Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Harc a biztosítóval! Kérlek segítsetek! Folyt... fórum

Harc a biztosítóval! Kérlek segítsetek! Folyt... (beszélgetős fórum)


2013. nov. 14. 21:12

Szörnyű ez az egész úgy ahogy van

:(

24. syria (válaszként erre: 8. - 8967aa9679)
2013. nov. 14. 16:38

Nyugodtan leírhatod!

Már nincs mit fogni. :D Az összes hajam kihullott a mérhetetlen, esztelen, parttalan bürokrácia miatt. :P

Minimum tavaszig bírni kell. De hogy utána mi jön???

2013. nov. 14. 06:10
bocsi a hibákért.... nincs meg a szemüvegem :)))
2013. nov. 14. 06:09
Vannak olyan cégek akik pont ilyen káresetekre vannak spcializálódva... megfogják az ügyfél kezét a biztosító ellen.... és a majdani megítélt kártérítésből kérnek ebből bizonyos százalékot.Próbálj egy ilyet keresni! Nekem volt egy ilyen ismerősöm, bár már nem csinálja ezt, sok-sok pénzt kitudtak szedni a biztosítókból, mert tudta mire mit kell reagálni... keress rá erre a szóra Károsultakért.... ennek a cégnek több városban van irodája, ügyvédekkel dolgoznak... egy érdeklődést megér!
2013. nov. 13. 23:54

Úgy látom akkor nem csak itt,Olaszországban történik ez meg...

Tökre hasonló a szitu,balra kanyarodás,kitettük az irányjelzőt,fordult a kocsi és mikor már fordult,teljes gázzal belement a másik kocsi,ami előzni akart.

Ja,csak hogy szép legyen a történet,mindez irányjelzővel,záróvonalon,zebrán át,nem kis sebességgel,lakott területen.

Minket 50-50%-ban hoztak ki hibásnak.

Valószínűleg azért,mert ez másfél éve történt és én még nem beszéltem jól a nyelvet,így a jegyzőkönyvbe csak azt mondtam el,ami történt...az igazat,míg a másik kocsi vezetője ehte olaszul azt mondott amit akart.

Igen,mindez másfél éve történt és még mindig semmi,semmit nem kaptunk a biztosítótól,pedig olyan szinten tört a kocsim,hogy itt nem is vállalták a javítását.

Egyértelműen a másik fél volt a hibás,de mire lemegy ez a procedúra,lehet ránk verik az egész balhét.

Nevetséges.

Bocs,segíteni nem tudok,csak gondoltam leírom,hogy micsoda képtelenségek vannak itt is.

20. nikcsike (válaszként erre: 19. - Forgatos)
2013. nov. 13. 21:00
Köszönöm! Jó hogy mondod ezt a fél évet mert nem tudtam róla!
2013. nov. 13. 20:11
Csak igyekezz, mert fél év múlva elévül Gáborka felelőssége.
2013. nov. 13. 20:10

Az biztos, hogy "Gábor" rendőrségi vallomása fontos. Ha rendőrök kint voltak a helyszínen és ott elismerte a felelősségét, akkor az nem elég, hogy a biztosítónak azt mondja, hogy ő nem hibás.

Olvasd el alaposan a jegyzőkönyvet, amit a yardról kapsz.

2013. nov. 13. 20:06

Kérj jogi segítséget! Bírósághoz kell fordulni,ott megnyerheted a biztosító ellen.

Költségmentességet is kérhetsz,ha nehéz anyagi helyzetben vagy!

2013. nov. 13. 19:59
Némely biztosítónak csak addig vagyunk kedves ügyfél,míg fizetünk.
15. 9b3fd8ca0b (válaszként erre: 14. - Nikcsike)
2013. nov. 13. 19:52
szerintem az is kereszteződés.:)
14. nikcsike (válaszként erre: 13. - 9b3fd8ca0b)
2013. nov. 13. 19:49
nem kereszteződés. Csak a főútról leágazott egy kis mellékutca. De teljesen mindegy hogy mi volt ott. Kitette az irányjelzőt, lassított, felezővonalhoz húzódott.
13. 9b3fd8ca0b (válaszként erre: 11. - Nikcsike)
2013. nov. 13. 19:41
akkor sem értem, ha balra kanyarodott... kereszteződésben nem szabad előzni...
2013. nov. 13. 19:39
A legrosszabb az egészben az hogy szegény totál le van égve, szüksége lenne az autóra mert mama beteg, meg ő is jár orvoshoz. Na de ez már senkit nem érdekel! Ha milliomosok lennénk letojnám az egészet, de nem vagyunk azok
11. nikcsike (válaszként erre: 7. - 9b3fd8ca0b)
2013. nov. 13. 19:38

Balra kanyarodott. De egyébként én sem értem hogy miért hibás anyu. Azt mondják a balra kanyarodás kényes téma! Na persze!

Az a barom nem is fékezett. Aztán a megváltoztatott álláspontjában már azt vallotta hogy már anyu mellett volt mikor anyu el kezdett kanyarodni. Na anyukámnak is van már 25 éve jogsija de még egy koccanása sem volt.

2013. nov. 13. 19:35

Köszönöm a hozzászólásokat! Ezt a jogifórumot meg fogom próbálni mindenképpen.

Egyébként minden szó igaz. Miért találnék ki ilyet. :/

Továbbá még azt is irták a fellebbezés elutasításánál, hogy nem hajlandóak elfogadni a tanukat sem,mert a legelső levélben amit írt nem sorolta fel őket.

De könyörgöm később jutottak eszünkbe!!! Volt ma egy ügyvédnél aki azt mondta hogy nem nyerne a perben. Nem értem miért??????

Frászt kapok már! Most holnap megyek a rendőrségre hogy mondják el hogy mi a tartalmaz a jegyzőkönyvnek amit a helyszínen elismert és aláírt Gábor. Mivel nekünk nem adhatják ki a személyiségi jogok miatt. Igazolást már kiadták a rendőrök. 3szor is. Ott dolgozom, szóval szerencsére elég gyorsan megvolt az igazolás.

Szóval meg kell kérdeznem hogy ha az ügyvéd kikéri odaadják e neki. (Bár szerintem nem lehetett a legjobb ügyvéd, ha nincs tisztában az ilyenekkel, és elvileg ilyesmi ügyekre van szakosodva)

9. 9b3fd8ca0b (válaszként erre: 7. - 9b3fd8ca0b)
2013. nov. 13. 19:34
nem féktávolságot, hanem követési távolságot... okoska.:)
8. 8967aa9679 (válaszként erre: 4. - Syria)
2013. nov. 13. 19:32

Milyen országban élünk, jó kérdés, csak amai napom, ha leírnám a hajad fognád. Lassan teljesen lehetetlenné teszik életünk a bürokraták (okmányiroda,rendőrök,stb.)

Mindezeket busásan meg kell fizetnünk az eltöltött időkről nem is beszélve,

Nyugis vagyok,de már nagyon kezd telni a hócipőm. Meddig lehet bírni?

7. 9b3fd8ca0b (válaszként erre: 3. - Nikcsike)
2013. nov. 13. 19:32
ha anyukád menet közben nyomott volna egy padlóféket csak úgy hobbiból, és a mögötte lévő beleszalad, akkor is a mögötte lévő a hibás, mert olyan féktávolságot kell tartani, hogy az ütközés elkerülhető legyen az előtte haladó hirtelen fékezése esetén is... régen tanultam a KRESZ-t, de erre emlékszem. Így nehezen tudom elképzelni, hogy egy főútról történő jobbra forduláskor anyukád miért lehetne hibás, akár 1%-ban is?
6. forgatos (válaszként erre: 3. - Nikcsike)
2013. nov. 13. 19:22

1. "Gabor" kötelező biztosítására kell hajtani.

2. Azt a biztosítónak kell igazolnia, hogy a km óraállás nem annyi, amennyit látni lehet rajta. 3. Az sajnos valós, hogy bizonyos korú autók esetén annyit fizetnek, mintha totálkáros lenne, így célszerű nem ebbe kapaszkodni. (Nem tudom, hány éves a kocsitok.)

2013. nov. 13. 19:12

A jogifórum.hu,itt találsz olyan ügyvédeket,akik tanácsot adnak ingyen.

Akár itt is fogadhatsz ügyvédet,nagyon segitőkészek,nekem több mindenben segitettek,nagyon rövid időn belül.

4. syria (válaszként erre: 3. - Nikcsike)
2013. nov. 13. 19:01

Mi van??? A fickó elismerte a hibáját, most meg anyukád 70 %-ban felelős a balesetért? Milyen országban élünk???


Csak egyet tudok tanácsolni: ne hagyjátok magatokat.

A helyetekben elmennék a végsőkig. Nonszensz, ami ebben az országban folyik. (Már ha minden szavad igaz. Bocs.)

2013. nov. 13. 18:46

Sziasztok!

A problémám a következő:

Anyukámnak szeptember 24.én volt egy balesete. Főútról kanyarodott le egy mellékútra balra és hátulról nekiment egy fickó. Mivel Anyu szabályszerűen kanyarodott lehúzódott, irányjelző, stb az ember rögtön elismerte a felelősségét. De mivel zavartnak tűnt ezért rendőrt hívott anyukám. Nekik is elismerte a hibáját és kifizette a helyszíni birságot. Ezek után kezdődött a harc a biztosítóval. Először is kiment a kárszakértő és totálkárrossá nyilvánította az autót. Lefotózta mindenhonnan. Utánay jött hogy az autó értéke kb 250 000 ft mert 250000km van benne. Átírták a km órát mert valójában csak 115000 km. Mikor kérdeztük hogy ez most mi azt mondták hogy mivel nem anyu az első tulaj ezért ennyinek kéne lenni az autóban! :/

Közben abban a nyilatkozatban amit kiküldött a biztosító a károkozónak és anyukámnak Gábor(Károkozó) meggondolta magát és úgy gondolja hogy mégsem ő a felelős. Nem is értem hogy lehet ilyen. Végül kiküldték a határozatot hogy anyukám 70 %-ban felelős a balesetért. Az autó értékét nem változataják meg stb. Írtunk fellebbezést. Ők azt válaszolták hogy vegyük tudomásul, hogy nem változtatnak az álláspontjukon és anyu elégedjen meg azzal a 70000ft-al amit küldtek. Ebből kb 25000 ft az autókárra a többi a csereautó. Ezt nem akarjuk elfogadni. A biztosító sem enged. De a rendőrségi igazolás alapján is Gábor a felelős.

MIt tegyünk????? Volt már vlaki hasonló helyzetben?????

2013. nov. 13. 18:38
Egy jo ugyved - de meg akkor sem garantalt a siker!
2013. nov. 13. 18:34
Harc a biztosítóval! Kérlek segítsetek! Folyt...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook