Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rendszeresen kiderül, hogy nem számíthatok a páromra fórum

Rendszeresen kiderül, hogy nem számíthatok a páromra (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2013. dec. 18. 12:43
nálunk szerencsére ezek a dolgok rendben vannak.a férjem segit amikor csak tud,pedig dolgozik,.én meg ha ugy látom hogy nagyon fáradt akkor agyom is.a picihez mindig van türelme,éjjel is felkel hozzá ha ugy van,persze ezt amennyire lehet keülöm,mert neki a meloban teljesitenie kell ahhoz pedig illő kialudnia magát.nem érdemel gloriát amiért dolgozik,de én sem amiért két gyerkőcöt látok el a háztartás mellett,mert ez a normális.egy család azért család mert egymásért vannak,nem pedig verseny hogy ki mennyit tesz vagy mit tesz.mivel a mi gyerekeink tölünk ezt igy látják valószinünek tartom hogy amikor felnőttek lesznek ilyen lesz az ő hozzáállaásuk is.
195. EsztyMorgan (válaszként erre: 188. - Pzm3)
2013. nov. 29. 17:22
Szép családi idill.. :(( arra senki sem gondol,h a gyerek azt viszi tovább amit otthon lát(?)
194. 7a3a05277b (válaszként erre: 193. - EsztyMorgan)
2013. nov. 29. 17:22
Ó, ezt elrontottam, már születéskor! A fenébe! :))
193. EsztyMorgan (válaszként erre: 191. - 7a3a05277b)
2013. nov. 29. 17:21
De csak ha pasi (vagy)!
192. EsztyMorgan (válaszként erre: 187. - Pzm3)
2013. nov. 29. 17:18

:) ilyenkor amúgy nagyon aranyosak!

A múltkor boltba mentem, mondtam apának,h ott a lány reggelije, etesse már meg. Hát egy órát el voltam mire hazaértem.. mit látok? Apa ül a gyerekkel a játszószőnyegen és a gyerek étkészletéből ették a virslis rántottát, ami akkor már a 2. adag volt.


Szép is lett volna ha ő addig veri a f....át a tévé előtt míg én sorba állok a hétvégi forgatagba egy kiló kenyérrel, pár doboz tejjel meg üdítővel.

191. 7a3a05277b (válaszként erre: 189. - EsztyMorgan)
2013. nov. 29. 17:18
Nem is tudtam, hogy glóriát érdemlek a fejem köré, amiért dolgozom. Azt hittem, ez az alap, de a hoxán mindig kiderül, hogy ha valaki munkát végez, az már egy hős és kímélni kell az élet egyéb szegmenseitől :)
190. 7a3a05277b (válaszként erre: 186. - 103cacdfd2)
2013. nov. 29. 17:16
Hm... a fórumindító férje nyolc órás, normál munkarendben dolgozik. Szegény igásló. Aki közölte a feleségével, hogy ő nem óhajt egy gazszálat sem keresztbe tenni a családja körül sem most, sem a jövőben.
189. EsztyMorgan (válaszként erre: 186. - 103cacdfd2)
2013. nov. 29. 17:16

Képzeld.. sokszor az én párom 5-kor legkésőbb fél6-kor indul dolgozni és van olyan,h este 9 fél10-re ér haza. Ilyenkor már ugye gyerek letudva.. neki csak vacsizni kell meg fürdeni és utána már fekszik is le. De nehogy már a férfi ember legyen a Nr 1. mert dolgozik.

Mert amit a nő csinál az alap? Alap,h nem koszban neveled a gyereket, közben el is látod, de persze az ágyban is teljesítsen. És ugye nem egy nő dolgozik plusz háztartást is vezet.

Aki meg csak háztartást vezet nem ér kevesebbet és igenis el lehet fáradni.

Csak 1-2x fordult elő,h egész nap nem voltam otthon, apa volt a gyerekkel és ugye ő csinálta azt amit nekem "kellett" volna. Mikor hazaértem mondta is nekem,h nagyon elfáradt és le a kalappal előttem amiért én ezt bírom. Azt mondja a melóban nem fárad így el :) persze tudom,h túloz de akkor is.

188. pzm3 (válaszként erre: 186. - 103cacdfd2)
2013. nov. 29. 17:10
Miért?Szerinted az a normális,hogy a férj hazamegy,leül tvzni,anya elé rakja a vacsorát,a gyerekeket meg beállítja a sarokba,hogy csöndben legyenek,nehogy már apának foglalkozni kelljen velük....
187. pzm3 (válaszként erre: 185. - EsztyMorgan)
2013. nov. 29. 17:05
Így igaz.Nálunk is apa minden nap lehúzza a 12 órát,biztosítja a megélhetést.Én rendezem a gyerekeket,a háztartást,az ügyeket.Elismerjük egymást,és azt,hogy ez másképp nem is működne.Náluk is mikor hazaér,nem tudja magáról levakarni a gyerekeket,és annyira csodálom őt,hogy még ehhez is van türelme.Viszont mikor dolgoztam,és szombat vasárnap is mennem kellett,mindig arra mentem haza,hogy a nagylánnyal(még csak ő volt akkor) kitakarítottak,bevásároltak.
186. 103cacdfd2 (válaszként erre: 182. - 7a3a05277b)
2013. nov. 29. 16:49

Hany emberkerol gondoskodik???

Aki reggel 4-5-kor mar megy el otthonrol, tizenegynehany ora mulva kerul elo...

csak nehogy a vegen besokalljon! Ne nezzek mar igaslonak!

185. EsztyMorgan (válaszként erre: 183. - Pzm3)
2013. nov. 29. 16:40

Na, örülök,h nem csak nálunk van ez így :)

Komolyan úgy gondolom,hha én nem tisztelem a párom munkáját és "áldozatát" mert néha 16 órákig van távol, mert bevállal túlórát, és ha ő nem tiszteli,h mindaz amit otthon teszek igenis fontos, akkor ez nem működne.

184. pzm3 (válaszként erre: 173. - Beszi 79)
2013. nov. 29. 12:01
Ha csinálod így,az a te bajod.
183. pzm3 (válaszként erre: 179. - EsztyMorgan)
2013. nov. 29. 12:00
Mintha csak a mi családi életünkről írtál volna. :)
182. 7a3a05277b (válaszként erre: 175. - 103cacdfd2)
2013. nov. 29. 11:59

Hogyne. A munkavégzés mentesíti a családja, a felesége, a gyereke és háztartása, valamint az élet minden egyéb szegmense alól.


Emlékérmet neki, mert megteszi azt, ami a legkevesebb elvárható egy felnőttől: eljár dolgozni!

181. 7a3a05277b (válaszként erre: 173. - Beszi 79)
2013. nov. 29. 11:58
Na gratulálok.
180. gribedli*** (válaszként erre: 178. - Pzm3)
2013. nov. 29. 11:55

Speciel egyeztethetnek a fogorvost a nagyival is, 1 ora nem hiszem, hogy akkora aldozat.


Amugy a forum elejen irtuk, vagy csak en, itt a legnagyobb baj az, hogy nincs kocsi. Elhiszed, hogy fele annyit veszekednenek? De azt nem irta, hogy jogsi van-e, mert konnyu beszelni a kocsi elonyeirol, csak ugye vezetnie is tudni kell, szoval autos suli koltseget is be kell tervezni.


Mindenesetre nem lenne ekkora gond, mert siman telben, hoban elvinne a gyerekeket a nagyihoz (vagyis a picurt), onnan mehetne a fogorvoshoz vagy ahol dolga van, es utana elhozna a gyereket.

179. EsztyMorgan (válaszként erre: 178. - Pzm3)
2013. nov. 29. 11:49

Teljes mértékben egyet értek!


Itt igazából nem a nagymama a megoldás! Az lenne, ha a férj kicsit többet vállalna otthon is. Az szép és jó,h most ő a kenyérkereső. De ettől még férj és apa. Ne csak akkor legyen jó a feleség ha meztelen..


Sok háztartásban a férj persze hogy sokat dolgozik. Én pl. nem várom el a páromtól,h hétköznap mikor ált. 12 órázik,h hazajöjjön és akkor nekem bármit is csináljon. Ha úgy ér haza övé a fürdetés ez valahogy kialakult. Ugye ha ő dolgozik, akkor nekem ott a lányom, mellette főzök, mosok, porszívózom stb.. és igen, néha elfáradok, mert mikor ezer a dolgom a gyerek akkor nem eszik vagy akkor keni a falra a vajas zsemlét. Ilyenkor jó a hétvége, mert apa ált. ekkor nem dolgozik a gyerek meg alapjáraton rácuppan így nekem csak házimunkát kell végezni. Ebéd után ha úgy alakul ő elmosogat én meg lefektetem a gyereket. Szóval meg lehet oldani de úgy gondolom, ha a párok között nincs meg az egymás iránti tisztelet akkor megette a fene az egészet.

178. pzm3 (válaszként erre: 174. - Gribedli***)
2013. nov. 29. 11:38

Abban igazad van,hogy az asztalra kéne csapnia.Ennek a férjnek kéne egy kis fejmosás az igaz.


Abban nem értek egyet,hogy a nagymama vállaljon többet.Neki is van egy élete,és ha jól emlékszem már így is sokat segít.

177. EsztyMorgan (válaszként erre: 175. - 103cacdfd2)
2013. nov. 29. 11:38

Az elnyomott nők mottója ez szerény véleményem szerint.

Nem kell lenézni a nőt és azt ha házimunkát végez otthon. Nekem most pl itthon van párom a gyerek igényli is őt így van időm sziesztázni. Pedig az én párom is 10-12-14 órákat van távol. Mellette pedig holnap fát kell vágnia de délután ugyanúgy a gyerekre is lesz ideje. Csak azért mert egy hapsi dolgozik ne emeljük már neki szobrot. Attól még apa is, akitől minimum annyit elvárhatna a feleség,h legalább a gyerekkel foglalkozzon fél óránál többet.

176. Mazsinka (válaszként erre: 167. - 861021szilvi)
2013. nov. 29. 11:30
Nem hiszem, hogy ne lehetne annak a fogorvosnak megmondani, hogy ide figyeljen, neked ez és ez a dolgod van, és legyen szíves téged betenni délutánra, mert slusszpassz. Vagy hazudd azt, hogy délelőtt dolgozol. Vagy menj priváthoz.
2013. nov. 29. 11:22
Attol a ferjtol, aki 10-12-14 orat van tavol, ne varj sokat; ilyen helyzetben tobb tapintatot erdemelne - de ez szigoruan a sajat velemenyem.
174. gribedli*** (válaszként erre: 169. - 861021szilvi)
2013. nov. 29. 10:47

Teljesen felesleges itt elpanaszkodnod, ha elotte meg nem mersz szolni, nem mered megmondani neki, hogy ez igy nem jo.


Ez ultra gaz, amiket leirtal, de mi hiaba sajnalkozunk rajtad, a te eleted semmit nem fog valtozni, ha Te nem veszed a kezedbe. Most komolyan, mit veszithetsz? Ennel rosszabb ugysem lesz, mondjuk a gyerekeidnek igen, mert szerintem nem normalis, hogy az 5-6 eves lanyod vigye (lazasan) kis biciklijevel a 4 eves hugat (vagy o volt lazas?), ha valahova mennetek kell...


Szedd mar ossze magad! A sajat erdekedben! Neki panaszold el! Egyebkent meg vedd figyelembe azt is, hogy momentan csak neki van munkaja a csaladban, szoval mire te munkat kapsz, addigra eltelik egy kis ido, addig is o ndm veszitheti el az ovet. Anyukad mit csinal? Mert segithetne kicdit tobbet o is, ha nem dolgozik (szerintem), mint nagymama, szukseg van ra is nagyon

2013. nov. 29. 10:06

Az én párom is kijelentette,hogy úgy keressem az új munkahelyet,hogy ő nem képtelen tanulni a gyerekkel és ellátni,(ha nem vagyok otthon,mert pl délutánra megyek),csak NEM AKARJA CSINÁLNI.

Engem eddig ki kérdezett,hogy akarom-e?Mégis csinálom...

172. EsztyMorgan (válaszként erre: 169. - 861021szilvi)
2013. nov. 28. 21:18

Gáz a férjed.. nagyon!

Sajnos minden rád fog maradni.

171. licsi (válaszként erre: 169. - 861021szilvi)
2013. nov. 28. 17:33
Ez tipikusan annak az esete, amikor egy válás boldoggá tehet, mert nem kell plusz egy főt kiszolgálnod, és hétvégente, amikor nála vannak a gyerekek, jut időd saját magadra is.:)
170. pzm3 (válaszként erre: 169. - 861021szilvi)
2013. nov. 28. 17:00
Nos,ha ezt így gondolja akkor az nagyon gáz...
2013. nov. 28. 16:47
Minap lezajlott közöttünk egy beszélgetés arról hogy hogyan mennek majd a dolgok ha én is elmegyek dolgozni és hát a párom azt mondta hogy akkor is nekem kell itthon is hejtálnom mert ő 10 órát dolgozik én erre azt mondtam hogy 8 órát dolgozol csak és a többi az utazás nos erre azt felelte hogy az is fárasztó...
168. 861021szilvi (válaszként erre: 147. - Mazsinka)
2013. nov. 28. 16:39
Szó nincs és nem is volt arról hogy én semmit nem tudok megoldani és rávárok apukára...Mindent megcsinálok itthon...amit fájlalok az annyi hogy azon ritka helyzetekbe mikor esetleg valamit nem tudok megoldani ha fejreállok akkor sem akkor igen is tegye oda magát a férfi és ne(nekem mennem kell dolgozni) szövegel elhúzza a csíkot és szarik rá hogy mi lessz...mert neki ez kényelmesebb...
167. 861021szilvi (válaszként erre: 123. - Mazsinka)
2013. nov. 28. 16:28
Nálunk a fogorvos hétfőn és szerdán 8-14ig van kedden és csütörtökön 14-19ig és azért nem délutánra kérek időpontot mert próbáltam már és közölte velem a fogorvos hogy délutánra azoknak ad időpontot akik dolgozni járnak...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook