Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A felfázás mindig fájdalommal jár együtt? fórum

A felfázás mindig fájdalommal jár együtt? (tudásbázis kérdés)


2013. nov. 14. 17:04
Nem.
2013. nov. 14. 16:49

2 éves pelenkás volt a lányom,amikor egy állatkertben töltött nap után 39,8 lett a láza,semmi se fájt.Dokinéni 2 napig nézte,elküldte vizeletvizsgálatra,több genny volt benne,mint pisi.Vesemedence gyulladás,1hét kórház,de úgy,hogy lement volna a játszóra,mondta a doktornő,hogy hűtőfürdő után.Akkor tudtam meg,hogy a gyerekek máshogy reagálnak sok mindenre,én a vesemedence gyulladásomnál alig tudtam a görcsöktől felállni.

Egy vizeletvizsgálat nem árt,de szerintem semmi se lesz

2013. nov. 14. 15:52
Köszönöm! Természetesen nekem is volt már ilyen bajom, nekem oltári fájdalommal járt. HA kicsit észlelem, hogy többet pisil, akkor holnap elviszek egy vizelet mintát a dokinak, nem kockáztatok a hétvégével.
2013. nov. 14. 15:50
Én mindig onnan tudom, hogy a lányom náthás lesz, vagy beteg, hogy bepisilget (7 éves múlt).Amúgy egészségesen semmi ilyen problémája nincsen.
2013. nov. 14. 15:48
Szia! Saját tapasztalat: a felfázást baktérium okozza nem a hideg,korai szakaszban(1-3 nap) nem feltétlenül fáj később egyre rosszabb.egy vizelet vizsgálat nem kerül semmibe, de ilyen picinél simán előfordul még baleset mert elmerül a játékban vagy stresszeli egy másik gyerek.
2013. nov. 14. 15:43

Ma az oviban 3 éves kislányom bepisilt...Nem jellemző rá, fél éve szobatiszta, igaz nyáron, mikor igazán belemerült a játékba, előfordult ilyen kis baleset kétszer. Igazából nem derült ki, hogy lepisilte pisilés közben a ruháját, vagy bepisilt, mind a kettőre azt mondta, hogy úgy történt, eléggé szégyellte szerintem a dolgot. A dajka néni mondta, hogy szerinte többször pisilt a délelőtt folyamán, mint szokott, figyelni kéne, nehogy felfázás legyen. Amúgy jókedvű, minden a megszokott. Egy órája értünk haza az oviból, azóta nem pisilt. Feltétlen együtt jár a felfázás a fájdalommal és egyéb kellemetlen tünetekkel? Vagy lehet csak annyi, hogy kicsit többször pisil? Természetes figyelem ma, de ha nem jelentkezik több panasz, és nem jár nagyon sokszor wc-re, akkor lehet csak szimplán ilyen napja volt, nem?

Amúgy eléggé kizártnak tartom a felfázást, mindig harisnya és naci van rajta, fenek alá ér a kabátja is, nem ült le sehova hidegre, az oviban se nagyon voltak kint az udvaron a héten a rossz idő miatt, de most mégis aggódom picit, mert ilyen betegsége még hála ég nem volt...Picit meg van fázva, de tán csak a megfázásnak nincs ilyen szövődménye....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook