Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nehéz munkát találni dadogóknak fórum

Nehéz munkát találni dadogóknak (beszélgetős fórum)


2013. nov. 15. 06:19

Holly, szerintem ne görcsölj rá a témára, hanem keress fel egy szakembert a körzeti dokin keresztül.

Gyakorolj sokat, figyelj a levegővételre, próbálj ne stresszelni az interjúkon és akkor minden rendben lesz. Nem tudom milyen végzettséged van, de próbálj meg olyan munkát keresni, ahol nem kell feltétlenül beszélni. Adminisztrátor, informatika és társai.


Gondolom a te szüleid ebben a problémában nem voltak partnerek, hanem inkább úgymond ellenségek voltak és azért fokozódott esetleg a dadogásod. Nagyon sajnálom, hogy ebben a helyzetben vagy. Tudom mit élhetsz át.


Egy ismerősöm, aki szintén dadog, informatikusként dolgozik. Aki nem tudja, hogy dadog észre sem veszi, mert már annyira tud figyelni. A fiamat én vele hoztam össze annak idején. A fiam akkor 7-8 éves volt, ő pedig huszonéves. Nagyon sokat segített a fiamnak. Ismerek egy lányt is, aki szintén dadog, ő pizzériában dolgozik pultosként:) És senkit nem zavar, hogy dadog.

Ne keseredj el! Fel a fejjel:)

2013. nov. 14. 17:27
Neki az a szerencséje hogy esélyt kapott! A főnőkenek be kell látnia hogy ezzen lehet javítani!
2013. nov. 14. 16:02
Nekem van egy kollegám, iszonyúan dadogott, amikor hozzánk került kb. 5 éve... mostmár szinte semennyire. Elfogadó környezetben, ahol nem gúnyolják, és nem a "fogyatékosságára", hanem a mondandójára próbálnak odafigyelni, akár le is szokhat valaki a dadogásról.
11. ittmost (válaszként erre: 1. - Holly11)
2013. nov. 14. 07:51
Bátorkodom felvetni a pszichológus lehetőségét,vagy kineziológust..
10. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Forgatos)
2013. nov. 13. 22:18

Ez butaság a részükről. A fiamat eltanácsolták az angol tagozatos osztályból, mert még magyarul sem tud rendesen beszélni....

Angolul folyékonyan beszél, magyarul időnként dadog.

Hátránya egyedül a helyesírásnál volt, mert ugye neki nem mondhattam, hogy mond ki mielőtt leírod. Jobban járt ha nem mondta ki:)


A lényeg, hogy sokszor az a baj, hogy ezt a problémát túl tragikusan fogják fel az emberek, ami miatt a gyerek stresszeli magát és persze, hogy dadog tőle. Mi próbáltuk viccesre venni a figurát.

2013. nov. 13. 22:15

Igen, biztos van, ahol ez hátrány, illetve van olyan hely, ahol esetleg a főnököt zavarja, stb.

Nem tudom hány éves vagy, de valahogy meg kellene tudnod tanulni, hogy kezeld ezt a problémát. Keress fel szakembert, aki segít abban, hogy vegyél levegőt, hogy oszd be, hogy győzd le a feszültséget, milyen hangerővel beszélj, hogy ne dadogj, stb.

A fiam is dadog, és ő is csak stressz helyzetben. A szerencséje az, hogy ő nem stresszeli magát interjúkon, szeret szerepelni, így ha ezt teszi akkor nincs gond a dadogással. Most épp értékesítőként dolgozik egy számítástechnikai boltba. Sok emberrel találkozik, beszél velük, és persze csak ritkán van gondja:)

Mondjuk én évekig hordtam pszichológushoz, logopédushoz és különböző foglalkozásokra, pl. koordinációs tornára, majd vittem sportolni a sikerek miatt, illetve olyan felnőttekkel is találkoztunk, akik gyerekként szintén dadogtak. Az én fiamat megnyugtatta a tudat, hogy ez legyőzhető, mert élő példákat látott erre, sokat beszélgetett velük.

A fiamat, ha nem alkalmazták valahová, akkor sosem a dadogás volt az ok.

8. forgatos (válaszként erre: 6. - Holly11)
2013. nov. 13. 21:29
Gondolom olyan munkakörről van szó, ahol ez a hiányosság problémát okozna a feladatok maradéktalan ellátásában.
7. Holly11 (válaszként erre: 5. - Forgatos)
2013. nov. 13. 21:28
A szemembe mondta hogy ezért nem szeretne velem dolgozni!
6. Holly11 (válaszként erre: 5. - Forgatos)
2013. nov. 13. 21:27
A szemebe mondta hogy ezért nem szeretne velem dolgozni!
5. forgatos (válaszként erre: 1. - Holly11)
2013. nov. 13. 21:14

Az cask a te feltételezésed, hogy a dadogás miatt nem vettek fel.

Ismerek 2 hasonló problémával küzdő személyt, egyikük adminisztrátor, másikuk könyvelő. Szóval nem feltétlenül a dadogással van a probléma az állásinterjúkon, nyugodj meg.


Viszont a kezelést én is javaslom, főként, ha cask alkalmanként fordul ez elő nálad.

2013. nov. 13. 21:10
Az enekeles is segithet a helyes lelegzetvetel kialakitasahoz.
3. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Holly11)
2013. nov. 13. 20:11
Ha pesti vagy, jó szívvel ajánlom a Demoszthenész-t, ott elég komplex terápiát kaphatsz erre a problémádra
2013. nov. 13. 20:09

Szia.


Az a probléma, hogy nem csak a dadogós embereket nem alkalmazzák!

Tudom sovány vígasz, de sajnos ilyen világot élünk.

Kitartást és sok sikert neked.


Üdv: Suesue

2013. nov. 13. 20:00
Sziasztok! Az a problémám hogy azzal küzdök hogy amikor állásintejura megyek rám jönn a dadogás és akkor is elő szokott jönni amikor ismeretlenekel beszélek. Sehogy sem tudom legyőzni sem irányitani dadogásomat!Voltam már logopédusnál. Pár hete voltam állásinterjún ott hittegetek hogy felvesznek majd hívnak hogy mikor kezdhetek. Elmúlt 2 hét és csak nem hívtak! Aztán kiderült hogy azért nem vettek fel mert dadogok! Ez nagyon megalázó nekem mert nem tehet róla hogy dadogok. Legalább egy esélyt adhatak volna. Nincs ötletem hogy hova mehetnék el dolgozni. Van éretsségim . Sok tanfolyamot is elvégeztem hátha ugy felvesznek valahova. De ugy látszik a dadogásom minden esélyt elvesz tőlem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook