Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ismertek magyar pszichiátert Londonban? fórum

Ismertek magyar pszichiátert Londonban? (tudásbázis kérdés)


16. bowie (válaszként erre: 14. - 103cacdfd2)
2013. nov. 16. 14:06
A bipoláris depresszió másik neve a mániás depresszió. Tehát ugyanaz a kettő.
2013. nov. 16. 13:35
Kap litium-tartalmu gyogyszert?
14. 103cacdfd2 (válaszként erre: 7. - Gingi1)
2013. nov. 16. 13:33
Ez ugy hangzik, mint a dipolaris depresszio.
13. bowie (válaszként erre: 11. - Gingi1)
2013. nov. 16. 07:37

Igen, mert a szervezet hozzászokik a gyógyszerhez, és eleinte nem láthatóan, csak belül jönnek a gondolatok(ezért jött az a gondolat, hogy neki elég kevesebb is)..ami magának a betegnek is töknormális gondolatoknak tűnik..aztán romlik a helyzet, majd jönnek a tiszta pillanatok, amikor esetleg ráeszmél, hogy mégse jól csinálta, mégis baj van, lehet a betegség, akkor jön a szánom bánom, meg a szeretlek, de az is felfokozva, és ettől ahogy megnyugszik, hogy megbánta és elmondta, újra "megkattan". És jönnek a nagy magasságok, nagy mélységek újra.

valószínű, ha megnézi egy doki, akkor a gyógyszer újragondolását fogják javasolni. Ott a gond, hogy lehetséges, hogy csak a normál adagot, amit eddig szedett, azt javasolják vissza, ami kb egy hétig lesz újra ismeretlen a szervezetnek.

Szóval legjobb esetben befektetik és újragondolják az egész adagolást.

12. Gingi1 (válaszként erre: 10. - Bowie)
2013. nov. 16. 03:56

Ezért félek ennyire az egésztől..

A könyvet pedig elfogom olvasni.Köszönöm!

11. Gingi1 (válaszként erre: 9. - Naplemente.)
2013. nov. 16. 03:54

Igen..,de úgy gondoltam ,h miért hagyná abba a szedését? Ha szépen szedi,akkor nem lehet gond..

Viszont anyu mesélte ,h az egyik alkalmazottjának ugyanez a problémája és szedi rendesen,de mégis pár évente "becsavarodik"

10. bowie (válaszként erre: 8. - Gingi1)
2013. nov. 15. 06:21

Hát nem könnyű neked..találkoztam már esetekkel, és hozzátartozókkal. Legyek őszinte?

Az a legrosszabb, hogy valahol belül mindegyik hozzátartozó tudja, hogy be fog következni a baj, de kimondva abban reménykedik, hogy az ő hozzátartozója lesz a kivétel..aztán bekövetkezik, és sokszor addigra a vele együttélők is tönkremennek...


Nem tudom olvastad e Daniel Steel: Hullócsillagom című könyvét? A mániás depresszióról szól és a fia életéről. Nem regény, inkább elmeséli a történéseket. 19 évet élt a fia.:(

9. Naplemente. (válaszként erre: 8. - Gingi1)
2013. nov. 14. 23:54

Olvastam a naplódat, nem egy könnyű helyzet.

Amikor hozzámentél feleségül, akkor tudtál a betegségéről?

2013. nov. 14. 23:35

Mármint meg van győződve arról,h én Belé akarom magyarázni,h baja van...

A legrosszabb az,h döntenem kellene... Egy örök rettegésben élek majd,h mikor érzi újra gyógyultnak magát,vagy elválok.

Viszont szeretem... Nincs elsöprő vágy és szerelem,de hagyjam magára????

Arra pedig nem tértem még ki,h ez genetikailag öröklődik....

2013. nov. 14. 23:28

Sziasztok!

A férjemnél már úgy 10 éve diagnosztizálták.Sajnos úgy 1-2 évente mindig abba hagyta és jöttek a mániás és depressziós jelek.A mánia egy eufórikus,felpörgött állapot,a depresszió pedig az öngyilkosság gondolata és ,h hogyan kéne megtenni.Ehhez társul a lopás,hazugság,éles váltások,irreális gondolkodásmód,pénz költés.... Mivel az agya egy felpörgetett állapotban van,sokat beszél,tervezget...

Nagyon sok művész,író is ebbe szenvedett.A mániás fázisban baromi kreatívak voltak,siker..,pénz..,majd a depressziós fázisban mindent elveszítettek és legrosszabb esetben kinyírták magukat.

Ezek az emberek sosem hagyhatják abba a gyógyszer szedését.Meg kell érteniük,h életük végéig kell szedni,különben nem lesznek képesek normálisan élni.Majd jön egy pillanat,h már gyógyultnak érzik magukat.Valamiért azt gondolják,h nincs rá szükség.. Onnantól kezdve ezek a gyógyszerek nem tudják kordában tartani az agyát a 2 állapot között. Olyan hétköznapi dolgok,amikkel mindenki nap mint nap küzd,képtelenek megoldani.Agyalnak ,összeesküvés elméleteket gyártanak,h Őket nem szeretik.. egyszerű példa: A munkahelyén nem köszön az egyik főnök,azt hiszi h nem szereti,elégedetlen vele.Ha látja Őt mással beszélgetni,biztos lesz abban,h Ő Róla beszélnek..

Nem tud különbséget tenni a képzelet és a valóság között.

Viszont nincsenek tisztában azzal sem,h elkezdődött a dolog.A pörgött tudatállapot miatt boldogok,jobban mint máskor."Tökéletesen jól vannak"-Ők így érzik..

Onnantól kezdve elindul egy játszma a család és között.A környezet látja,Ő pedig egyre csak boldogabb.. Onnantól kezdve hazudik,pénzt lop,nem alszik...

Pörög-pörög és tervez..


Mivel csökkentette az adagját,amihez neki nincs joga orvosi véleményezés nélkül én attól félek,h 2 év után megint itt az idő,h abbahagyja..

Úgy ver át,ahogy akar..Kidobálja a gyógyszereket,stb. Én csak a jeleket láthatom.Ebből következtettem arra,h a kilengése a:"kidoblak,elválok" után hirtelen "szeretlek Drágám" volt pár óra leforgása alatt.. Majd fölösleges dolgokat kezdett vásárolgatni,a számlámról a tudtom nélkül magának utalni,hadarni a telefonban és azt mondogatni h :"jól vagyok" arra asszociáltam,h gáz van...

Jelen pillanatban én csak ráerőszakolom és Belé magyarázom,h beteg..

Inkább tévedjek így egy jó nagyot,mint ne figyeljek...

2013. nov. 14. 15:22
Én csak azért kérdezem a diagnosztizálást, mert a mániás depresszió 99%ban öngyilkossággal ér véget.
2013. nov. 14. 14:10
Sikerült valamit intézned?
4. honeywald (válaszként erre: 1. - Gingi1)
2013. nov. 13. 09:21
mitől csavarodott be ennyire?
2013. nov. 13. 08:20
Angolhoz (angolul beszelohoz) nem mehet?
2013. nov. 13. 05:57
nála ezt már diagnosztizálták?
2013. nov. 13. 04:17
Ismer Valaki magyar pszichiátert Londonban?Sürgős!!!A férjem kezd becsavarodni!!!(mániás depresszió)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook