Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik Gyöngyösön fognak szülni vagy ott szültek fórum

Akik Gyöngyösön fognak szülni vagy ott szültek (beszélgetős fórum)


18. Pannó
2015. okt. 22. 13:41
Végülis beindult 14-én lett meg a jelenleg 21 hós picurkám :)
17. Pannó
2013. dec. 1. 09:13
Köszönöm a válaszokat,Szelva azt mondta a kiírás napján fektet be :( de még puhítom azért jan 20.-ra vagyok kiírva az hétfő,szeretném ha 15.én már bent lennék,a pénzt is megmondta.
16. heidy3
2013. nov. 30. 13:43

Szia!


1-2 nappal előtte tuti befektetnek, mert nekem indított szülésem volt és előtte egy nappal nekem is be kellett feküdnöm.

A dokim nekem Szelva doktorúr volt mindekettő terhességemnél és a szülésnél is ő volt bent. Én maximálisan elégedett vagyok a dokival. A magánrendelése 10x-ét adtuk neki mi is.

Választott szülésznőm egyik esetben sem volt de minden szülésznő egy tündér itt a gyöngyösi kórházban. Az osztályos nővérek is nagyrészt kedvesek, van 1-2 aki kicsit olyan mintha már belefásult volna a dologba, de szerintem ilyen mindehol van. A csecsemős nővérek viszont egytől egyik kedvesek, segítőkészek. Nekem összességében jó élmény volt az osztályon töltött pár nap.

Én 9 nappal ezelőtt szültem a második babámat, tehát elég friss az élmény. :D

Egyébként mindenkettő esetben császáros anyukával voltam egy szobában és azt tudom, hogy első éjszaka nem volt vele a baba, tudott pihenni és a szülést követő 3. napon mivel minden rendben volt haza is engedték őket.

Kitartás és kívánom, hogy minden rendben legyen! :)

15. CsengiBoti (válaszként erre: 14. - Pannó)
2013. nov. 19. 14:38

Szia :)

Én megintcsak a sógornőmre hagyatkozom...

Kisfiát 2011-ben szülte,pénteken szült,hétfőn reggel hazaengedték.

Kislánya idén egy szerdai napon született,és vasárnap jöhettek haza (itt volt egy kisebb gond a babával,emiatt 1 nappal volt bent tovább,mint az előzőnél).

Kíváncsi vagyok,mit fog majd az orvos mondani,mert úgyis az a tuti ;)

14. Pannó
2013. nov. 19. 12:08
Köszönöm csajok!1 hét múlva megyek Szelvához akkor leszek 32 hetes,remélem most már megmondja mi hogy fog történni,mert szeretném tudni,a nővérekről sajnos én is rosszakat hallottam,de majcsak kibírjuk azt a pár napot.Császárnál mennyi időt kell bent tölteni?
13. CsengiBoti (válaszként erre: 12. - Csaszuka)
2013. nov. 19. 09:36

Szia :)

Valószínűleg félreértetted,én a saját dokimról írtam,hogy nem igaz,miszerint a magánrendelése 10x-esét kéri.(ő már nem dolgozik Gyöngyösön)

VISZONT : a sógornőm épp Nadimnál szült császárral,júniusban,-az igaz,hogy nem kérdeztek rá,mennyit kér- 20e Ft-ot adtak,és nem érezték azt,hogy kevesellné...

2013. nov. 19. 08:55

Na, én Szelvánál szültem februárban, és a következőt is nála fogom, ez biztos. Igaz az is, hogy a magánrendelése 10xesét kéri, mint a többi orvos is (nem tudom, ez az info, hogy ez nem igaz, honnan származik). Így Szelva és Papp dr pl 50e-t kér, Nadim meg 100at (ezelőtt 5-6 évvel legalábbis).

Szelvával teljesen meg vagyok elégedve, emberileg és orvosilag is, így nem kérdés, hogy nála szülök majd.

A kórházban az osztályos nővérekkel túl jó tapasztalatom nincs, pl amikor épp reggel 5kor aludt el a pici mellettem egy egész éjszakás ordítás után, akkor 1/4 6-kor simán felcsapták a villanyt és kiabáltak... A szülésznő viszont nagyon aranyos és kedves volt.

11. CsengiBoti (válaszként erre: 8. - Pannó)
2013. nov. 18. 21:35

Szia :)

Sajnos,sokkal nem lettem okosabb,de leírom,amit a sógornőm mondott:

a befektetés orvos-függő,de legalább egy nappal a tervezett császár előtt biztosan befektet,a szükséges vizsgálatok miatt.

Szerintem-és szerinte is Gyöngyösön NEM KÉR pénzt egy orvos sem a szülésért,nyilván,aki megteheti,utólag ad.

Azt mondta,hogy 15e Ft-tól fölfelé (sógornőmék pl 20e Ft-ot adtak).Én azt tapasztaltam (Idén áprilisban Bgyarmaton szültem,a dokim -már lassan 20 éve ugyanaz- régebben a gyöngyösi szülészet-nőgyógyászat vezetője volt),hogy vidéken nincsenek úgy elszállva az orvosok,mint ahogy azt a pestiektől lehet hallani.((Persze,itt is vannak "rémhírek",de pl pont az én dokimról is az a hír játa,hogy a magánrendelése 10x-esét kéri-de ez nem igaz!!!Aki megkérdezte tőle,annak sem mondott SEMMIT,mintha meg sem hallotta volna...

Én elvből nem kérdeztem meg amúgy,mert úgy gondoltam,nekem NE MONDJA MEG SENKI,mennyit fizessek a babámért,akit mellesleg ÉN szülök meg.))(egyébként simán szültem,25e Ft-ot adtunk a dokinak és 10e Ft-ot a szülésznőnek,aki szintén végigkísérte az egész terhességemet)


Egyébként -bár nem Gyöngyös,de vidék- Bgy-n is 15e Ft-tól adtak -amit én tudok- max. 35e Ft-ig.


Remélem,tudtam kicsit segíteni,további boldog babavárást,és a császár után gyors felépülést kívánok :)

10. pidiko (válaszként erre: 8. - Pannó)
2013. nov. 18. 12:43
megkérdeztem egy szülésznő ismit azt mondta náluk pl. csak kiírás napján vagy 1-2 nappal utána veszik ki a picit ha nincs valami gond pl. magas vérnyomás vagy ilyesmi.
9. pidiko (válaszként erre: 8. - Pannó)
2013. nov. 18. 12:36
én is hétfői napra voltam kiírva és előtte héten keddre volt tervezve a császár aztán hétfő éjjel lett mert beindult a szülés elfolyt a magzatvíz. többnyire 1 héttel előtt szoktak befektetni sok helyen de sajna Gyöngyösön nem tudom hogy megy:(
8. Pannó (válaszként erre: 7. - Pidiko)
2013. nov. 18. 12:33
Akkor ha nem is 1 héttel,de gondolom mivel hétfői napra vagyok kiírva,nem vasárnap fektet be,hanem csütörtök-péntek-de hétvégére meg...nemtudom
2013. nov. 18. 11:29
Szia én ugyan nem Gyöngyösön szültem hanem Tarjánban és császárral. Nálam úgy volt meg sokmindenki mástól is így hallottam hogy előző nap befektettek reggel majd vizsgálatok/ uh, nst, méhszáj, magzatvíz, vv, ekg másnap reggel lett volna vizelet meg beöntés de ezek elmaradtak mert éjszak megindult a szülésem/ Mielőtt a műtőbe vittek mert nekem elfolyt a vizem a műtét előtti éjjel akkor nst meg branül és bele oxi meg borotválás valami lötyit is itattak velem majd be a műtőbe ott gerincbe az érzéstelenítő majd mikor a műtőasztalra tettek katéter be és műtét 11-kor vittek be a műtőbe háromnegyed 12-kor vették ki a kislányom és fél 1 körül már a saját ágyamban voltam és hozták a csajszit szopizni.Nálam így ment nem tudom Gyöngyösön mennyiben más a dolog. de ha program császár azt 1 héttel előtte többnyire megcsinálják.
2013. nov. 18. 11:20
A gerincem miatt kell a császár,mert műtöttek 3 éve sérvvel pont a keresztcsontnál és jobbnak láttuk a császárt,jan 20-ra vagyok kiírva az hétfő,nem bánnám ha 13-án befektetne így nem kellene hétvégére ott maradni.
5. CsengiBoti (válaszként erre: 4. - Pannó)
2013. nov. 17. 17:23

Szia :)

Sógornőm a főorvosnál szült,de leírom,amit tőle tudok,aztán majd még érdeklődöm,hátha Szelva dokiról is tud nyilatkozni.

Szóval ő is program császárral szült,a kiírt (szülés-műtét) időpont előtt két nappal befektették,akkor csináltak meg minden szükséges vizsgálatot.(vérvétel,altatóorvos)

Szerintem ezt így csinálják,feltéve,ha a baba nem akar hamarabb jönni ;)

Majd megkérdezem tőle,hogy az anyagiakról mit tud.

Azt megkérdezhetem,hogy miért császároznak?

Egyébként,ha gondolod,privát is írhatsz!Próbálok mielőbb minél több infót "begyűjteni",és hamarosan jelentkezem :)

Addig is szép napot!

4. Pannó (válaszként erre: 3. - CsengiBoti)
2013. nov. 17. 16:58
Szia örülök,hogy írtál én egerhez tartoznék és senkit nem ismerek akitől infókat tudnék szerezni,főleg,hogy császáros leszek és a dokim még semmit nem mondott mi hogy fog történni,a pénzt sem tudom,az érdekelne főként hogy Szelva császárkor előbb befektet-e.
2013. nov. 16. 21:50

Szia :)

Énszültem ott,igaz 13 évvel ezelőtt...Akkor csupa jó tapasztalatot szereztem,nagyon kedves szülésznő volt,az osztályos nővérek is kedvesek voltak.

Azóta nyilván sokminden változott,de tudok infókat szerezni,ha leíro,pontosan mire vagy kíváncsi :)

(sógornőm júniusban szült ott)

2013. nov. 16. 19:01
Senki ? :))
2013. nov. 13. 13:21
Sziasztok szeretnék gyöngyösi terhesekkel,anyukákkal beszélgetni,én januárban fogok szülni Dr Szelva Istvánnál,esetleg aki mostanában lett anyuka,tudna egy pár szót mondani mire lehet számítani ebben a kórházban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook