)Amúgy meg ha valami nem úgy sikerül ahogy gondoltam még mindig mondhatom "sorry de nőből vagyok"::))
2010. márc. 6. 20:51
önmagam vagyok, de a lehető legtöbbet és legjobbat szeretném kihozni magamból
2010. márc. 6. 20:47
Egy nő legyen jó szakács, jó háziasszony, és jó szerető. És működni fog a család, és a szerelem is.
2010. márc. 6. 20:44

ha szőke, akkor barna,

ha barna, akkor szőke,

ha szőke, akkor fekete,

ha fekete, akkor vörös...


Ha az orra pisze, egyeneset,

ha egyenes, akkor fitost...


ha kicsi a melle, akkor nagyot.

Ha nagy, kicsit,

ha már nagy, még nagyobbat.


Ha kerek a popsija, laposat,

ha lapos, kereket.


Ha vékony a szája, vastagot,

ha vastag, vékonyat...


ha kerek a szeme, ferdét,

ha ferde, nagy feketét.


Ha hosszú a haj, rövidet,

ha göndör, símát,

ha síma, göndöret.


és ez így megy tovább... Mikor tanuljuk meg magunkat elfogadni?? Mikor akarunk csak természetesek lenni??


Feltétlenül fél kiló máznak kell rajtunk lenni ahhoz, hogy szépek legyenünk?

Smink, festék, rúzs, szempillafestés, krém-kő

púder, alapozó, műszempilla, szájfény, kontúrceruza és a franc tudja, mi még.

2009. jan. 15. 02:17
"mindenkinek tetsző és szép nő akarok lenni"
2008. nov. 30. 05:06

Szerintem mindenki legyen Önmaga. Igazán. Mindenki próbálja meg megtalálni, és élete minden mozzanatában közvetíteni valódi lényét. Nem azt, amit mások elvárnak, vagy amiről gondoljuk, hogy mások várnak tőlünk. Hanem akik igazán vagyunk.

Olvastam egy szép történetet, amely arról szólt, hogy a nő legnagyobb vágya saját életének urává válni, és ebben is van igazság.

És abban is, hogy a férfiak tesznek minket nővé.

2008. ápr. 2. 09:10

Terika, teljesen igazad van:-)

De ehhez az is kell, hogy önmagaddal szemben is igényes legyél és a férfi elvárásainak is meg akarj felelni.

2008. ápr. 1. 17:36

Amit látom a lényegi dolgot nem írta le senki csak utalt rá mindenki: kell egy olyan társ, aki miatt nőnek érzed magad. (Azért nem írtam, hogy kell a férfi, aki nővé tesz, mert nem mindenki a férfiakat szereti és én ezt elfogadom). Speciel rám igaz az általános megközelítés, hogy engem a férfi az életemben tesz nővé, mert úgy szeret, ahogy vagyok...persze nemcsak ő,de főként ő (a családom is stb., de az elismerést tőle kapom meg, így mégis csak ő az első). ^-^

Egyébként meg ki kell mondani a fránya közhelyeket, mert lassan a feledés homályába merülnek. Az ember társas lény...egyedül nem megy semmi sem. :)

2008. márc. 27. 10:54

Most olvastam egy felmérést,miszerint a NŐK NAPI KÉT ÉS FÉL ÓRÁVAL TÖBBET DOLGOZNAK OTTHON (HÁZIMUNKÁT)?MINT A FÉRFIAK!A férfiaknak NAPI ÖTVEN PERCCEL TÖBB SZABADIDEJÜK van!

Hát akkor mindenki gondoljon csodát a maga élete helyett,mert senki nem fogja megváltani nőként a világot!Tudom,nem is kell,de ....

Egyébként mindig kell a társ is,mert egyedül nem megy!

És annyira nő a nő,amennyire férfi a férfi!De ez már közhely!

2008. márc. 27. 09:15

Én csak azt tudom én milyen akarok lenni: tökéletes! Persze ez nagyon nehezen megy és elvesztem mindig valahol félúton a hitem.

Úgy érzem, hogy mint feleség, anya és házitündér már megállom a helyem. Az idén lediplomázom és mindemellett a karrieremre is tudok már figyelni.

De ahhoz hogy igazi nőnek érezzem magam most a testemet kell megváltoztatni. Mert hiába állok helyt az élet majd minden területén, ha egy tehénbe van zárva a testem. Így aztán a vadmacska szerep, amire annyira vágyok elmarad.

Nehéz az elvárásoknak megfelelni, de az a fontos, hogy saját magunknak megfeleljünk.

2008. márc. 27. 07:39

"Én igenis szeretnék egy olyan nő lenni, aki sikeres a munkájában, jól főz és rend van körülötte, aki a párja megértő társa, vagy éppen egy vadmacska, stb. Nem kis energia, de ha így az ember elégedett lesz magával, megéri"


Mindeddig a pontig én kimondhatom,tökéletes voltam,és még csak energiámba sem került,annak lenni.Még egy gyerekkel is sikerült,aztán amikor már 3 lett minden megváltozott,azóta sem tudom utolérni magam,pedig a munkám ,a gyerekek,de még így sem:))

26. 0260f21e84 (válaszként erre: 25. - Mrs.zagar)
2008. márc. 27. 07:03
a cikk olvasasa kozben nekem is ez jutott eszembe, hogy nagyon nehez ma nonek lenni. Szep meg jo is, csak sokfele szakadni, nem csak egyfele koncentralni nem konnyu
2008. márc. 26. 23:06
Én éppen majd beledöglök a női létbe : megszültem a másodikat, visszamentem dolgozni, kínlódok a rossz házasságom hálójában, tanulok egetemen, mert nem elég az első két diploma... Nem tudom hogy melyik szerepből adjak kevesebbet, hogy jól érezzem magam. Most nagyon szenvedek, és úg várom , hogy rájöjjek a megoldásra.
24. dobos
2008. márc. 26. 19:26
Szerintem mi nők mindenhol meg akarunk felelni.
23. vikucka (válaszként erre: 22. - Lilura)
2008. márc. 25. 18:35
olvastam :)
22. lilura (válaszként erre: 21. - Vikucka)
2008. márc. 25. 15:46
Az adatlapomon is kint van iwiw-en:).
21. vikucka (válaszként erre: 17. - Lilura)
2008. márc. 25. 15:42
Hehe!Lilu ezt olvastam már valahol, és tovább is küldtem valakinek, hogy gondolkodjon el rajta :)
20. d2915080b8 (válaszként erre: 3. - 7004ca251b)
2008. márc. 25. 15:08
Mindenki mást szeretne, és ebbe a külvilág nem szólhat bele. Lehet, hogy valaki a karrierjében akar sokat elérni, míg más sok gyereket szeretne. Mindenkinek annyi mindent kell megpróbálnia összeegyeztetni, amennyit szeretne. De csak annyi dolgot szabad maga elé célként kitűzni, amennyi mellett még az életet is élvezni tudja. És ez mindenkinél más, hogy mennyit bír.
19. d2915080b8 (válaszként erre: 9. - Coline)
2008. márc. 25. 14:59
Szerintem az a lényeg, hogy magadnak megfelelj, és ha Te elégedett vagy, a párodnak is úgy kell elfogsdnia. Senki kedvéért sem szabad megváltozni, mert akkor az ember teljesen kifordul önmagából. Persze, meg lehet beszélni, hogy ki mit szeretne változások terén, de senkit sem lehet kényszeríteni semmire.
18. d2915080b8 (válaszként erre: 6. - 0c97fbb607)
2008. márc. 25. 14:53
Én is tudom, hogy mindenkinek vannak hibái és jó tulajdonságai, és hogy senki sem tökéletes, így nyilván én sem vagyok az. Ezért írtam azt, hogy szeretnék a tökéletességre törekedni, amennyire lehetséges. Teljesen tökéletes soha senki nem lesz, és ez így jó, mert ellenkező esetben nagyon unalmas lenne a világ. De ez nem jelenti azt, hogy valaki a lehetőségeihez képest ne próbálhatna meg a maximumra törekedni. De persze nem kötelező. Én így gondolom, és eszerint próbálok élni. Én igenis szeretnék egy olyan nő lenni, aki sikeres a munkájában, jól főz és rend van körülötte, aki a párja megértő társa, vagy éppen egy vadmacska, stb. Nem kis energia, de ha így az ember elégedett lesz magával, megéri. De szerintem az a lényeg, hogy mindenki saját magának megfeleljen, azon a téren, amelyiken szeretne. Az egyénenként változik, hogy kinek mennyi elvárása van magával szemben. :)
17. lilura
2008. márc. 25. 14:29

Hogy a nagy "popikont" idézem:D : "I'm not a girl, not yet a woman...":) de azért már egész jó úton haladok:). Lassan kezdek összhangba kerülni a világgal-és önmagammal-, felfedezem a nőiségem rejtett értékeit, a szeretetet, amely körülvesz, és lassan megtanulom használni is őket.

És milyen akar lenni egy nő? Egész egyszerűen csak boldog-mint bárki más:).

"Nő vagyok. Mi nem mondjuk ki, hogy mit akarunk, de fönntartjuk a jogot, hogy kiboruljunk, ha nem kapjuk meg. Ez az amitől annyira elbűvölőek vagyunk. És nem kevésbé félelmetesek."

2008. márc. 25. 14:04

Nőnek érzem magam, vagyis kijelenthetem, hogy NŐ vagyok. Ha kell kellőképpen védelemre szoruló kiscica, vagy épp a családjáért harcoló amazon, az iskolában maximalista diáklány, és otthon háziasszony, konyhatündér, aki rühelli a takarítást. A főzést kreativitásom csúcsának élem meg, a takarítást pedig a poklok poklának. Nincs gyermekem, de minden vágyam 3 gyerek egy szerető férj és egy családi ház fehér kerítéssel. Addig pedig, amíg ez összejön csinálom a kis karrierem, meg próbálok a munkámban is sikereket elérni.

Pont amit castellina írt, hogy nem félek beismerni a hibáim, a gyengéim (utálok vasalni, takarítani, félek a pókoktól, rettegek a békáktól), én is gátlásos vagyok, ha a polgármesteri hivatalba kell bemenni ügyetintézni, és sírok egy romantikus filmen, mint a záporeső. Nőnek érzem magam, és NŐ is vagyok, bár, hogy JÓ NŐ-e, azt nem tudom. Majd a környezetem eldönti. ÉN így érzem jól magam, ahogy vagyok :)

2008. márc. 24. 21:22
Elsősorban emberek akarjunk lenni, néha törékenyek, néha félelemmel teliek, néha bizonytalanok, néha gyengék, gátlásosak, önbizalom hiánytól szenvedőek. Emberek, akik mindezt bevállalják. Ettől lesznek tökéletesek.
14. RLindi
2008. márc. 23. 23:55
Hát igen nem lehet ennyire kategorizálni,inkább talán mindenki olyan minthta töb típusból volna "összegyúrva" legalábbis én így látom és magamat sem érzem egy fajta tipusnak
13. 7004ca251b (válaszként erre: 9. - Coline)
2008. márc. 23. 23:22
Akkor a párod keressen maga mellé olyat,aki megfelel neki teljes mértékben,de ha nem talál elég tökéleteset,esetleg egyet faraghat is magának viaszból:)
12. coline
2008. márc. 23. 21:29
Hát igen! Igérem kifejtem neked/nektek a közeljővőben, de nem most!:)))
11. e676663877 (válaszként erre: 9. - Coline)
2008. márc. 23. 20:42

Azt gondolom, hogy kettőn áll a vásár. A társadnak mi az ami nem felel meg? Érted, nem mindegy, hogy mit mond erre...aztán ha megvan a válasz lefuttatod magadban, hogy ez Neked mit jelent...

Persze mivel konkrétan nem tudni, hogy nálatok mi a bibi, így nem is lehet rá válaszolni. Attól függ minden, hogy mennyire akarjátok egymást...

És persze a kapcsolat nem arról szól, hogy mennyire tudom átváltoztatni a partnerem azzá, amivé én akarom (olyan sokszor látom ezt...nem azért szerette meg, mert olyanná tudja tenni, mint amilyen valójában NEM :D értitek-legyünk humánusak, szeressük az egyént, ha már a "miénk").

Tehát megbeszeélni megbeszélni megbeszélni, hangot adni mindennek, aminek csak kell, nem titkolózni, azt is ha bántó azt is meg kell mondani...

Ha meg ezek után sem egyezik vmi, ott el kell gondolkodni, hogy mi is legyen valójában...együtt lenni vagy külön.^-^

2008. márc. 23. 20:21
Én igazán nem akarok semmilyen ideálra hasonlítani:elég vagyok én így is a páromnak a ngyfokú hangulatváltozásaim miatt,(hol rossz,hol jó értelemben véve),ami mellett persze nem lehet unatkozni:)))
2008. márc. 23. 20:15

Sziasztok!

KIRÁLY ez az oldal!

DE mivan akkor,ha te elégedett vagy, de a társad nem!( Persze ezt a szemedre is "olvassa"!)

8. 0c97fbb607 (válaszként erre: 7. - E676663877)
2008. márc. 23. 20:02

Pontosan erről beszéltem:)))

Nem kell a tökéletességre törekedni,egyszerűen csak nőnek kell lenni és kész.

A skizofréniát arra értettem,hogy annyi félék tudunk lenni,de nem kell,hogy minden szinten ,minden pillanatban kiválóan teljesítsünk,mert ha erre törekszünk,akkor inkább elaprózzuk magunkat,az egyéniségünket ,és tönkretesszük az önbecsülésünket a kudarcok miatt,amik bekövetkeznek,elkerűlhetetlenül,ha folyton a toppon akarunk lenni ,minden téren.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook